Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Ile bierzecie? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/ile-bierzecie-26050/)

przemo_one 28.09.2003 07:41

Ile bierzecie?
 
Wiec chciałbym ustalić ceny za tak zwane "przysłógi" nobo dzis mam jakiemus gostkowi instalować neo+ na windzie(nie wiem co mu tam nie pyklo) i wezme pewnie 20zeli - to za duzo czy za malo (unlockerzy telefonów biorą wiecej za kliknięcie)
Ile powinna kosztowac instalacja routera hardwearowego czyli tylko konfiguracja i softwearowego czyli motanie sie z softem (dużo więcej roboty)
jle wy za takie cos macie
a za zlożenie kompa?
a za instalacje windy?
a za przepałkę cd itd itd...

dzinx.
trzeba ustalic jakis taryfikator ! bo ja za marne grosze nie bende komus przy kompie grzebal

-Sid-The-Rat=> 28.09.2003 10:17

<tego nie powinienem byl tu pisac>

Jasienczyk 28.09.2003 10:22

Facet zmień lokal, psujesz powietrze.

przemo_one 28.09.2003 10:42

troche przesadzacie?
naprawialiscie kiedys co dwa dni pc o parametrach cel 400 i 32mb ram"kumplowi" ,ktory "oszukuje cie na kase"?
i nie mowcie mi ze nie bierzecie kasy za "uslugi" bo poprostu w to nie wierze
czy wy wlasciwie wiecie o czym ja mowie?
chodzi mi o wkladanie koncowek na kable konfiguracja freesco i innych linuxow na router chodzi mi o to ze za zdjecie simlocka sie placi i nikt nie czepia sie ludzi co biora za to kase, a jak ktos chce sobie zarobic bo w kompie nie ma cd-romu nawet to zle tylko dlatego ze do jego pracy nie jest wymagany zakup kabla za pare zeta(tak jak u unlockerow)
ja juz za friko robie kompy dla "znajomych" od kilku lat i to mi sie znudzilo
nie mam pracy
na starz mnie w optimusie ani gdzie indziej nie chca bo nie mam znajomosci
i co se zarobic 20 zeli nie moge?
to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!
a moze mam dymac na drugi koniec miasta za frajer?
jak juz mowilem za freeko to jest tylko pozegnanie
a mnie to ktos cos za darmo daje?
jeszcze mi biurokraci cene interetu podnosza-oni moga brac kase tak a ja se 20 zl zarobic nie moge bo "to nie ladnie"
takie bzdury to tepsie i microsoftowi prawcie nie mie!
ludzie ja nie jestem nowym pcciarzem tylko starym wyjadaczem tej pajdy chleba i poprostu znudzila mi sie praca spoleczna dlatego pytam wprost co i za ile a jesli nie wy to jak wam liczą(nawet gosc wlasciciel sklepu i kawiarenki powiedzial mi ze powinienem za to co robie brac kase)

-Sid-The-Rat=> 28.09.2003 10:59

powiem ci tak - sorry za tamtego posta - ale mam uraz

za przegrywanie plyt nie biore - bo robie to tylko znajomym i naprawde zadko - obowiazuje u mnie zasada 'dajesz mi czysta plyte, dostajesz nagrana' - kasy nie wezme z dwoch powodow: a) mam (marnie platna ale jednak) prace i nie potrzebuje tych dodatkowych 5 zeta miesiecznie za cene szacunku kolegi b) sprzedawanie piratow to paserstwo a rozdawanie to 'udostepnianie osobom w stosunku towarzyskim' - w sumie nie nagrywam nic co mogloby sie wladzy nie podobac - ale taki uraz mi pozostal

co do podlaczania - jesli podlaczasz KUMPLOWI - to nie bierz za to kasy - to po prostu nie wypada - wykorzystaj go w inny sposob, jesli jednak taki KUMPEL robi cie w durnia - to go olej i traktuj jak kolesia z ulicy - wtedy mozesz brac - bo w sumie w sprzedawaniu wiedzy nie ma nic zlego - tylko mow to kolesiowi na wstepie ile na start i ile za ew. problemy - bo to ze ktos ma burdel w kompie i soft nie chce sie instalowac to jego a nie twoj problem i czas - mozesz ten czas wycenic

cennika nie podam - bo takich rzeczy tez nigdy nie robilem (pare razy zlozylem kompa od podstaw - wybor komponentow, kupno, zlozenie, instalacja, instalacja softu, sieci, przeniesienie danych ze starego kompa - wycenilem to na kilkaset zeta bo i zajelo mi to tydzien zycia praktycznie od rana do nastepnego switu - a kontrahent zadal mi pytanie 'czemu tak malo?' - wiec o ceny mnie nie pytaj bo nie mam o tym pojecia)

Druss 28.09.2003 11:00

Ja podnosze reke dokladac sie chlopaki ale to bez sensu bo by temat byl za duzy i tylko zasmiecal forum. Nawet dwie podniose :jupi:

CIAPEK 28.09.2003 11:01

chłopak myśli jak tu zarobić i bardzo dobrze. Sam nad tym myśle, a myślałem bardziej dawniej jak szukałek jakich kolwiek zarobków.

A słuchajcie jeśli np. bym chciał ogłaszać się w jakiejś gazecie i jeździłbym właśnie na wizyty to czy muszę się zarejestrować i odprowadzać podatek? Bo jeśli tak to z tego są ponoć marne pieniądze.
Ale chyba można robić to po cichu?

puch 28.09.2003 11:10

Cytat:

przemo_one napisa***322;(a)
troche przesadzacie?
naprawialiscie kiedys co dwa dni pc o parametrach cel 40 i 32mb ram"kumplowi" ,ktory "oszukuje cie na kase"?



Nie - takiemu "kumplowi" mówi się, że nie ma się czasu - czy wprost mówi mu się, dlaczego mu się tego nie zrobi.

Cytat:


i nie mowcie mi ze nie bierzecie kasy za "uslugi" bo poprostu w to nie wierze



Musisz uwierzyć na słowo. Przynajmniej niektórzy robią to za kawkę i kawałek ciasta, czy pizzę i piwko - ale to zależy komu. Ja robię to tylko znajomym, i to na ogół dobrym znajomym, więc takie grzebanie w kompie jest na ogół okazją do miłego spotkania towarzyskiego i pogadania.


Cytat:


(...)
ja juz za friko robie kompy dla "znajomych" od kilku lat i to mi sie znudzilo
(...)



Ja złożyłem parę kompów, ale tylko najbliższym przyjaciołom, więc oczywiście o żadnej kasie za usługę nie mogło być mowy - oni też robią mi różne przysługi. Ale faktycznie znudziło mi się już trochę bycie takim "pogotowiem" na każde zawołanie, zwłaszcza że nie mam już siły i czasu nawet na grzebanie we własnym kompie!

Cytat:


(...)
nie mam pracy
(...)



To oczywiście zmienia postać rzeczy. Ja mam inne źródło utrzymania, i - na razie przynajmniej - nie muszą nim być komputery.
Skoro tak - to zorientuj się w jakiejś firmie komputerowej, jaki mają cennik za usługi - na ogół mają jakieś cenniki - za instalację systemu tyle, za instalację sprzętu - tyle, za złożenie kompa - tyle, za inne czynności serwisowe - stawka godzinowa. Albo sam załóż jednoosobową firmę i ustal cennik.

Cytat:


(...)
to jest forum o wypalaniu plyt - ten kto nigdy nikomu nie wypalil plytki i nie wzial za to pieniedzy reka do gory!
(...)



Już podniosłem!

Cytat:


a moze mam dymac na drugi koniec miasta za frajer?
jak juz mowilem za freeko to jest tylko pozegnanie
a mnie to ktos cos za darmo daje?



Wiesz, niektórzy jeszcze czasem coś robią za darmo, albo przynajmniej zapłata nie następuje wprost.

przemo_one 28.09.2003 11:44

i wlasnie o to mi chodzilo
dla znajomych od zawsze i na zawsze za free (ale tylko dla prawdziwych)-nie jestem jakims palantem
pare razy bylo tak ze wypalilem za free(jak zawsze - no teraz juz nie mam czym), a gosc sprzedal dalej te plyte i se zarobil 10 zeli
tydzien temu zdiolem 2 locki z telefonow i tez za free dla znajomego (po 10 od sztuki tak u mnie biora) i on se zarobil, a jak zawozil mnie w jedno miejsce i wziol kase za paliwo(bylo z 5 zeta) ale skoro na mnie zarobil 20 to chyba mogl odpuscic nie?
juz nawet nie dzwonia tylko przyjerzdzaja z kompami pod dom(naprawialem gosciowi kompa - net mu nie chodzil - mial mi za to postawic pizze 10-tego a jest juz 28-ósmy i nic)
raz to gosc o 23 dzwonil na domowy (troszke puzno juz dla starych) jakbym koma nie mial - i wlasnie to mnie denerwuje ze na moich umiejetnosciach zarabiaja inni, wiem ze grosze ale jednak dla nich a nie dla mnie dlatego chce sobie ustalic co za co zeby nie bylo rozczarowan
poprowadzilem lana na ulicy ale nie ode mnie(mamy neta dzielonego) i teraz jeden ****** jak chce zebym przyszedl mu kompa zrobic(ten od cela400 i 32mb, tak ten co mnie na kasie skubie)to ham mi poprostu wyciaga rj45 ze skrzynki i nie mam netu - juz nawet tak mnie wzywaja i powiedzialem dosc - jak ktos stuka do mych dzwi to nie mam czasu i kropka
jak juz wspomnialem niektorzy nie szanuja mojej pracy bo mnie to tez nie przyszlo samo z siebie i jeszcze do tego mnie na kase oszukuja (WIELOKROTNIE I NA BEZCZELA) to ja im juz bezinteresownie nie pomoge
i tu przyklad
za router w naszej sieci robi freesco na kompie sasiada niegdys a teraz kupili kompa nowego(bez mojej wiedzy) i zrzutka rzekomo po 47 zeta a jest nas czterech wiec razem 188zeli
a kupili za te kase az :):):) pentium 133 jakis ram na to i flopa(razem za to bym dal 50-60 pln-ów) a bylo na to 188 wiec jak wnioskuje 2 ludzi nic nie dalo a ja z sasiadem po 47 zeli i jest router-to nie jest fair(zasilacz, obudowa,sieciówka, klawiatura i jakas tam krzywa grafika juz byly)
oczywiscie sprzet at i bez usb a teraz orly wymyslily neostrade tylko nie pomysleli ze to sie je z usb
czy mam mowic dalej co ja musze tu znosic?

eloise 28.09.2003 11:54

ludzie co to będzie za świat i życie w nim jeśli wszystko będziemy przeliczali na pieniądze?

ja z zasady pomagam ludziom, wszystkim, niezależnie od tego czy ich lubię czy nie

RoKFoR 28.09.2003 12:05

idz do jakiegos serwisu wez ich cennik i wtedy ustal swoje troche mniejsze i jak ktos sie teraz ziawi z kompem to podaj mu cene, ale na twoim miejscu od kolegow bym nie bral kasy, bo jak ty bedziesz cos chcial od nich to tez podadza Ci cene ;)

przemo_one 28.09.2003 12:28

Cytat:

RoKFoR napisa***322;(a)
idz do jakiegos serwisu wez ich cennik i wtedy ustal swoje troche mniejsze i jak ktos sie teraz ziawi z kompem to podaj mu cene, ale na twoim miejscu od kolegow bym nie bral kasy, bo jak ty bedziesz cos chcial od nich to tez podadza Ci cene ;)
ale wlasnie o to chodzi ze oni BIORĄ(oszukuja itd) ode mnie kase i to od zawsze to dlaczego ja mam nie brac?

CIAPEK 28.09.2003 13:09

hmmm
 
niektórzy tak źle mówią/myślą bo chyba im się pieniądze przelewają w domu.

Przemo_one myśli po prostu, jak tu "skręcić" troche grosza bo z pieniędzmi na pewno nie jest ciekawie.

A biedy wśród userów to tu raczej nie ma.
Patrze i tylko mi ślinka cieknie jakie niektórzy mają zestawienia sprzętowe :)
Jak mało osób jedzie jeszcze na pół gigowych sprzętach, starych kartach grafy i ramcach sdr.

Ciąglę tylko patrze jak powstają nowe tematy jaki tu dysk wybrać, najlepszą karte grafy, płyte główną, składam nowy komputer.
Ludzie mają pieniądze, ale nie wszyscy.

Od kolegi/znajomego jasne, że bym nie wziął pieniędzy bo sam moge coś od nich potrzebować jak ktoś napisał a pozatym to przysługa.
Co innego usługa dla kogoś obcego kto nam za to zapłaci.
Usługa wykonana, żądam zapłaty. Proste.

Niektórzy tego po prostu nie rozumieją, albo myślą w innych kategoriach. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

Wojtek Toruń 28.09.2003 17:00

Masz przykładowy cennik usług w firmie z Torunia.
Jest droga ale masz od czego zacząć.
http://www.infocomp.torun.pl/cennik/uslugi.htm
POLECAM PUNKTY:
ADMINISTRACJA/KONSULTACJA OPROGRAMOWANIA UŻYTKOWEGO za 1GODZINĘ
DIAGNOSTYKA/EKSPERTYZA SPRZĘTU
Formatowanie dysku kosztowało kiedyś u nich 40 zł.

-Kowalik- 28.09.2003 18:21

Re: Ile bierzecie?
 
Cytat:

przemo_one napisa***322;(a)
a za instalacje windy?
ja od znajomej wzialem paczke skarpet adidasa ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.