Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Program do wymiany kieszeni... (https://forum.cdrinfo.pl/f5/program-wymiany-kieszeni-36387/)

czero 24.06.2004 21:23

Program do wymiany kieszeni...
 
Witam!

Czy istnieje w ogole taki program, ktory pozwalalby na wyjecie/wymiane kieszeni z dyskiem bez wylaczania komputera???.

Pytam, bo nie mam pojecia, a gdzies mi sie (chyba) o uszy obilo, ze jest taki programik.
Prawde mowiac przydalaby mi sie taka rzecz i to bardzo ;).

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Loczek 24.06.2004 21:33

Wydaje mi sie ze to niemozliwe. Pewny jestem na 90% ale moze sie myle. Przeciez to to samo co odpiecie dysku od zasilania i tasmy ide podczas pracy. A to chyba grozi spieciem ale na pewno jakas awaria.

Wawelski 24.06.2004 21:36

Przy SATA. SCSI, FireWire i USB system sam powinien wykryć zmianę.
PATA nie obsługuje hot swap.

yahol 25.06.2004 12:02

Kieszenie Tracera(te wkladane w komputer i te z opcja USB) na dyski twarde, maja opcje hot swap! istnieje tez program Swap menger ktory umozliwia wylaczanie i wlaczanie dyskow "na goraco". Tak wiec jest to mozliwe, sam sprawdzalem i dziala.
FireWire i USB to inna bajka - one po prostu tak juz maja, ze mozna dyski wpinac i wypinac...ale za pomoca "bezpiecznego odlaczania sprzetu" w windowsie.

czero 25.06.2004 12:21

Cytat:

Napisany przez yahol
istnieje tez program Swap menger ktory umozliwia wylaczanie i wlaczanie dyskow "na goraco". Tak wiec jest to mozliwe, sam sprawdzalem i dziala.

Dzieki yahol, wlasnie sciagam ten programik ;). Tak myslalem ze cos takiego istnieje, jednak sie nie przeslyszalem ;).

Mam jeszcze pytanie, czy do tego programiku jakies jeszcze warunki musza byc spelnione, np. kieszen do wyjecia na oddzielnej tasmie, czy nie koniecznie??

yahol 25.06.2004 12:28

Kieszen musi obslugiwac HotSwap, nie jest istotne jak jest podlaczona. Jasnym jest, ze nie moze byc Primary master systemowa :):):)

Kasprzak 25.06.2004 13:32

dokladnie chcialem napisac to samo co yahol, ale spotkalem sie ze jakis dysk - chyba 2,1 WD - odmowil mi - sys sie zawiesil
Ale tak to ogolnie dobrze

mirobanan1 26.06.2004 10:09

A właśnie....skoro taki programik jest to jak wiedomo - wiekszość programów jednak instaluje sie właśnie na dysku... i np jak ma się jeden dysk i chce się go wyciągnąć "na gorąco" a na nich znajduje się takowy programik...to to może działać?CZy może on rezydentuje bezspośrednio w pamięci?

yahol 26.06.2004 10:54

Cytat:

Napisany przez mirobanan1
A właśnie....skoro taki programik jest to jak wiedomo - wiekszość programów jednak instaluje sie właśnie na dysku... i np jak ma się jeden dysk i chce się go wyciągnąć "na gorąco" a na nich znajduje się takowy programik...to to może działać?CZy może on rezydentuje bezspośrednio w pamięci?

Na logike!
Jak sie ma jeden dysk, +to, ze jest na nim system, to z gory wiadomo, ze takiego dysku nie wyjmie sie "na goraco" bo wszystko padnie!
Dotyczy to tylko dyskow ktore nie sa "systemowe" i napedow optycznych (tez musza obslugiwac hotswap!)
A program instaluje sie domyslnie na partycji systemowej.

mirobanan1 27.06.2004 18:35

No i oto mi chodzi....szkoda że niema systemuktóre by uruchamiał sie bespośrednio z ramu....tylko ile by musiało go być ;)

yahol 27.06.2004 18:54

Calkiem niewiele :D
Przy 2 GB ramu, mozesz zrobic sobie RAMDRIVE z windowsem.
W sumie to:
400mb na windowsa + 256 do pracy systemu i jedziemy :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.