Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zliczanie postów - OFFTOPIC (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zliczanie-postow-offtopic-32456/)

MaciejT 11.03.2004 22:54

Zliczanie postów - OFFTOPIC -nie kasowac
 
Pamietacie moze ze na vBulletin2 bylo osobne zliczanie postow dla offtopic?
Bylo, i do tego wlasnie chcialbym wrocic - oczywiscie poznajac najpierw Wasze opinie :)

Zliczanie postow jak wiadomo pomaga nowicjuszom rozpoznac u pozostalych bywalcow forum "wiedze techniczna", w takiej materii, iz im wiecej ktos sie wypowiada <czyli im wiecej ma postow na liczniku> tym wiecej wie :)

Niektorzy nie wypowiadaja sie zbyt duzo na dzialach innych niz offtopic, przez co obecnie kazdy post, nawet na offtopic "nabija numerek".
W takim przypadku uzyszkodnik z duza iloscia postow moze nie miec pojecia o temacie cdr, a niestety zdarzaja sie takie przypadki.

Celem ulatwienia userom rozeznania kto sie naprawde udziela proponuje ponowne uruchomienie osobnego zliczania postow dla offtopic.
W takim przypadku post napisanny gdziekolwiek na forum poza dzialem offtopic dodawany bylby do licznika ogolnego. Post napisany w dziale offtopic bylby dodawany jedynie do licznika "offtopic".

Prosze o opinie, no i... glosujcie!!! :)

Pawel_k 11.03.2004 23:46

Cytat:

Napisany przez Zbieg12
(...)

Zliczanie postow jak wiadomo pomaga nowicjuszom rozpoznac u pozostalych bywalcow forum "wiedze techniczna", w takiej materii, iz im wiecej ktos sie wypowiada <czyli im wiecej ma postow na liczniku> tym wiecej wie :)
(...)

wg mnie "nowicjusze" patrza tez na staz czasowy na forum a nie tylko na ilosc postow ;)

takze albo chowamy licznik w profil albo osobno zliczamy te z dzialow cdr/dvd bo te by o "randze" swiadcza bardziej wg mnie niz te z "sugesti" albo z "kupie/sprzedam" bo przecierz posty mozna nabijac poza offtopikiem ;)

cana 11.03.2004 23:46

@Zbieg12, pomysł ok, ale takie kwiatki jak piszesz to wychodzą i na "normalnych" działach forum /część odpowiedzi jest ... że ręce opadają zresztą sam wiesz/
mnie osobiście jest to obojętne czy bedą liczone czy tez nie bo nie piszę dla numerka /sorki pisałem jak na poczatku stałego dostawało się po 50 postach :) /
inna sprawa że jak mnie pamięć nie myli to się to nie sprawdziło, lecz co szkodzi spróbować jeszcze raz

pozdrófka

Monter 11.03.2004 23:54

Moim zdaniem brakuje w vBulletin systemu punktacji jaki jest w innych skryptach. Ktoś Ci pomógł - dajesz mu "szacunek" ( +1 punkt ). Wtedy po wyłączeniu wyświetlania licznika postów byłoby chyba idealnie. Widać by było tylko datę dołączenia i liczbę tych "szacunków". No ale idały nie istnieją przecież :)

MaciejT 12.03.2004 00:02

@Pawel_k, racja, czas tez sie liczy, sa jednak tacy, ktorzy sie nie udzielaja za duzo; najwiecej pozatematycznych postow jest na ot :)

@cana, zgadza sie, jednak wiekszosc ludzi najpierw zaglada na ot a potem gdzie indziej, poza tym dvd, zabezpieczenia i cdr to dzialy o NAGRYWANIU :)

Po co mamy nie robic nic, skoro mozemy zrobic cos ;)
Czyzbym byl osamotninony z ta teza?

MaciejT 12.03.2004 00:05

@monter, z tego co wiem system "szacunków" jest wmontowany w ta wersje forum, uruchomienie zalezy jednak od wladz wyzszych, aczkolwiek sam sie dziwie dlaczego to jeszcze nie chodzi - przeciez to dla dobra uzyszkodnikow ;)

Monter 12.03.2004 00:19

Możliwe @Zbieg12, ja w edukacji o vBulletin zatrzymałem się na wersji 2.2 ;) a i nie do końca wszędzie dotarłem. Ilość funkcji tego Forum przewyższa wszystko, co oparte na licencjach GNU GPL.

Jak dla użyszkodników, to dla mnie też? Oj, nie trzeba było ;);):D

MaciejT 12.03.2004 00:26

Cytat:

Napisany przez Monter
Jak dla użyszkodników, to dla mnie też? Oj, nie trzeba było ;);):D

No pewnie, przeciez to specjalnie dla Ciebie ;)

CIAPEK 12.03.2004 01:24

witam, było było kiedyś dzielenie postów i nie przeszkadzało mi to :)
choć nie robi mi to większej różnicy, akurat MI, bo znam wystarczająco userów ;), nie przeszkadzałoby mi także jakby podział był, a jeśli komuś ma to pomóc to prosze bardzo.
Ciekawe tylko czy od teraz jakby wprowadzono podział licznik(i) byłyby na zero czy system sam podzieli dotychczasowe posty.
System szacunków? "A co to jest?" ;) Wogóle nie zwracałem na to uwagi.
pzdr

MaciejT 12.03.2004 01:46

powiedzmy ze moznaby zostawic ogolne liczniki ze stanem na dzien wprowadzenia zmiany a liczniki ot od zera :)

sorki, to sie tu Reputacje nazywa :) ide spac, duzo tlumaczenia byloby, za duzo jak na teraz ;)

nimal 12.03.2004 07:57

mi to osobiscie roznicy nie robi - znam tu ludzi
a nowi uzyszkodnicy i tak nie beda wiedzieli o co chodzi i beda zwracali sie na priv do osob o duzych cyferkach, niezaleznie vzy to bedzie ot, reputacja czy licznok oglony
co do reputacji - jak wiecie powstaly juz tu na forum zawisci rozne i moglo by sie zdazyc dawanie punktow ujemnych osobom ktorych sie nie lubi albo zakladanie dodatkowych kont zeby sobie nbic reputacje na + ... sory za taki podejrzenia, ale nie mysle o stalych bywalcach; jak sami wiecie, rozne historie sie tu juz zdazaly...

cana 12.03.2004 08:33

@Zbieg12, nie nie jesteś osamaotniony z ta tezą / cosik mi to niepoprawnie wyglada/
@Nimal, widzą że wiara w człowieka u Ciebie nie upadla :)

pozdro
ps to kiedy to wchodzi? ;)

CIAPEK 12.03.2004 09:35

Cytat:

Napisany przez cana
(...)ps to kiedy to wchodzi? ;)

już coś weszło, jakieś kropki i aprobaty do postów? nie wiem, nie czaje, ale zapowiada się magiel ;) :blee:

Pawel_k 12.03.2004 09:43

no wlasnie cos sie pojawilo :|

ThanatoS 12.03.2004 10:26

Wlasnie na predce przetlumaczylem reputacje i wlaczylem opcje, jak wroce do domciu to pobawie sie wiecej. Prosze o uwagi, szczegolnie Monter'a jaki i cany.

Pozdrawiam i milego dnia


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.