Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   wieszajacy sie switch (https://forum.cdrinfo.pl/f5/wieszajacy-sie-switch-28637/)

Stef 09.12.2003 16:55

wieszajacy sie switch
 
moj 8 portowy switch firmy "ST Lab" zaczal sie ostatnio wieszac. podejrzewam zasilacz. wg nmnie jest on troche za maly, bo na switchu pize ze prad musi byc 6V i 1A, a ten sasilacz daje 6V 600mA. co prawda chodzi to juz rok, zajetych mam tylko 5 wejsc. a teraz ostatnio zaczal sie czesto wieszac.

PS. ten zasilacz sie bardzo mocno grzeje. podczas dotykania go odczuwamy wyrazne nagrzanie(przegrzanie?) obudowy.

czyzby switcy do wymiany?

Igloo 17.12.2003 08:22

prędzej zasiłka dała ciała. męczyłeś biedzczka na 166% normy to nie dziwota, że elektronika padła

CrazyLucas 17.12.2003 11:22

niestabline napiecie w sieci - zmajstruj porzadna zasilke stabilizowana 1a 6v i po sprawie, czasem pomaga dowalenie kondensatora jakies 10000uf rownolegle z tym co jest w srodku w zasilaczu

-Sid-The-Rat=> 17.12.2003 11:45

10k uF? to przeciez 10mF! a to jest kondziolek GIGANT

Zelea 17.12.2003 14:15

ja mialem 2 switche... i w obu przypadkach zepsuly sie wlasnie przez zasilacz... jak rozebralem wywalilo kondenstaor... wymienilem... ale niestety nic to nie dalo... zanioslem do elektronika powiedzial ze nic z tego nie bedzie...

w kazdym badz razie chodzilo o zasilanie... tak jak w wiekszosci przypadkow wlasnie...

CrazyLucas 17.12.2003 16:04

jak sie tylko wiesza to najczesciej od skokow napiecia w zasilaniu
jak padl to padl.....

Sid - jaki tam gigant - kondek 10mF/25v to walec fi2.5cm dlugosci 4cm - i sprawdza sie jako antyzwieszacz przy krodkotrwalych skokach napiecia
co innego to co lezy u mnie na szafie - prawdziwa beczka z pradem - 54k uf/60v - tym to mozna spawac :D

Stef 19.12.2003 21:01

Cytat:

Napisany przez CrazyLucas
jak sie tylko wiesza to najczesciej od skokow napiecia w zasilaniu
jak padl to padl.....

on nie padl, tylko sie wiesza
czasem sie wiesza kilkanascie arzy w ciagu dnia a zcasem pochodzi i z tydzien bez zadnego zwisu.
czasem wystarczy wpiecie jednego labla od nastepnego switcha w sieci i momentalnie sie moj switch wiesza. czasem sie zawiesi, by po kilkunastu sekunadch sam sie "naprawial". wiec nie weim co ejst nie tak? inwestowac w inna zasilke?

CrazyLucas 20.12.2003 11:08

ja bym swichucha wymienial a tego jako zapasowy/testowy
mam w domu podobna padake - jak ja podlacze tylko pomiedzy moj komp, komp nr2 i magistrale to dziala bez problemow ale w skrzynce w piwnicy sie zbiesza

FalconTm 27.12.2003 11:29

Moze po prostu nie obsluguje powyzej pewnej ilosci polaczen.Niektore potrafia sie zwiesic >= 250

Stef 27.12.2003 14:26

oddalem go na gwarancje i przy oddawaniu powoedzieli ze to najprawdopodobniej zasilacz. zobaczymy po nowym roku jak mi go lub inny oddadza.
narazie mam innego switcha firmy request i chodzi super, nic sie nie wiesza, dziala non stop super.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.