Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Czy TMPGEnc potrafi .....? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/czy-tmpgenc-potrafi-31986/)

Piotr.D 02.03.2004 14:21

Dzięki za podpowiedź! Wersja DigiLab 4.1 Kartę mam tydzień i to pożyczoną. Ale wiem już, że najlepiej zaopatrzyć się w nowsza wersję programu i jeśli faktycznie będzie można dalej kodować wTMPGEnc to będzie ok. Tak szczerze mówiąc wolę pracować w Adobe Premiere i nie wiem co można zrobić w DigiLab:)
Wielkie dzięki za cierpliwość, bo moje pytania wydają się pewnie banalnie proste.
Pozdrowienia!

greg 02.03.2004 13:57

Przecież jeżeli korzystasz z karty HDP to na pewno z DigiLab napisz tylko w jakiej wersji bo od ver.4.2 jest możliwość eksportu projektu do pliku o większych rozmiarach niż 2048 MB pod warunkiem że twój system plików to NTFS (ikonka cd na dole projektu) można tworzyć pliki o rozmiarach raczej dowolnym i pliki te z powodzeniem kodujesz w TMPGEnc
Jeżeli chodzi o czas to zależy jakim prockiem dysponujesz i jakiej jakości oczekujesz od mpg-a .
przewidywany czas Ci się wyświetli w oknie konwersji TMPGE-a
Pozdrawiam

Piotr.D 02.03.2004 12:32

Problem z łączeniem .avi i sposobem jego konwersacji na .mpg wynikł stąd, iż od pewnego czasu jestem zmuszonu korzystać (zamiast z karty video firmy pinnacle, której wcześniej używałem) z karty video hdp elektronic, a niestety ( chyba programowo) karta ta ma ograniczenie w wielkości przechwytanego pliku .avi bo w żaden sposób nie moge tego obejść nawet w NTFS. Nawet Adobe Premiere (który, chyba jako jedyny współpracujący program) podczas przechwytywania obrazu dzieli .avi na wiele części. Nie ma problemu z nagraniem takiego materiału na VHS, natomias na DVD musze się trochę nagimnastykować, a wiadomo, że każdemu zależy na czasie :). Przepraszam jeśłi trochę odeszłem od tematu, ale może koledzy poradzą coś na obejście ograniczenia wielkości pliku 2048 MB ? Jak długo trwa oczywiście w wielkim przybliżeniu przeliczenie 3h materiału z .avi na .mpg przy użyciu TMPGEnc na kompie o średnich parametrach (cpu 1,43 GHz, ram 256 Mb)??? Zdaje sobie sprawe, że zależy to od ustawień i parametrów pliku wynikowego.

ideJ 01.03.2004 23:48

Bitrate nie będzie przeszkadzał VDub'owi o ile pliki mają taką samą rozdzielczość i format audio. VirtualDub też może służyć za frameserver. VDub nie lubi dźwięku w MP3 z vriable-bitrate (VBR). W takich sytuacjach najlepiej wybrać NanDub'a.

Fafer 01.03.2004 20:19

Cytat:

Napisany przez Piotr.D
Z tego co zdołałem doczytać na temat TMPGEnc to potrafi on bardzo dużo. Z całą pewnością potrfi łączyć kilka plików .mpg w jeden. Jeżeli można nim połączyć pliki .avi jak kolega mówi to prosiłbym o kilka słów instruktażowych. Jak dla mnie TMPGEnc jest raczej trudnym programem, być może tyko dla mnie :)

Plik avi można połączyć w Virtual Dub jak już wspomniał Cobra, Jednak nie wiem jaki sposób zareaguje VD gdy się mu poda pliki z różnym bitrate albo nie daj boże rozdzielczościami jesli chodzi ci o tylko połączenie (nie przekodowanie później avi do innego formatu np mpeg to użyj VD). Lepszą a napewno zaoszczędzającą miejsce metodą jest frameserverowanie obu plików do encodera jakim jest TMPGEnc. Najlepszym frameserverem jest AviSynth, jesli chodzi o jego używanie to odsyłam do dokumentacji która jest dosyć przejrzysta.

CobraVerde 01.03.2004 18:01

pliki AVI można szybko połączyć w Virtualdub i potem wrzucić już całość to do TMPGEnc...

Piotr.D 01.03.2004 15:00

Z tego co zdołałem doczytać na temat TMPGEnc to potrafi on bardzo dużo. Z całą pewnością potrfi łączyć kilka plików .mpg w jeden. Jeżeli można nim połączyć pliki .avi jak kolega mówi to prosiłbym o kilka słów instruktażowych. Jak dla mnie TMPGEnc jest raczej trudnym programem, być może tyko dla mnie :)

Piotr.D 01.03.2004 14:53

A co to takiego? Jestem raczej laikiem i dopiero się uczę. :)

Fafer 01.03.2004 00:00

Potrafi to każdy encoder mpega po zainstalowaniu oczywiscie avisyntha :)

Piotr.D 29.02.2004 22:38

Czy TMPGEnc potrafi .....?
 
Mam pytanko dotyczące TMPGEnc. Być może odpowiedź na moje pytanie została już zamieszczona na forum, niestety nie potrafiłem jej odnaleść. Czy program ten potrafi połączyć dwa lub wiecej plików .avi i przerobić w jeden plik wynikowy .mpeg ? Jeśli nie, to może ktoś podpowie mi jakim programem można to zrobić i oczywiście z podobną jakością ?
Z góry dziękuję za pomoc !
Pozdrowienia dla wszystkich !


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:46.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.