Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Liteon 411s - 2pytania:nagrywanie mp3 i dvd audio (https://forum.cdrinfo.pl/f15/liteon-411s-2pytania-nagrywanie-mp3-dvd-audio-27850/)

lnmvf09 20.11.2003 14:44

Liteon 411s - 2pytania:nagrywanie mp3 i dvd audio
 
witam
zamierzam kupic nagrywarke liteon 411s i chcialem zapyatc o 2 sprawy:
- pierwsza i najwazniejsze, bo czytam trutaj o wileu problemach , czy nagrywanie mp3 na cala plyte dvd nie stanowi jakiegos problemu i czy pozniej z odczytem ich nie ma problemu :) ?

- a druga sprawa to pytanie o dvd audio, czy ta nagrywarka moze nagrywac albo chociaz odczytywac plyty dvd audio ?

prosze o odp. :)

pozdrawiam

Jabba the Hutt 20.11.2003 15:07

Cytat:

Napisany przez lnmvf09
witam
zamierzam kupic nagrywarke liteon 411s i chcialem zapyatc o 2 sprawy:
- pierwsza i najwazniejsze, bo czytam trutaj o wileu problemach , czy nagrywanie mp3 na cala plyte dvd nie stanowi jakiegos problemu i czy pozniej z odczytem ich nie ma problemu :) ?

- a druga sprawa to pytanie o dvd audio, czy ta nagrywarka moze nagrywac albo chociaz odczytywac plyty dvd audio ?

prosze o odp. :)

pozdrawiam

ad.1 możesz sobie nagrać mp3 na dvdr. Ale nie wiadomo czy twój odtwarzacz stacjonarny przeczyta płytę DVD-MP3. Poszukaj opisu playera na www.dvdrhelp.com . Inny sposób to nagranie mp3 jako Dolby Digital 2.0 za pomoca Adobe Encore (znajdziesz też opis chyba na dvdrhelp).

ad.2 raczej nie. Chyba tylko CDRAudio.

Jabba

lnmvf09 20.11.2003 17:44

Jabba the Hutt: odnosnie pierwszego - nie precyzyjnie napisalem, chodzi mi oto czy te nagrane mp3 na dvd beda dobrze czytane na komputerze , czyli w tej nagrywarce i czy nie bedzie zadnych problemow z kopiowaniem ich na dysk twardy
bo po prostu chce zrobic miejsce na twardym dysku i trzymac je sobie na plytach dvd, a w razie potrzeby z nich kopiowac:)

Jabba the Hutt 20.11.2003 18:20

Cytat:

Napisany przez lnmvf09
Jabba the Hutt: odnosnie pierwszego - nie precyzyjnie napisalem, chodzi mi oto czy te nagrane mp3 na dvd beda dobrze czytane na komputerze , czyli w tej nagrywarce i czy nie bedzie zadnych problemow z kopiowaniem ich na dysk twardy
bo po prostu chce zrobic miejsce na twardym dysku i trzymac je sobie na plytach dvd, a w razie potrzeby z nich kopiowac:)

Od tego jest palnik - mp3 są traktowane jako dane po prostu - jak każde inne pliki z danymi. I każda nagrywarka może je nagrać. Czy dobrze, czy źle to zalezy od softu, nośnika...A czy warto kupować LiteOna 411s ? Zastanów się , po tylu postach na CDRINFO...

Jabba

lnmvf09 20.11.2003 20:24

no wlasnie sie zastanawiam, tylko problem w tym ze nie ma praktycznie zadnej alternatywy do tej nagrywarki w okolicach ten ceny - czy sie moze myle :) ?

Jabba the Hutt 20.11.2003 20:39

Cytat:

Napisany przez lnmvf09
no wlasnie sie zastanawiam, tylko problem w tym ze nie ma praktycznie zadnej alternatywy do tej nagrywarki w okolicach ten ceny - czy sie moze myle :) ?

Na to nic nie poradzę. Pamietaj jednak o określeniu :
"Tanie mięso psy jedzą". One mogą, my powinniśmy jeść lepsze. Proponuję pooszczędzać na Pionka, Plexa, TDK... Albo poczekać na Litka x8, może coś poprawią.

Jabba

oorbi 21.11.2003 08:58

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
.........
"Tanie mięso psy jedzą". .............

Jabba


Trochę nie prawda :)
widać nie masz psów a już na pewno nie masz rasowego psa :)
moje sznaucerki jedzą tylko wołowinę i białe mięso z kurczaka
a jeśli chodzi o karmę to Eukanubę lub Hillsa po 25 zł za kilogram :)
ale to nie w temacie ...
o ile sam poprzednio marudziłem na temat liteona, to teraz odkąd jest FSOF
mogę każdemu polecić tą nagrywarę
pali teraz bez problemu i princo i esperanze i X-diski DVD-R
bo DVD+R paliła od początku idealnie ....

privaten 21.11.2003 18:30

A może Ty wiesz coś na temat DVDAudio ?
Również mam 411 i problem z taką płytką. Założyłem nawet oddzielny temat ale chyba nikt nie wie o co chodzi. DVD Audio to taki nowy standard dźwięku na płytach DVD- wysokiej jakści tylko dla audiofilów, ale moze ktos po prostu zetknął się z tym, bo np. karty komputerowe serii Audigy czytają takie płyty.

Gajorus 21.11.2003 18:51

ktos tu wyzej wspomnial ze pali Esperazny? no nie wiem... dzis kupilem ta nagryware, kupilem 10 sztuk Esperanzy DVD-R, przepalilem jedna i stwierdzilem ze wiekszego gowna nie widzialem! ledwo sie daly te plyty odczytac! oczywiscie mowie o nagrywaniu na najnowszy biosie!;-( potem wypalilem Verbatima i TDK i wszystko lata jak trzeba! jednak firmowe to firmowe plytki!

lnmvf09 21.11.2003 19:56

privaten: ja chce kupic glownie ta nagrywarke do nagrywnaia mp3, ale czytalem wlasnie o tym dvd audio ze wspolpracuje z kartami audigy2, a tak sie sklada ze wlasnie mam ta karte muzyczna i dlatego zapytalem w tym temacie jak ta nagrywarka ma sie do tych plyt:)

privaten 21.11.2003 23:31

Karta ma się spoko, problem tylko w sofcie do wypalania tych płyt, chyba że to wina samych płytek. Może ktos palił DVDAudio i powie na jakich płytkach było ok ?

exbach 22.11.2003 15:39

Widzę że nie tylko ja mam problem z LiteOn 411s.
W zasadzie nie ma więszego problemu z płytami +R,+RW. Jeżeli jednak chodzi o płyty -R,-RW to wypada blado. Fakt że użuwałem raczej tanich płyt (eperanza,media store,platinium,Hawk,OPTODISC(-RW). I większość pozornie nagrywała się poprawnie (komunikat- operacja nagrywania zakończona sukcesem). Jednak przy próbie odczytu pojawiał się komunikat dysk uszkodzony, a odtwarzacz stacjonarny wypluwa płytę nie mogąc jej otworzyć . zasami startuje ale po chwili zamraża obraz i koniec. Czasami ten sam film nagrywa się OK. Dodatkowo płyty -R, nagrywa z prędkością x2 mimo że są x4. Nagrywam Clonem DVD Pl . odtwarzacz stacjonarny Pioneer DV535. Ktoś powiedział że problem może tkwić w programie Clon. I tu ma drugi problem.
Nero 5 czy 6 nie chcą uaktywnić tego napędu. Mimo że w funkcji Nero toolkit\nero CD speed oraz \nero drive speed są rozpoznawalne i diagnozowane. To w "Nero ekspresie" czy " Nero Burnig Rum" widoczny jest tylko Image Recorder" :(.
Na razie zbieram zepsute płyty i mam już zastaw pod filiżanki na 12 osób, Jak tak dalej pójdzie to wystarczy na średnie wesele :)
Myślałem że to wina egzemplarza i wczoraj wymieniłem. Niestety dalej jest to samo. Może ktoś ma jakąś radę ?

Jabba the Hutt 22.11.2003 20:21

Cytat:

Napisany przez oorbi
Trochę nie prawda :)
widać nie masz psów a już na pewno nie masz rasowego psa :)
moje sznaucerki jedzą tylko wołowinę i białe mięso z kurczaka
a jeśli chodzi o karmę to Eukanubę lub Hillsa po 25 zł za kilogram :)
ale to nie w temacie ...

Znałem jednego rasowego psa - polskiego owczarka nizinnego. Suczka znajomych. Zjadała wszystko co stało jej na drodze (rzeczy jadalne oczywiście), pewnie biedne sznaucery tez by zjadła ;). Niniejszym oddaję jej cześć, bowiem odeszła do Vallhalli i pije miód z herosami Nordheimu ! Była wspaniałym przyjacielem (jako pies).

To też nie na temat.

Jabba

privaten 23.11.2003 10:03

Sory ale problemu z 411-ką to ja raczej nie mam. Płytki po wgraniu FSOF wypalają sie ok, tylko a tą DVDAudio mam problem. gdzieś widziałem jakis program który pozwala na kopiowanie takich płytek, jednak gdzieś sie podział....

donvit 23.11.2003 17:56

411S jest cool. Najnowszy FSOF i jeszcze nie znalazłem płyty, która niepoprawnie chodzi.
Pozdro.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.