![]() |
Jaki DVD-ROM z dobrą korekcją ?
Planuję zakup solidnego DVD-ROM'u do rippowania. Zależy mi na dobrej korekcji błędów (mocno porysowane płyty). Zastanawiam się nad Toshiba M-1802. Miałem kiedyś DVD-ROM M-1612 i nagrywarkę SD-R5002 i jeśli chodzi o korekcję byłem z nich zadowolony. Co sądzicie?
|
1802 jakosc korekcji bledow na na poziomie z modelu 1612. Tylko radze wgrac zhackowany firmware bo dzieki niemu zaczyna czytac np. plyty z Liteonow.
|
A może jakieś inne propozycje??
|
czesc,
sorka ze sie podlaczam, ale planowalem kupno tego napedu dvd ale gdzies tutaj doczytalem ze ona nie czyta wszystkich plyt, czy to oznacza ze moge miec problemy, np z porysowanymi plytakmi i jakimis formatami dvd? a jesli nie ta toshiba 1802, to jaki naped warto wybrac, zalezy mi glownie na tym zeby nie bylo problemow z ogladaniem dvd z wypozyczalni i filmow z gazet. pozdrawiam Tomek |
Jeśli korekcja jest na poziomie M1612 to z porysowanymi płytami nie będzie większego problemu, a jeśli chodzi o formaty to nowy (zhakowany) fw ponoć wszystko załatwia.
|
no to dzieki wielkie,
dzisiaj ja kupie i sie zobaczy jak sie sprawuje. pozdro |
Rewelacyjnymi parametrami odczytu z wszelkich nośników DVD (-ROM(5)/(9), -R/RW, +R/RW) dysponuje model Pionner DVD-120 (koniecznie wersja z tacką - nie slot!). Modele innych firm świetnie sprawdzają się np. w jednej, dwóch czy góra trzech grupach nośników, podczas gdy w pozostałych prezentują dosyć mierne rezultaty.
Więc jeżeli tylko uda Ci się dopaść gdzieś taki model to kupuj bez namysłu. Powinien kosztować w granicach 180-200 zł brutto. Wiem, że to może i nie najtańszy DVD-rom na rynku, ale naprawdę wart jest swojej ceny. Alternatywą dla niego może być jeszcze Toshiba 1802 i chociaż nie jest może tak udana jak modele 1612/1712, to jednak po wgraniu odpowiedniego FW również doskonale się sprawdza. Pioneerowi znacznie ustępuje jedynie przy DVD+RW, i tylko troszkę przy DVD-ROM 9 i DVD+R. Pozdrawiam! |
czesc,
no i kupilem dzisiaj model 1802, niestety nigdzie w moim miescie (żywiec) nie mieli wersji 1712, ale coz, mam ten i narazie spoko, zobaczymy jak sie bedzie sprawowal. jest cichy przy odtwarzaniu dvd, przy cd jest dosc glosny. jedna sprawa, podlaczylem go na jednej tasmie z moim TEAC 24x10x40 i nie moge nagrywac cd, probowalem rozne ustaiwnia zworek ale nic to nie dalo, no i podlaczylem dvd do drugiej tasmy. narazie jest ok, jesli bede mial jakies problemy to wgram ten inny bios i powinno byc ok. narazie czyta wszystko co posiadam tak ze jest OK :) pozdrawiam |
Cytat:
|
Jeżeli ktoś chce trochę zachować gotówki na inne cele, to alternatywą może być Sony DDU1612 ... no ciekawe, czy jak coś ma oznaczenie "1612", to ma dobrą korekcję błędów ? 8)
|
Heh ! Ja mam model ASUS E616/P1 i jestem strasznie zadowolony. Ciągnie każdą płytkę. Korekcja moim zdaniem bardzo dobra. Polecam !
|
OLAV:
Asus ma jeszcze tą zaletę, że można go podpiąć na jednej tasiemce z dyskiem, gdyż pracuje w Ultra ATA/100. :D |
podlaczylem dvd razem z cdrw na tasmie ata33 i nagrywarka dziala jak powinna :)
(na ata100 z podpietym dvd nie dalo sie nic nagrac) pozdrowka |
TZ:
Dokładnie. Taśmy 80-żyłowe to niektórych napędów optycznych pracujących w standardzie ATA/33 nie są dobrym rozwiązaniem. Ja miałem takie przeboje z Teac'em CDW-540E. Pozdro! |
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:48. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.