Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   dziwny problem z nagrywaniem Audio CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/dziwny-problem-nagrywaniem-audio-cd-32813/)

cherrythomas 20.03.2004 19:56

dziwny problem z nagrywaniem Audio CD
 
tak jak w temacie a sprawa wyglada tak, ze:

chcesz nagrac audio cd z plikow mp3 no i nagrywam np w nero, wszystko cacy, nie ma zadnych errorow podczas nagrywania, no i wkladam nagrana plyke do wiezy Technicsa ktora ma i wyglada to tak ze wieza albo w ogole nie potrafi skumac cd i wyskoczy no disc albo odczyta ale jak zaczyna grac to zaczyna rzezic, szumy i rozne cyrki, ale gdy juz np zrobie kopie z jakiejs audio cd oryginalnej czy juz wczesniej przegranej wieza czyta ten cd bez najmnijeszych problemow i zaciec.

co ciekawsze, ten nagrany cd, ktorego wieza nie potrafi odczytac wkladam do moje disc mana i on odczytuje cd bez problemu, czysto, a wieza u moje dziewczyny tak smao nie potrafi poprawnie odczytac tego kompaktu.

probowalem juz na roznych predkosciach, roznymi programami: nero, musicmatch jukebox... i zawsze to samo

mam nagryware: LG GCE-8400B

mozecie cos doradzic?

SEBAW 20.03.2004 22:42

Coś mi się wydaje, że ty robisz składanke MP3 a nie audio. W NERO musisz wybrać ikonke do audio. Wypalasz nośnik prędkością 12x-16x, metodą Disc-At-Once oraz zamkasz CD.

cherrythomas 20.03.2004 22:57

robie normalne audio a nie zadne mp3 skladanki bo wybieram ikonke audio mi zreszta nero conwertuje z mp3, a moj disc man nie odtwarza mp3 wiec by nie mogl tych cd czytac nawet wiec to nie jest powod

SEBAW 20.03.2004 23:44

A ile zmieściło ci się tych utworków na płycie?
Stosowałeś te metody co ci podałem wyżej?

cherrythomas 21.03.2004 07:12

roznie, nagrywalem 17 utworow, nagrywalem 8 i probowalem z DAO, TAO, zamykac i nie zamykac... i zawsze jest tak samo...

grzeniu 21.03.2004 12:09

Sprobuj przekonwertowac te mp3 wczesniej do wav, zeby nero nie robil tego w locie. Odsluchaj je przed nagraniem czy sa w porzadku, no i wypalaj - musi byc OK.

SEBAW 21.03.2004 12:12

Cytat:

Napisany przez cherrythomas
ale jak zaczyna grac to zaczyna rzezic, szumy i rozne cyrki

Dla mnie to jest interesujące, bo takie objawy ukazują się przy zapisie danych zamiast ścieżek audio.

memorando 21.03.2004 12:24

Cytat:

Napisany przez cherrythomas
tak jak w temacie a sprawa wyglada tak, ze:

chcesz nagrac audio cd z plikow mp3 no i nagrywam np w nero, wszystko cacy, nie ma zadnych errorow podczas nagrywania, no i wkladam nagrana plyke do wiezy Technicsa ktora ma i wyglada to tak ze wieza albo w ogole nie potrafi skumac cd i wyskoczy no disc albo odczyta ale jak zaczyna grac to zaczyna rzezic, szumy i rozne cyrki, ale gdy juz np zrobie kopie z jakiejs audio cd oryginalnej czy juz wczesniej przegranej wieza czyta ten cd bez najmnijeszych problemow i zaciec.

co ciekawsze, ten nagrany cd, ktorego wieza nie potrafi odczytac wkladam do moje disc mana i on odczytuje cd bez problemu, czysto, a wieza u moje dziewczyny tak smao nie potrafi poprawnie odczytac tego kompaktu.

probowalem juz na roznych predkosciach, roznymi programami: nero, musicmatch jukebox... i zawsze to samo

mam nagryware: LG GCE-8400B

mozecie cos doradzic?

użyj cdków for audio....droższe wieże sony i technicsa mają problemy ze zwyklymi cdr i musisz muzę palić na for audio razy 12

SEBAW 21.03.2004 12:27

Tylko jak wykonuje kopię to jest wszstko dobrze. Tu nie chodzi (chyba) o nośniki, tylko coś innego jest powodem.

cherrythomas 21.03.2004 14:49

no wlasnie, probowalem kazdego nosnika juz prawe, verbatimy, esperanze, sony, itp itd i zawsze jest to samo, a wlasni jak robie kopie cd to wieza bez problemu odczytuje...

SEBAW 21.03.2004 15:09

Już kiedyś był taki sam wątek poruszany. Okazało się, że "kolega" zamiast tworzyć płyty audio, tworzył sobie zbiór mp3 na dysku.
Może powidem być jeszcze zły kodek Mp3 w NERO.
Weź uaktualnij NERO do wyższego numeru. Wgraj równeiż ForceASPI 1.7.

cherrythomas 21.03.2004 16:14

nero najnowsze jakie jest aspi tez 1.7 i to samo...

Piterniel 21.03.2004 16:41

Stwórz składanke i zrób obraz :). I nagraj programem tym co powielasz oryginalne płyty AUDIO. Może akurat :P

cherrythomas 21.03.2004 17:23

moze i t pomoze ale zbyt pracochlonne wiec poki co proboje inaczej :)

Piterniel 21.03.2004 17:39

Ale spróbuj ;) może masz wirusa, albo źle scracowany program :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.