Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jak i czym utworzyc nowe menu oraz "podpiac" wybrane jezyki domaterialu na DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-czym-utworzyc-nowe-menu-oraz-podpiac-wybrane-jezyki-domaterialu-dvd-28051/)

Jedrek 25.11.2003 13:27

Jak i czym utworzyc nowe menu oraz "podpiac" wybrane jezyki domaterialu na DVD
 
Witam....
Mam problem z przerobka niektorych filmow DVD.
Sprawa przedstawia sie nastepujaco: Przykladowo mam film ktory ma pond 6GB, z czego, ponad 2 GB to rozne formaty dzwieku i kilkanascie dostepnych jezykow.
Wycinam programem np. DVD Shrink (bez kompresji, zeby nie stracic na jakosci filmu) material ktory mnie interesuje, czyli np. obraz, dzwiek DD 5,1 i jeden jesyny jezyk polski. Majac teraz te materialy tworze DVD wyzej wspomniany programem. Ale tu jet problem, mianowicie:
1. zostaje stare menu
2, zostaje w tym menu mnostwo rzeczy ktorych juz tak naprawde nie ma, czyli dodatkowe jezyki (subs) i inne wyciete formaty dzwieku.
Chcialbym sobie stworzyc swoje wlasne menu, ale tak zeby byla obsluga rowniez SUBTITLES....
Umiem to zrobic programem DVD Menu, ale on nie obsluguje SUBTITLES
Nie interesuje mnie "wklejenie" na stale napisow do filmu, bo czsem np. jesli zmiesci sie na DVD+R to moge zostawic kilka jezykow i kilka sciezek audio i tylko do tycgh wybranych chcialbym miec dostep.
Prosze o pomoc....
Pozdrawiam

ideJ 26.11.2003 14:58

Przy pomocy MenuEdit możesz zdeaktywować zbędne guziki w menu.
Co do tworzenia własnego menu to każdy program do pełnego authoringu pozwala na stworzenie pełnego menu. O ile się nie mylę to DVD Menu przygotowywuje niezbędne pliki to stworzenia menu. Samą nawigację trzeba zrobić np w DVD Maestro (zajrzyj pod url z siga).
Na przyszłość najpierw przeszukaj forum a dopiero potem pytaj.

donvit 26.11.2003 20:42

O ideJ, widzę, że trochę jakbyś cierpliwość odzyskał. To miłe :) A co do kolegi to polecam doskonale arty w wykonaniu Pana "Palacza", które znaleźć możesz tu:
Cytat:

http://yoda.plukwa.net/DVD/
. Tam jest prawie wszystko.
Pozdro.

Jedrek 27.11.2003 07:01

Witam...
Dziekuje za porady, tak sie jakos zlozylo ze szukalem na forum tematyki o ktora teraz zapytuje, ale nie znalazlem nic konkretnego stad moj nowy watek. To chyb atyle wyjasnien, dziekuje w takim razie za wyrozumialosc.

ideJ 27.11.2003 10:27

Cytat:

Napisany przez donvit
O ideJ, widzę, że trochę jakbyś cierpliwość odzyskał. To miłe :)

Ja to generalnie cierpliwy jestem... Może wtedy miałem troszkę gorszy dzień ale popatrz ile się dzięki temu nauczyłeś ;)

donvit 27.11.2003 12:37

Cytat:

Napisany przez ideJ
Ja to generalnie cierpliwy jestem... Może wtedy miałem troszkę gorszy dzień ale popatrz ile się dzięki temu nauczyłeś ;)

Co fakt, to fakt..;)

pparadox 27.11.2003 13:21

Cytat:

Napisany przez donvit
Co fakt, to fakt..;)



Wooow co za integracja tak trzymac panowie.......to naprawde cieszy choc czasami przyda sie ostra naukowa teza.....abu unikac dziwnych pytan na ty frum.......

pozdrawiam serdecznie

ideJ 27.11.2003 17:58

Dziwne nie są złe :) Źle sformułowane i powtarzające się (np jak bumerang co parę dni wraca kwestia podglądu w DVDMaestro) moim zdaniem powinny być tępione.

donvit 27.11.2003 20:39

Tak sobie pomyślałem, że podrążę temat dalej i zapytam. A pytanie to kieruję do wszystkich, którzy mają styczność głównie z DVD Maestro lub DVD Menu Studio. Chodzi mi mianowicie o to jak osadzić dzwięk audio w menu DVD. Zapoznałem się z dostępnymi w sieci mateirałami, szczególnie z tutorialem pana "Palacza" i (co sam potwierdza) dotyczy on tylko i wyłącznie tworzenia tzw. menu statycznego. Niestety nie znalzłem nic o dynamicznych, a menu DVD z zaimplementowanym dżwiękiem do takich się właśnie zalicza. Oryginalny HELP w DVD Maestro ogranicza się do badzo podstawowych informacji, w zasadzie wyjaśnia tylko różnicę pomiędzy nimi. Proszę o wszelkie sugestie. W razie czego jestem zawsze po 18.00 pod GG (2065402).
Pozdro.

ideJ 27.11.2003 23:41

W DVD Maestro jest to w miarę proste. Wszystkie niezbędne elementy musisz wcześniej zaimportowane. W okienku tworzenia menu w dolnej części masz 4 zakładki. Klikasz na Playback Control. Przeciągasz strumień video na Still Image/Video Stream, audio na Audio Stream a maskę guzików na Subpicture. Obok masz do wyboru: Still Frame, Loop, Timeout. Poeksperymentuj z tymi opcjami i uzyskasz to o co Ci chodzi :) To jest naprawdę proste :)

donvit 27.11.2003 23:46

Najprostsze rzeczy czasem najtrudniej zrobić. Wiedziałem o tym, ale w podglądzie całego projektu nie dzwięczała muzyczka, którą zaimportowałem a myślałem, że powinna. Więc nie wiedziałem co jest grane. Ale jak się okazało gra ona po skompilowaniu i po wypaleniu. Stąd moje pytanie. Nie wiem szczerze mówiąc czemu nie słychać jej w podglądzie całego projektu (?)

ideJ 27.11.2003 23:55

W jakim formacie była ta muzyczka? Pisząc odpowiedź wrzuciłem jakieś BMP i ac3 (DD2.0) i w podglądzie miałem muzyczkę (DVD Maestro 2.9)

donvit 28.11.2003 08:52

Cytat:

Napisany przez ideJ
W jakim formacie była ta muzyczka? Pisząc odpowiedź wrzuciłem jakieś BMP i ac3 (DD2.0) i w podglądzie miałem muzyczkę (DVD Maestro 2.9)

*.wav, a potem *.aac (mackintosh). Nie wrzucałem *.ac3, bo jak przerobiłem zwykłą mp-trójkę na *ac3, to podczas kompilacji całego filmu wywalało mi jakiś błąd związany właśnie z tak przygotowaną ścieżką audio. AC3 robiłem za pomocą ac3 machine. Nie wiem co to mogłóć.... Any sugestions ? :)

pparadox 28.11.2003 12:48

Cytat:

Napisany przez donvit
*.wav, a potem *.aac (mackintosh). Nie wrzucałem *.ac3, bo jak przerobiłem zwykłą mp-trójkę na *ac3, to podczas kompilacji całego filmu wywalało mi jakiś błąd związany właśnie z tak przygotowaną ścieżką audio. AC3 robiłem za pomocą ac3 machine. Nie wiem co to mogłóć.... Any sugestions ? :)



Witam!!!
Donvit dzieki serdeczne za lekarstwo oczywiscie pomoglo na moje dolegliwosci......jak wize nieporadziles sobie jeszcze z problemem jak bede mial chwilke czasu przetestuje problem i sprobuje dac ci pelna odpowiedz na twoj problem......apropos gg nie mam ale miec to nie problem...jak sie zaloguje podam numer......

ideJ 28.11.2003 23:55

Może winowajcą jest ac3machine? Coś mi się kołacze po głowie, że ktoś (CobraVerde ?) pisał na tym forum, że któryś z programów generujących AC3 sprawia jakieś kłopoty. Spróbuj poszukać w archiwum.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.