Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Problem - 6 nagrywarek... (https://forum.cdrinfo.pl/f2/problem-6-nagrywarek-23312/)

khomczen 12.07.2003 13:35

Problem - 6 nagrywarek...
 
Witam!
Od ponad tygodnia szukam rozwiązania czegoś takiego:
6 nagrywarek LG 52x, w tym 2 na kontrolerze płyty (Clayton na Intelu), na jednym kanale i 4 na kontrloerze WinFasta ATA100 na ukladzie CMD.
Komputer to P4 2,4 GHz, i845, 512MB, karta Matroxa do zrzutu Video, jakies dwa dyski no i oczywiscie... Windows XP Home PL!!
To co opisałem wyzej to nie problem (moze poza Win XP). Opis problemu bedzie nizej:
Przy nagrywaniu (z obrazu) na 6 nagrywarkach naraz, przy predkosci max 16x (Nero) nagrywanie jest bardzo "poszarpane": napelnienie buforow nagrywarek "skacze" co powoduje, ze nagrywanie odbywa sie z predkoscia tak ok 2x...
Obciazenie procesora wynosi 5-10% - czyli tyle co nic. Wszystkie niepotrzebne programy sa powylaczane.
Na innym komputerze, w ktorym jest P4 1,8 i Windows 2000 PL SP3 oraz szesc nagrywarek DVD-R Pioniera nagrwyanie przebiega plynie przy predkosci DVD 4x - bufory sa caly czas pelne i oscyluja okolo 95%.
Byl owszem na poczatku problem z obciazeniem procesora, ale wyeliminowalo go zainstalowanie Intel Aplication Accelerator. Kontorler jest tam EIO ATA133 na ukladzie CMD.
Kontrolery zamienialem, ale nie pomoglo. Na XP nagrywarki nie synchronizuja sie wcale i nagrywa sie strasznie wolno.
Przy nagrywarkach CD-R MSI bylo zupelnie tragicznie...
Ktos sie z tym spotkal? Jakas rada? Jakos przyspieszyc kontroler? Jak?

SEBAW 12.07.2003 15:00

Sprawdź czy masz włączone DMA dla wszystkich napędów.

khomczen 12.07.2003 15:19

Cytat:

SEBAwl napisa***322;(a)
Sprawdź czy masz włączone DMA dla wszystkich napędów.
dzieki..
owszem, mam
to pierwsze, co przyszło mi do głowy
naprawdę długo już walczyłem
wyłączałem/włączałem rozne usługi w XP, zabawy w BIOSie z PCI CLK Latency i innymi, uaktualnianie systemu, wyłączenie innych urządzeń, już nie pamiętam co..., ustawianie pamieci podrecznej i pliku wymiany na stałe... jeszcze sie nie modliłem... o właśnie...
a moze jest jakiś inny program oprocz Nero obslugujacy wiele nagrywarek?

Khom

CrazyLucas 12.07.2003 15:26

jak na tym kompie glownie nagrywasz i siedzisz na necie to zastanow sie czy nie przejsc na win2000 pro + sp3 - skoro na tym 2 kompie jest ok to moze to byc wina xpeka (mialem takie przypadki ze wgranie w2k zamiast XP przyspieszalo kompa o 100%)

pawelblu 12.07.2003 17:08

Co prawda piszesz ze DMA na napedach jest ale...
-sprobuj wyrzucic kanaly na ktorych sa nagrywarki i pozwol WinXP wczytac je jeszcze raz.
-Wylacz nagrywanie systemowe w WinXP (prawym na naped i zakladka nagrywanie).
-mozna rozejrzec sie za service packiem i ew. nastepnymi latkami
... lub jak pisze CrazyLukas porzucic WinXP HE

BTW. - Jarmark Europa wita ?? ;p

SEBAW 13.07.2003 10:11

Zwiększ w NERO "Bufor dodatkowy" na max, wtedy dane będą odczytywane z pamięci, a nie z dysków. Można maksymalnie ustawić na 80 MB.

khomczen 14.07.2003 09:23

Cytat:

CrazyLucas napisa***322;(a)
jak na tym kompie glownie nagrywasz i siedzisz na necie to zastanow sie czy nie przejsc na win2000 pro + sp3 - skoro na tym 2 kompie jest ok to moze to byc wina xpeka (mialem takie przypadki ze wgranie w2k zamiast XP przyspieszalo kompa o 100%)
Niestety, kwestia licencji. Win XP HE OEM nie pozwala na downgrade (w przeciwienstwie do WinXP Pro OEM). Choc jesli to bedzie jedyny sposob, to bede musial kupic jakis PRO - oczywiscie po sprawdzeniu, ze dziala...
Bufor juz ustawialem na maxa=80MB - nic nie dało...
a co do podpowiedzi od pawelblu to sprawdzę, bo tego jeszcze nie robiłem...
dzieki wielki
Khom

MinX 14.07.2003 13:56

Co do programu, to na taką ilość nagrywarek polecam Padus DiscJuggler. Powinien sobie poradzić lepiej niż nero.

Pozdro
MinX
Cytat:

khomczen napisał(a):
dzieki..
owszem, mam
to pierwsze, co przyszło mi do głowy
naprawdę długo już walczyłem
wyłączałem/włączałem rozne usługi w XP, zabawy w BIOSie z PCI CLK Latency i innymi, uaktualnianie systemu, wyłączenie innych urządzeń, już nie pamiętam co..., ustawianie pamieci podrecznej i pliku wymiany na stałe... jeszcze sie nie modliłem... o właśnie...
a moze jest jakiś inny program oprocz Nero obslugujacy wiele nagrywarek?

Khom


Monter 14.07.2003 16:21

Cytat:

khomczen napisał(a):
a moze jest jakiś inny program oprocz Nero obslugujacy wiele nagrywarek?

Khom

Informacje jakie jeszcze programy obsługują zapis na kilku nagrywarkach jednocześnie i w ogóle o samym nagrywaniu znajdziesz tutaj:
http://www.cdrinfo.pl/software/artyk...20021113230205

Szukałbym winy w transmisji danych. Wszystkie programy dokonują zapisu na wielu nagrywarkach redukując prędkość do najwolniejszego urządzenia w zestawie, może odłączaj po jednej nagrywce kolejno i jak przyspieszy to "jesteś w domu".


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.