Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zasady funkcjonowania Reputacji (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zasady-funkcjonowania-reputacji-34438/)

MaciejT 03.05.2004 22:42

Zasady funkcjonowania Reputacji
 
Userzy moga dawac sobie Reputację za poszczególne posty.

Mozna dawac Reputację dodatnią lub ujemną <przypominam: za DANY POST>.

Oto przedstawienie wartosci punktowych i przypisanych im opisów:
1. jest tu z lekka niepopularny: -50
2. może się wstydzić za swoje zachowanie w przeszłości: -30
3. ma jeszcze możliwość poprawy: -10
4. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych: 0
5. zaczyna zdobywać reputację: 1
6. niedługo stanie się sławny ;): 50
7. jak się przyłoży ma szansę zostać specem: 150
8. jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie": 250
9. po prostu jest dobry(a): 350
10. is a glorious beacon of light: 450
11. jest świetnie znany wszystkim: 550
12. is a splendid one to behold: 650
13. ma z czego być dumnym: 1000
14. sprawia wrażenie bardzo dobrze znającego się na rzeczy: 1500
15. has a reputation beyond repute: 2000

Reputacja, którą otrzymuje nowo zarejestrowany user: 0
Wartość punktowa kliknięcia Admina: +/- 20
Wartość punktowa kliknięcia usera jest zmienna, zależna od liczby punktów Reputacji otrzymanych przez tego usera.
Co 365 dni <indywidualnie> kazdy user otrzyma +1 punkt gratis
Za kazde 1000 postow user otrzyma +1 punkt gratis
Za kazde +100 punktow reputacji user otrzyma +1 punkt gratis
Aby dawac Reputacje <tzn. aby odniosła ona skutek w postaci przyznania obdarowanemu punktów> trzeba miec minimum 50 postow i 0 punktow Reputacji.
W ciagu 24 godzin Reputację mozna dać łącznie 5 razy.
Aby dać Reputację danemu userowi po raz kolejny nalezy najpierw dac Reputacje minimum 20 innym userom.
Administrator może dać dowolną Reputację, np za szczegolne osiagniecia <wybryki, spam, etc>
Userzy widzą od kogo otrzymali Reputację.

Jesli sa pytania to prosze je jasno formulowac. Mile widziane sa propozycje zmian opisów poszczególnych wartości punktowych <prosze podawać tylko numerek i swoją propozycję>.

ZiP 04.05.2004 22:12

Cytat:

Napisany przez MaciejT
...

Trochę to skomplikowane i w sumie to wydaje mi się niepotrzebne. Powiem wręcz, że mi się nie podoba i jestem za usunięciem tej opcji (i to wcale nie dlatego że nie mam dotąd żadnych punktów). Szczerze to stare forum bardziej mi się podobało - proste i przejrzyste. Natomiast od czasu przejścia na vBulletin wprowadziliście tyle funkcji.... jedne bardziej przydatne, inne mniej, z niektórych pewnie niewielu korzysta. Szczególnie chybionym pomysłem wydaje mi się wprowadzenie punktów reputacji - zaobserwowałem, że niektórzy trzepią posty na wyścigi żeby tylko zyskać nieco punktów. Pomińmy to, że wciąż niewielu dodaje reputacji użytkownikom od których otrzymali pomoc - to już chyba pozostaje kwestią czasu i przyzwyczajenia. Wśród innych udziwnień "nowego" forum zaobserwowałem np. kalendarz, albo wiadomości prywatne - dopiero po kilku chwilach doszedłem do tego jak udzielić odpowiedzi i sprawdzić stan wiadomości.... ale to już temat na innego posta. Ubolewam tylko, że nie znalazło się trochę czasu chociażby na usunięcie problemu z avatarami :'(

czero 04.05.2004 22:44

Ja mam pytanie dotyczace tych reputacji. Zreszta kiedys juz je zadawalem ;).
Jako user mozna dac dwa rodzaje reputacji: "dezaprobate" (czerwony kolor) oraz "pochwale" (kolor zielony). Otrzymac jednak mozna jeszcze trzeci kolor - srebrny. Co oznacza ten kolor, jaka ma wartosc?

MacGyver 04.05.2004 22:52

Też mnie to ciekawi bo w Panelu uzytkownika mam 4 srebrne i nie wiem o co chodzi.
Srebrna ikonka ma nazwę reputation_balance.gif ale o jaki balans/równowagę chodzi ???
Może w tym samym poście otrzymałem tą samą liczbę pozytywów i negatywów i wyświetla że w tym poście reputacji "nie ma" czyli jest równoważna... ???

MaciejT 04.05.2004 23:12

Cytat:

Napisany przez czero
Ja mam pytanie dotyczace tych reputacji. Zreszta kiedys juz je zadawalem ;).
Jako user mozna dac dwa rodzaje reputacji: "dezaprobate" (czerwony kolor) oraz "pochwale" (kolor zielony). Otrzymac jednak mozna jeszcze trzeci kolor - srebrny. Co oznacza ten kolor, jaka ma wartosc?

JA niestety tego nie wiem, byc moze ktos inny z zalogi bedzie wiedzial :)

pawelblu 05.05.2004 00:58

Moja uwaga - troche glupio wygladaja te polskie nazwy przeplatajace sie z angielskimi. Moznaby albo wszystko przetlumaczyc na jeden jezyk, albo ta gorzej tlumaczalna czesc wywalic i rozplanowac stopnie na nowo tylko ze rzadziej.

mr_spock 05.05.2004 01:29

Cytat:

Napisany przez MaciejT
JA niestety tego nie wiem, byc moze ktos inny z zalogi bedzie wiedzial :)

a moze to jest info o reputacji tego, ktory nam dal ten punkt ???

Daje nam +1 ktos (dla uroszczenia ) OK - mamy zielona, daje nam ktos sredni - mamy srebrna


???

MaciejT 05.05.2004 02:16

Cytat:

Napisany przez mr_spock
a moze to jest info o reputacji tego, ktory nam dal ten punkt ???

Daje nam +1 ktos (dla uroszczenia ) OK - mamy zielona, daje nam ktos sredni - mamy srebrna


???

to jedna z mozliwosci; ewentualnie moze to tez byc wartosc otrzymanej przez nas Reputacji, zalezna przeciez od "sily" punktowej klikniecia usera nadajacego ta Reputacje - w skrocie: jesli ktos ma 0 wartosci nadawania Reputacji to pojawienie sie srebrnej ikonki moze nam sygnalizowac ze ten ktos probowal dac nam Reputacje <tylko mu nie wyszlo, albo wyszlo i niewiele nam wzrosl stan punktow - ze 100 wersji jest mozliwych> :)

PS. Propozycje tlumaczen mile widziane :spoko:

mr_spock 05.05.2004 02:47

sugestia...
zamiana punktu 2 z 3.
ma jeszcze mozliwosc poprawy brzmi jeszcze dosc OK, ale juz "moze sie wstydzic za zachowanie..." jest bardziej nagana. teraz jest zle postopniowane.

Co do reszty... dosc ciezko jest dobrze to zorganizowac. Np "7. jak się przyłoży ma szansę zostać specem" specem od czego? przeciez piszemy na rozne tematy, a nie tylko na jeden, jesli zamieszcza ktos linki do gier i za to dostaje punkty, absurdem jest nazywanie go specem :)
Tak samo "8. jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie"".
Nie mozna tych punktow dostawac wypacznie za wiedze uzytkownika, ale tez za podejscie do innych, chec pomocy itd. Przeciez cham moze byc rewelacyjny co nie znaczy ze ma dostac +

Jest jak jest, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, ze za malo obrazowo, ja bym przy kazdej opini dopisal przedzial punktow w ktorych osobnik sie znajduje
np : "6. niedługo stanie się sławny <50 - 150> "

co o tym myslicie?

nimal 05.05.2004 07:49

popieram pomysl mr_spock'a, albo wrecz mozna podawac wartosc reputacji danego osobnika w punktach
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach
zastanawia mnie tez, skoro trzeba miec 10 na + zeby dac reputacje, skad wogule zaczely sie przyrosty reputacji, przecicez na poczatku wszyscy mieli zero
no i czy "zalegle" punkty (za staz, ilosc postow i ta 10 na start) nie powinny zostac dane starym juzerom, bo dochodzi do paranoi - ludzie z zerowa iloscia postow maja wieksza reputacje niz starzy bywalcy

no i tak wogule dzieki MaciejT za podjecie tematu - dlugo czekalismy ;)

Bartez 05.05.2004 07:57

Cytat:

Napisany przez ZiP
Ubolewam tylko, że nie znalazło się trochę czasu chociażby na usunięcie problemu z avatarami :'(

W kwestii reputacji sie nie wypowiadam, pozostawiam to do dyspozycji Thanatosa i Zbiega jako administratorow forum.

Pozwole sobie skomentowac sprawe avatarow.
ZiP - sprawa z avatarami jest co najmniej zagadkowa. Niby wszystko jest tak samo, prawa na serwerze do plikow sa takie same, a jednak nie chce dzialac u wszystkich :( Czary ???

Probujemy rozwiazac ten problem. Tak samo, jak nie wiadomo o co chodzi z uploadem plikow :|

Jednak zapewniam, ze powalczymy z tym

czero 05.05.2004 13:11

Cytat:

Napisany przez nimal
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach

Podpisuje sie pod ta prosba obiema rekami :spoko:;)

mr_spock 05.05.2004 14:44

to zupelnie zmieni sprawe. Radykalnie zmniejszy sie ilosc dezaprobat, nikt nie bedzie chcel narazac sie na odwet.
Albo zaczna sie sypac setkami, zeby sie odegrac...

???

MaciejT 08.05.2004 00:06

Cytat:

Napisany przez nimal
popieram pomysl mr_spock'a, albo wrecz mozna podawac wartosc reputacji danego osobnika w punktach

na razie chyba tak nie mozna

Cytat:

Napisany przez nimal
proponuje tez po raz enty wprowadzenie rubryki od kogo przy reputacjach

zrobione <thx Gorzala za testowanie :piwo: >

Cytat:

Napisany przez nimal
zastanawia mnie tez, skoro trzeba miec 10 na + zeby dac reputacje, skad wogule zaczely sie przyrosty reputacji, przecicez na poczatku wszyscy mieli zero

hmm, mozliwe ze trzeba miec "cos na plusie" aby ta Reputacja dawala faktyczny efekt, a dawac mozna zawsze - jak tylko sie dowiem to poinformuje

Cytat:

Napisany przez nimal
no i czy "zalegle" punkty (za staz, ilosc postow i ta 10 na start) nie powinny zostac dane starym juzerom, bo dochodzi do paranoi - ludzie z zerowa iloscia postow maja wieksza reputacje niz starzy bywalcy

cos wymysle
/edit: wymyślone: nowo zarejestrowani otrzymują 0 pkt, aby dawać Reputację ustawiony jest warunek liczby postów <min. 50>

mr_spock 08.05.2004 00:20

Cytat:

Napisany przez MaciejT
na razie chyba tak nie mozna

zrobione <thx Gorzala za testowanie :piwo: >


No no... niezla lektora, teraz wiem kto mi podpadl ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.