Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Znowu problem z DMA i PIO (https://forum.cdrinfo.pl/f2/znowu-problem-dma-pio-30839/)

bossbusko 03.02.2004 12:01

Znowu problem z DMA i PIO
 
Witam wszystkich.
Zanim postanowilem napisac nowy temat przejzalem FAQi i rozne tematy dotyczace mojego problemu. Zastosowalem sie do rad tam padanych, jednak nie pomoglo.
Mam kompa z takim ukladem:
PM HDD
PS HDD
SM TEAC CD W524E
SS CD rom LG

Wszystko bylo ok dopuki mialem starego poczciwego Win98
Po zaladowaniu XP moja teac'a przezkoczyla na PIO, po recznym ustawieniu na DMA, nadal jest PIO.

Postapilem tak jak bylo napisane na forum i odinstalowalem sterowniki kanalu pomocniczego, po restarcie winda zainstalowala sobie co tzreba i niestaty jak bylo tak jest.
Postanowielem wiec zaladowac VIA_Hyperion 4IN1_V449vp2, to tez jednak nie pomoglo.

Poradzcie co jeszcze mozna zrobic.

A musze dodac ze bezposrednio po zainstalowaniu systemu TEAC'a ma DMA natomiast LG jest PIO, dopiero po uruchomieniu jakies plytki zmienia transwer na PIO.

Z gory dziekuje za pomoc :)

nimal 03.02.2004 13:13

niestety bywa :(
jezeli nagrywra uparcie zmienia tryb trnsferu to mozesz jeszcze sprobowac IDETool - takie cos do chipsetow via, program ktory wymusza transfer, ostatnie wersje byly do win2000, ale daja rade pod xp
jak to nie pomoze to...

Wawelski 03.02.2004 13:30

Usuń kontroler i zrestartuj kompa.

bossbusko 03.02.2004 13:32

Wlasnie sobie cos uswiadomilem, HDD'ki mam podpiete tasma 80 zylowa, a napedy 40 czy to moze byc powod?
Najdziwniejsze jest to ze pod win98 bylo ok.
:(

nimal 03.02.2004 13:33

Cytat:

Napisany przez Wawelski
Usuń kontroler i zrestartuj kompa.

czytaj uwaznie:
Cytat:

Postapilem tak jak bylo napisane na forum i odinstalowalem sterowniki kanalu pomocniczego
i nie pomoglo ;)

update:
co do tasm - raczej nie powinno to byc przyczyna o 40 zyl w zupelnosci wystarcza dla udma33, pozatym czesto 80 zyl przy optyce wywoluje problemy
oczywiscie sprobowac mozna

bossbusko 03.02.2004 13:35

Mam usunac CALY IDE CONTROLLER?????

bossbusko 03.02.2004 13:36

No wlasnie, bo usunolem wtedy tylko kontroler kanalu pomocniczego, a nie VIA Master IDE Controller

nimal 03.02.2004 13:37

sprobuj, raczej to nic nie zmieni - odbuduje dodatkowo kontroler podstawowy i nic wiecej
ale sprobowanie nie zaszkodzi

bossbusko 03.02.2004 13:40

Co do odbudowy kontrolera to przeciez zawsze zaladuje ten sam skoro w swojej bazie Winda ma ten ktory wczesniej juz instalowala, sprobuje.

Wawelski 03.02.2004 14:50

@nimal

Właśnie czytałem uważnie. Odinstalowanie driverów to nie to samo, co usunięcie kontrolera w managerze.

bossbusko 03.02.2004 16:21

Cytat:

Napisany przez Wawelski
@nimal

Właśnie czytałem uważnie. Odinstalowanie driverów to nie to samo, co usunięcie kontrolera w managerze.

Postapilem wg wskazowek i jak na razie wszystko powrocilo do normy :)
4 x DMA

DZIEKUJE wszystkim za pomoc, a w szczegolnosci WAWELSKIEMU :)

Mam nadzieje ze to juz koniec moich klopotow w tej kwestii, jesli cos by sie jeszcze dzialo odezwe sie :D

POZDRAWIAM

bossbusko 03.02.2004 16:25

Zeby sprawdzic czy naprawde jest wszystko OK, dobrzy bylo by cos wypalic, niestety nie mam teraz plytki, wiec ostateczny test przesune w czasie. :)
POZDR

nimal 03.02.2004 23:46

Cytat:

Napisany przez Wawelski
@nimal

Właśnie czytałem uważnie. Odinstalowanie driverów to nie to samo, co usunięcie kontrolera w managerze.

sory, faktycznie
wydalo mi sie oczywiste zrobienie obydwu rzeczy po koleji
ale udalo Ci sie pomoc koledze :piwo:

bossbusko 04.02.2004 14:45

Wypala super, jeszcze raz dzieki :)

bossbusko 05.02.2004 08:46

Po wypaleniu kilku plytek system znow zrobil nagrywarke na PIO, powtorzylem manewr i jak na razie jest OK, ciekawe kiedy znowu przeskoczy :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.