Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Problem z nagrywanie CD Audio c.d. (https://forum.cdrinfo.pl/f2/problem-nagrywanie-cd-audio-c-d-36216/)

Unpredictable 21.06.2004 10:01

Problem z nagrywanie CD Audio c.d.
 
Witam. Mam problem z nagrywanie płyt cd audio. Nagrywanie płyt CD Data idzie jak z płatka.
Sprzęt:
Athlon XP
dużo ramu
nero 6.3
win xp sp1
nagrywarka: lg 12x8x32x z 8mb buforem

Proces wygląda tak:
tworzę nową płytę cd audio,
wrzucam mp3 do zakładki cd audio
robie pause pomiedzy kawalkami 0s,
zaznaczam copyrighted,
mode 2, tryb Disk-At-Once
klikam burn
Rozpoczyna się proces palenia płytki:
wypala lead-in... buffer 100%, 2 buffer 99%
w momęcie rozpoczęcia wypalania ściezki komputer nie odpowiada przez ok. 120 sekund, miga dioda nagrywania, po ok. 120 sekundach wypluwa płytkę po czym wyskakuje komunikat write error...
no i płytka leci do kosza.
zmarnowalem tak 3 cd pod rzad próując różnych mp3.... bylem bardzo zdziwiony gdyż wcześniej nie miaem problemów z nagrywaniem cd audio z mp3.
prosze o pomoc.

Wawelski 21.06.2004 11:32

Może przeinstaluj nero - może plugin do mp3 się wywalił.
Sprawdź też z wavami.

SEBAW 21.06.2004 12:48

A wybierz mode 1, Disca-At-Once oraz zamknij CD.

marynarz 21.06.2004 13:13

Przeciez do CD Audio nie wybiera sie MODE w Nero.

Unpredictable 21.06.2004 15:21

Cytat:

Napisany przez Wawelski
Może przeinstaluj nero - może plugin do mp3 się wywalił.
Sprawdź też z wavami.

Przeinstalowałem nero i plugin i nie pomogło :(

Unpredictable 21.06.2004 15:21

Cytat:

Napisany przez SEBAw
A wybierz mode 1, Disca-At-Once oraz zamknij CD.

Te nie pomogło....

Unpredictable 21.06.2004 15:22

Cytat:

Napisany przez marynarz
Przeciez do CD Audio nie wybiera sie MODE w Nero.

Mam to ustawione jako default... dlatego o tym napisałem.

grzeniu 21.06.2004 15:52

Cos dziwnie piszesz - przeciez format audio cd nie ma w ogole trybow 'mode 1' czy 'mode 2' wiec jak mozesz to miec jako default? Wybierasz na poczatku kompilacje audio cd czy moze nagrywasz jako dane plyte z mp3? Napisz co konkretnie chcesz zrobic i z czym?

Unpredictable 21.06.2004 18:39

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Cos dziwnie piszesz - przeciez format audio cd nie ma w ogole trybow 'mode 1' czy 'mode 2' wiec jak mozesz to miec jako default? Wybierasz na poczatku kompilacje audio cd czy moze nagrywasz jako dane plyte z mp3? Napisz co konkretnie chcesz zrobic i z czym?

Proponuje zakończyć temat mode....

Przez 3 ostatnie lata nagrywałem cd audio z mp3... od 3 tygodni nie chce mi nagrać wyświetlając komunikat write error po zakończeniu nagrywania lead-in. w przypadku nagrywania data cd wszystko idzie bez problemów.... przeinstalowalem nero, pluginy. Systemową usługę IMAPI CD-Burning COM Service mam uruchomioną. wyłącza się ona po komunikacie write error w nero. boje sie ze bede musial przeinstalowac winde. chce tego uniknąć więc proszę o pomoc jakiegoś ekspert, bądź osobę która miała podobny problem.
pozdrawiam

Unpredictable 21.06.2004 18:53

nowe szczegóły :)
 
spróbowałem włączyć tryb track-at-once...
i wszystko sie zatrzymało... użycie procesora 100%, bufer level nie przekracza 50%.... a po 30 sek. spada do 0% i write error.... i nie ma komunikatu o buffer underrrun.....
HELP.... :help:
ps. hociaż tpo nie ma znaczenia to nagrywam z predkoscia 12x.... przy predkosci 2x jest to samo :(

Y@nkee_PL 21.06.2004 19:14

sprawdz najlepiej na innym kompie ta spaware, jesli wypali to czas na zrobienie przyslowiowego formata 8)

Unpredictable 21.06.2004 19:28

Cytat:

Napisany przez Y@nkee_PL
sprawdz najlepiej na innym kompie ta spaware, jesli wypali to czas na zrobienie przyslowiowego formata 8)

na innym działa.... nie da się uniknąć formata? musi być jakiś sposób, aby sprawdzić w czym błąd... plis.... instalacja całego softu zajmie mi ze 3 dni :(....

Y@nkee_PL 21.06.2004 19:54

no to moze... odinstaluj soft do nagrywania i stery do plyty glownej
pozniej po restarcie instaluj na nowo, wgrywaj najlepiej swieze wersje
pozniej sprawdz czy DMA dla napedo jest wlaczone

kazik5533 22.06.2004 05:19

Sprawdź w jakimkolwiek innym programie np. CDRWin, Feurio itp. czy dzieje się to samo. Jeżeli inne programy będą nagrywały prawidłowo tzn. że to nie system a coś z Nero.

Sliwa95 22.06.2004 08:49

Na przyszłość zaś polecam używanie Norton Ghosta lub programów pokrewnych. Z 3 dni robi się 10-15 minut. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.