![]() |
De-Upgarde biosu 1.08 do 1.06 dla LG8080B
Niedawno temu zmieniłem bios w swojej nagrywarce LG z 1.05 do 1.08. Nie byłem z tego zbyt zadowolony (żółta dioda nie działa, problemy z cd-textem) ale postanowiłem zostawić go na swoim miejscu. Parę dni później usłyszałem że komuś padła nagrywarka gdy chciał zmienić bios z 1.08 do 1.06. A że Jestem ryzykantem to postanowiłem to zaraz sprawdzić tym bardziej iż bios 1.06 również pozwala zapisywać większość płytek z prędkością x8 a przy tym działa żółta dioda. Od razu mówię że udało się to bez problemowo i nagrywarka żyję i ma się dobrze. Dla wszystkich zainteresowanych a którzy boją się tego procesu podaję co zrobiłem :
- Ściągnij bios 1.08 i 1.06 - Rozpkauj bios 1.08 i skasuj plik E4cs6387.lge - Przegraj plik E4lg6941.lge z biosu 1.06 do katalogu z biosem 1.08 (poprstu podmieniamy bios) - Wejdź do autoexec.bat biosu 1.08 i zmień zwartą tam starą wersję biosu na tą nową (E4lg6941.lge) - Przygotuj dyskietkę i przegraj na nią zwartość katalogu naszego biosu. - Wyłącz kompa, podłącz LG jako secondary master i wystartuj system z dyskietki. - Śmiało zatwierdź upgrade biosu i to już wszystko! |
Opisaleś dokładnie czynności, które wykonałem, a efekt jest znany - martwa nagrywarka. Jakkolwiek trafiła już ona do serwisu (na dwa tdgodnie przed końcem gwarancji). Mam nadzieję że chłopaki sobie z nią poradzą.
Bart |
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:47. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.