Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Bufor przy nagrywaniu płyt DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/bufor-przy-nagrywaniu-plyt-dvd-32310/)

kuli22 08.03.2004 18:56

Bufor przy nagrywaniu płyt DVD
 
Witam.
Mam nagrywarke LiteOn 451 i problem z nagrywaniem x4 sam proces przebiega OK, tylko wkurza mnie jak ciągle opóżnia sie bufor i musze nagrywać x2 żeby palil ciągłym stgrumieniem.
Proszę o pomoc bo sam już nie wiem od czego to zależy.
Mam Athlon 2,5GHz, HDD 120 Baracuda 8Mb Cache, 512Ram i WinXP.
A i każdy z napędów mam na osobnej taśmie.
Pale Nero 6.3.0.3 prosze o pomoc co mam źle skonfigurowane.

ideJ 08.03.2004 19:23

DMA? Sterowniki do płyty?
Kiedy ostatni raz defragmentowałeś dysk? (tylko nie tym windowsowym czymś a jakimś porządnym programem). Spróbuj jeszcze wypalać DVD Decrypterem (robiąc wcześniej iso przy pomocy ImgTool'a).

kuli22 09.03.2004 11:22

Cytat:

Napisany przez ideJ
DMA? Sterowniki do płyty?
Kiedy ostatni raz defragmentowałeś dysk? (tylko nie tym windowsowym czymś a jakimś porządnym programem). Spróbuj jeszcze wypalać DVD Decrypterem (robiąc wcześniej iso przy pomocy ImgTool'a).

Witam.
W Windowsie mam ustawione dla HD (UDMA 5), a nagrywarka na (UDMA 2).
Sterowniki do płyty mam VIAHyperion4in1451v. Dysku jeszcez defregmentowałem od około 5 miesiecy bo w sumie nie ma na to czasu.
Filmy zrzucam DVDShrink 3.1.6 i wypalam Nero z tym ze te Nero cos duzo mocy procesora mi bierze jakies 95%.
A ten problem z buforem tez wystepuje mi jak wypalam zwykle CDR, tzn jak dam wiecej niz wypalanie x16 to znow brakuje tego buforu, poprostu tak jakby dysk nie dawal rady odczytywac danych.
Proszę o pomoc.

NINO 09.03.2004 14:45

Skoro masz tak duże obciążenie procesora to sprawdź czy w tle nie pracuje jakiś program. Może przeszkadza jakiś anty wirus?
Powodzenia

kuli22 09.03.2004 16:03

Cytat:

Napisany przez NINO
Skoro masz tak duże obciążenie procesora to sprawdź czy w tle nie pracuje jakiś program. Może przeszkadza jakiś anty wirus?
Powodzenia

W tle pracuje mi cały czas Norton Antyvirus 2004 PL (podejrzewam ze to On tyle zabiera mocy obliczeinowej), ZoneAlarm 4.5.538, GG, czasem Emule. Jak mam wyłączyć Nortona skoro w Necie wirusów tyle że chej.
Co proponujecie jeszcze by można było pokombinować, bo jak mam palić płytki x2 to porażka.

czopochrup 09.03.2004 18:26

ja mam wylaczonego nortonka i lol i tak dziala a mam procek 400 MHz i nie placze :P nagrywam i bufor nie spada... :> odziwo ale mam toshibe :P

kuli22 09.03.2004 18:35

Cytat:

Napisany przez czopochrup
ja mam wylaczonego nortonka i lol i tak dziala a mam procek 400 MHz i nie placze :P nagrywam i bufor nie spada... :> odziwo ale mam toshibe :P

Bez Nortona pewnie by nie zwalnial tylko co 2 dni bym musial reinstalowac Windowsa, bo co chwile przychodzi jakis SPAM w mailach i co drugi to jakis wirus ma w sobie. Napewno jest inne rozwiązanie. Ktoś wie jakie?

ideJ 09.03.2004 19:31

Zmienić antywirusa? Albo poprawnie go skonfigurować? W najgorszym wypadku wypiąć komputer z sieci na czas nagrywania i wyłączyć antywirusa. Po 5 miesiącach bez defragmentacji to tam jest niezła kaszka :( (zwłaszcza jeśli operujesz na dużych plikach). Fakt jednak faktem, że przy nagrywaniu płyt CD nie powinno to mieć aż takiego znaczenia. Sprawdź czy w tle nie chodzi coś jeszcze oprócz antywirusa.

czopochrup 09.03.2004 19:50

no antywir zzera duzo zasobpw ale nie powiesz mi ze jak go wylaczys na 20 min to ci sie wgra 4325987432593274 wirosow nagole dajmy spokoj !!!!!!! tez dostaje samp z wirusami w mailach i nie nazekam bo odd razu je kasuje...

kuli22 15.03.2004 10:00

Witam, dzis przeinstalowałem WinXP na nowiusieńki i nic nie instalowałem poza driverami do płyty i karty graficznej oraz dzwiękowej, no i NERO 6.3.0.3 oczywiscie.
I dalej ten sam problem wszystko smiga, tylko jak dam na LiteON 451 nagrywanie x4 to cały czas spada bufor w nagrywarce. Jak wypalam x2 to wszystko jest OK. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobne problemy.

Mix 15.03.2004 10:47

Nasuwaja mi sie 2 rzeczy. W Nero mozna chyba zwiekszyc bufor RAM i sprobowac (nie mam akurat Nero pod reka, ale chyba gdzies to sie ustawia). Druga to moze byc jakis problem z tasma (moze zamienic tasmy miejscami). Pomijam juz ustawienie DMA itp.
A jeszcze cos. Ktos gdzies pisal ze mial jakies problemy z nagrywarka i plyta Via. Zainstalowal nowsze sterowniki i poszlo (Bios tez mozna byloby zaktualizowac). Trzeba probowac...

LameNT 15.03.2004 19:24

U mnie występował podobny objaw ale okazało się że to InCD.Teraz przed nagrywaniem sprawdzam czy nie prubuje mi mieszać.Antywira wyłączam,na wszelki wypadek.W XP mam wyłączone kolejkowanie zadań,a priorytet na wysoki(nero).I nie ma problemu z buforem(celeron1200,256ddr,ECS,411s FS0J)

nacuna 15.03.2004 19:36

Ja mam ten sam problem z nagrywaniem zwyklych plyt CD-R(W).
W tle mi chodzi Norton AntiVirus 2004 PL - strasznie duzo zrzera pamieci, ale coz :) oprocz niego chodzi jeszcze ZoneAlarm i kilka innych rzeczy.
Nie wiem jak u was, ale u mnie problem z tym oprocznianiem bufora nagrywarki jest wtedy kiedy na partycji systemowej jest za malo dostepnego miejsca.
I tak powiedzmy teraz na partycji systemowej mam wolne tylko 1GB i jak nagrywam plyty z predkosc powyzej np. 24x to mam problemy z buforem. A jak nagrywam z predkoscia 8x to nie ma juz takiego problemu.
Wiec uwazam ze wina lezy w ilosci dostepnego miejsca na partycji systemowej.
Sprobuj zrobic miejsce na tej partycji i powiedz nam czy sie udalo czy nie.
PS. Moim zdaniem minimalna ilosc dostepnego miejsca powinna byc wieksza od 5gb
Pozdrawiam

LameNT 15.03.2004 20:01

U mnie było 980mb wolnego na partycji systemowej i działało.Ale nagrywałem DVDx2 a CDr i rw 16x i 4x.Pozdrawiam JK

nacuna 15.03.2004 20:59

Cytat:

Napisany przez LameNT
U mnie było 980mb wolnego na partycji systemowej i działało.Ale nagrywałem DVDx2 a CDr i rw 16x i 4x.Pozdrawiam JK

No widzisz? Nagrywales z mala predkoscia. Wez nagraj dvd z predkoscia 4x lub 8x badz na cd-rw z predkoscia powiedzmy 32x lub wieksza.
Wtedy zaczynaja sie schody!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.