Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Wku... ? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/wku-36350/)

mr_spock 24.06.2004 00:20

Wku... ?
 
Skonczykem sobie szkole srednia...
wybralem studia...
na dniach jade zlozyc papiery
niby wszystko OK, ale dzis dostalem wezwanie z WKU... ze mam sie za 2 tyg zgloscic w celu "powolanie do WP" :(
Teoretycznie ide na studia, wiec wszystko OK, ale...
sa one platen i chce rozlozyc na raty, a w regulaminie jest napisane, ze aby byla mozliwosc wystawieni zaswiadczenie do WKU musze wplacic cala sume jednorazowo...
a to moze byc problemem...

ma ktos doswiadczenie z tym? co mam teraz zrobic...? nasciemnac w WKU czy zbieerac kase na jednorazowa wplate??
co w tej sytuacji zrobic??

tym razem prosze o powage, bo mam noz na gardle :)

aha - takie pytanko poboczne... ktos mi ostatnio powiedzial, ze studia zaoczne nie zwalniaja od sluzby wojskowej? czy to prawda... bo cos mi sie wierzyc nei chce

Y@nkee_PL 24.06.2004 00:25

no az wierzyc mi sie nie chce :O
ledwo swiadectwo odebral i juz sie upominaja ???
dla mnie to jest bardzo dziwne :ysz:

ps. ja musze zaczac kombinowac po w lutym beda chcieli moja glowe :>

mr_spock 24.06.2004 00:29

fakt jest taki, ze dos dlugo im sie wymiguje... ale mimo wszystko...

z poczatku myslalem, ze sie pomylili... ale nawet na wezwaniu jest dokladnie dzien i godzina stawienia sie...
nie w celu "weryfikacji" jak wszesniej, tylko "powolanie do WP" :|

Ktos mi ostnio powiedzial, ze maja braki jesli chodzi o poborowych ze srednim zawodowym... wiec moze to jest to...

frog 24.06.2004 00:35

No no spock Army waiting for you ;) W wojsku jest spox ;) Ja bym tam nawet jeszcze az poszedl ale nie teraz bo mi nie pasi ;) Ale dzieki wojsku duzo plusow mam i ciesze sie ze bylem i swoje odje...em ;) Zaoczne przynajmniej do nie dawna napewno zwalnialy, chyba ze od stycznia sie cos zmienilo to nie wiem... A co do WKU to nie wystarczy jakies pisemko ze szkoly ze jestes jej uczniem czy tam sluchaczem ? Zawsze starczalo z tego co pamietam...

mr_spock 24.06.2004 00:40

Cytat:

Napisany przez frog
...
A co do WKU to nie wystarczy jakies pisemko ze szkoly ze jestes jej uczniem czy tam sluchaczem ? Zawsze starczalo z tego co pamietam...

Fajnie, ze masz mile wspomnienia, ja tez bym mial pewnie taki... ale szkoda mi czasu :)
-

Tak... wystarczy, ale jak nie zaplace calej skladki za zemestr jednorazowo, to nie dostane tego kwitka... w tym caly problem :)

CIAPEK 24.06.2004 08:13

bez lipy :]

Ja tydzien temu stałem przed gorszym wątkiem.
Dostałem wezwanie w celu wydania karty powołania :] to jest już lipa --> bilet
Żeby było ciekawiej kończe teraz studium, więc jestem gotowy do pełnienia służby wojskowej, a drugi raz studium policealne mnie nie ratuje, ratują tylkos studia wyższe.
To w jeden dzień postanowiłem, że będę studiowałe zaocznie Marketing i Zarządzanie z Informatyką w Biznesie (płatne co miesiąc).
Ze szkoły dostałem zaświadczenie, że złożyłem papiery, kiedy wyniki i takie tam. WKU to wystarczyło, chcą jeszcze tylko zaświadczenie w październiku, że już jestem studentem. A jestem na pewno - liczyła się kolejność zgłoszeń :].

O jakichkolwiek przekrętach nie ma mowy, szkoła na nic nie pójdzie.

Ogólnie nie stresuj się idź na to wezwanie z papierem ze szkoły, że jesteś w trakcie załatwiania papierów, a może już jesteś przyjęty... :)
Nie musisz nic płacić, ważne, że złożyłeś papiery, szkoła wie co jest potrzebne mężczyznom ;)

WKU będzie każdego zdrowego człowieka prześladować bardzo długo i przysyłać smutne pisma... niestety, nie do końca ty desydujesz o swoim losie i o tym czy chcesz walczyć, uczyć się zabijać za marne 120 zł miesięcznie. Tam gdzie nauczysz się hamstwa i przeklinać.

mr_spock 24.06.2004 08:38

uffff...
troche spadl mi kamien :)
no wlasnie ja ide na socjologie i dziennikarstwo - tez liczy sie kolejnosc zgloszen:)
dzisiaj skladam papiery...

dzieki za odp. !:)

:banan: :slonik:

Loczek 24.06.2004 08:45

WKU traktuje studentów zaocznych tak samo jak dziennych.

frog 24.06.2004 10:28

Jak pokombinujesz to mozna miec i 220zl miesiecznie :> hehe ja kombinowalem ;)

mr_spock 24.06.2004 12:56

mozna dorobic na handlu drochowka ;) :P

CIAPEK 24.06.2004 15:57

Cytat:

Napisany przez Loczek
WKU traktuje studentów zaocznych tak samo jak dziennych.

tak jest i idąc do WKU szedłem również z taką świadomością,
ale słyszałem historie typu, że klienta brali do wojska mimo tego, że uczył się zaocznie, ale pozwalali mu dojeźdżać na zajęcia.
Na szczęście ta wizja się niespełniła...

Arnold 24.06.2004 16:21

Cytat:

Napisany przez mr_spock
Skonczykem sobie szkole srednia...
wybralem studia...
na dniach jade zlozyc papiery
niby wszystko OK, ale dzis dostalem wezwanie z WKU... ze mam sie za 2 tyg zgloscic w celu "powolanie do WP" :(
Teoretycznie ide na studia, wiec wszystko OK, ale...
sa one platen i chce rozlozyc na raty, a w regulaminie jest napisane, ze aby byla mozliwosc wystawieni zaswiadczenie do WKU musze wplacic cala sume jednorazowo...
a to moze byc problemem...

ma ktos doswiadczenie z tym? co mam teraz zrobic...? nasciemnac w WKU czy zbieerac kase na jednorazowa wplate??
co w tej sytuacji zrobic??

tym razem prosze o powage, bo mam noz na gardle :)

aha - takie pytanko poboczne... ktos mi ostatnio powiedzial, ze studia zaoczne nie zwalniaja od sluzby wojskowej? czy to prawda... bo cos mi sie wierzyc nei chce

Szkoła po wpłaceniu pierwszej raty powinna wydać zaświadzczenie że wpłaciłeś i zamierzasz się uczyć w WKU to powinno wystarczyć
Szkoły zaoczne i dzienne są tak samo traktowane w WKU czyba, że powtarzałeś którąś klase to WKU może wcielić ciebie do armi.

mr_spock 24.06.2004 18:54

kurde... ja to juz 2 lata temu powinienem byl na studia isc... ale to inna historia, nie bede sie zaglebial :)

mam nadzieje, ze nie przyjdziem im do glowy meczyc bogu ducha winnego spock'a... i odpuszcza na 3lata :(

Edwardo 02.07.2004 22:04

spock czyzby towarzysze wezweli na slyzbe dla ojczyzny?
pamietaj! nic szlachetniejszego nie ma nizeli praca na rzecz ojczyzny!

mr_spock 02.07.2004 22:11

nie niestety tak wychodzi
14stego bedzie godzina Zero, D-day ;) wszystko sie wyjasni
albo daja mi spokoj i za rok znow prozbe o odroczenie bede musial pisac, albo mnei biora :(

Jaka jest szansa, ze w 9 mies zostane generalem?

moze przynajmniej wezma mnie do marynarki


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.