Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zliczanie postów - OFFTOPIC (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zliczanie-postow-offtopic-32456/)

MaciejT 11.03.2004 22:54

Zliczanie postów - OFFTOPIC -nie kasowac
 
Pamietacie moze ze na vBulletin2 bylo osobne zliczanie postow dla offtopic?
Bylo, i do tego wlasnie chcialbym wrocic - oczywiscie poznajac najpierw Wasze opinie :)

Zliczanie postow jak wiadomo pomaga nowicjuszom rozpoznac u pozostalych bywalcow forum "wiedze techniczna", w takiej materii, iz im wiecej ktos sie wypowiada <czyli im wiecej ma postow na liczniku> tym wiecej wie :)

Niektorzy nie wypowiadaja sie zbyt duzo na dzialach innych niz offtopic, przez co obecnie kazdy post, nawet na offtopic "nabija numerek".
W takim przypadku uzyszkodnik z duza iloscia postow moze nie miec pojecia o temacie cdr, a niestety zdarzaja sie takie przypadki.

Celem ulatwienia userom rozeznania kto sie naprawde udziela proponuje ponowne uruchomienie osobnego zliczania postow dla offtopic.
W takim przypadku post napisanny gdziekolwiek na forum poza dzialem offtopic dodawany bylby do licznika ogolnego. Post napisany w dziale offtopic bylby dodawany jedynie do licznika "offtopic".

Prosze o opinie, no i... glosujcie!!! :)

Pawel_k 11.03.2004 23:46

Cytat:

Napisany przez Zbieg12
(...)

Zliczanie postow jak wiadomo pomaga nowicjuszom rozpoznac u pozostalych bywalcow forum "wiedze techniczna", w takiej materii, iz im wiecej ktos sie wypowiada <czyli im wiecej ma postow na liczniku> tym wiecej wie :)
(...)

wg mnie "nowicjusze" patrza tez na staz czasowy na forum a nie tylko na ilosc postow ;)

takze albo chowamy licznik w profil albo osobno zliczamy te z dzialow cdr/dvd bo te by o "randze" swiadcza bardziej wg mnie niz te z "sugesti" albo z "kupie/sprzedam" bo przecierz posty mozna nabijac poza offtopikiem ;)

cana 11.03.2004 23:46

@Zbieg12, pomysł ok, ale takie kwiatki jak piszesz to wychodzą i na "normalnych" działach forum /część odpowiedzi jest ... że ręce opadają zresztą sam wiesz/
mnie osobiście jest to obojętne czy bedą liczone czy tez nie bo nie piszę dla numerka /sorki pisałem jak na poczatku stałego dostawało się po 50 postach :) /
inna sprawa że jak mnie pamięć nie myli to się to nie sprawdziło, lecz co szkodzi spróbować jeszcze raz

pozdrófka

Monter 11.03.2004 23:54

Moim zdaniem brakuje w vBulletin systemu punktacji jaki jest w innych skryptach. Ktoś Ci pomógł - dajesz mu "szacunek" ( +1 punkt ). Wtedy po wyłączeniu wyświetlania licznika postów byłoby chyba idealnie. Widać by było tylko datę dołączenia i liczbę tych "szacunków". No ale idały nie istnieją przecież :)

MaciejT 12.03.2004 00:02

@Pawel_k, racja, czas tez sie liczy, sa jednak tacy, ktorzy sie nie udzielaja za duzo; najwiecej pozatematycznych postow jest na ot :)

@cana, zgadza sie, jednak wiekszosc ludzi najpierw zaglada na ot a potem gdzie indziej, poza tym dvd, zabezpieczenia i cdr to dzialy o NAGRYWANIU :)

Po co mamy nie robic nic, skoro mozemy zrobic cos ;)
Czyzbym byl osamotninony z ta teza?

MaciejT 12.03.2004 00:05

@monter, z tego co wiem system "szacunków" jest wmontowany w ta wersje forum, uruchomienie zalezy jednak od wladz wyzszych, aczkolwiek sam sie dziwie dlaczego to jeszcze nie chodzi - przeciez to dla dobra uzyszkodnikow ;)

Monter 12.03.2004 00:19

Możliwe @Zbieg12, ja w edukacji o vBulletin zatrzymałem się na wersji 2.2 ;) a i nie do końca wszędzie dotarłem. Ilość funkcji tego Forum przewyższa wszystko, co oparte na licencjach GNU GPL.

Jak dla użyszkodników, to dla mnie też? Oj, nie trzeba było ;);):D

MaciejT 12.03.2004 00:26

Cytat:

Napisany przez Monter
Jak dla użyszkodników, to dla mnie też? Oj, nie trzeba było ;);):D

No pewnie, przeciez to specjalnie dla Ciebie ;)

CIAPEK 12.03.2004 01:24

witam, było było kiedyś dzielenie postów i nie przeszkadzało mi to :)
choć nie robi mi to większej różnicy, akurat MI, bo znam wystarczająco userów ;), nie przeszkadzałoby mi także jakby podział był, a jeśli komuś ma to pomóc to prosze bardzo.
Ciekawe tylko czy od teraz jakby wprowadzono podział licznik(i) byłyby na zero czy system sam podzieli dotychczasowe posty.
System szacunków? "A co to jest?" ;) Wogóle nie zwracałem na to uwagi.
pzdr

MaciejT 12.03.2004 01:46

powiedzmy ze moznaby zostawic ogolne liczniki ze stanem na dzien wprowadzenia zmiany a liczniki ot od zera :)

sorki, to sie tu Reputacje nazywa :) ide spac, duzo tlumaczenia byloby, za duzo jak na teraz ;)

nimal 12.03.2004 07:57

mi to osobiscie roznicy nie robi - znam tu ludzi
a nowi uzyszkodnicy i tak nie beda wiedzieli o co chodzi i beda zwracali sie na priv do osob o duzych cyferkach, niezaleznie vzy to bedzie ot, reputacja czy licznok oglony
co do reputacji - jak wiecie powstaly juz tu na forum zawisci rozne i moglo by sie zdazyc dawanie punktow ujemnych osobom ktorych sie nie lubi albo zakladanie dodatkowych kont zeby sobie nbic reputacje na + ... sory za taki podejrzenia, ale nie mysle o stalych bywalcach; jak sami wiecie, rozne historie sie tu juz zdazaly...

cana 12.03.2004 08:33

@Zbieg12, nie nie jesteś osamaotniony z ta tezą / cosik mi to niepoprawnie wyglada/
@Nimal, widzą że wiara w człowieka u Ciebie nie upadla :)

pozdro
ps to kiedy to wchodzi? ;)

CIAPEK 12.03.2004 09:35

Cytat:

Napisany przez cana
(...)ps to kiedy to wchodzi? ;)

już coś weszło, jakieś kropki i aprobaty do postów? nie wiem, nie czaje, ale zapowiada się magiel ;) :blee:

Pawel_k 12.03.2004 09:43

no wlasnie cos sie pojawilo :|

ThanatoS 12.03.2004 10:26

Wlasnie na predce przetlumaczylem reputacje i wlaczylem opcje, jak wroce do domciu to pobawie sie wiecej. Prosze o uwagi, szczegolnie Monter'a jaki i cany.

Pozdrawiam i milego dnia

grzeniu 12.03.2004 10:38

Bylo juz cos z oddzielnym zliczaniem na OT, jak pamietam to cos z tym kiksowalo chyba (a moze nie?). Wlasciwie mnie to wsio ryba czy rozdzielac to czy nie, ale skoro juz mowicie ze posty na OT nie sa jakby rownowazne tym na dzialach tematycznych to moze po prostu nie zliczac ich wcale? To tylko taki luzny pomysl, dla mnie troche glupio jak sie widzi pod nickiem dwa liczniki.

A ten system rekomendacji to tez nie bardzo czaje o co chodzi, ale czy czasem nie jest to zbedne komplikowanie zycia? Nowi userzy jak troche poczytaja to widza kto co pisze, a poza tym czesto pytaja na priva (jak Nimal zauwazyl) bo maja z reguly problemy na ktore na forum uslysza odpowiedz szukaj albo jakies inne deprymujace. No i jakby z tego mialy pojawic sie nowe mozliwosci rywalizacji niepozytywnej to lepiej dac sobie spokoj.

MacGyver 12.03.2004 11:18

Co do głównego pytania to mi to róznicy nie robi;)
Teraz pytanie z mojej strony: Co to za kropki przy liczbie postów ??

ThanatoS 12.03.2004 11:22

Kropki to poziom reputacji, moge to wylaczyc.
Zdecydujcie sie co chcecie, a tym czasem ja mowie do widzenia

CIAPEK 12.03.2004 11:25

moja opinia: raczej zbędna rzecz i wątpie aby była tak często używana tzn. wątpie czy ktoś będzie dawał te opinie/reputacje a tym bardziej zwracał na to uwage.
Już lepiej wprowadzić tak jak było kiedyś podział licznika.

MacGyver 12.03.2004 11:30

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
Już lepiej wprowadzić tak jak było kiedyś podział licznika.

Też jest ZA podziałem licznika. Fajnie to wygląda ale mało kto będzie na to zerkał;)

..::Update::..
Ale jednak po głępszym namyśle lepiej zostawić tak jak jest (tak jak było), tzn. z jednym licznikiem i bez reputacji;)

mr_spock 12.03.2004 11:54

wg mnie ta reputacja to nic dobrego nie wniesie, a wrecz przeciwnie...
podzial na posty - byl, bardzo czesto stawal ktorys z licznikow, albo znikal na jakis czas.
przeciez o umiejetnosciach nie swiadczy ilosc nabitych postow.

ThanatoS 12.03.2004 11:58

Dobra wylaczylem, zastanawiajcie sie i podejmijcie decyzje

Monter 12.03.2004 12:21

No jak zwykle, 5 userów a 10 zdań. Nie zdążyłem nawet się temu przyjrzeć. Na innych Forach taki system zdaje egzamin, bo faktycznie nie liczba postów świadczy o wiedzy.
Ale ja pitole już wypowiadanie się na tematy techniczne.
Moje sugestie od dziś -> OFF

nimal 12.03.2004 14:10

Cytat:

Napisany przez cana
@Nimal, widzą że wiara w człowieka u Ciebie nie upadla :)

|| ironia az sie przelewa
w czlowieku wierze tylko w bezmiar glupoty i nieskonczona zlosliwosc (choc moze to to samo ??? ) ||

pawelblu 12.03.2004 14:45

Moim zdaniem powinnismy dac szanse reputacjom. Ja tam nie jestem jakims foro-lazem ale jak na innych tego uzywaja to mozemy sprobowac. Taki okres probny - jak bedzie zle wywalimy. Problem zliczania postow IMO nie moze zostac taki jaki jest. Moim zdaniem najlepszy jest podzial lub wogole usuniecie postow na OT z licznika. Wogole licznik moglby byc ukryty, tylko status by sie wyswietlal (no i ew reputacja jezeli zaryzykujemy).
Reputacja moze miec tez minusy:
-ktos moze dostawac minusy (chyba ze to system tylko nieujemny) za zwracanie uwagi typu: nie pisz 3 razy tego samego tematu. Albo mod za upomnienie kogos (co byloby lekkim przegieciem).

MaciejT 12.03.2004 15:11

mozemy wlaczyc Reputacje ORAZ podzial licznika postow :)

PS uzupelnilem troche tlumaczenie reputacji

MaciejT 12.03.2004 15:23

Dobra, dajemy szanse Reputacjom, na razie na jakis okres probny :)

Majonez 12.03.2004 15:37

a ja mam inny pomysl

tak czytam to i czytam
sam ukladalem "szczeble" na forum - tzn wszyscy ukladalismy razem - z tym ze i tak w tym momencie wiekszosc ma wlasne podpisy pod ksywkami
i zaczalem sie zastanawiac czy nie wylaczyc tego - ale po chwili stwierdzilem ze to jest taki dodatkowy znak - kazdy ma cos innego tam

zastanawiam sie wiec czy nie lepiej byloby zostawic tylko jeden stopien na forum - nowy na forum (ewentualnie przemianowac to i zmienic troche liczbe postow po ktorej zmienialoby sie to - plus dodac jakis czas bycia na forum) i dodac ranking ale nie ustalany automatycznie tylko taki nadawany przez np moderatora - w koncu moderatorzy widza kto sie udziela jakie posty glownie pisze - oczywiscie uzytkownicy mogliby zglaszac tez kogos do "mianowania"

druga sprawa licznika na OT - mysle ze czasami nawet na offtopicu wiele osob pomaga innym w ich problemach a nie tylko pisze w durnych topicach o brazach itp dlatego albo wylaczyc licznik w ogole albo go gdzies przeniesc zeby nie byl na wierzchu - po za tym ten licznik o niczym nie swiadczy
ktos kto jest wystarczajaco dlugo na forum moze miec i 5 tys postow a byc za przeproszeniem trolem a ktos sie moze pojawic tutaj z wiedza - pisac dwa trzy posty ale takie ktore od razu pomagaja cos rozwiazac albo cos ciekawego wnosza do sprawy
wiec jak dla mnie mozna ten licznik zostawic ale ukryty np w profilu

co sadzicie o tym

MaciejT 12.03.2004 15:43

jesli jest to wykonalne zeby licznik ot byl w profilu to jestem za :)

Tez myslalem o tym zeby byl stopien "Nowy na forum" przez okreslona ilosc czasu i dodatkowo minimalna liczba postow.

Z tymi stopniami nadawanymi przez Modow to dobry pomysl

mr_spock 12.03.2004 15:49

mi sie ten pomysl z rangami podoba, za to ten z podzialem/ulryciem liczby nie.

Pawel_k 12.03.2004 15:56

Cytat:

Napisany przez Majonez
(...)
wiec jak dla mnie mozna ten licznik zostawic ale ukryty np w profilu

co sadzicie o tym

jestem za

stopnie nadawane przez modow, ja tam wole zeby zostalo tak jak teraz tzn kazdy wpisuje tam to co chce ;)

CIAPEK 12.03.2004 16:16

pochwalam post majoneza
Właśnie! Rangi - to była dobra sprawa.
Co do licznika i jego całokowitego ukrycia to raczej nie. Na każdym forum jest taki licznik a to jak kto na niego patrzy to jego własna sprawa.
Rangi mogą powrócić może nawet na nowych zasadach opierających się na liczbie postów i innych...

MaciejT 12.03.2004 16:35

ja bym glowny licznik zostawil tam gdzie jest a ukryl w profilu licznik OffTopic, a najlepiej zeby od razu byly widoczne oba :)

@CIAPEK, rangi zawsze opieraly sie na minimalnej liczbie postow, czasem rowniez dodatkowo na okreslonym czasie (np od 0 do 50 postow jest "Nowicjusz", a jak taki ktos napisze 150 postow przed uplywem powiedzmy 3 miesiecy, to i tak nastepnej w kolejnosci rangi nie dostanie)

Pedros 12.03.2004 16:47

Nio dobra, to ja też coś napiszę, było nie było - nadal tu zaglądam, bo jak mówiłem ciągnie wilka do lasu.:) - mimo, że za niektóre wypowiedzi dostała mi się naklejka wichrzyciela ||
A z lektury Waszych wypowiedzi (i nie tylko) nasuwa mi się kilka wniosków:
1. Głosowałem na "jest mi to obojętne" bo jest mi to obojętne.
2. Atmosferę szacunku na forum inaczej raczej trzeba budować niż proponowanymi rozwiązaniami - te wydają mi się być półśrodkami.
3. Szacunek na forum mam ogromny do osób, które zarejestrowały się przede mną (data rejestracji) nieważne od ich liczby odpowiedzi, wypowiedzi, zgrywów, żartów i bluzgów - oni po prostu już tu byli i mogli mnie przyjąć ciepło lub odrzucić. Tak i ja starałem się "nowych" nie czołgać - co może niekoniecznie się udawało.
4. Oddzielne liczniki dla działów i podrozdziałów nic nie dadzą, bo na każdym z działów można napisać "i mnie, i mnie" albo na problem w stylu: "Nie działa mi program X" dostać odpowiedź w stylu "Nie znam X - zainstaluj sobie Y. On jest super"
5. Pytania na OT są niejednokrotnie trudne (i ważne dla tego kto je zadał) i odpowiedź na nie jest czasem też trudna.
6. I nie mówcie, że to jest forum o nagrywaniu, a OT wiele nie jest warty.
O nagrywaniu owszem jest lwia część forum, ale grupa jako taka bardzo OT potrzebuje, żeby stanowić jakąś całość - grupę ludzi z różnych stron kraju, którzy jakieś sobie miejsce w necie znaleźli.
7. Ci którzy na OT więcej się udzielają a na CDR mniej wcale nie muszą być gorsi w temacie nagrywanie - a licznik jako taki tak to może zobrazować.
Niech nie będzie tak, że użyszkodnicy bać się będą pisania na oftopiku, bo ktoś (np masakrator) powie im, że są niepotrzebni.
8. System "reputacji"? Nie bardzo rozumiem kiedy/kto mógłby wystawiać plusa lub minusa. Technicznie - możnaby jednego do tematu? Jednego do postu? Jednego do użytkownika?
Ale już oczami wyobraźni widzę, jak stawiam komuś kogo lubię 10 szybkich plusów,:) albo odwrotnie.
I już jest stado użyszkodników uwielbianych i takich którzy najlepiej nich poproszą o likwidację konta.
9. KAŻDY z nas (choć wydaje mi się że "młodzieży" trudniej to przychodzi), niech stara się być bardziej tolerancyjny , pomyśleć, czy cytat nie będzie obrażał oponenta i postara się zrozumieć, że to jest forum - czyli miejsce, gdzie wypowiadają się ludzie o różnych poglądach. Często BARDZO się od naszych różniących. Nie tolerujmy chamstwa jako użytkownicy to i moderatorzy nie będą potrzebni.
10. Podpisy - jestem za tym, żeby na podpis zostawić 1 (słownie jedną) linijkę tekstu. Wystarczy.
11. Rangi - były kiedyś 2 i wystarczały. Może ich wcale nie być - nie zmartwię się tym. To nie stanowi dla mnie istoty forum. Kiedyś dyskutowałem z Majonezem raczej żartobliwie o tym, niż poważnie
12. Były tu na forum dwa ważne (moim zdaniem) tematy o netykiecie - może warto je przeredagować i gdzieś przykleić?
Nie mogę ich teraz znaleźć, ale ktoś tam kiedyś też napisał że forum
"ma być przyjemnością, a nie smutną koniecznością czytani popisów co niektórych użytkowników" - cytuję z pamięci, a stary już jestem... więc... ;)
13. Gdy nagrywarki kosztowały 1000 zł łatwo je było w większości znać i problemy były trochę inne w trakcie zapisu x4 i braku jego ochrony przy ramie = 64 MB. Więc znakiem czasu jest moim zdaniem to, że forum się zmienia, bo i problemy teraz są inne...
Się chyba straśnie ;) rozpisałem i zmieszałem wątki ;)
Jakby ktoś miał wątpliwości to powiem krótko - nie wieszam psów na tym forum. A swoje zdanie mam. Przerost ambicji traktuję jednak jako rzecz dla tego forum szkodliwą.

Pozdrófka oczywiście

Majonez 12.03.2004 16:49

Cytat:

Napisany przez Pawel_k
jestem za

stopnie nadawane przez modow, ja tam wole zeby zostalo tak jak teraz tzn kazdy wpisuje tam to co chce ;)

nie nie nie zle mnie zrozumiales

nie chodzi mi o zmiane tego napisu pod ksywka
tylko zamiast/obok licznika dodatkowa no nie wiem jak to nazwac - odznaka za merytoryczny wklad

co do tych plusow minusow dla uzytkownikow to moze byc podobnie jak z tymi gwiazdkami dla postow - malo komu chce sie dawac gwiazdki dla dobrych topicow i podobnie moze byc z tymi reputacjami ale mozna to zostawic na razie zobaczymy czy sie sprawdzi

mnie zas raczej chodzilo o cos jakby odznake - jak krzyz rycerski :D
jak ktos udziela sie w "dobrych" tematach i "dobrze" gada ;) (to oprocz tego ze nalezy mu sie kielonek wody to -> ) moglby otrzymac takie cos

na razie nie mam jeszcze pomyslu ale np cos w stylu jak na allegro jest super sprzedawca - sprzedaje duzo ma pozytywne komentarze itp
u nas mogli by taki "tytul" nadawac moderaotrzy/administratorzy oczywiscie takze uzytkownicy mogliby miec tu duzo do powiedzenia

powiedzmy ze na podstawie tego co widza moderatorzy i administratorzy oraz tego jaka reputacje ma dany uzytkownik - moglyby byc przydzielane ordery heh np "Ta osoba jest oddanym uzytkownikiem forum i poprzez pomoc niesiona innym zostala wyrozniona przez spoleczenstwo forum tytulem "Speca" :D

oczywiscie to taki zarcik ale no cos kolo tego

licznik moze faktycznie zostac na wierzchu
reputacje moga tez zostac - przeciez moga sobie byc
i tak nowy uzytkownik nie bedzie mial pojecia co i jak z tym jest
ale pozniej moze mu to sugerowac kto sie zna na rzeczy
taki system wyrozniania dobrych uzytkownikow
zawsze to jakis doping i forma podziekowania
za pomoc niesiona innym

nie chodzi o to zeby jakos tych co pisza tylko posty typu
"tak masz racje" "Zgadzam sie" ukazywac w gorszym swietle
ale zeby jednostki cieszace sie zaufaniem i posiadajace wiedze
byly widoczne niech chociaz tyle od nas dostana

aha i jeszcze jedno - to co napisalem wczesniej - z tym trolem i 5 tys postow
to bron Boze nie mialem na mysli ze jezeli ktos ma pare tys postow tzn ze pisze tylko glupoty bo inaczej nie dalby rady tyle naskrobac :P
to byla tylko taka metafora :D - (usmiechnij sie tak wlasnie ty z duza iloscia postow - o tobie mowie :P - do pozostalych osob nie mam paranoi ani rozdwojenia jazni to jest skierowane do jednej konkretnej osoby ktora zmozona przeziebieniem cos zle odczytuje moje zdania :D )

ok to co Wy na taki plan
mysle ze teraz wszystko jest jasne

Majonez 12.03.2004 16:57

podros kurcze ty to zawsze wcisniesz enter wczesniej ode mnie :P

//edit// fakt co do podpisow to mam podobne zdanie
najchetniej wywalilbym wszelkie obrazki a jak juz to jakies male
a nie banery jakich coraz wiecej

zaraz pewnie ktos powie nie chcesz ogladac - to sobie wylacz w profilu
ale inna sprawa ze niektore osoby maja ciekawe hasla w podpisach
i sa rozpoznawani dzieki nim nawet lepiej niz po avatarze

ale na sprawe podpisu przyjdzie jeszcze czas

co do tych rankingow reputacji etc
Pedrosie faktycznie usmialismy sie kiedys przy tworzeniu rankingu
masz racje nie to nie jest sposob na rozwiazanie niektorych problemow
ktore mecza to forum ale nie uwazam tego za polsrodek a to dlatego iz
to o czym tu truje nie ma tego na celu

znasz mnie troche wiec powinienes o tym wiedziec

/edit2/ rozmawialem wlasnie z sidem i podal mi wlasciwie gotowy sposob na te moje "ordery" (ponizsze zdania sa wlasciwie wklejone z rozmowy z Sidem, oczywiscie za jego zgoda)

"Otoz takie cos jak "krzyz rycerski" dzialalo na totalwarrski... to dzialalo na totalwar, nazywalo sie hall of fame i ciagle jest praktykowane.
Raz do roku, w styczniu, przez tydzien bylo zglaszanie userow ktorzy sie wykazali, ludzi ktorzy wiernie sluzyli innym i duzo merytorycznie wniesli do gry jak i swiata z nia zwiazanego i potem przez rok nosili taki znaczek [HF] nad avatarem
Co do krzyza - byly 3 rodzaje (update teraz jest ich sporo wiecej ale mysle ze nam wystarcza maks 3) - jeden od userow, jeden od wladzy i jeden za osiagniecia pozaforumowe - np. napisanie moda czy jakies odkrycia"

Wydaje mi sie iz jest to calkiem calkiem dobry pomysl :D
Teraz musze zrobic pare innych rzeczy ale sprobuje opracowac to wszystko zebrac do kupy i Wam przedstawic w ostatecznej formie
Zostanie sprawa zrobienia znaczka - ale mysle ze jest na forum tylu zdolnych grafikow iz cos fajnego razem wszyscy zrobimy

Na razie czekam na propozycje uwagi krytyke
A teraz milego popoludnia
Wroce w nocy tutaj :D

paja 12.03.2004 17:24

Ups Zagłosowałem że jest mi wszystko jedno a ja chcę taki licznik!

A drodzy modzi co z rangami od 500 postów

MacGyver 12.03.2004 17:36

Cytat:

Napisany przez paja
........a ja chcę taki licznik!

Wydaje mis się, że te dwa liczniki są zbedne - wystarczy ten jeden co jest (chociaz głosowałem, że jest mi to obijętne;) )
Cytat:

Napisany przez paja
A drodzy modzi co z rangami od 500 postów

No własnie...przydały by się;)

cana 12.03.2004 18:27

co to jezd tem kropek i jak się zmienia kolorystyka i od czego to zależy?

MaciejT 12.03.2004 19:26

Cytat:

Napisany przez cana
co to jezd tem kropek i jak się zmienia kolorystyka i od czego to zależy?

Najedź myszolem na Kropka to Ci powie ;)

Pedros 12.03.2004 19:51

Cytat:

Napisany przez cana
co to jezd tem kropek i jak się zmienia kolorystyka i od czego to zależy?

Bardzo Cie kolego przepraszam, ale... nie masz "reputacji".;) Czyżbyś ją stracił? :D

cana 12.03.2004 19:56

myszołem? :) a fe Ty paskudzie jeden tak moją ksywkę zniekształcić :)
a moze tak mały wykład z czym te żabe wykonać i mozę to gdzieś przykleić bo takowe posty jak mój się pewnikiem przewijać bedą

pozdrófka

ps piwa mi w tym zimnym białym pudle brakło :( a do godziny zero jeszcze ładny kawałek czasu i jak ja to przetrwam? :)

cana 12.03.2004 20:02

@pedros, licznik się przekręcił ot co :)
w morrowindze mam jakieś 86% a w newerwinter jestem łaskawcą / startując od neutralny zły z przewagą zły/

pawelblu 12.03.2004 21:53

No to zobaczcie co sie wypisuje jak sie najedzie na kropka Montera lub Thanatosa... ach Ci nowicjusze ||

mr_spock 12.03.2004 21:59

kurde... chlopaki chca sie pobawic opcjami nowego forum, a my im nie dajemy :D

CIAPEK 13.03.2004 00:07

Cytat:

Napisany przez Zbieg12
(...)@CIAPEK, rangi zawsze opieraly sie na minimalnej liczbie postow(...)

przecież wiem, byłem wtedy na forum :)
Cytat:

Napisany przez pawelblu
No to zobaczcie co sie wypisuje jak sie najedzie na kropka Montera lub Thanatosa... ach Ci nowicjusze ||

LOL
faktycznie, kropka prawde Ci powie :P ;) niezly ten system :blee: ;)

Majonez 13.03.2004 01:14

Ilość załączników: 1
Dobra jestem troche zmeczony ale uporzadkujmy to wszystko :

Propozycja jest taka

1. zostaje jeden licznik postow tu gdzie jest teraz

2. wprowadzona zostaje reputacja (cos jak komentarze na allegro)
kazdy moze dostac pozytywa albo negatywa - mam nadzieje ze nie bedzie teraz masowego nabijania pozytywow niech to po prostu ruszy - trzeba gdzies napisac ze nalezy nagradzac osoby ktore pomoga rozwiazac jakis problem lub chociazby pomoga znalezc rozwiazanie
sugerowalbym takze aby nie uzywac negatywow - jezeli ktos pisze glupoty to po prostu nie dostaje pozytywow- moim zdaniem tak bedzie lepiej

3. wprowdzone zostana odznaki za udzielanie sie na forum przydzielane na takich zasadach:
  1. szczegolnie aktywni uzytkownicy zostana wyroznieni odznakami umieszczonymi (jak sie da) gdzies kolo avatara
  2. wstepnie zostana wprowadzone 3 odznaki - od moderatorow/administratorow - od forumowiczow - za zaslugi inne
  3. za aktywnych uzytkownikow beda uwazane osoby ktore czesto pomagaja innym w rozwiazaniu problemow lub wskazuja gdzie znajduje sie rozwiazanie zwlaszcza dla nowych uzytkownikow forum (wskazaniem gdzie znajduje sie rozwiazanie problemu nie jest napisanie "uzyj wyszukiwarki" :P )
  4. trzecia odznaka bedzie przyznawana osobom ktore rozwiaza jakis problem natury technicznej, cos odkryja, itp (do sprecyzowania)
  5. nic nie stoi na przeszkodzie zeby jedna osoba zdobyla kilka odznak
  6. odznaki beda przyznawane na kolejne 6 miesiecy po tym czasie sa kasowane i przyznawane na nowo (powiedzmy ze w czerwcu (bo jeszcze wszyscy sa nie powyjezdzali na wakacje itp) i w grudniu (jw))
  7. sposob przyznawania odznak przez modow/adminow - hmm cos wymyslimy
  8. sposob przyznawania odznak forumowiczow - w podanym miesiacu zakladany bylby topic w ktorym zglaszano by kandydatow do odznak - po wstepnej selekcji (albo i nie) zakladano by ankiete w ktorej moznaby oddawac glosy (wydaje mi sie ze raczej na zasadzie wielokrotnego wyboru a nie tylko zaznaczenie jednego kandydata) - reszta do przedyskutowania i ustalenia czyli kto i dlaczego ma dostac a kto nie - no coz nie wszyscy moga :)
  9. sposob przyznawania odznaki 3 - no coz to chyba w miare proste - nie codzien ktos cos odkrywa
  10. na razie tyle - padam na klawke

na razie tyle
czekam na opinie co Wy o tym sadzicie i musze jeszcze scignac miska i dowiedziec sie czy jest to technicznie wykonalne
w glowie mam taki zamysl zeby podobnie jak to bylo na totalwar (thnx sidu za informacje o tym) odznaki byly kolorowe (tam jedna byla zielona inne nie wiem) jedna powiedzmy czerwona druga zolta a trzecie zielona
ponizej mniej wiecej zamysl - nie smiac sie nie umiem rysowac a to zostalo zrobione w wybitnie krotkim czasie w specjalistycznym programie paint :D
a teraz juz zmykam lulu
trzym sie wszyscy

bgn 13.03.2004 08:50

a ja myślę, że wiosna uderzyła wam Panowie ( bo Pań w dyskusji nie odnotowałem) ot co.
Jakie liczniki, jakie szacunki czy też reputacje.Reputację do ma jedna bułgarka stojąca przy szosie koło Włoxławka - bo tłumy do nie na maluchach walą.To jest reputacja. A na forum - jak ktoś coś ma do powiedzenia - to pisze, jeśli jest człowiekiem pożytrecznym to zostawia swoj mail i można szczegóły z nim tak załatwić. Z przerażeniem myślę, że trafi się jakiś Mao i będzie chciał wprowadzić mundurki na forum. Oczywiście głosowałem na "wisi mi to" - ale sam pomysł uważam za bezsensowny i trącący "parkinsonadą" ( był kiedyś wydawany w Polsce cykl kiążeczek prof.Parkinsona dotyczący organizacji instytucji).
I pozdrawiam Was wiosennie promiennie - nic mnie tak nie cieszy jak praca w wolna sobotę z samego rana
************************
no i biore sie oczywiście za dodawanie reputacji dla wszystkich autorow tego topica - ale idzie wolno to mi pewnie ze dwa dni zajmie. A moze uruchomie konto i bede pobieral drobe oplaty za dodanie pozytywnej reputacji :idea:
***************
PS nie dziala to jak u bulgarki.Nie mozna dodac do kazdego posta - a przeciez kazdy moge pochwalic- a tak wogole to po paru system wyslal mnie na 24 godziny do przemyslenia. Sorry koledzy od gory topica - bo zaczalem od dolu, jak nie zapomne to tez was pochwale

Majonez 13.03.2004 09:56

zapomniales napisac o orderach
a na forum pojawil sie [i to dawno temu] Majo :P

pozdrawiam

kraluk 13.03.2004 11:13

Według mnie pomysł z dwoma licznikami jest zbędny, a co do rang to bardzo dobry pomysl, żeby je wprowdzić od nowa.

kraluk 13.03.2004 11:14

Cytat:

Napisany przez Majonez
Dobra jestem troche zmeczony ale uporzadkujmy to wszystko :

Propozycja jest taka

1. zostaje jeden licznik postow tu gdzie jest teraz

2. wprowadzona zostaje reputacja (cos jak komentarze na allegro)
kazdy moze dostac pozytywa albo negatywa - mam nadzieje ze nie bedzie teraz masowego nabijania pozytywow niech to po prostu ruszy - trzeba gdzies napisac ze nalezy nagradzac osoby ktore pomoga rozwiazac jakis problem lub chociazby pomoga znalezc rozwiazanie
sugerowalbym takze aby nie uzywac negatywow - jezeli ktos pisze glupoty to po prostu nie dostaje pozytywow- moim zdaniem tak bedzie lepiej

3. wprowdzone zostana odznaki za udzielanie sie na forum przydzielane na takich zasadach:
  1. szczegolnie aktywni uzytkownicy zostana wyroznieni odznakami umieszczonymi (jak sie da) gdzies kolo avatara
  2. wstepnie zostana wprowadzone 3 odznaki - od moderatorow/administratorow - od forumowiczow - za zaslugi inne
  3. za aktywnych uzytkownikow beda uwazane osoby ktore czesto pomagaja innym w rozwiazaniu problemow lub wskazuja gdzie znajduje sie rozwiazanie zwlaszcza dla nowych uzytkownikow forum (wskazaniem gdzie znajduje sie rozwiazanie problemu nie jest napisanie "uzyj wyszukiwarki" :P )
  4. trzecia odznaka bedzie przyznawana osobom ktore rozwiaza jakis problem natury technicznej, cos odkryja, itp (do sprecyzowania)
  5. nic nie stoi na przeszkodzie zeby jedna osoba zdobyla kilka odznak
  6. odznaki beda przyznawane na kolejne 6 miesiecy po tym czasie sa kasowane i przyznawane na nowo (powiedzmy ze w czerwcu (bo jeszcze wszyscy sa nie powyjezdzali na wakacje itp) i w grudniu (jw))
  7. sposob przyznawania odznak przez modow/adminow - hmm cos wymyslimy
  8. sposob przyznawania odznak forumowiczow - w podanym miesiacu zakladany bylby topic w ktorym zglaszano by kandydatow do odznak - po wstepnej selekcji (albo i nie) zakladano by ankiete w ktorej moznaby oddawac glosy (wydaje mi sie ze raczej na zasadzie wielokrotnego wyboru a nie tylko zaznaczenie jednego kandydata) - reszta do przedyskutowania i ustalenia czyli kto i dlaczego ma dostac a kto nie - no coz nie wszyscy moga :)
  9. sposob przyznawania odznaki 3 - no coz to chyba w miare proste - nie codzien ktos cos odkrywa
  10. na razie tyle - padam na klawke

na razie tyle
czekam na opinie co Wy o tym sadzicie i musze jeszcze scignac miska i dowiedziec sie czy jest to technicznie wykonalne
w glowie mam taki zamysl zeby podobnie jak to bylo na totalwar (thnx sidu za informacje o tym) odznaki byly kolorowe (tam jedna byla zielona inne nie wiem) jedna powiedzmy czerwona druga zolta a trzecie zielona
ponizej mniej wiecej zamysl - nie smiac sie nie umiem rysowac a to zostalo zrobione w wybitnie krotkim czasie w specjalistycznym programie paint :D
a teraz juz zmykam lulu
trzym sie wszyscy


Może być. Mnie Twój pomysł przypadł do gustu, a co do odznak to najbardziej podoba mi się zielona :)

mr_spock 13.03.2004 13:05

tak czy siak opinie nie dzialaja, wystawilem, ktos wystawil mi i nic. Chyba ze jeszcze tych sztuk tajemnych nie opanowalismy ;)

MacGyver 13.03.2004 16:41

Jeżeli maiałbym w tej chwili wybierać to:
Reputacje -------------- (na minus)
Odznaki ++++++++++++ (na plus ;) )
;)

paja 13.03.2004 17:35

a dla mnie ani to ani to nie jest potrzebne bo przecież zacznie się podlizywanie itp a co do reputacij to mało osób będzie się bało wystawiać negatywy by nie podpaść!

Pedros 13.03.2004 17:41

Cytat:

Napisany przez bgn
.... A moze uruchomie konto i bede pobieral drobe oplaty za dodanie pozytywnej reputacji :idea:

Ekhmmmm.... A ile bierzesz za jedną :D dodatnią/ujemną?
Nie to, żebym chciał dla siebie...
Dla kolegi chciałem .... ||

bgn 13.03.2004 18:46

Cytat:

Napisany przez Pedros
Ekhmmmm.... A ile bierzesz za jedną :D dodatnią/ujemną?
Nie to, żebym chciał dla siebie...
Dla kolegi chciałem .... ||

**********************************
:nie: no jasne - przeciez dla siebie nikt nie chce - widze to z tzw."tonu".
Zresztą to przewał jakiś - Monter dostal jak kazdy Odszczepieniec coby nie pyskował - reszte chyba tylko spacjalnie uprawnieni sobie nadali - bo pracowalem od rana jadac w gore od swojego posta - i co - i gunio - nikt nic nie ma - i ty Pedrosie rowniez - a rowno dzielilem - sprawiedliwe panisko jestem :)
Mowie Ci - jak tylko odblokua to masz 13 szacunkow3 jak w Banku - Cana tez -13, a Brzuszki 91 ( 13x 6 psow + Brzuszki ), a Dla Justi Mojonez przygotuje diamentową sprawnośc GURU

yahol 13.03.2004 19:34

BGN - zaczolem od ciebie (wybacz) o poscie napisalem skromnie (genialny) a jedna reputacje dodalem ci dodatnia.
Dodawanie reputacji ujemnej mnie nie bawi.
Tez jade od dolu do gory. Jakos poreczniej.
@Pedros - tylko doskonaly i +reputacja.
No musi byc gradacja:D
BGN & Pedros - tylko na .... nie odwdzieczajcie mi sie, bo sie zalamie:)
Ja i reputacja:D Dobre.

bgn 13.03.2004 20:23

pokraśniałem - bo musicie wiedzieć,że skromny jestem.Dzięki yahol,chciałem- ale szacunki są chyba limitowane - jak w zamierzchłych czasach wóda i buty
Administratorzy kochani - ZRÓCIE COS COBYM MÓGŁ HURTEM ( ALBO CONAJMIEJ PÓŁHURTEM WALIĆ TE SZACUNKI). Bo jak teraz raz na 24 godziny - to nie dożyję do końca listy _ tj .do Bartka I Cany , którzy są na gorze alfabetu. Zrestą mam liste na 150 nicków - a ciągle ktoś mi się przypomina

cana 13.03.2004 20:48

@bgn, 13 dobra liczba :) ujemne mi zapodałeś? :) /własnie za obrobienie jakiegoś starego elfickiego grobowca dostałem sprawność hieny cmentarnej i bonus w postaci 2 pkt w kierunku zły :) więc by to nawet współgrało :) (przelamałem się i skończyłem wreszcie nwn podstawek :) i kicha tylko 17 level więc musze grać dalej by sobie postać wychować do grania w 2 dodatek jak już przyjdzie :( )/

pozdrófka
ps a ja tam jutro na kacu się zabawię w szacuneczki :) bo teraz to czas iść na zimowego żywczyka /puki zima jeszcze trwa :) /

MacGyver 13.03.2004 21:41

Widzę, że chłopaki dają sobie reputacje nawzajem......wiedziałem, że predzej czy póżniej to nie będzie miało sensu ...eh ;)

Nol 13.03.2004 22:58

Pedros, bgn, zapomnieliście o mnie :(

Cana - elfow nie lubisz? :) Za bardzo praworządni :zeby: Co ciekawego w tym grobowcu znalazłeś?

Pedros 13.03.2004 23:02

O kurka. :zawstydz:
Yahol - możesz być pewien, że płazem Ci tego nie puszczę.
Zdobędziesz taką reputację, że... to normalnie będzie MARKA :D
Ale nie martw się - zanim do Ciebie dojdę (już przygotowuję listę, alfabetycznie, żebym tylko nie zapomniał o nikim) to rok minie.
Na pierwszy ogień pewnie pójdzie cana, nie - brzuszki
mówiłem, że się pomylę i zapomnę Kurde, tylko kiedy dojdę do Zetoxy? Na gwiazdkę?
MacGyver - tak mówisz poważnie? A komu mielibyśmy dawać?

yahol 13.03.2004 23:02

Cytat:

Napisany przez MacGyver
Widzę, że chłopaki dają sobie reputacje nawzajem......wiedziałem, że predzej czy póżniej to nie będzie miało sensu ...eh ;)

Ales marudny!:)
Jak ......... kobita w ciazy:D
Nie dam ci reputacji, nie licz na mnie:)
Maruda :)

Pedros 13.03.2004 23:04

Cytat:

Napisany przez Nol
Pedros, bgn, zapomnieliście o mnie :(
Cana - elfow nie lubisz? :) Za bardzo praworządni :zeby: Co ciekawego w tym grobowcu znalazłeś?

WCALE o Tobie nie zapomniałem(liśmy)
Nie miną 2 tygodnie a 13 plusów masz jak w mBanku. ;)

cana 14.03.2004 00:53

@Nol, gram stanardowo półelfem / niue mogłem wybrać mrocznego to gram takim surogatem :) a inna sprawa że lubię postacie naznaczone chaosem :) ( takimi fajniej/cięzej sie gra i są bardziej bliskie rzeczywistości) /
a w grobowcu nic fajnego nie było / mam pancerzyk wprost z Amn, dobry morgenstern, tarczę z dopałkami barbarzyńców, diademik mocnomagiczny i dobre pierścienie i pas (lecz daleko im do deandrycznych artefaktów z morrowinda)
BTW JA CHCĘ NOWEGO ELDER SCROLIKA z nowym numerkiem albo nowe dodatki do es :) nic nie przebije wolności wyboru z tej gry ( no chyba ze klimat z planescape )/ i dopieszczonego środowiska gry
pozdro
ps sorki z orty i cały chaos ale jezdem wypity ewidentnie i maxymalnie a zapomniało mi się kompa tak ustawić co by na bańce obsługa była skompikowana i odstraszała przed użyciem :)

Nol 14.03.2004 01:00

Cytat:

Napisany przez cana
@Nol, gram stanardowo półelfem / niue mogłem wybrać mrocznego to gram surogatem :) a inna sprawa że lubię postacie naznaczone chaosem :) ( takimi fajniej sie gra) /
BTW JA CHCĘE NOWEGO ELDER SCROLIKA :) nic nie przebije wolności wyboru w tej gry ( no chyba ze klimat z planescape )/ i dopieszczonego środowiska gry
pozdro
sprlorki z orty i cały chaos ale jezdem wypity ewidentnie i maxymalnuie a zapomniało mi się kompa ta k ustawic co by na bańce obsługa była skompikoeana i odstraszała przed użyciem :)

Wiesz, teraz to ja juz tez jestem wypity. A w dodatku Pedros mnie zmusza do myslenia... heh. biedny Nol :)

cana 14.03.2004 01:13

@Nol, Pedros zmusza do myslenia? no to obuszkiem/browarkiem go :)

pozdro
ps idę spać bo mi już klawiórka poduszkę zaczyna przypominać :)
ps2 nie wie ktoś czy będzie moze torment2 / jako ze fallouta 3 nie budiet to może tormentem zapchają dziurę :) / bo jak znam życie to na ED następne trzeba będzie poczekać z 2-4 lata
ps3 warto grać w deus ex2 ?

Majonez 14.03.2004 01:24

zezarlo mi posta szlag szlag szlag

jutro napsize jeszcze raz

Nol 14.03.2004 01:31

Cytat:

Napisany przez Majonez
zezarlo mi posta szlag szlag szlag

jutro napsize jeszcze raz

Moze to cana wypił z tego posta krew? :zeby:

Pedros 14.03.2004 02:29

Cytat:

Napisany przez Majonez
zezarlo mi posta szlag szlag szlag

jutro napsize jeszcze raz

Nie martw się, jak zeżarło to może odda ;) Nio - nie trzeba było pisać takiego długiego, toby nie zeżarło ;)
Poza tym widzę, że zaczynasz zdobywać reputację - nareszcie - po kilku latach na CDRForum. ;) ...

btw - do niczego Nola nie zmuszałem
sam chciał
mogę to oświadczyć pod przysięgą ;)
a że mylą mi się teraz klawisze, to kwestia ilości przecież...

bgn 14.03.2004 09:17

Cytat:

Napisany przez Majonez
zezarlo mi posta szlag szlag szlag

jutro napsize jeszcze raz

*****************************
jutro ci będzie żarło prosto z klawiszy - taki Worm :-o
Żre tym szybciej im bardziej genialne mysli sa przelewane w sieć.

bgn 14.03.2004 09:32

Pedros i Cana :-o - macie chyba jakies bany na tym forum ,
albo za postawe 1250 negatywow, bo za cholere nie moge was pochwalic.
Nolowi weszlo, grzeniowi weszlo, Yaholowi weszło, paputowi weszło,Ormiemu weszlo, sidowi tez, kiziowi tez,Weronowi tez, Zetoxie tez, nawet Brzuszkom weszlo - choc to warchoł i zbereźnik. I na nic moje niedzielne ranne wstawanie.
Admini - zróbcie możliwość półhurtu - bo czuję się FATALNIE - nic nie mogę robić - tak mnie żre sumienie za niezawinioną niesprawiedliwość.
*********************
jutro zaczynam chwalic ludzi z Wrocławia., potem zgodnie z mapa aż dojdę bla.. do Kowalika

yahol 14.03.2004 10:11

Cytat:

Napisany przez bgn
Yaholowi weszło,

Nic nie weszlo!
Widokiem ktos z adminow czuwa. Pojawia mi sie podpis "yahol w tym momencie nie ma reputacji dodatnich i ujemnych".

Co prawda kwadracik mam zielony, ale dalej nic.
Administracja czuwa i niepewnym ideologicznie i podejzanym reputacji nie przybywa.

Wysoka Administracjo!
Zrobcie tak: wypisuje liste
bgn
pedro
Oldgrigo
brzuszki razy 2
.....
i klikam plus 10 reputacji ...i juz.
To ma sens, a tak?
Meczymy sie - a tu nic
Tylko nerwy nas zjadaja.

To nie moze tak byc


Ps: Majonez - co to za worm, mnie zaczyna zjadac literki z klawiatury.
Znikaja mi podczas pisania.
Czy Warka Strong dziala na tego worma?

Majonez 14.03.2004 10:38

ok

widze ze macie niezly ubaw :) ale to wlasciwie dobrze bo troche sie rozruszaliscie
ustalmy cosik
Zbiega meczcie o licznik
Zbiega i Thanatosa o te reputacje - w koncu to oni to wymyslili i wlaczyli (czegos w nich nie rozumiem i nie wiem dlaczego jednym sie pojawiaja a drugim nie - czy widzicie w panelu kto wam dal ostatnie reputacje? - jedno co znalazlem to ze na jeden dzien mozna wystawic max 10 reputacji - pozostala opcji jest tak zakrecona ze trzeba chyba sobie rozrysowac co kto i jak a na koniec dlaczego :D )
mnie o ordery

a to co chcialem napisac wczoraj (jezeli dobrze pamietam)
@bgn - znowu cos ci sie nie podoba - jak za starych czasow :P - i piszesz ze to nie wyjdzie czy tamto - fakt jezeli reputacje maja rosnac tak jak to sie dzieje teraz to chyba mija sie z celem ich istnienie , aha i nikt tu nie bedzie latal ani w niebieskich ani innych mundurkach, nigdy nie bylo tez zadnego mao na forum - chyba ze sie machles i chciales napisac DAO albo SAO ||
@yahol - nie wiem jak warka strong ale zywiec jest dobry na wszystko ;P

dobra wracajac do tematu
w ogole mam cos dalej z tymi "orderami" kombinowac czy to zbedna rzecz czy wrecz glupia - bo mam na prawde mase innych rzeczy do zrobienia a robienie czegos tylko dla siebie czy po to zeby za pol roku wywalic jakos mi sie nie usmiecha

chyba oddziele ten watek od tych reputacji ehh

bgn 14.03.2004 10:58

[QUOTE=Majonez]ok

widze ze macie niezly ubaw :) ale to wlasciwie dobrze bo troche sie rozruszaliscie
*********************
jasne, że nieźle się bawimy. Reputacje to mi wiszą - bo tak głosowałem w sondzie.
Nic mi sie nie pomyliło - śmieszą mnie tylko te "sprawności" - dlatego pomyślałem o mindurku, ale jak już będą te tarcze,
to chciałbym dla siebie w kolorze PINK ( dobrze mi będzie na czapce wyglądało - kontrastowo) z napisem CDR BURAK - albo coś w tym stylu- licze na Twoją inwencje.
PS> Masz racje - pomyliło mi się - dla Justi chciałem tarcze oczywiście z brylantami a nie diamentami - chemicznie to wsio ryba - ale wyglada inaczej.
Koszty pokryje oczywiście Brzuszek - albo się jakąś zbiórkę zrobi
***********************************
10 to mało na jeden dzień - dobrze "gadasz" chcialem Ci dorzucic, ale mój limit dzienny został tak jak moje konto wyczerpany - i d_pa - nawet nie ma od kogo pożyczyć

Nol 14.03.2004 11:11

Cytat:

Napisany przez bgn
Reputacje to mi wiszą

Remember - RESPECT IS EVERYTHING :zeby:

Nol 14.03.2004 11:15

Cytat:

Napisany przez Majonez
ok
w ogole mam cos dalej z tymi "orderami" kombinowac czy to zbedna rzecz czy wrecz glupia - bo mam na prawde mase innych rzeczy do zrobienia a robienie czegos tylko dla siebie czy po to zeby za pol roku wywalic jakos mi sie nie usmiecha

chyba oddziele ten watek od tych reputacji ehh

Majonez, spójrz na wyniki sondy. Póki co pomysł się nie przyjął i wg. mnie szkoda roboty. No ale to jest tylko moje opinia :)

bgn 14.03.2004 11:44

Cytat:

Napisany przez Nol
Majonez, spójrz na wyniki sondy. Póki co pomysł się nie przyjął i wg. mnie szkoda roboty. No ale to jest tylko moje opinia :)

***************************
no wiesz co...tego się po tobie nie spodziewałem - jak przymknąłem oczy =to już siebie widziłem ze śliczną pinkt-tarczą na czapce - a tak zniechęcony Majonez oleje to ( Majonez - cofnij to co powiedziłeś -że tylko mnie się wszystko nie podoba).
Tak czy inaczej smutno mi się zrobiło :'(

Pedros 14.03.2004 11:48

Cytat:

Napisany przez bgn
Pedros i Cana :-o - macie chyba jakies bany na tym forum ,
albo za postawe 1250 negatywow, bo za cholere nie moge was pochwalic.

Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi...
Dzięki Tobie wreszcie mi odblokowali konto ;) i weszło :D

yahol 14.03.2004 11:51

Achchch.... :buu: jak mi smutno sie zrobilo :buu:
Krzywdza nas na tym forum. Reputacji nie daja :buu:
Mundurkow nie chca :buu:
Smutkiem wieje i zimny, wrecz lodowaty, wiatr historii wieje przez ten topic :blee:
Ach... slow szkoda i klawiatury naduzywac......
Nawet wstretny worm gdzies sie ukryl i literek nie podjada....
Ech, dolo, dolo......

Nol 14.03.2004 11:56

Yahol nie martw się - po wypowiedzi bgn odnośnie różowej tarczy na czapeczce Majonez na pewno nie zrezyguje z odznaczeń. Tobie przypadnie odznaka z osiołkiem :) Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :)

//edit - widzę że topic przekształcił się w derby starych userów :)

Pedros 14.03.2004 12:02

Cytat:

Napisany przez Majonez
ok

widze ze macie niezly ubaw :) ale to wlasciwie dobrze bo troche sie rozruszaliscie
...
mnie o ordery
....
dobra wracajac do tematu
w ogole mam cos dalej z tymi "orderami" kombinowac czy to zbedna rzecz czy wrecz glupia - bo mam na prawde mase innych rzeczy do zrobienia a robienie czegos tylko dla siebie czy po to zeby za pol roku wywalic jakos mi sie nie usmiecha

chyba oddziele ten watek od tych reputacji ehh

Stało się to co się miało stać...
Majonez powrócił :)
I po co były wybory moderatorów? ;)

co do orderów - zawsze znajdzie się jakiś sposób, żeby wyróżnić "wyróżniające się" osoby - ten może być jednym z nich
pamiętaj tylko, że pewnie znajdą się głosy takie
"a dlaczego ja nie dostałem?" ||

bgn 14.03.2004 12:12

[QUOTE=yahol]Achchch.... :buu: jak mi smutno sie zrobilo :buu:
Krzywdza nas na tym forum. Reputacji nie daja :buu:
Mundurkow nie chca :buu:
Smutkiem wieje i zimny, wrecz lodowaty, wiatr historii wieje przez ten topic :blee:
***********************
:( masz rację - jeszcze mi konto się zablokowało - fakt, ze niekoniecznie było moje nie przeszkadzał mi do tej pory na korzystanie z niego, a dzisiaj null.
Ale może od przyszłego tygodnia wszystko wróci do normy.
Ide robić kartke na - bo pogubilem sie w "reputacjach" dokładnie

Pedros 14.03.2004 12:24

Cytat:

Napisany przez bgn
Ide robić kartke na - bo pogubilem sie w "reputacjach" dokładnie

Dlatego właśnie najpierw sobie zapisałem - wyszło co prawda parę stron papieru podaniowego, ale do wakacji może zdążę
Yahol - też zacząłem od końca listy :)
szkoda tylko, że bas będzie na końcu
i... brzuszki
zaraz zaraz - wykorzystam metodę wstępująco-zstępującą ...
i w ten sposób... bgn-owi poprawiłem reputację :)

Pedros 14.03.2004 12:34

Ilość załączników: 1
A to znów co?

epol 14.03.2004 12:37

Wg mnie jak były kiedyś dwa liczniki to bylo git, ale tak też jest dobrze.
Jedno jest pewne licznik zostać musi.
Ja osobiście kiedyś udzielałem sie częściej w działe CD-R niż w innych. Teraz też tam zaglądam ale jakoś wole pzeglądac dział OFF-Topic.

Nol 14.03.2004 12:39

Cytat:

Napisany przez Pedros
A to znów co?

Pedros-mam to samo. To chyba jakieś zabezpieczenie przeciwko matactwom :zeby:

Majonez 14.03.2004 12:49

@bgn o Justynke to ty sie nie martw - tak wspaniala osoba nie musi nawet nic mowic a orderek jakis dostanie za sam fakt bycia na forum - z tym ze sadze iz nawet brylanty to za malo

@nol - zwroc uwage ze ankieta jest o LICZNIKACH a nie o reputacjach czy orderach

@bgn po raz drugi - nie tak latwo mnie zniechecic powinienes o tym pamietac ale jak widac zapomniales - szkoda

@Pedros - nie powrocil - bylem tu zawsze :D i wszedzie - a moderatorzy byli potrzebni bo to juz nie dla mnie - zreszta mysle ze z korzyscia dla wielu osob :P

bgn 14.03.2004 13:13

[QUOTE=Majonez]@
@bgn po raz drugi - nie tak latwo mnie zniechecic powinienes o tym pamietac ale jak widac zapomniales - szkoda
**************************
i ty Brutusie ...potrzymuję cie jak mogę .. fakt nie bezinteresownie ( ale przestawiłem sie na wolnorynkowe warunki) - bo mi sie ta tarcza z napisem CDR GURU Malkontent w pinkkolrze
marzy ( szczególnie to GURU mnie bierze) ( za np.26 pochwał), a i Brzuszek mógłby sie załapać nie liczac innych kolegów z rocznika 2001

bgn 14.03.2004 13:17

Cytat:

Napisany przez Pedros
. bgn-owi poprawiłem reputację :)

************************
a ja wyliczylem ile to daje -jeden klik 4 chyba punkty, bo rano mialem 20 czegos - a teraz mam 24 czegos - niech ktos mi da w druga strone to bedzie wiadomo ile sie odejmuje.
Pedrosie teraz musze zrobic druga kartke ile komu i za co - no to juz zupelnie nie bede mial czasu na czytanie postow

MacGyver 14.03.2004 13:28

Cytat:

Napisany przez yahol
Ales marudny!:)
Jak ......... kobita w ciazy:D
Nie dam ci reputacji, nie licz na mnie:)
Maruda :)

:klotnia: ;)
Tak sobie tylko napisałem;)
:piwo:

MacGyver 14.03.2004 13:44

No niepowiem ale spodobały mi się te reputacje...zaraz się za nie biorę;)

cana 14.03.2004 16:56

a tak zapytam ;) , da się sobie samemu ujemne zapodać? próbował ktoś? / rozsądnie mysląc to pewnikiem samodopalanie sobie reputacji in plus jest zablokowane ale czy to samo uczyniono z negatywikami? 8)

pozdro
ps ta zabawa w reputacje coś wolno chodzi / pewnie celowo zostało to tak zrobione :) /

MacGyver 14.03.2004 17:05

A tu jest topik na temat Orderów ;)

MaciejT 15.03.2004 02:19

Cytat:

Napisany przez Pedros
A to znów co?

a to zabezpieczenie anty Reputacjo-Friendowe ;)

MaciejT 15.03.2004 02:22

Cytat:

Napisany przez bgn
************************
a ja wyliczylem ile to daje -jeden klik 4 chyba punkty, bo rano mialem 20 czegos - a teraz mam 24 czegos

dobrze kombinujesz :)

bgn 15.03.2004 08:28

Cytat:

Napisany przez Zbieg12
dobrze kombinujesz :)

*************************************
a tak serio - to jak to dziala. Te 24 godziny to licza sie od ostatniego klikniecia,
czy tez wg zegara normalnego? Moze by pare slow komentarza dodac gdzies z gory - bo wstaje o 5.30 - lece do komputera z przygotowana lista - a tu pudlo- tj.24 godziny znowu. ( jesli tak - to musze wstawic w kartke dodatkowa rubryke z czasem ostniego klikniecia).
I prosze o ciut szerszy komentarz do obrazka podanego przez Pedrosa - co to znaczy - czy dotyczy to tego samego posta ,czy innego posta.
Pytanie jest zasadne- bo jak zapewne zauwazyles - moi koledzy(przyjaciele) sa tacy, ze kazdy ich post zasluguje na szacunek ( dobra rada dla mlodych - obracajcie sie we wlasciwym towarzystwie).
Bede wdzieczny za wyjasnienia

barraqda 15.03.2004 10:19

Ilość załączników: 1
Tak to sobie czytam i troche to smieszne a zarazem zalosne bo pan " Zbieg12" pisze ze ludzie sobie posty nabijaja w offtopic a ja w tym temacie widze jak ludzie pisza post pod postem(swoim) co 2-3 minuty i szanowny pan zbieg tez.
Wiec jak dlamnie to sie moze ograniczmy do szerzenia EDYTUJ SWOJ POST POD POSTEM (a nie nabijasz ::) ) i SZUKAJ a nie nabijasz topici i to jeszcze bezsensownymi 1000 razy omawianymi pytaniami wiec nie ma sie co klocic ze dzial zly jak reszta jest gorsza.

ps. chcialem dodac ze zalaczniki o dziwo tez da sie edytowac jak sie zapomnialo dodac/chce sie zmienic.

MaciejT 15.03.2004 23:09

Cytat:

Napisany przez bgn
*************************************
a tak serio - to jak to dziala. Te 24 godziny to licza sie od ostatniego klikniecia,
czy tez wg zegara normalnego? Moze by pare slow komentarza dodac gdzies z gory - bo wstaje o 5.30 - lece do komputera z przygotowana lista - a tu pudlo- tj.24 godziny znowu. ( jesli tak - to musze wstawic w kartke dodatkowa rubryke z czasem ostniego klikniecia).
I prosze o ciut szerszy komentarz do obrazka podanego przez Pedrosa - co to znaczy - czy dotyczy to tego samego posta ,czy innego posta.
Pytanie jest zasadne- bo jak zapewne zauwazyles - moi koledzy(przyjaciele) sa tacy, ze kazdy ich post zasluguje na szacunek ( dobra rada dla mlodych - obracajcie sie we wlasciwym towarzystwie).
Bede wdzieczny za wyjasnienia

W okresie 24 godzinnym mozna wykonac maksymalnie 5 klikniec dajacych reputacje (opisane jest tak: "each 24 hour period" ). Co 100 punktów reputacji, lub co 1000 napisanych postow automat dodaje jeden punkt "gratis" :)
Aby dac reputacje danemu userowi po raz kolejny, trzeba oddac minimum 20 klikniec dajacych reputacje INNYM userom - to wlasnie przedstawia komunikat na obrazku Pedrosa.

Czy tak to dziala osobiscie nie sprawdzalem, jednak tak jest ustawione wiec powinno wlasnie tak funkcjonowac.

PS. Komunikat jak u Pedrosa jest już przetłumaczony :)

Cytat:

Napisany przez barraqda
Tak to sobie czytam i troche to smieszne a zarazem zalosne bo pan " Zbieg12" pisze ze ludzie sobie posty nabijaja w offtopic a ja w tym temacie widze jak ludzie pisza post pod postem(swoim) co 2-3 minuty i szanowny pan zbieg tez.
Wiec jak dlamnie to sie moze ograniczmy do szerzenia EDYTUJ SWOJ POST POD POSTEM (a nie nabijasz : ) i SZUKAJ a nie nabijasz topici i to jeszcze bezsensownymi 1000 razy omawianymi pytaniami wiec nie ma sie co klocic ze dzial zly jak reszta jest gorsza.

W takim razie przepraszam bardzo, majac jednoczesnie nadzieje, ze Pan "barraqda" wybaczy. Jak Pan barraqda slusznie zauwazyl, napisalem post pod postem (wlasnym), jednak jak wszyscy moga stwierdzic, odbylo sie to w poznych godzinach nocnych, w ktorych moglem skupic sie bardziej na tresci przekazu zamiast jego formy wizualno-estetycznej, tudziez posto-nabijajacej. Na dodatek moge powiedziec, ze na ilosci postow mi nie zalezy, a gdyby nagle sie tak stalo, bez problemu bylbym w stanie ustawic sobie ilosc postow na 100 000.
Pod pojeciem "nabijanie postow" rozumiem bardziej odpowiedzi typu: "ja tez", "ja tez nie", "nie wiem", "nie uzywaj tego bo jest blee", "mam awersje do tego, wiec nie uzywam, ale gdybym uzywal to powiedzialbym ci ze jest blee", tak wiec istnieje taka ewentualnosc, iz zalozenia naszych koncepcji postrzegania nabijania postow jako faktu istniejacego, moga sie miejscami rozmijac.

PS. Opcji edycji wlasnych postow uzywam, przypuszczalnie czesciej niz niektore inne osoby.

bgn 16.03.2004 08:31

PILNE!
Pilnie poszukuję 20 ochotników ( płeć, preferencje seksualne i polityczne obojętne) ryzykujących przyjęcie ode mnie tzw."reputacji". Jest mi to niezbędnie potrzebne do kolejnych nominacji moich kolegów, którzy piszą coraz mądrzejsze posty i których mądrość chciałbym podkreślić , aby przynajmniej w części doścignęli "stachanowca" Sida w ilości zielonych kropek. Nie mogę ich również zganić przez ujemną reputacje z tego samego względu. Zgłoszenia przyjmuję na podany niżej adres - od czasu do czasu moja ADMINka ( tak, tak panowie) odblokowuje mi na trochę konto.
PS. Dla bojaźliwych - wirtualny kontakt z bgn-em nie jest zaraźliwy


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.