Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Zna sie ktoś na drukarkach igłowych? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/zna-sie-ktos-drukarkach-iglowych-26210/)

mr_spock 03.10.2003 22:41

Zna sie ktoś na drukarkach igłowych?
 
Tak jak w temacie. Wygrzebalem sobie taką jedną z szafy, nawet sie zainstalowala, nawet drukuje:P. Chodzi o to, że raz na jakiś czas głowica zwalnia/staje i text wydruku sie przesuwa o kilka cm. Juz wyczaiłem ze na 90% jest to wina paska, tylko nie wiem jak go dobrze ustawić, czy ma byc na maxa naciagnięty, czy w miare jak naj luźniejszy. Jak bede to wiedział to moge dalej szukać ewentualnych usterek. Wiem, że to troche trąci myszką(prosze sie nie śmiać), ale do drukowania kopi roboczych, rzeczy do domowego użytku jak znalazł (koszt utrzymania 10-20 zl rocznie:))

Stef 04.10.2003 23:05

ja w mojej starej drukarce seikosha(tak sie to chyba pisalo) mialem tasme barwiaca, ktora byla dosc naciagnieta. tak ile sie da recznie z umiarem,ale ta drukarka chyba sama sobie naciagala tasme,wiec nawet jak ja wlozylem na swoje miejsce, to po kilku linijkach klepania, tasma sama zmieniuala swoj naciag.

ps. koszt utrzymania niski,ale szybkosc...........1 sttrona na 5 minut i po kazdej stronie tzreba bylo wkladac nastepna kartke, to nie bylo przyjemne.

mr_spock 05.10.2003 11:08

Nie chodzilo mi o to do końca, raczej o pasek który przenosi napęd z silniczka na głowice. Ale dzięki za zainteresowanie:3msie:

Stef 05.10.2003 11:23

chodzi ci o ta gumke taka z zabkami? bo jak o to to moze czas ja wymienic, bo moze sie naciagnela za bardzo.

mr_spock 05.10.2003 11:42

tak, o gumke z zabkami:). Wymiana może tu być problemem, nie wiem czy czesci do tej drukarki są dostępne(star lc90), a poza tym moge jego naciąg regulowac.

puch 05.10.2003 13:05

Wydaje mi się, że pasek zębaty powinien być naciągnięty na tyle, by nie przeskakiwał na kołach, które go napędzają, ale nie za bardzo, bo wtedy będzie zanadto obciążał rolki i kółka, po których biegnie, wyciągnie się i zerwie (jak pasek klinowy w aucie).

PS. Sam używam jeszcze czasem drukarki igłowej do nie mających większego znaczenia wydruków, a drukuję na papierze składanym Fanfold 2, którego całe pudło (2000 arkuszy) dostałem kiedyś od kogoś - w ten sposób odpada ciągłe wkładanie nowych kartek, ale trzeba pamiętać o zmianie ustawienia wielkości papieru (Fanfold 2 jest odrobinkę dłuższy od A4 - ma dokładnie 12 cali, czyli ok. 305 mm, wobec 297mm A4).

Mirat 06.10.2003 10:05

A może więcej szczegółów??? Jaka to jest drukarka???

Jeżeli to jest seikosha np. SP 2400 to powodem może być napęd taśmy barwiącej (grupa zębatek po lewej stronie drukarki pod niewielkim czarnym plastikiem). Można to rozebrać i szczoteczką wyczyścić zębatki ale ostrożnie bo jak się wysypią te kółeczka to będziesz miał zabawę na długie zimowe wieczory :):):).

Mirat 06.10.2003 10:09

Sorki! Umknęło mi że to Star!

Ale reszta jest jak najbardziej aktualna, z tym że rozwieje Twoje wątpliwości, z tego co pamiętam części do Stara są baaaardzo trudno dostępne a ostatnia cena tego modułu napędu taśmy barwiącej oscylowała około 240zł netto!!!!

mr_spock 06.10.2003 17:41

240 zupełnie nie wchodzi w gre, nawet 24zl, nad 2,40 bym sie zastanowił:P. W sumie może to jest wina tego, że leżała przez 7-8 lat w szafie... Nie treaktuje tego śmiertelnie poważnie, gdyby bylo wszyko wpełni sprawne to ok, a tak najwyrzej jakąś strone powtórzyć musze. Dzięki za pomoc, Pozdrawiam Was!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.