![]() |
Witam wszystkich!! :piwo:
Mam pytanko: czy testował ktoś możliwości PHILIPSA 632 przede wszystkim pod względem odtwarzania divx, xvid no i oczywiście napisy do nich (to najważniejsze :mruga: ). Mile widziane szczegółowe testy sprzętu. :mruga: Chcę się tego dowiedzieć, bo jestem na kupnie takiego sprzęciku i nie wiem który wybrać (630, 632, 737 ??? ) Pozdr |
@Gepciu:
plik z napisami musi mieć rozszerzenie .srt albo .smi (i musi być w odpowiednim formacie). |
dla phl. polecam strone z poradami i nowymi fwr. http://www.ianc.net/philips/downloads.shtml
|
A więc sprawa jest taka philips LX3900 SA i po włożeniu płyty z filmem nagranym w divxie nie ma możliwości otworzenia napisów katalog pokazuje tylko sam film
|
@Śmiały:
A co by miało być? Napisy, które mają być wyświetlone wybierasz z listy plików wyświetlonej na ekranie TV @gepciu: Przykro mi ale nie da rady :( Nie napisałeś nic o tym jakie masz problemy a szklana kula wpadła mi za szafę dobre 3 lata temu ;) |
Drodzy koledzy ja kupiłem sobie philipsa i mam problem z napisami a szczerze mówiąc nie jestem dobry w te klocki czy możecie pomóc w tej sprawie ?????
|
Cytat:
|
Fakt faktem.
Po ustawianiu Latin 2 czcionka PL jest wyświetlana w ~90% poprawnie. Jeśli się przyjżeć to litera "ą" jest zastąpiona literą "ś", a skolei litera "ś" nie jest wyświetlana w ogule. Jeśli chodzi o SUB to jes kilka typów: MicroDVD DVDSubtitle Subviewer Subviewer 2 i każdy czymś się różni. Teraz który będzie chodził? XviD działa owszem choć większe wrażenie na mnie wywarł fakt że ruszył film w DivX 5.1.1 :spoko: |
No i są polskie literki. Pokoleii. Philips 630 z nowym firmware czyta pliki .SRT a polskie znaczki uzyskuje się w czasie odtwarzania filmu trzeba przycisnąć na pilocie SUBTITLE aż pojawi się napis LATIN2 i będą polskie literki. Czcionka może być arial, times new roman (te sprawdziłem), nie czyta .SMI, .SUB, .TXT w ogóle nie widzi .SSA.
Tak w ogóle super czyta wszystko także XVid. No to Pa |
Mam pytanie: jeżeli DVDplayer wspiera Latin2 to jak to ma się do czcionek np. arial, times new roman itp.? Może ktoś się orientuje i zechce się podzielić informacją?
Nara |
Plik był srt, smi nie sprawdzałem, a na stronie Philipsa było podane ze także .sub powinien chodzić. Reszta pracy DVD normalna. Mam problem z HDD jak się uporam to sprawdzę smi i sub. No i jeszcze dopracować wielkość i polskie literki.
Pozdro |
Cytat:
SRT, SMI czy może oba? :spoko: a po wgraniu nowego firmware nic złego się nie dzieje? filmy DVD odtwarzane są normalnie? te tłoczone i te nagrywane na DVD-R? |
Wgrałem nowy firmware i jest dobrze. Czyta napisy ale z polskich literkek widzi ó. To jednak trzeba będzie ustawić w komputrze w programie - odpowiednia czcionka i jej wielkość bo potem chyba nie ma możliwości zwiększania czcionki.
plik i opis na stronie Philipsa. |
Właśnie zrobiłem napisy .smi i też nie chodzą!!!!!!!!!!!!!!Czy on wogóle czyta jakieś napisy??????????????????????
|
Ja dzisiaj próbowałem divx w Philips 630 i napisy srt. nie działają a w sklepie mówili że i owszem nawet polska czcionka miała być.Jeszcze nie próbowałem smi. nie wiem jakim programem skonwertować. Jak sprawdzić jaki jest firmware w odtwarzaczu i gdzie szukać nowszych?
|
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:44. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.