Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   Problem z odtwarzaniem po dodaniu napisów (pytanie do Mr Yoda) (https://forum.cdrinfo.pl/f16/problem-odtwarzaniem-po-dodaniu-napisow-pytanie-mr-yoda-26657/)

ToM/UD 19.10.2003 16:22

Problem z odtwarzaniem po dodaniu napisów (pytanie do Mr Yoda)
 
Witam !!!

Co prawda w nagrywanie DVD i dodawanie napisow bawie sie dopiero od wczoraj no i napotkalem pierwszy problem.

(troche dlugawe ale staralem sie opisac dokladnie problem)


Po dodaniu napisow po ogladnieciu 1-szej czolowki wyskakuje info (dysk DVD uszkodzony) ... jesli wybiore recznie odpowiedniego vob-a to jest wszystko niby ok lacznie z dodanymi napisami, jednak wywala sie np. po nacisnieciu przewijania.

Teraz info co i jak jest robione:

Nagrywanie z pliku ISO (zawiera menu i wszystkie dodatki) - plik jest ok bo bez dodawania napisow wszystko lazi po wypaleniu ok.

Struktura:
Intro1
| (po odczytaniu Intro1 wywala sie)
Intro2
|
Menu
| | | itd...

Napisy dodaje zgodnie z opisem umieszczonym na stronce: http://yoda.plukwa.net/DVD/napisy/index.html

Caly procesprzebiega niby poprawnie... (napisy generuje sobie w 4 bitowych bitmapach bez kompresji - reszta robiona w scenariscie).

No i jak mowilem po zlozeniu ifoupdate i wypaleniu
robi sie kaszana :(

Z tego co sobie mysle pliki ifo sa raczej ok moze uszkadza vob-y scenarist 2.6 (klucz sprzetowy moze zle styka w porcie ;) )

Kolejna sprawa to po rozlozeniu mam 2 katalogi z napisami (napisy holenderskie) w jednym zrobione jako W i w drugim jako L.

IFOedit pokazuje jw w oryginalnym pliku jako jeden jezyk z odniesieniem do 2 katalogow:

SubPicture 1: Nederlands (2-bit rle) (ID: 0x20,0x21)

Po rozlozeniu i zlozeniu (dodanie nowych napisow pokazuje juz jako
2 osobne:

SubPicture 1: Nederlands (2-bit rle) (ID: 0x20)
SubPicture 2: Nederlands (2-bit rle) (ID: 0x21)

kolejne ID to juz dolozony PL. W scenariscie odpowiedni zazaczylem jedne jako L drugie jako W (tak jak w oryginale) jednak mimo wszystko rozwala je na 2 SubPicture..

No i to by bylo chyba wszystko w tym temacie, wdzieczny byl bym za link jak robic napisy IFOEditem, bo jesli to wina scenarista to obawiam sie ze innej wersji lub innego klucza sprzetowego ;) nieuda mi sie dorawc :(


Pozdrawiam
Tomek

ToM/UD 19.10.2003 20:21

hmm....
wlasnie pobawilem sie dvdmaestro v2.9.2915a i efekt koncowy taki sam
calosc nagrywam w nero 6. Jednak podczas pracy dvdmaestro nieprzyjol (wywala jakis blad) mi jednego pliku audio (ac3 6ch) 2 kanalowy zaimportowal bez problemu to samo z video. Jednak kij wie dlaczego nie wyswietla mi po kompilacji polskich napisow mimo ze w dvdmaestro byly widoczne. W plajerku obojetnie co wybiore (NL lub PL) wyswietla tylko te pierwsze :(

Tak wiec widzac ze podpowiedzi jest cala masa :chytry: mam pytanko czy ktos wymienil bez problemu kturas z tych metod napisy w dvd (z wszystkimi bajerami: menu, dodatki itp.)


Pozdrawiam
Tomek

P.S.

...niechce mi sie rozklejac calego dvd na czesci pierwsze i na nowo kompilowac (troche by to czasu zajelo) ...wiec moze ktos cos wymysli w tym temacie

ToM/UD 19.10.2003 22:41

oki i dalsze moje wnioski prowadzace przynajmniej mnie do nikad :(

intro o ktorym pisalem znajduje sie w pliku

Video_ts.vob
plik ifo nie jest tutaj ruszany (chyba nie) przez ifoupdate

natomiast menu mamy w pliku:
VTS_01_0.vob
oczywiscie nie jest on podmieniany zmieniane sa vob-y vts_01_1 do 4 ...
jednak robione jest update pliku ifo (ifoupdate) danymi z pliku ifo zrobionymi przez scenarist-a.

No i tu sie zastanawiam dlaczego wyklada sie juz na pliku Video_ts.vob (wywala blad po odtworzeniu kawalka) ... ??? moze tearaz ktos cos poradzi ?

pozatym jak wyciagnoc dane z Video_ts.vob vobedit sobie z tym nieradzi (zapewne dane sa w jakims innym formacie) ...

ToM/UD 20.10.2003 08:19

No i zgupialem do reszty ((
Na stacjonarnym jakims badziewnym LG (taki razem z VHS) wszystko lazi ok... a na kompie sie wywala :o ... ehh


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.