Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Ważne dla fanów kompresji filmów ! Nowe wersje programów. (https://forum.cdrinfo.pl/f13/wazne-dla-fanow-kompresji-filmow-nowe-wersje-programow-22136/)

Robs 07.06.2003 14:34

Ważne dla fanów kompresji filmów ! Nowe wersje programów.
 
Niżej znajduje się spis programów do kompresji DVD wraz z linkami do stron domowych.

Transcodery
DVDShrink darmowy

Nero Recode cena: 69.99$

DVD2ONE cena: 39.99Euro
+ soft do wypalania CopyToDVD cena: 29.99$

DVD95Copy cena: 45$

DCS - DVD Copy Suite cena: 39.95Euro

Instant Copy cena: 49.99$

CloneDVD 39.00$

DVDXCopy Express cena: 69.99$

InterVideo DVD Copy cena: 49.95$

ReJig darmowy

Dzielenie na 2 dvdr
DVDFab do wersji 0.17.0 darmowy

DVDFab 1.0.x wersja płatna, cena: 39.95$

DVDXCopy Plus cena: 69.99$

DVD CopyWare cena: 59.99$

Programy używajace zewnetrznych enkoderów
dvd2dvd-r darmowy
używa CCE

dvd2dvd darmowy
używa CCE lub TMPGEnc

Ripowanie i usuwanie zabezpieczeń

DVDDecrypter darmowy

AnyDVD cena: 39.00$
usuwa zabezp. w locie (bez zgrywania na dysk twardy)

DVDRegionFree cena: 39.95$
usuwa zabezp. w locie (bez zgrywania na dysk twardy)

Inne
MenuEdit cena: 16.50$

DVDStripper cena: 17.00$

Jabba the Hutt 15.07.2003 11:59

Ważne dla fanów kompresji filmów ! Nowe wersje programów.
 
Witam !

Bratni serwis DIVX.PL donosi, że ukazały się nowe wersje programów do kompresji filmów na DVD-R. Są to DVD2DVDR 1.50 oraz DVD2One 1.2.3 . Oto cytaty z divx.pl :

DVD2DVDR 1.50
"Program upraszcza i łatwia konwersję i daje możliwość rekompresji opbrazu tak aby dostosować wielkość filmu do wielkości dvdr.
W najnowszej wersji:
- program wykorzystuje teraz EclCCE 1.5c
- dodano wsparcie dla Cinemacraft Encoder Basic 2.67.01.12, 2.67.01.13 oraz Cinemacraft Encoder SP 2.67.00.11 Trial,
- program nie wspiera już kopiowania zabezpieczonych dvd."

DVD2One 1.2.3
"Program do konwesji dvd do dvdr/rw. Maksymalnie upraszczający tą konwersję. Umożliwia dodanie do dvdr menu i innch dodatków. Program może podzielić dvd na dwa dyski dvdr, albo może zrekompresować obraz tak aby dopasować do rozmiaru dvdr. Umożliwia również łączenie 2 filmów na jeden dysk. Ponadto daje mozliwość edycji napisów: zmiany kolorów, przeźroczystości, położenia na ekranie.
W najnowszej wersji:
- rozwiązano problem z alokacją pamięci."

Zaniepokoiło mnie zdanie w DVD2DVDR 1.50 : " program nie wspiera już kopiowania zabezpieczonych dvd." To oznacza,że znowu trzeba będzie się podeprzeć DVD Decrypterem i zgrać film osobno na HDD, lub skorzystać może z AnyDVD. Nie wiem tylko czy AnyDVD działa także przy rippowaniu płyt ? Bo można by (także dla Instant Copy 7) robić tak,że rippować danym programem (DVD2DVDR czy IC7) ale ze wsparciem AnyDVD.
Nie wiem jaki format płyty zgranej na HDD lubi DVD2DVDR. Czy FILE czy IFO czy ISO... Bo próby prowadziłem rippując nim samym.

Pozdrawiam

Jabba

:czytaj:

Robs 23.07.2003 20:07

Od wczoraj dostepna jest nowa wersja DVDXCopy Xpress 3.0.0
Program potrafi teraz skopiowac cały materiał z płyty (poprzednie wersje zgrywały tylko film główny).

lukas69 23.07.2003 20:13

robs a jak z jakoscia ? dobrze zgrywa DVDXCopy ?
trzeba decryptera najpierw zapuszczac czy odrazu ??

Robs 23.07.2003 22:37

Jeszcze nie sprawdzałem, ale raczej reszta wszystko po staremu,
czyli zarówno jakość jak w poprzednim i zgrywa też bez pomocy ripera.


Update: a jednak nie po staremu, raczej szybko wyjdzie kolejna wersja bo 3.0.0 nie jest jeszcze w pełni dopracowana jeśli chodzi o tryb full-disk, chłopaki z doom9 mówią juz o errorach i niemozliwości otwarzania kopii zarówno na pc jak i w 'standalone'.

lukas69 24.07.2003 00:15

hehe robią błędy po to aby kupić nowszą wersje :P

vladd 24.07.2003 18:19

:fiu:
Jest to moj 1(bywa i tak) post.
Co sadzicie o DCS - DVD Copy Suite v.1.08.156 (z /http://www.d-c-s.info/)
Czy juz ktos uzywal tego softu i jak wrazenia ? w porownaniu z np.DVDXCopy (XPRESS)???

Robs 27.07.2003 14:40

No i Nero juz to też potrafi :)
Dzisiaj pojawił się następny program do "szybkiej rekompresji" DVD,
Nero Recode - http://www.nero.com/en/info_recode.html
przypomina mi DVDShrinka, ale czy będzie od niego lepszy? na pewno nie jesli chodzi o cenę ;)

http://www.nero.com/html/img/631947511057742.gif

lukas69 27.07.2003 14:43

mistrzu skad masz ten program (link moze ?)
az mi slinka leci na jego widok (programu oczywiscie) :)

Robs 27.07.2003 17:56

Cytat:

RobsYoda napisa***322;(a)
przypomina mi DVDShrinka...
a jednak,
okazało się że współtwórca DVDShrinka pracuje teraz dla Ahead (kasa :) )
jeszcze jedna uwaga co do tej wersji Recode: wypalajcie skopiowany materiał przy pomocy innego softu, Nero-Recode źle nazywa folder VIDEO_TS - tworząc Video_TS,
natomiast wogóle nie wstawia pustego foldera AUDIO_TS (który w przypadku niektórych odtwarzaczy jest wymagany)

Yeti 28.07.2003 13:11

Nero Recode jast w paczce > NVE20022.exe

Robs 28.07.2003 16:03

dokładnie,
wchodzi w skład paczek update dla Nero6
link - http://www.nero.com/en/nero-up.php

fido2001 28.07.2003 19:31

Teraz wypada, aby ktos przetestowal jakosc transkodowania NEROwego shrinka ;-)

ideJ 29.07.2003 17:08

Zerknij na ten wątek. Zdaje się że jest całkiem całkiem :)

Robs 03.08.2003 11:28

Dostępna juz jest poprawka NeroRecode (v.0.9.5.1), linki:

ftp://ftp.us.nero.com/nve2011.exe
ftp://ftp.nero.com/nve2011.exe
ftp://ftp2.nero.com/nve2011.exe
ftp://ftp3.nero.com/nve2011.exe
ftp://ftp4.nero.com/nve2011.exe
ftp://ftp5.nero.com/nve2011.exe

Robs 09.08.2003 15:33

No i już, przed chwilą pojawił się DVDShrink w wersji 3.0beta2

LINK

Update: naprawdę duzo zmian, nie ma już poziomów-kompresji, jest auto, nowa funkcja "Analysis" (analiza trochę trwa, przypomina to trochę IC - ciekawe jak z jakością jescze nie porównywałem ale zapowiada się ciekawie), nowy sposób Re-authoringu i inne.

Update2: Już jest Beta2


Jabba the Hutt 09.08.2003 19:46

Pytanie tylko co nam to daje, skoro jest lepszy Instant Copy ? Wątpię aby Shrink mu szybko dorównał w jakości. Zdaje sie ,że tylko lepiej wycinał MENU. A Shrink nie stał się płatny ?

Jabba
(wkurzony pracą IFoEdita przy LOTR).

Robs 10.08.2003 14:25

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Wątpię aby Shrink mu szybko dorównał w jakości ....
A Shrink nie stał się płatny ?

No może już niedługo będzie można je porównać, w nowej wersji już chwilami dorównuje, a i nie jest dalej płatny.

lukas69 10.08.2003 16:57

Jabba the Hutt - bez urazy ale się nie znasz
Shrink jest rewelacyjny, dlaczego ?
BO:
- opcji ma bardzo dużo, dodatki zostawiam tylko dlatego ze ustawiam jak najnizsza kompresje
- obsluga jest prostsza niz IC
- jest DARMOWY, dla mnie to wazne, po co mam piracic jak mam darmowy odpowiednik
- jakosc jest zadowalajaca, na oko nie wychwycam roznic miedzy Shrinkiem a IC
- jest szybszy i ma ladniszy interfejs :)

Yeti 10.08.2003 16:58

Kolejna odslona shrinka, tym razem beta2

http://www.dvdshrink.org/misc/dvdshrink30beta2.zip

edit;

ehhh ale spid :D
juz jest beta3

http://www.dvdshrink.org/misc/dvdshrink30beta3.zip

lukas69 10.08.2003 17:01

hmm
czekam na wersje 3 full :)

Jabba the Hutt 10.08.2003 17:06

Ostatnio nie mam humoru, wiec może za surowo oceniam DVD Shrinka. Ale przecież sam Yoda ukazał nam test, gdzie IC 7 był THE BEST !
Zaś wersje beta mogą nie być stabilne, pewnie rzeczywiście trzeba czekać na 3 full.

Pozdrawiam

Jabba

Robs 11.08.2003 21:05

DVD2DVD-R - wersja 1.5.1 już dostępna

Jabba the Hutt 11.08.2003 21:31

Cytat:

RobsYoda napisa***322;(a)
DVD2DVD-R - wersja 1.5.1 już dostępna
Dzięki !!!!!!!!!!

Jabba

Jabba the Hutt 11.08.2003 21:59

Dla porządku :

DVD2DVDR
Ver 1.5.1 [07.08.2003]
- now using EclCCE 1.6
- support for Cinemacraft Encoder SP 2.67.00.12 Trial added
- support for Cinemacraft Encoder SP 2.67.00.13 Trial added
- DVD2DVD-R is now able to create ISO-Images
- verification of Source/Destination-Path added

Jabba

Robs 15.08.2003 20:11

Mamy DVDShrink'a w wersji 3.0 beta 5 - wersja full bedzie dostepna za jakieś 2-3 tygodnie.

Jest również nowy Nero Recode - 0.9.5.2 - program jednak nadal nie robi re-authoringu.

Jabba the Hutt 16.08.2003 12:22

Jak zapowiadają na forum dvdrhelp, koło 1 wrzesnia ukazać ma sie nowa wersja programu DVDFab, oznaczona 1.00. Program ten służy do podziału DVD na dwa dyski DVD-R (bez kompresji) w opcji całości albo sam film (takze z wyborem ścieżek dźwiękowych, napisów).

Zapowiadane zmiany :

"Changes of DVDFab V1.00 - so far - will be:
- New UI (looks really great !)
- Multi-Region-Ripper (known from DVD Region-Free)
- Wizzard functions
- Fixes to the "Disc 2" problem
- Lot of other improvments"

Pozdrawiam

Jabba

lukas69 16.08.2003 12:27

wiecie co
przyklejcie ten wątek, dla mnie to bardzo przydatne bo jak ktoś coś napisze to dostane na maila i sobie zobacze co nowego wyszło bez grzebania po stronach :)

Jabba the Hutt 18.08.2003 11:33

Dotyczy : DVD Shrink

Pierwsza sprawa to pytanie - za pomocą DVD Shrinka mozna przygotować sobie film do "przetwarzania" przez np. IC7 albo DVD2DVDR. Mozemy wyciać dodatki, menu i przetworzyć film opcją "no compression". Pytanie jest takie - czy warto wtedy korzystać z opcji Analyze a własciwie Deep Analyze (analizy głębokiej, szczegółowej) ? Niby nie korzystamy z rekompresji Shrinka więc po co ? Ale może to coś nam daje także przy "no compression" ? Jakieś sugestie ?

I taka uwaga - działając Shrinkiem nie udało mi się wyciąć "FBI Warning". Za pomocą opcji Re Authoring nie udało mi się także stworzyć struktury płyty podobnej jak orginał (bez FBI Warning). Z filmem i dodatkami ale bez FBI Warning. Musiałem sięgnać po Ifi Edit i porady Yody dotyczace grzebania w plikach Ifo.

Pozdrawiam

Jabba

Robs 18.08.2003 15:33

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Pierwsza sprawa to pytanie - za pomocą DVD Shrinka mozna przygotować sobie film do "przetwarzania" przez np. IC7 albo DVD2DVDR. Mozemy wyciać dodatki, menu i przetworzyć film opcją "no compression". Pytanie jest takie - czy warto wtedy korzystać z opcji Analyze a własciwie Deep Analyze
Nie ma potrzeby, naprawdę, dane po Analysis są wykorzystywane przez Shrinka jedynie przy re-kompresji, w trybie No-Compression do niczego się nie przydadzą.

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
I taka uwaga - działając Shrinkiem nie udało mi się wyciąć "FBI Warning". Za pomocą opcji Re Authoring nie udało mi się także stworzyć struktury płyty podobnej jak orginał (bez FBI Warning). Z filmem i dodatkami ale bez FBI Warning. Musiałem sięgnać po Ifi Edit i porady Yody dotyczace grzebania w plikach Ifo.
A tak, teraz zrozumiałem w czym problem,
jest to całkiem możliwe, że nie wytniesz tych FBI jeśli są one w zawarte w Title-Set który "zabrałeś" razem z dodatkami (lub menu).
Ale tak jak pisałeś, pomocą służy IfoEdit.

Jabba the Hutt 18.08.2003 22:35

usłyszałem pogłoski o pojawieniu się wersji 8.0 programu Pinnacle Instant Copy. Potwierdza to na razie tylko zajrzenie do P2P, konkretnie Muła (osiołka). Czy to prawda ? Nie wiadomo, na stronie Pinnacla nic nie znalazłem.

Jabba

wolfdog 19.08.2003 11:17

Jabba masz rację też namierzyłem IC v8.0
Mam już na płycie dziś przetestuję.

Jabba the Hutt 19.08.2003 12:21

Przetestuj. To moze być jakaś podpucha. Sprawdź co program podaje w zakładce About - jaki jest numer Setup, jaka jest wersja Instatnt Copy (na przykład w wypadku mojego IC7 setup = 0053 a wersja IC7 jest = 7.0.3.140 .No i zobacz jak program działa, czy sa jakieś nowe opcje w menu.

Jabba

fido2001 19.08.2003 14:26

http://www.nforce.nl/nfos/index.php?do=2&id=40334

Pozdrawiam

Robs 19.08.2003 16:38

Póki nie pojawi się oficjalna wersja demo na Pinnacle.com nie ma sie czym podniecać, ani też komentować nową wersję.

wolfdog 20.08.2003 07:20

I faktycznie nie ma się czym podniecać wygląd zmieniony nie skopiuje zabezpieczonej płyty dvd praktycznie nieograniczona dowolność w dodawaniu i usuwaniu składników menu reszty nie zdążyłem przetestować nawet płyty nie nagrałem, powód:

cały czas co chwilkę niebieskie ekrany (XP) i restarty systemu (nie mam wirusa) program wywaliłem

Pozdrawiam

Jabba the Hutt 20.08.2003 10:09

Cytat:

wolfdog napisa***322;(a)

cały czas co chwilkę niebieskie ekrany (XP) i restarty systemu (nie mam wirusa) program wywaliłem

Pozdrawiam

A moze masz jednak tego wirusa co ostatnio nim tak straszą. On właśnie powoduje restarty XP i NT.

Jabba

waszq/pl/ 20.08.2003 21:22

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
usłyszałem pogłoski o pojawieniu się wersji 8.0 programu Pinnacle Instant Copy. Potwierdza to na razie tylko zajrzenie do P2P, konkretnie Muła (osiołka). Czy to prawda ? Nie wiadomo, na stronie Pinnacla nic nie znalazłem.

Jabba

juz i na torrentach rozprowadzaja IC8 ale malo leecherow..

wolfdog 20.08.2003 22:27

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
A moze masz jednak tego wirusa co ostatnio nim tak straszą. On właśnie powoduje restarty XP i NT.

Jabba

Hm cos mam z systemem nie tak bo wywalilem IC8 i wszystko w porzadku (bez restartow) zainstalowalem IC7 dla sprawdzenia i "noc zywych niebieskich ekranow" jutro reinstall XP i proby od nowa

Pozdrawiam

Jabba the Hutt 21.08.2003 18:17

Instant Copy 8.0 - pierwsze obserwacje

- wygląd - utrzymany w niebieskiej "poetyce"
- instaluje (jesli do tego dopuścimy) Instant Drive czyli wirtualny CD/DVD ROM
- wywala wersję 7.1 mimo instalacji w innym katalogu
- zakładka About w Advanced informuje nas,ze mamy do czynienia z Setup 0062 , a wersja programu Instant Copy to 8.0.0.0251 (2003/08/07)
- okna programu wyglądają podobnie jak starej wersji.
- Zakładka DVD umożliwia wybór Copy Method (Automatic, Main Movie Only, Customized, Direct) oraz Preferred Destination (DVD,SVCD,VCD), Reduction Method (High Quality, High Speed, Automatic), CD Aspect Ratio (Automatic, 4:3, 16:9). Jest i wybór Settings - to samo co w IC7.
- kolejna zakładka to CD (mało interesująca na razie).
- brak tu profili typu DVD-R,-RW... znanych z 7.1
- po ustawieniu opcji Customized Resize, po krótkiej analizie ukazuje się nam znane już okienko z wyborem Titlesów (1...), można wtedy wyrzucić to co niepotrzebne. W wypadku Aliens, filmem jest wdg. programu Title 12 (16:9, PAL, 2:28). Nadal sa opcje Video, Audio, Preview, Subtitles.
- W zakładce VIDEO jest wybór : Reduction Method (Disc Default, High Speed, High Quality i Keep Orginal Video).
- w Cell Set pokazane są Orginal Size i Destination Size.
- Podczas pracy pojawia się podgląd filmu, Menu. Jak wylączyć ? Hm..nie wiem czy działaja wpisy do rejestru z 7.1..

Jabba

Jabba the Hutt 21.08.2003 22:21

Ilość załączników: 1
Na DVDRHELP pojawiła się informacja o programie
DVD TO DVD COPY XPRESS wersja 2.0 . Opisik :

"DVD TO DVD COPY XPRESS is designed to back up your existing DVD collection to DVD-R/RW or DVD+R/RW. Keep the same sound and video quality when you make a backup of your DVD with all the special features, menus, subtitles, and languages included. DVD9 to two DVDR. "

Jabba

Jabba the Hutt 22.08.2003 01:03

Cytat:

RobsYoda napisa***322;(a)
Póki nie pojawi się oficjalna wersja demo na Pinnacle.com nie ma sie czym podniecać, ani też komentować nową wersję.
Pinnacle tylko po niemiecku :
http://www.pinnaclesys.com/aboutus/N...60&Langue_ID=4

Ale panowie z Doom9 po angielsku :

"Pinnacle has released a new version of their InstantCopy software. InstantCopy 8 (so far the press release is only available in German) has a new direct-to-disc function, which allows burning while encoding is still ongoing, thus reducing the harddisk space requirements considerably. There's also a new high speed mode allowing to copy and burn at 4x speed (the press release does not mention whether this applies to the actual burning or if encoding will only take 1/4 of the time it usually takes) and removing certain playback items is finally officially supported and won't have to be activated via registry hacks. Finally, InstantDrive is a virtual DVD drive allowing you to mount the InstantCopy output and preview it in a software DVD player. As with version 7, InstantCopy is also available as part of the InstantCD/DVD program suite. InstantCD/DVD offers VCD and SVCD output in addition to DVD±R output and also supports copying audio CDs"


Pozdrawiam

Jabba

Jabba the Hutt 23.08.2003 16:08

Jeszcze z forum Doom9 na temat Instant Copy 8.0 :

"Last but not least I got some more information on InstantCopy 8. The high speed mode appears to be referring to the encoding speed. As you may know, the standard mode of InstantCopy is more thorough than other DVD transcoders, resulting in longer processing times and usually a better picture than the competition. The highspeed mode works just as the competing softwares and does not have a quality correction mechanism, resulting in a 4 fold speed increase when compared to the regular high quality mode in InstantCopy"

Jabba

Robs 29.08.2003 16:16

Dla zainteresowanych CloneDVD,
wypuszczono wersję 1.2.8.4
jak widać w Revision History, nic "ciekawego" ona nie wnosi.

Natomiast http://www.dvd2dvd.org/ przedstawiło DVD2SVCD w wersji DVD2DVD1.2.1build1
program korzysta z CCE lub Tmpg, ripuje, encoduje, (de)muxuje i dokonuje authoringu.

tomix 02.09.2003 00:06

nowa Nera i incd
 
cytując za www.cdrinfo.pl (może ktoś nie zagląda do serwisu) pojawiły się nowe wersje
Nero 6.0.0.15
InCD 4.0.5.03
oraz
wersja PL do Nero

mam nadzieję, że się to komuś przyda
:3msie: :jupi:

Robs 04.09.2003 22:07

DVDXCopy Platinum - wydane.
Zorg pewnie pierwszy zainteresowany ;)

zorg 05.09.2003 00:41

Cytat:

RobsYoda napisa***322;(a)
DVDXCopy Platinum - wydane.
Zorg pewnie pierwszy zainteresowany ;)

;p


oczywiscie bo jestem leniwy i lubie tylko raz klikac ;) dla mnie nr.one

przy okazji IC8 tez mi nie przypadl do gustu-:P

Robs 06.09.2003 17:38

Dla fanów DVD2One, wersja 1.3.0 potrafi łączyć filmy i epizody.
http://www.dvd2one.com/news.php

Robs 01.10.2003 21:27

Długo oczekiwana nowa wersja InstantCopy Hidden Settings Editor 1.4.0 wreszcie się pojawiła - kompatybilna z IC8 :)
http://www.mrbass.org/instantcopy/In...pySettings.zip

Gelo_5 02.10.2003 20:16

Jest już nowa wersja DVD2DVD-R 1.52 /3.09.2003/
-support dla CinemaCraft Encoder SP 2.67.01.14

d@n_007 02.10.2003 22:17

z kat mozna sciagnac dvd2dvd-r??

Jabba the Hutt 02.10.2003 22:39

Jest też nowa wersja (beta 1) DVDFaba. Niestety program zrobił się komercyjny :(

Jabba

Gelo_5 02.10.2003 22:46

Cytat:

d@n_007 napisa***322;(a)
z kat mozna sciagnac dvd2dvd-r??
Ja ściągam go ze strony http://www.dvd2dvd-r.de ,ale trzeba się zarejestrować /nic nie kosztuje/

Jabba the Hutt 06.10.2003 21:58

Mamy nową wersję Elby CloneDVD 1.3.9.8. Dostepna na www.divx.pl .

Pozdrawiam

Jabba

Jabba the Hutt 06.10.2003 22:06

Cytat:

Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Mamy nową wersję Elby CloneDVD 1.3.9.8. Dostepna na www.divx.pl .


Jeszcze zmiany w programie :

CloneDVD v1.3.9.8 Changes:

- support for adjusting preferred writing speed
- menu mode: deselected titles will be removed completely (no more grey screens)
- language updates
- CloneDVD deduces the volume name if source drive contains a Video-DVD
- relaxed timecode handling of IFO/VOB files
-changed audio and subtitle stream allocation scheme in generated IFO files
- optimised IO system
- fix to support slide-show titles in preview
- fixed "file structure error" for non-contiguous DVD layouts
- fixed japanese help manual problem
f- ixed randomly appearing TC 11 0 PictureReader errors in preview
Pioneer and SANYO drives can now write +R Media with CloneDVD
- fixed problem with VIA IDE drivers
- updated ElbyCDIO

Jabba

Jabba the Hutt 15.10.2003 11:53

Nowości !
 
Z nowych rzeczy ukazały się :

- DVD Decrypter 3.1.7.0 (to ważne dla ripperów, choć mnie zdarza się używać tylko DVD Faba do zrzucenia na dysk odpowiednich scieżek video i audio).

Zmiany:
- Implemented proper XP / 2003 Autoplay functionality
- Implemented a second/third level of I/O Debug mode
- Implemented code for reading info from ADIP (DVD+R / +RW)
- Increased maximum buffer size to 128 MB
- Added 'RCE Protection' status to all modes
- Improved brute force CSS cracking method
- Improved PUO removal from IFO files
- Added 'RCE Protection' status to all modes
- Added the ability to always make the program load in a particular 'Mode' (i.e. File, IFO etc.)
- Added a context menu to destination folder / file labels
- Added the option of minimizing to the system tray - via the system menu
- Improved 'Device Not Ready' code to display the reason for not being ready
- Improved 'Erase Disc' routines to allow manual selection of media type if auto detect should fail
- Added support for latest MDS file specification
- Added new LST file format - plain text list of image files/parts to burn in ISO Write mode


- Clone DVD 1.3.10.1
Zmiany :
- Poprawione błędy "block starcode errors", które pojawiały się w niektórych napędach (Pioneer 120S, Plextor PX-116A, TEAC DV-516E)
- Naprawiona zamykanie podczas zapisu lead-out w niektórych konfiguracjach (głównie NEC 1300A)
- Poprawiono konterolę precyzji zapisu
- Aktualizacja języków

AutoShrink 1.4
dodatek do DVD Shrink

Pozdrawiam

Jabba

Robs 24.11.2003 21:02

Mamy nowy:
-AnyDVD3 http://fileforum.betanews.com/detail...fid=1057642382
-InstantCopy update 8.04 http://www.pinnaclesys.com/PixieItem...Upgrade804.exe

fido2001 24.11.2003 21:43

Dzieki Jabba za tego Newsa, akurat dzisiaj zainstalowalem z plytki oryginalnej IC8, i juz mialem zaczac sie bawic, a yu nagle widze ze jest update :)

Pozdrawiam.

robboj 25.11.2003 11:44

Cytat:

Napisany przez fido2001
Dzieki Jabba za tego Newsa, akurat dzisiaj zainstalowalem z plytki oryginalnej IC8, i juz mialem zaczac sie bawic, a yu nagle widze ze jest update :)

Pozdrawiam.

Witam

Pakiet InstantCopyUpgrade804.exe jest modyfikacja IC7 do wersji IC8
(8.0.0.267)

Pozdrawiam

Jabba the Hutt 25.11.2003 13:05

Cytat:

Napisany przez fido2001
Dzieki Jabba za tego Newsa, akurat dzisiaj zainstalowalem z plytki oryginalnej IC8, i juz mialem zaczac sie bawic, a yu nagle widze ze jest update :)

Pozdrawiam.

Kupiłeś IC8 ? Za ile ? 200 zł ? Za tyle mój kolega mabył IC7 wysyłkowo w Warszawie w jakiejś firmie.

Jabba

robboj 25.11.2003 17:18

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Kupiłeś IC8 ? Za ile ? 200 zł ? Za tyle mój kolega mabył IC7 wysyłkowo w Warszawie w jakiejś firmie.

Jabba


Obecnie w MM jest promocja 20 CDR MMORE + IC7 OEM w cenie 45,90

Pozdrawiam

Robs 25.11.2003 21:35

Cytat:

Napisany przez robboj
Pakiet InstantCopyUpgrade804.exe jest modyfikacja IC7 do wersji IC8

Faktycznie :( zmylił mnie numerek 8.04, szkoda

Jabba the Hutt 26.11.2003 01:54

Ic8
 
Ciekawa instrukcja :
http://www.doom9.org/mpg/ic8.htm

Jabba

ps 26.11.2003 14:26

Cytat:

Napisany przez robboj
Obecnie w MM jest promocja 20 CDR MMORE + IC7 OEM w cenie 45,90

Pozdrawiam

To jest Instant CD/DVD v.7 a nie Instant Copy
Pozdrawiam

robboj 26.11.2003 16:24

Cytat:

Napisany przez ps
To jest Instant CD/DVD v.7 a nie Instant Copy
Pozdrawiam

oczywiscie ze tak

Pozdrawiam

jezak 26.11.2003 21:34

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt

Instrukcja fajna, ale nurtuje mnie pewien problem w IC8.
Kiedy wybiorę opcję "Customized Resize", IC domyślnie przyjmuje wielkość nośnika 4,31 GB (nawet na załączonym w ww. instrukcji obrazku) i nie pozwala na zwiększenie stopnia kompresji (nie mówiąc o tym że teoretycznie można upchnąć 4,38 GB).
Natomiast po konwersji na HDD przykładowy film ma 4,19 GB. Przy znacznym stopniu kompresji wyciągnięcie dodatkowych kilku procent ma dla mnie znaczenie, a to w końcu na niniejszym forum wykazano, że IC jest najlepszy w jakości kompresji.
Czy jednak można jakoś zmusić IC do lepszej współpracy?

robboj 26.11.2003 22:02

Cytat:

Napisany przez jezak
Instrukcja fajna, ale nurtuje mnie pewien problem w IC8.
Kiedy wybiorę opcję "Customized Resize", IC domyślnie przyjmuje wielkość nośnika 4,31 GB (nawet na załączonym w ww. instrukcji obrazku) i nie pozwala na zwiększenie stopnia kompresji (nie mówiąc o tym że teoretycznie można upchnąć 4,38 GB).
Natomiast po konwersji na HDD przykładowy film ma 4,19 GB. Przy znacznym stopniu kompresji wyciągnięcie dodatkowych kilku procent ma dla mnie znaczenie, a to w końcu na niniejszym forum wykazano, że IC jest najlepszy w jakości kompresji.
Czy jednak można jakoś zmusić IC do lepszej współpracy?

Pomocnym w ustawieniach IC8 będzie programik InstantCopy Hidden Settings Editor 1.4.2 znajdziesz go na stronie: www.mrbass.org/instantcopy

Pozdrawiam

jezak 27.11.2003 08:46

Cytat:

Napisany przez robboj
Pomocnym w ustawieniach IC8 będzie programik InstantCopy Hidden Settings Editor 1.4.2 znajdziesz go na stronie: www.mrbass.org/instantcopy

Pozdrawiam

Dzięki za linka, jest świetny - czegoś takiego szukałem :)

Pozdrawiam

ps 27.11.2003 11:31

Instant CD/DVD z plytkami MMORE w MM
 
Cytat:

Napisany przez robboj
oczywiscie ze tak

Pozdrawiam

Osobiscie tego nie mialem w rekach, dzwonilem tylko i goscio mi przeczytal co jest na naklejce. Widzialem tez obrazek i info na stronach MMORE. Pisza, ze to jest Instant CD/DVD Burn. Czy to jest tylko fragment calego Instant CD/DVD? Moze ktos to kupil w MM i moglby sie podzielic informacjami, bo 45 zl za plytki i legalny program to niezla cena...
Pozdrawiam

robboj 05.12.2003 21:06

Sa dostepne nowe wersje oprogramowania:

- DVDFab 1.02 i DVDFab Lite 1.02

Pozdrawiam

Robs 15.12.2003 22:45

No to teraz juz jest :)
IC 8.05 update - LINK
jak ktoś znajdzie bezpośedni link to proszę dać znać ;)

fido2001 16.12.2003 16:17

RobsYoda, wedle zyczenia znalazlem i sie dziele :

ftp://ftp.pinnaclesys.de/driver/pc/I...0.5_Update.msp

Pozdrawiam, Rafal

Robs 16.12.2003 19:29

Wielkie dzięki MrFido :)
Wątek od dzisiaj już przyklejony.

ideJ 18.12.2003 00:42

A dla tych co lubią pokazała się nowa wersja Img Tool Classic. Ta wersja sprawdza czy są wszystkie potrzebne jej pliki, ustawia Volume ID na podstawie źródłowego katalogu.

robboj 18.12.2003 11:07

Cytat:

Napisany przez fido2001
RobsYoda, wedle zyczenia znalazlem i sie dziele :

ftp://ftp.pinnaclesys.de/driver/pc/I...0.5_Update.msp

Pozdrawiam, Rafal

Witam

jest jeszcze dostepna pod adresem: http://www.mrbass.org/instantcopy/

Pozdrawiam

Salamander 19.12.2003 16:18

Cytat:

Napisany przez ps
Osobiscie tego nie mialem w rekach, dzwonilem tylko i goscio mi przeczytal co jest na naklejce. Widzialem tez obrazek i info na stronach MMORE. Pisza, ze to jest Instant CD/DVD Burn. Czy to jest tylko fragment calego Instant CD/DVD? Moze ktos to kupil w MM i moglby sie podzielic informacjami, bo 45 zl za plytki i legalny program to niezla cena...
Pozdrawiam


To jest pakiet, w ktorego sklad wchodzi miedzy innymi: IC 7.0 LE, Instant Disk - czyli okrojony pakiet do nagrywania plyt cd-audio, mp3, cd-data, ale bez modulu Instant Expression (authoring plyt VCD, SVCD, DVD). W tej cenie warto rozwazyc zakup. Bez problemu,po rejestracji, moze sciagnac uaktulanienie do IC 7.1, a poza tym mozna na preferncyjnych warunkach nabyc boxowe wersje softu. O ile sie nie myle, upgrade do IC 8.0 w promocji kosztuje 29$, a pakiet Instant CD/DVD 8.0 39$.
Jak ktos chce sobie to wyprobowac w wersji 8.0, to jest 15 dniowy trail na stronie Pinnacle.
http://www.pinnaclesys.com/ProductPa...31&Langue_ID=2

Yeti 24.12.2003 14:11

DVD2one V1.4.0
 
Pojawil sie nowy DVD2one V1.4.0

www.dvd2one.com/news.php

Robs 25.12.2003 22:36

Zrobiłem mały update tego wątku,
na pierwszej stronie można znaleźć spis programów do kompresji dvd :)

robboj 27.12.2003 11:45

Witam

Pojawił się nowa wersja: DVD Decrypter 3.1.8.0

Pozdrawiam

namor 28.12.2003 10:29

DVD Decrypter 3.1.9.0
 
a dzisiaj jest już następna wersja DVD Decrypter 3.1.9.0
do pobrania stąd
http://fileforum.betanews.com/detail...fid=1011845169
lub
http://www.overfiles.com/xoops/modul...l_lang=english

ideJ 05.01.2004 20:24

Zgodnie z notką na Doom9 pokazała się nowsza wersja IfoUpdate 0.77.

Robs 10.01.2004 12:39

Tak, jak co niektórzy juz wiedzą DVDShrink3.1 juz jest :)

robboj 12.01.2004 20:55

jak i 3.1.1 juz jest

Pozdrawiam

ideJ 14.01.2004 00:57

a nawet 3.1.2

lewart 18.01.2004 17:35

DVD Shrink 3.1.3:
http://files.dvdr-digest.com/encode/...nk313setup.zip

Wykaz zmian: http://www.dvdshrink.org/revision.html

lewart 20.01.2004 16:30

DVD Shrink 3.1.4 Beta 0

http://download.betanews.com/downloa...hrink314b0.zip

Dragon.Heart 20.01.2004 16:40

test
 
Shrink 314 przetestowany.
Gladiator jak żyletka. A najciekawsze że nie instaluje się w systemie jak poprzednie wersje??? Chyba że ja go nie widzę!

Dragon.Heart 30.01.2004 16:24

dvdMaestro
 
Witam,

Sam spędziłem wiele czasu na poszukiwaniu w sieci DVDMaestro więc nie omieszkam się podzielić z szanownym forum linkiem, na który trafiłem w swych poszukiwaniach. Głodni programu DVDMaestro powinni zaspokoić swoją ciekawość.

http://www.fukrulez.com

Proszę dokładnie szukać a z pewnością znajdziecie tam ciekawego pdf'a na temat tego co chcecie z tym programem zrobić.

Życzę miłej zabawy.

-------------------------
I know, that I know nothing.

Daniel

Robs 12.02.2004 17:42

Wyszedł DVDShrink 3.1.5.final.

Yeti 14.02.2004 21:30

I kolejna beta shrinka > 316b1

tomix 15.02.2004 22:33

a nawet 316b2

rafi_pl 19.02.2004 18:51

mam pytanko. bo kupilem nagrywarke dvd i jestem zielony. posciagalem full progsow i wydaje mi sie, ze bede uzywal dvdxcopy do kopiowania, tylko czym rozni sie wersja xpress od platinum?? ktora lepiej sie poslugiwac?? czy kopiuje ona zabezpieczone filmy?? mam nagrywarke Lg GSA 4040b. czy moze nie polecacie tego progsu?? z wypowiedzi widac, ze film dvd9 da sie nagrac (chyba przez kompresje) na dvd5. jak to sie robi i czy duza jest utrata jakosci?

namor 01.03.2004 18:55

DVD Decrypter 3.2.0.0
http://www.doom9.org/
http://www.dvddecrypter.com/download.asp
http://www.divx.howto.pl/modules.php...=getit&lid=237

mjq666 23.03.2004 22:58

CloneDVD 2 v2.0.4.1

Dzisiaj sciagnolem i wlasnie testuje.
Mam pytanie czy mozna w tym programie ustawiac indywidualnie jakosc dla kazdej czesci dvd? Chodzi mi o miniejsza kompresje filmu kosztem pogorszenia jakosci menu i dodatkow.

mjq

eyeore 26.03.2004 19:02

Nikt jeszcze tu nie wspomniał o shrink'u 3.1.7
więcej + guides na
http://www.mrbass.org/dvdshrink/

eyeore

mjq666 26.03.2004 20:16

Cytat:

Nikt jeszcze tu nie wspomniał o shrink'u 3.1.7
Dokladnie jest to wersja 3.1.7.6

mjq

mjq666 28.03.2004 22:42

Nowa wersja CloneDVD2 2.0.5.3
U mnie nie dziala strona elby :( Podaje link gdzie znalazlem uktualna wersje :)
http://home.arcor.de/Snoopy-1/Clone_...pCloneDVD2.exe

Dragon.Heart 08.04.2004 17:08

DVDLab Pro
 
Nowa wersja niedługo I bardzo ciekawie się to zapowiada.
http://www.mediachance.com/dvdlab/dvdlabpro.html

Pozdrawiam,

mjq666 08.04.2004 19:41

Wlasnie sciagam wersje 1.4beta1. Jutro przetestuje i dam znac. Z opisu zapowiada sie ladnie. Moze w koncu pojawiala sie jakas alternatywa dla Maestro i Scenarista :)

mjq

whiskey 12.04.2004 22:35

zassalem ta bete ale dziala fatalnie robi nawet puste vts na koniec :-( mam nadzieje ze poprawia to szybko bo program zapowiada sie cudownie poid wzgledem graficznym i mozliwosiami :-)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.