Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Style Winonws XP w starszych windowsach, uruchamianie starych dosowych gier pod win2k (https://forum.cdrinfo.pl/f5/style-winonws-xp-starszych-windowsach-uruchamianie-starych-dosowych-gier-win2k-27271/)

Kubugangsta 06.11.2003 09:18

Style Winonws XP w starszych windowsach, uruchamianie starych dosowych gier pod win2k
 
Mam na dysku 2 windowsy: 98 i 2000 Pro
Nie chcę intsalować WIN XP bo uważam że to syf (WIN Longhorn pewnie będzie jeszcze gorszy). Jedynie co mi się podobało w XP to jego wizualne style, np. zielone menu START, cieniowanie ikon.
Zwracam się do was z pytaniem o jakiś program aby starsze windowsy posiadały te style. Znalazłem jakiś taki "WINDOW BLINDS" ale jego pełna wersja, którą można kupić przez net kosztuje 20 dolców (przesada!). Znalazłem do niego key-generator ale on nic nie daje.
Może ktoś wie gdzie znaleźć pełną wersję tego programiku, albo jakieś inne programy.

I jeszcze jedno:

W WIN 2000 nie uruchamiają się programy dosowe. Próbowałem odpalić grę
"HEROES OF M&M 2" i wyskakuje komunikat, że nie ma "VIDEO DRIVERS",
a jak coś się już uruchomi to nie ma dźwięku (W WIN 98 i XP) nie było tego problemu. Czy jest taka nakładka co rozwiąże te problemy z driverami do video i dźwięku w programach dosowych? Czy np. Windows 2000 Service Pack rozwiąże ten problem?

CIAPEK 06.11.2003 10:29

do wyglądu wystarczy windowsowy dodatek do Panelu Sterowania Kompozycje Pulpitu, a pod nim uruchomisz style np. XP. :) Tak robiłem, ale idealnego odzwierciedlenia nie uzyskasz chyba nigdy i zadnym programem.

Gry dosowe pod systemami NT to loteria...czasem zadziala czasem nie...trzeba się z tym pogodzic.

Service Pack? Ja mialem wersje windowsa razem z SP1 nic wiecej nie instalowalem jakis nowych service packow bo nie widzialem zmian zreszta tak jak wiekszosc znajomych.

KarolluZ 06.11.2003 10:51

polecam osobiście programik DESKTOP ARCHITECT i styl winxptheme. W sumie nie ma tam takiego zielonego przycisku START, ale ta kompozycja to nic innego jak Klasyczny Windows [zobacz jak masz dostęp u kogoś do XP]. Zaletą jest że pod 98 [i pewnie innymi systemami] możesz sprawić, aby tła napisów pod ikonami były przezroczyste [jak ma to miejsce w XP]. Po prostu warto spróbować.

A kolega mój ma taki patent, bo ponoć ten programik od razu ładuje Ci się na starcie [koło zegarka]. Po prostu instaluje go, instaluje winxptheme i odinstalowuje program, a to theme zostaje :)

nimal 06.11.2003 12:54

polacam sp3 - wnosil pare pare poprawek kompatybilnosci
najnowszy jest sp4
mozesz spokojnie instalowac - nic nie spiepsza, moga tylko poprawic (w pracy mam win2k sp4)

co do progsow dosowych to loteria, ale sa emulatory dosa pod win2k - emuluja stery vga,sb16 itp. powinno pomoc

jak nielubisz winxp to sprobuj win2k3 - mozesz ustawic wyglad z win2k, kompatybilnosc taka jak winxp, a predkosc dzialanie... najszybszy ze wszystkich (przede wszystkim obsluga ramu - to z czym xp sobie nie radzi)

pozdro

*OZZY* 06.11.2003 20:43

Spróbuj WindowBlinds.


Sprawdź też inne wynalazki:

Upiększanie Windowsa

Cukierki też do nich znajdziesz 8-)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.