Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   ostatni sektor - czerwony (https://forum.cdrinfo.pl/f2/ostatni-sektor-czerwony-32872/)

camell 22.03.2004 12:12

ostatni sektor - czerwony
 
Witam!! mam taki problem z LG 52x24x52... otóż nagrywa wiekszość płyt dość długo.. nieważne czy razy 8 czy 32 zazwyczaj 5-7 minut...

mało tego! w scan disku ostatni kwadracik jest CZERWONY!!! nawet jak nagrywam na Verbatimach czy EMTE'cach razy 8!!! ???

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??? nagrywarka to wersja BOX a nagrywam pod NERO 5.5.9XX.

Pozdrawiam Kamil.S

kodziu 22.03.2004 12:30

Dzieje sie tak dlatego ze jak nagrywasz płyte to robisz to w multisesji bieresz tryb track at once. Nie przejmuj sie tym tak maja wszyscy. A jak ci sie nie podoba to bierz disc at once.

PS
Inicjały masz jak gościu obok w klatce co mieszka mnuie i ma na imię kamil a nazwisko smo.... mam nadzieje ze to nie ty bo cwela nie lubie a on ma zreszta nagrywarrke philipsa. Taki cwel.

CIAPEK 22.03.2004 12:36

tak jak poprzednik - nagrywasz TAO (Track-At-Once), nagrywaj DAO - nie bedzie kwadracika. Tak samo sie dzieje przy płytach wielosesyjnych.

@kodziu - kto jest cwelem, to nas nie interesuje, a jak już mówisz ze ktos jest cwelem to napisz i dlaczego, bo nie dlatego chyba że ma Philipsa ;).
pzdr

camell 22.03.2004 13:13

Cytat:

Napisany przez CIAPEK
tak jak poprzednik - nagrywasz TAO (Track-At-Once), nagrywaj DAO - nie bedzie kwadracika. Tak samo sie dzieje przy płytach wielosesyjnych.

@kodziu - kto jest cwelem, to nas nie interesuje, a jak już mówisz ze ktos jest cwelem to napisz i dlaczego, bo nie dlatego chyba że ma Philipsa ;).
pzdr


no tak zawsze jak nagrywam jakieś Filmidło ustawiam w NERO ( DAO ) i by nie nagrywał płyty w multi sesji ... (zamykam sesje ) no i nagrywam razy x8 -x32 i to jest MAX (po co wiecej)

Potem skanuje skan diskiem i ostatni sektor jest CZERWONY błyty Bootowalne też!!! (Bootowalna botujes sie jak trzeba ale nie można oddczytać ostatniego nagranego pliku na CD-r

W CDspeed wykrywa mojego LG 52x24x52 TAK

Read x48
Write x52
Re-Write x24

Czemu nie moge odczytywać płyt szybiej niż 48 ?? a moge je nagrywać (teoretycznie)razy 52

Bios Jest orginalny jeszcze go niezmieniałem....
Aspii jest jak trzeba

camell 22.03.2004 13:20

no i jeszcze inne objawy ..po nagraniu na RW np filmu czy też Back'upów skanuje płytke Scandiskiem... a tam 5 kwadracik jest czerwony reszta zielona... nośnik to CD_RW Platinum x12... ok może to nośnik ALE!

To samo i w tym samym miejscu na innych płytkach!! RW! SIGMA, Dysan, LG... zawsze w tym samym miejscu czyli na 5 "kwadraciku" w scandisku!!

CO JEST NIE TAK ZE SPAWARĄ ???

mam dysk 40GB Taśma 80' jako master i nagrywarkę jako secondary master na taśmie 40' ram128... system XP PRO+SP1 (przed SP1 też były takie objawy)

camell 22.03.2004 13:27

kodziu --> mieszkam niedaleko poznania no i mam LGx52x24x52 (niestety :podbite: )


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.