Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   Przesunięcie dĽwięku w filmie (https://forum.cdrinfo.pl/f16/przesuniecie-dzwieku-filmie-30474/)

KaPi 25.01.2004 16:13

Przesunięcie dĽwięku w filmie
 
Przerabiam film Bruce Wszechmog±cy skompresowany w XviD na wersję VCD. Chcę, żeby film był z napisami, więc dodatkowo musze przepu¶cic go przez VirtualDuba i gdy to robie, to pojawia się ten słynny komunikat, o przesunięciu dĽwięku.
Chciałbym się dowiedzieć co mam zrobic, by tego nie było i dĽwięk był normalnie?
Szukałem juz na forum i przeczytałem, by uzyc NanDuba. OK, sprawdziłem. Załadowałem film i pu¶ciłem kawałek - dĽwięk szedł równo, ale po ok. 5 sekundach kompletna cisza. W każdym filmie w każdym momencie. Chwilę słychać i potem nic.
Więc spróbowałem VirtualDubMod. Pojawiło się to samo okienko przy wczytywaniu filmu co w normalnym VD, ale była możliwo¶ć wyboru. Klikn±łem na NIE i dĽwięk szedł normalnie.
Dobra, pu¶ciłem to do TMPGenc i skompresowałem na VCD i wszystko byłoby OK, ale po kompresji na VCD w filmie słychać co sekundę takie wyciszenie dĽwięku czyli jakby pykanie. Co¶ zakłóca! A w programie w podgl±dzie tego nie było!

Co mam zrobić?
Moze znacie jakis program, którym mógłbym zgrać sam± ¶cieżkę i potem wsadzić j± tylko do TMPGenca? Nie mogę tego zrobić za pomoc± File->Save WAV w VD, bo WAV z dĽwiękiem będzie przesunięty tak samo! :buu:

Pomocy!

Robs 25.01.2004 17:47

Spróbuj GoldWave.

M@X 25.01.2004 18:05

Ustaw:
Preload - 500 ms
Interleaving - 1ms
Compression - No compression
Conversion - SR - No change, Precision - 16 bit, Stereo, High Quality
Potem daj file | save wav i poczekaj ze 20 minut ash zapisze sobie wava
Jak skonczy wylacz VDub i wlacz jeszcze raz, po czym ustaw audio na directstrem copy, zmaiast source audio wybeirza wav audio i wczytaj stworzonego wava. interleaving na 1ms, preload na 500. Powinno pomoc.

KaPi 25.01.2004 18:11

Strasznie to skomplikowane. Sam w życiu bym na to nie wpadł. Dzięki - sprawdzę i się odezwę - jutro, ok?

ApproachingEvil 25.01.2004 18:31

a ja proponuje zrobic wszystko za jednym razem (avi + napisy -> VCD)
do tego sluzy programik The FilmMachine... prosty latwy i przyjemny i napisy sam dodaje!

M@X 25.01.2004 18:34

Na peirwszy rzut oka moze i skomplikowane. Ja jesli dostaje komunikat o dzwieku VBR robei to juz odruchowo. Aha, nastepne moje czynnosci : jesli film jest dluzszy od 80 min to znacze plyte 1 (HOME i END), wybeiram file | start frame server, zapisuje VDR i wczytuje go w tmpgenc. Kompresja, potem powort do VD i zaznaczam dysk 2 i powtarzam czynnosci. Na koneic wypalam oba MPG przy pomocy nero i kasuje *.avi i *.wav. Zycze powodzenia - to naprawde nie jest trudne!

KaPi 25.01.2004 19:32

Więc nie wiem jak, ale zrobiłem to swoj± odkryt± metod±.
Wł±czam NanDuba i pomimo, ze w programie nie słyszę dĽwięku, próbuję go zapisać do *.wav. Potem wł±czam VirtualDuba, grzecznie przyjmuję informację o dĽwięku i robię No Audio. Potem Frame Server i do TMPGenca. W TMPGencu wczytuję zapisanego wava przez NanDuba. Ale popróbuję też waszych sposobów i ocenię, który jest dla mnie prostszy! :)

A tak przy okazji: Wiecie może jak mogę przekonwertować *.MOV do formatu VCD? Mam w nim zapisany trailer filmowy.

Robs 25.01.2004 19:48

Cytat:

Napisany przez KaPi
A tak przy okazji: Wiecie może jak mogę przekonwertować *.MOV do formatu VCD? Mam w nim zapisany trailer filmowy.

Tmpg
http://divx.pl/forum/viewtopic.php?t=5009

KaPi 26.01.2004 11:28

Nigdzie nie ma tego pliku, chyba wyskakuje jaki¶ bł±d.

kasia.29 09.02.2004 18:39

a moze ktos moze mnie pomoc:
probuje przerobic film na vcd ktory jest w divxie, film jest niestety z dzwiekiem ac3...oddzielilam dzwiek od obrazu VirtualDubiem , ale niestety po przerobieniu dzwieku na format wave i polaczeniu programem TMPGEnc dzwiek jest mocno przesuniety...moze cos nie tak robie przy zmianie formatu dzwieku z ac3 na wave...robilam to programem besweetv1.5gui choc zawsze przerabialam na wave programem headac3he, ale teraz nie chce mi dzialac:((...

Robs 09.02.2004 21:22

Cytat:

Napisany przez KaPi
Nigdzie nie ma tego pliku, chyba wyskakuje jaki¶ bł±d.

link działa doskonale

Cytat:

Napisany przez kasia.29
film jest niestety z dzwiekiem ac3...oddzielilam dzwiek od obrazu VirtualDubiem...

takie problemy mog± wystapić w przypadku AC3, ale proponuję użyć GoldWave - wyciagnie Ci audio od razu do Wave

kasia.29 09.02.2004 23:52

uzylam GoldWave, ale niestety dzwiek dalej sie rozjezdza :((...mysle ze pare klatek filmu jest zepsutych i podczas przerabiania Tempeg je omija...moglby ktos napisac krok po kroku jak zeskanowac fim virtualDub'em i wyrzucic zepsute klatki??

KaPi 11.02.2004 18:43

Użyj VirtualDubModa.

kasia.29 11.02.2004 19:29

Cytat:

Napisany przez KaPi
Użyj VirtualDubModa.

ale jak zeskanowac fim w virtualDubModem i wyrzucic zepsute klatki??

Robs 11.02.2004 19:42

Video / Scan video stream for errors

dla bezpieczeństwa zrób kopię i skanuj oraz usuwaj złe klatki na niej, jakby cos nie wyszło ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.