Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Pozeranie zasobow przez nagrywarke (https://forum.cdrinfo.pl/f5/pozeranie-zasobow-przez-nagrywarke-35776/)

lkomenda 09.06.2004 14:31

Pozeranie zasobow przez nagrywarke
 
Mam taka sobie nagrywarke ASUS 1610A, lubie ja. Niestety po ostatniej rozbudowie kompa i zwiazanej z tym reinstalacji systemu zaczela zachowywac sie dziwnie. Dziwnosc owa polega na tym, ze jakiekolwiek nagrywanie plyty pozera prawie cale zasoby procesora, tak wiec nic absolutnie nie da sie w tym czasie robic (te dwa czy trzy procent, ktore zostaja wystarczaja na jaezczenie kursorem ktore i tak jest spowolnione). Na domiar zlego rowniez odtwarzanie dziala zastanawiajaco. Odpalenie filmu bezposrednio z CDka nie jest w praktyce mozliwe bo dostaje okropne przerwania-skoki. Nie wiem byc moze to uszkodzony bufor (cholera wie co sie moglo zdarzyc przy przekrecaniu napedu) moze jakies konflikty. Tak czy inaczej, jesli jakis z forumowiczow ma pomysl coz to moze byc za problem, niech podzieli sie ze mna swa wiedza.

Na koniec moja konfiguracja:
AMD Barton 2500; Plyta Epox 8RDA3I; Pamieci Kingstone 2x256mb; Grafika: Radeon 9500 ATI; Muza: SB Live!; HD: Caviar 80gb; System: MSW 2000 SP4

Aha i do tej nagrywarki nie ma nigdzie (nie znalazlem choc szukalem) nowego firmwaru. Sterownik stadard windows.

Igloo 09.06.2004 14:38

włąćz DMA i potem ForceASPI. powinno pomóc

MacGyver 09.06.2004 14:39

Włącz DMA we własciwościach napędu 8)

...::Update::...
Igloo był pierwszy ;)

gallus 09.06.2004 15:12

A ja mam podobny problem tylko że z drukarką (Lexmark Z32) tez pożera całe zesoby systemu i nie wiem o co chodzi, podłączona jest przez standardowy kabel
A mój sprzet to:
Athlon 2400+, MSI (nForce2), 2x256MB DDR, Ge Force FX 5200 (256MB)

lkomenda 09.06.2004 15:35

Ha, rzeczywiscie jeden z kanalow IDE mial wylaczone DMA! Po wlaczeniu dziala jak nalezy, wielkie dzieki! Swiat jest piekny!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.