Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   lg gce-8523b ppoowwoollnnee nagrywanie- proszę o pomoc (https://forum.cdrinfo.pl/f2/lg-gce-8523b-ppoowwoollnnee-nagrywanie-prosze-o-pomoc-25055/)

bruthus 31.08.2003 08:57

lg gce-8523b ppoowwoollnnee nagrywanie- proszę o pomoc
 
Witam. Kilka dni temu nabyłem nagrywarkę lg cd-rw lg cde-8523b. Mam problem. Próbowałem nagrać płytę cd-r z prędkością 32x i 24x. Płyta nagrała się i można odtwarzać dane, problem polega natomiast na tym, że przy wyżej wymienionych prędkościach czas nagrywania i symulacji (każdego z osobna) trwa ponad 10 minut. Trochę to dziwne, ponieważ poprzednio posiadałem nagrywarkę hp i płyty nagrywane z prędkością 8x wypalały się w siedem minut. Proszę o pomoc.

posiadam oprogramowanie nero 6.

podaję kilka dodatkowych danych:
1.jest zasilanie napędu
2.sieciowy przewód zasilania komputera jest włączony
do gniazda sieciowego
3.złącze zasilania jest pewnie podłączone do napędu
4.System startuje.
5.podłączenia do złącza podstawowego i
dodatkowego oraz ustawienia urządzeń master i slave są
dokonane prawidłowo
6.całkowita długość przewodów IDE nie przekracza 45
cm
7.każde z łącze jest pewnie podłączone
8.można odczytać i zapisać dysk
9.wszystkie pozostałe parametry systemu (procesor,
dysk twardy, itd.) są takie jak by ć powinny (patrz
***8222;Otoczenie systemowe***8221; na str. 6 instrukcji)
10.dysk CD-R lub CD-RW nie posiada zadrapań i nie
jest zakurzony
11.w czasie zapisu na dysk nie działał wygaszacz
ekranu lub inna aplikacja
12.na dysku CD-RW jest dosyć wolnego miejsca
13.wydłużenie zapisu występuje także podczas testów
symulacyjnych
14.dysk jest włożony do napędu stroną do odczytu/
zapisu w odpowiednim kierunku (etykietą do góry)
15.napęd lub dysk nie został przeniesiony z otoczenia o
niskiej temperaturze do otoczenia o temperaturze
wysokiej

RoKFoR 31.08.2003 09:10

najpierw sie wybiera opcje wyszukania podobnego watku jak nie znajdziesz to dajes topic...
1. zainstaluj ASPI i ASPI FIX
2. wlancz DMA
3. skasuj nagrywarke w panelu sterowania i uruchom jeszcze raz kompa zeby sie ponownie stery wgraly
4. przetestoj nagrywanie z max. predkoscia z wylanczanymi wszystkimi programami takze z tymi dzialajacymi w tle.
5. nagraj na markowej plycie "verbatim" itp.

/\/\cDrive 31.08.2003 09:56

Niezły zbiór informacji o kompie zebrałeś ale przejdźmy do rzeczy: włącz DMA nagrywarki, możesz nagrywać też na bardziej markowych płytach np. Verbatim, Emtec.

CIAPEK 31.08.2003 09:59

niech ktoś kurde wogóle napisze jakiś topic/FAQ o DMA. Wystarczy chyba tylko temat: włącz DMA napędów zanim coś napiszesz.

Ciągle to samo...

bruthus 31.08.2003 10:22

Dzięki wszystkim za pomoc. Włączyłem DMA dla nagrywarki- jest lepiej, ale...
przy prędkości 48x symulację zrobiła w 6minut 50 sekund- to chyba jeszcze za długo? Mam płytki maxell up to 24x. Może jeszcze jakieś sugestie? Dzięki. Przepraszam za kompletną niewiedzę- wybaczcie naiwne pytania

bruthus 31.08.2003 10:24

pomyłka, przepraszam. Przy prędkości 24x , a płyty są 48x.

SEBAW 31.08.2003 10:28

Cytat:

bruthus napisał(a):
pomyłka, przepraszam. Przy prędkości 24x , a płyty są 48x.
A skacze ci bufor?

bruthus 31.08.2003 10:43

skacze jak cholera- od najniższych wartości do najwyższych. Symulowałem przed chwilą płytkę przy prędkości 40x- trwało to 6minut i 40 sekund, niewiele mniej niż przy 24x. Co to jest?

SEBAW 31.08.2003 11:02

A jaki ty masz procesor?

bruthus 31.08.2003 11:10

procesor celeron 566, w instrukcji minimum to 350mhz, a dla wyższych prędkości zalecają powyżej 500mhz. Pamięć ram 192, zalecane- powyżej 128. Dysk 20Gb. Dużo to nie jest, ale w normie producenta się mieszczę.

CIAPEK 31.08.2003 12:03

Cytat:

bruthus napisa***322;(a)
procesor celeron 566, w instrukcji minimum to 350mhz, a dla wyższych prędkości zalecają powyżej 500mhz. Pamięć ram 192, zalecane- powyżej 128. Dysk 20Gb. Dużo to nie jest, ale w normie producenta się mieszczę.
To i ja się włączę!

Stary masz dokładnie taki sam komputer / zestawienie sprzętowe, jak JA! Dokładnie takie samo.

Co do mocy komputera jest wystarczająca. Tak ja mi powinno i Tobie wszystko śmigać!
Też mam LG i ładnie pracuje z moim komputerem, jeszcze do tego jade na windowsie 2000, a były czasy jak jechałem na XP, niedługo powracam do 98SE.:)

bruthus 31.08.2003 14:41

Cytat:

CIAPEK napisa***322;(a)
To i ja się włączę!

Stary masz dokładnie taki sam komputer / zestawienie sprzętowe, jak JA! Dokładnie takie samo.

Co do mocy komputera jest wystarczająca. Tak ja mi powinno i Tobie wszystko śmigać!
Też mam LG i ładnie pracuje z moim komputerem, jeszcze do tego jade na windowsie 2000, a były czasy jak jechałem na XP, niedługo powracam do 98SE.:)

Jeśli możesz, to podaj przybliżone czasy nagrywania choć przy kilku prędkościach, bo już sam nie wiem jak to ma chodzić. Przy prędkości 16x nagrywało płytę jakieś 6 minut. Dzięki

CrazyLucas 31.08.2003 15:40

a dysk twardy zdefragmentowany? jak znam zycie pewnie nie - i to od pierwszej instalki windy

CIAPEK 31.08.2003 15:54

Cytat:

bruthus napisa***322;(a)
Jeśli możesz, to podaj przybliżone czasy nagrywania choć przy kilku prędkościach, bo już sam nie wiem jak to ma chodzić. Przy prędkości 16x nagrywało płytę jakieś 6 minut. Dzięki
Wedle życzenia przeprowadziłem właśnie symulacje z prędkością 16X bo nie zapisuje zazwyczaj wyników czsowych nagrań.

I tak:..
Nagranie komplikacji z danymi ISO Tryb 1. Nero 5.5.9.9.
Dane: Film DivX 699 MB i plik txt.
Płytka: Akoss Silver (jeśli to wogóle ma znaczenia w symulacji, ale podaje :) )
Bufor i Procek: obciążenia w normie, nic nie skakało
Średnia szybkość nagrania: mam włączoną opcje, która pokazuje szybkość nagrywania w danym momencie i szybkość pięknie wachała się w granicach 16X czyli tak jak założono.

Całkowity czas: 5 minut, 20 sekund

To chyba wszystko, jeśli to konieczne to jak będę miał czas przeprowadze dla Ciebie ;) symulacje przy innych prędkościach, ale to chyba mało konieczne. Wyżej podałem jak jest u mnie i to chyba starczy.

:3msie:

bruthus 31.08.2003 16:15

Cytat:

CrazyLucas napisa***322;(a)
a dysk twardy zdefragmentowany? jak znam zycie pewnie nie - i to od pierwszej instalki windy
wczoraj przeinstalowany windows i zdefragmentowany dysk. Więc słabo znasz życie...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.