Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik (https://forum.cdrinfo.pl/f13/przerabianie-divx-xvid-dvd-pal-polskie-napisy-poradnik-21085/)

CobraVerde 11.05.2003 18:53

Przerabianie divx/xvid na DVD (+ polskie napisy) - Poradnik
 
W załączniku znajduje się dosyć obszerny poradnik o który mnie prosiło ostatnio parę osób. mam nadzieję, że będzie pomocny dla stale rosnącej liczby użytkowników nagrywarek DVD, którzy mają filmy divx i chcieliby je oglądać na stacjonarnych odtwarzaczach DVD, ciesząc się przyzwoitą jakością obrazu i dźwięku i oczywiście polskimi napisami do filmów, które oficjalnie takich jeszcze nie mają (bo wyjdą na DVD za jakiś czas) albo mieć nie będą (bo się u nas na DVD nie pojawią)...
proszę o wszelkie uwagi jego temat, bo nie wykluczone, że o czymś zapmniałem albo coś pokręciłem ;)
proszę też wszystkich zainteresowanych o dzielenie się swoimi doświadczeniami na temat konwersji Divx -> DVD.
sam jeszcze się muszę wiele nauczyć ;p
pozdrawiam

poradnik: http://www.cobraverde.net/Porady/divx2dvd.htm

lukiluki 12.05.2003 12:54

mały kłopocik
 
Dzieki za tutorial.
Niestety utknąłem na wczytywaniu pliku XXXXXX.avs do CCE
Pokazuje mi komunikat i tu cytuję:
AVIFileOpen("C:/XXXXXX.avs"):Acording to the registry, the type of file specified in AVIFileOpen does not have a handler to process it.

I to by było na tyle
Proszę o pomoc.???

CobraVerde 12.05.2003 12:59

musisz poprawnie zaistalować AviSynth, bo CCE nie widzi tego plugina i nie rozpoznaje zawartych w skrypcie poleceń.
tu www.avisynth.org masz instalki poszczególnych wersji - proponuję zacząć od 2.07, która jest najmniej problemowa we współpracy z CCE 2.50
powodzenia :)

CobraVerde 12.05.2003 13:21

jakby co to wersja 2.07 jest tutaj: http://www.mpegit.net/AviSynth_207.exe

a 2.08 tutaj: http://www.canaldivx.com/progs/AviSynth.zip

poźniejsze wersje to bety (np. 2.51) i bywają z nimi kłopoty...

lukiluki 12.05.2003 14:52

&$^%#&@*@!
 
Program blablabla.exe wygenerował błędy i zostanie zamknięty.......
Kocham za to XP-ki. Dzięki za linki do innych wersji. Czy sam procek może mieć z tym coś wspólnego - mam XP 1800??

CobraVerde 12.05.2003 14:59

ja używałem tej metody i programów na prockach od 1700XP do 2600XP, na Windows XP Pro, SP1 - wszystko zawsze gra, a jak są problemy z skryptami AVS + CCE 2.50 to wystarczy przywrócić wersję Avisynth 2.07 i jest OK. nowszych wersji Avisynth używam do CCE 2.67...

lukiluki 12.05.2003 15:55

help
 
Z innymi wersjami tez mi wywala. Przyjął ten skrypt z programem CCE Basic Traial ale tam są całkiem inne opcje i nie za bardzo mi poszło.

CobraVerde 12.05.2003 16:02

a masz wogóle CCE 2.50 ?

lukiluki 12.05.2003 16:10

CCE
 
Mam 2.50 a nazwa pliku cspte250

CobraVerde 12.05.2003 16:16

no to dziwne bo u mnie działa bez problemu od ponad roku - odinstaluj wszysko (CCE i AVS) do czysta (pliki, rejestr) a potem zainstaluj od nowa...
jak masz wersję scrackowaną to tym bardziej to zrób ;)

Rodzyn 12.05.2003 21:25

prosze o umieszczenie opisy jak przerobic dvx na dvd , prosto i bez klopotow. Plik niby zip jest php i czym to otworzyc? world 2000 nie ma klopoty , mam pinacle impression 2.1 jak tam umiescic napisy niby robie wszystko ale jakos nie chca sie wyswietlac.a z konwersja do dvd tez mam problem

CobraVerde 12.05.2003 21:58

a czym masz problem bo te spakowane opisy można bez problemu ściągnąć i rozpakować - przed chwilą sprawdzałem.

lukiluki 13.05.2003 10:00

kłopocików ciąg dalszy....
 
Witam ponownie.
Udało sie przebrnąć z uruchomieniem avisyntha i CCE teraz działem na CCE 2.66.0.10 beta i avisynth 2.08. Jakoś to zadziałało choć układ i opcje w tej wersji cce sa sporo inne i nie wszystkiem mogłem poustawiać tak jak w tutorialu. Ale już po około 6 godzinach otrzymałem pliczek XXXX.mpv. Mam DVD Maestro w wersji 2.5 no i oczywiście nie przyjął mi tego mpv podał komunikat iż ratio mu nie pasuje. Dałem spokój i odpaliłem wersję 2.9 i ten o dziwo nie protestował :jupi: . Mam kłopot ze ścieżką audio. Pierwotnie w divx była ac3 5ch. Zgodnie z wytycznymi w nandubie przerobiłem do psełdo wave a potem zaczęły sie schody. Mam te wszystkie programiki do fixowanie konwertowania i cholera wie do czego jeszcze ale fixowanie nie bardzo się powiodło. Besweet-em przerobiłem do ac3 a teraz robię sam nie wiem co Ac3Machine - z ac3 do ac3. Po besweet-cie DVD maestro nie przyjął mi tej scieżki ac3. Może kolega pomógłby zwalczyć te audio.
Poza tym widzę iż kolega dysponuje programem ... DD 5.1 Czy jest szansa na jakąś wersję demo lub trial. Szukałem tego i nie znalazłem nigdzie.
I pytanko na koniec - po przerobieniu txt na jakies bitmapy czy cos takiego otrzymałem kilkaset pliczków. Czy mam je równierz dorzucic do DVD Maestro? Czy ten sofcik poradzi sobie bo one oprócz nazwe to nie wiele się różnią.

CobraVerde 13.05.2003 10:36

Re: kłopocików ciąg dalszy....
 
Cytat:

lukiluki napisa***322;(a)
Witam ponownie.
Udało sie przebrnąć z uruchomieniem avisyntha i CCE teraz działem na CCE 2.66.0.10 beta i avisynth 2.08. Jakoś to zadziałało choć układ i opcje w tej wersji cce sa sporo inne i nie wszystkiem mogłem poustawiać tak jak w tutorialu.

główne opcje są takie same - patrząc na ich nazwy, użyj tych samych parametrów i wartości w swojej wersji CCE.

Cytat:

Mam kłopot ze ścieżką audio. Pierwotnie w divx była ac3 5ch. Zgodnie z wytycznymi w nandubie przerobiłem do psełdo wave a potem zaczęły sie schody. Mam te wszystkie programiki do fixowanie konwertowania i cholera wie do czego jeszcze ale fixowanie nie bardzo się powiodło. Besweet-em przerobiłem do ac3 a teraz robię sam nie wiem co Ac3Machine - z ac3 do ac3. Po besweet-cie DVD maestro nie przyjął mi tej scieżki ac3. Może kolega pomógłby zwalczyć te audio.
skoro divx miał audio ac3 to bardzo dobrze :) - napisałem w poradniku co trzeba zrobić w takim przypadku... ale warto powtórzyć:
1. zapisujesz jako *wav Nandubem
2. zmieniasz rozszerzenie na *ac3
3. najpierw odpalasz TYLKO BeeSliced, przenosisz swój plik *ac3 na jego ikonkę i robisz "Fix file". programik zapisuje ci nowy, poprawiony plik jako nazwa_fixed.ac3
4. ten plik ładujesz do AC3Machine (Input), wybierasz miejsce docelowe i nazwę finalnego pliku *ac3 (Output). oczywiście, że z AC3 robisz AC3, ale z poprawionym framerate (ustawiasz np. zmianę 23,976 na 25 Fps). ilość kanałów i bitrate powinna być taka sama w pliku źródłowym jak i finalnym - nie zmieniaj tych ustawień (reszta tak jak na screenie). już chyba jaśniej być nie może ;)
5. samego BeeSweet nie ma nawet potrzeby odpalać - działa on przez te dwie nakładki: BeeSliced i AC3Machine i służy raczej do korekcji istniejących plików niż tworzenia nowych.

Cytat:

Poza tym widzę iż kolega dysponuje programem ... DD 5.1 Czy jest szansa na jakąś wersję demo lub trial. Szukałem tego i nie znalazłem nigdzie.
napisz do mnie maila to coś się wymyśli...

Cytat:

I pytanko na koniec - po przerobieniu txt na jakies bitmapy czy cos takiego otrzymałem kilkaset pliczków. Czy mam je równierz dorzucic do DVD Maestro? Czy ten sofcik poradzi sobie bo one oprócz nazwe to nie wiele się różnią.
Importujesz sam plik *son, zawierający wszelkie informacje o twoich napisach i odnoszący się do tych "obrazków" - poprzez niego potem odbywa się "wlanie" ich do DVD.

powodzenia :)

foton007 13.05.2003 11:06

W zakładce STYLES (maestro sbt) mam puste białe okienko i
przesto niemoge ustawic wilkosci liter..itd.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.