Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Partition Magic i poszerzanie/zmniejszanie partycji (https://forum.cdrinfo.pl/f5/partition-magic-poszerzanie-zmniejszanie-partycji-21581/)

CIAPEK 23.05.2003 10:55

Partition Magic i powiększanie/zmniejszanie partycji
 
Witam i prosze o pomoc!

Najprościej będzie jak zadam pytanie: jak przy użyciu Partition Magic 7.0 (lub 6.0 SE pod DOS) odjąć z jednej partycji troche miejsca i dodać to miejsce do innej?

A teraz napisze co ja zrobiłem i na czym się skończyło.
Dysk jest podzielony na partycje (C:, D:, E: ). Z partycji E chciałem odjąć 1 GB i dodać ten 1 GB do partycji D na której potrzebne mi jest miejsce.
Odpaliłem Partition Magic 7 i w opcjach partycji E z której chciałem usunąć to miejsce wybrałem opcje resize/remove...suwakiem ładnie odjąłem sobie pojemność do ustalonej przezemnie.
Powstało szare pole (unlocated partition) o pojemności 1 GB czyli takiej jaką chciałem dodać do D:.
Zabrałem się do klejenia poprzez tą samą opcje resize/remove w opcjach D: ku mojemu zdziwieniu nie mogłem poszerzyć suwakiem miejsca o ani troche, 1 GB poszedł w cholere, na nic się nie przydał.

Jak mam to poprawanie zrobić aby w dobry, bezpieczny sposób poszerzyć tą partycję D:???

Najśmieszniejsze jest to, że kiedyś to robiłem i nie pamiętam jak ja to zrobiłem:blee: . Wiem jedno z czego najbardziej się wtedy cieszyłem, że przy tego typu operacjach nie są kasowane żadne dane z dysków.:)

Pomóżcie mi bo bardzo mi na tym zależy i musze tego dokonać dzisiaj, większy mnie szlag jeszcze trafia jak sobie pomyśle, że kiedyś to robiłem sam i jeszcze u kolegi;)

THX!!

esem 23.05.2003 11:40

Robiłem to dokładnie wczoraj ale PM8:
- zmiejszenie C: o 4GB,
- zwiększenie logical o 4 GB,
- zwiększenie D: o 4 GB.
Trwało to ponad 1 godzinę ( na dysku 60GB zapisanym w 50%) ale jak zawsze bezbłędnie.
I w ten sposób jestem od wczoraj od 21.00 na win2k - ciekawe jak długo na nim wytrzymam (po rocznym pobycie na winXP).
Ciapek, musisz robić jakiś szkolny błąd. Spróbuj jeszcze raz ale powoli i z przemyśleniem. 8)

para 23.05.2003 11:48

Też miałem podobny przypadek tzn. zostało mi trochę unlocated partition. Rozwiązałem to następująco:
Z unlocated partition utworzyłem nową partycję i połączyłem je (merge partition). Zadziałało.

CIAPEK 23.05.2003 11:51

Coś tam zdziałałem :|
 
Przestudiowałem jeszcze raz funkcje PM w czasie czekania na odpowiedzi :) i wziąłem się za dokładniejsze oględziny Wizardów (Kreatorów) na dole okna. Nigdy tak się nimi nie interesowałem bo mam angielską wersje i bałem się żeby nie popełnić jakiegoś błędu (swoją drogą ma ktoś polskie pliki pod 7.0??? ).
Kliknalem na Resize Partitions i poszedlem dalej...
PM kazał mi wpisać jaki ma mieć rozmiar teraz E: to policzylem i wpisalem satysfakcjonującą mnie liczbe, następne okienko było jak grom z jasnego nieba (o to chodziło), zapytał mnie gdzie dodać odjęte od E: miejsce, wskazałem dysk D: i OK.
2 operacje zostały zakończone w przeciągu ok. 30 min i wszycho gra.

Ale jest pewien niedosyt. Kiedyś nie korzystałem z kreatora robiłem to manualnie! Ale jak! Pomóżcie! Esem robiłeś tak jak w moim problemowym poście?

Nigdy nie ufam kreatorą a pozatym tam nie ma np. rozproszenia miejsca wg. własnego uznania oraz sprytnego suwaka.
Działać działa, ale to nie tak miało być.:cisza:

P.S. Czy ta wersja 8.0 czy 8.01 jest warta zassania? Jeśli tak to skąd można ją zassać ze słodzikiem? :)

esem 23.05.2003 11:59

Robiłem to kreatorem, oczywiście z poziomu DOSa.
PM8 widziałem ostatnio na fosi.
Z poziomu DOSa nie ma większego znaczenia która to wersja a z poziomu windy takich rzeczy nie robię (z zasady).
Wersję dyskietkową PM8 (bo do tego to się tak naprawdę sprowadza) mogę Ci wrzucić na maila - jak wrócę do domu. 8)

CIAPEK 23.05.2003 12:03

No wiesz Esem z poziomu DOSa i z interfejsem GUI to ja robiłem kiedyś wersją 6.0 SE i mam ją jeszcze, troszke uboższa od nowszych i mniej kolorowa, ale nią zaczynałem pierwsze wojaże z partycjami i były zawsze udane :spoko:.

Myślę pozatym, że to nie ma znaczenia czy to robi się z poziomu DOSa czy windy. PM 7.0 kiedy tego wymaga operacja restartuje kompa i dokonuje operacji pod DOSem (i ja coś tak kojarze, że wtedy też tak było, ale pewny nie jestem:blee: ).

esem 23.05.2003 12:38

Cytat:

CIAPEK napisa***322;(a)
...
Czyli i tak wszystko kończy się DOSem. To po co zaczynać w windzie? Czyżby wariant dla mniej inteligentnych (pismo obrazkowe)?

CrazyLucas 23.05.2003 12:43

ja tam sie bawie zpod windy (nie chce mi sie zlazic z netu na za dlugo)

jak to zrobic:
odcieles te 1gb z e: i masz je jeko unallocated ale w obszarze ZA koncem partycji E i zebys mogl to polaczyc z D musisz przeniesc na poczatek albo od razu obciac na poczatku E (troche to potrwa - PM musi poprzenosic dane), potem normalne resize move D i po sprawie

Sorty 23.05.2003 13:32

Tu masz linka to spolszczenia Partition Magic 7.0 http://www.polskie-wersje.net2000.pl...y/ppartmag.htm

CIAPEK 23.05.2003 13:42

Cytat:

esem napisa***322;(a)
Czyli i tak wszystko kończy się DOSem. To po co zaczynać w windzie? Czyżby wariant dla mniej inteligentnych (pismo obrazkowe)?
nie wszystko! czyżby ktoś nie umiał czytać ;)
To dzielenie, które dziś wykonałem to odbyło się w windzie. On wybiera co w dosie co w windzie.8)

para 23.05.2003 13:47

Cytat:

CIAPEK napisa***322;(a)
nie wszystko! czyżby ktoś nie umiał czytać ;)
To dzielenie, które dziś wykonałem to odbyło się w windzie. On wybiera co w dosie co w windzie.8)

Nie do końca. To jest coś podobnego do Ghosta. Odpalasz program pod Windą, ale fizyczne zmiany dokonuje on z poziomu dos'a.

Pozdrawiam

CIAPEK 23.05.2003 13:55

@ CrazyLucas!:jupi: Bingo o to mi właśnie chodziło. W oknie z suwakiem wystarczy to szare pola przesunac na pocztaek partycji E a w oknie resize/remove D: można już dopełnić miejsce szarą partycją.

DZIĘKI WIELKIE :piwo: :spoko:
@ Sorty. To spolsczenie mi nie chodzi, pokazuje błąd, zauważyłem, że on w podanej ścieżce ma wpisaną wersje PRO, a ja takowej nie mam, zwykła wersja 7.0 :( Ale i tak dzięki!:)

@ Para. Dobre wyjaśnienie z tym ghostem :spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.