Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Zbyt wolne nagrywane (LG GCE-8526B)? (https://forum.cdrinfo.pl/f2/zbyt-wolne-nagrywane-lg-gce-8526b-35921/)

^Przemo^ 12.06.2004 22:51

Zbyt wolne nagrywane (LG GCE-8526B)?
 
Witam wszystkich,

Posiadam wyzej wymieniona nagrywarke i plyte 700 mb (1 plik - film) wypala mi ok 5 min., po przeczytaniu roznych testow itp, wydaje mi sie to troche wolno, gdyz wszedzie tam czas wypalania plyty 700 mb z predkoscia 52x to max 3 min. Dlaczego tak sie dzieje?

Konfiguracja kompa:
Athlon 2200+, Epox 8RDA+, 256 DDR, Samsung 80 GB, LG GCE-8526B 52x/32x/52x. Dysk podlaczony na I kanale jako master na kablu 80 zylowym, nagrywarka na II kanale tez jako master na zwyklym kablu. Tryby UDMA wlaczone zarowno dla dysku jak i nagrywarki. Oprogramowanie Windows XP Prof. + Nero 6.3.1.15

Dziekuje za wszelkie sugesie.

Pozdrawiam
Przemo

Loczek 13.06.2004 02:25

JA radziłbym sprawdzić na jakich ty płytach nagrywasz. Jeśli są to słabe płyty to przyczyną tego może być mechanizm który wykrywa jakość płyty i automatycznie dobiera prędkość zapisu. I obowiązkowo wgraj ForceAspi. I spróbuj zmienić kabel na 80 żyłowy. No i witam na forum.

^Przemo^ 13.06.2004 08:15

Hmm, nagrywarke mam od paru dni i na razie nagrywalem na plytach Media-Store Silver 4-52x, ale sproboje na innych plytach.
Co to jest to ForceAspi i skad to wziasc?
Co do kabla to w sumie myslalem, ze starczy taki 40 zylowy, ale przy okazji kupie taki.

Dzieki!
Pozdrawiam
Przemo

Val 13.06.2004 08:31

Cytat:

Napisany przez ^Przemo^
Hmm, nagrywarke mam od paru dni i na razie nagrywalem na plytach Media-Store Silver 4-52x, ale sproboje na innych plytach.
Co to jest to ForceAspi i skad to wziasc?
Co do kabla to w sumie myslalem, ze starczy taki 40 zylowy, ale przy okazji kupie taki.

Dzieki!
Pozdrawiam
Przemo

ForceASPI możesz wziąść np. z:

http://clonecd.gearhost.net/clonecd/forceASPI17.zip

A płytki do prób kup raczej markowe np. verbatim, tdk, a z kabelkami to bywa różnie. Czasem się sprawdzają zwykłe a czasem 80 żyłowe.

gallus 13.06.2004 08:31

A może sprój może nagrywać na jakiś Verbatimach albo na Platinumach, force aspi jest to taki specialny sterownik do napędów optycznych, bo ten aspi w windowsie jest juz troche przestażały, a znaleść bo mozesz w podpisie Y@nkee'ego_PL albo w downloadzie CDRinfo
PS. Ciekawe czy dobże odmieniłem nick naszego moderatora :D

^Przemo^ 13.06.2004 08:37

Dzieki dzieki, ForceASPI 1.8 zainstalowane, a trzeba tez specjalne ASPI do NERO, bo widzialem takie w dziale download?
Plytek innych nie mam pod reka, ale jak kupie to wyproboje :) kabelek tez w niedalekiej przyszlosci zakupie.

UPDATE:
Zainstalowalem tego ForceASPI i jeszcze jakis wpis do rejestru dodalem, zeby Nero pokazywalo aktualna predkosc nagrywania, okazalo sie, ze plyte 700 mb (film) nagrywa z predkoscia 30x tak gdzies do polowy a pozniej z 15x, wiec chyba nie ma sie co dziwic, ze zajmuje to ok 4:40 min.

Pozdrawiam
Przemo

puch 13.06.2004 09:48

Najprawdopodobniej nagrywarka nie lubi tych płyt. Spróbuj czegoś lepszego. LG znane są z tego, że są wybredne, ale ma to też tę dobrą stronę, że płyta, choć nagrana wolno, da się potem odtworzyć. Co komu po bardzo szybko nagranej płycie pełnej błędów?

^Przemo^ 13.06.2004 10:32

Masz racje Puch, lepiej troche dluzej poczekac ale miec pozniej dobra plytke. Jak juz pisalem przy okazji zakupie jakies inne plyty i zobacze w jakim tempie sie nagraja. A co do tej szybkosci to po prostu bylem ciekawy ile wyciagnie ta nagrywarka, te 5 min, w ktore teraz wypala plyte w pelni mnie zadowala.

Pozdrawiam
Przemo

Conti 13.06.2004 12:11

"wpis do rejestru dodalem, zeby Nero pokazywalo aktualna predkosc nagrywania"

Co to za wpis, gdzie znalazłeś jego opis ?? :zawstydz:

Maciej 13.06.2004 12:20

Cytat:

Napisany przez Conti
"wpis do rejestru dodalem, zeby Nero pokazywalo aktualna predkosc nagrywania" Co to za wpis, gdzie znalazłeś jego opis ?? :zawstydz:


Wchodzisz w rejestr....
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder
dodaj nowy DWORD o nazwie ShowSingleRecorderSpeed o wartości szesnastkowej 1

Jeśli już istnieje taki DWORD zmieniasz tylko wartość z 0 na 1


po tym zabiegu widzisz z jaką aktualnie prędkością nagrywa NERO.

Conti 13.06.2004 12:39

Dzięki Maciej, znowu ułatwiasz mi życie. :piwo:

Testuje sobie cd burner xp, ale chyba wróce do nero. Tylko jeszcze nie wiem czy 6.xx czy 5.5.xx, na pewno nie do express bo to pomyłka.

Maciej 13.06.2004 12:42

5.5.10.42 ...moim zdaniem jeden z lepszych z ver. "5" .
a z "6" ,,,trudno powiedzieć ,chyba najnowszy.

^Przemo^ 13.06.2004 13:22

Cytat:

Napisany przez Conti
"wpis do rejestru dodalem, zeby Nero pokazywalo aktualna predkosc nagrywania"

Co to za wpis, gdzie znalazłeś jego opis ?? :zawstydz:

Nie zdazylem odpisac, Maciej byl szybszy, ale oczywiscie jest dokladnie tak jak napisal :)

Pozdrawiam
Przemo

bakupl 16.06.2004 11:41

Ech, poprostu LG nie ma danego nośnika w bazie lub ma dla niego niższą prędkość zapisu, i podczas zapisu jak widzi że się tworzy więcej błedów to zwalnia... :] Nie ma co się martwić.. Mam osobiście 8525B... i mam 1.02 a nie 1.03 i mozna powiedzieć że nie mam takiego problemu, z 1.03 było gorzej

PS: Można 8525 kręcić do 8526? Czym się różnia?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.