Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   System (W2K) widzi napedy ale nie nosniki.... (https://forum.cdrinfo.pl/f2/system-w2k-widzi-napedy-ale-nie-nosniki-37317/)

paveu 19.07.2004 23:07

System (W2K) widzi napedy ale nie nosniki....
 
Dzien dobry.

Mam problem. Dysponuje dwoma napedami CD-ROM - nagrywarką LITE-ON LTR 52327S oraz LITE-ON DVD SOHD-167T. Zupełnie na nie nie narzekam z malym wyjatkiem: System (Windows 2000 Pro PL + SP3) widzi napedy, ale nie widzi wlozonej plytki i jej zawartosci w zadnym napedzie CD tzn. gdy wloze plytke to managery plikow mowia "Wloz dysk", Winamp tez nie wie o co chodzi itd itp. Sprawdzalem na kilkunastu roznych plytkach i nie jest to wina nosnikow, ale jakis blad systemowy. Sa jednakowoz wyjatki:
1. W NERO jest opcja "analizuj nosnik" (lub cos zblizonego) i Nero widzi zawartosc plytek.
2. Jezli loguje sie do swojego profilu w Windows i jakakolwiek plyta akurat jest w napedzie to ten naped funkcjonuje potem w miare normalnie.
3. Moja dziewczyna ma drugi profil (jako uzytkownik zaawansowany) u niej jest wszystko OK (i to jest najgorrrsze!!! (( ) Jak sobie zmienilem profil z "administartora" na "uzytkownik zaawansowany" to przez chwile tez bylo OK. Ale juz nie jest.

Oprocz Windowsa 2000 i tych niegrzecznych napedow mam jeszcze w pudle: plyte glowna ASUS A7V600-X, procesor Athlon 2500+, karte Radeon 9200, dysk twardy Maxtor, 512 MB RAM. Jezeli potrzeba wiecej informacji to chetnie udziele.

Z gory dziekuje za pomoc.
Paveu

Y@nkee_PL 19.07.2004 23:35

wywal/usun z menedzera urzadzen kontroler ide
oraz zainstaluj ForceASPI 1.7

paveu 20.07.2004 00:01

Dzieki.

Teraz bedzie pytanie lajkonika : W moim menedzerze urzadzen jest odcinek "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" z pododcinkami "Podstawowy kanał IDE", "Pomocniczy kanał IDE" oraz "VIA Bus Master IDE controller". Mam sie tego wszystkiego pozbyc?

P.

Cytat:

Napisany przez Y@nkee_PL
wywal/usun z menedzera urzadzen kontroler ide
oraz zainstaluj ForceASPI 1.7


Y@nkee_PL 20.07.2004 00:17

zacznij od pomocniczego, potem podstawowy, jesli sie bedzie dalo to i VIA Bus... na koniec restart

paveu 20.07.2004 00:57

Szit!

Anomalii c.d.:

1. Byłem w stanie odinstalowac pomocniczy i podstawowy, a nastepnie Via Bus tylko wyłączyć. Przy takim ustawieniu system w ogole nie widzi żadnego z CD-ROMow, nawet po zainstalowaniu aspi.
2. Probowalem odisnstalowac rowniez Via Bus, ale po uruchomieniu ponownym mialem zmartwychwstale wszystkie 3 podpunkty tzn. pomocniczy, podstawowy i VIA Bus.

Kosmos???

P.

Y@nkee_PL 20.07.2004 01:03

zadne anomalie, tak mialo byc, usuwasz pomocniczy kanal i podstawowy a napedy znikaja :D
a chodzilo oto, zeby po restarcie kontrolery zainstalowaly sie na nowo :)
i ze tego VIA Bus sie nie da to tak jak tez podejzewalem, bo juz dawno tego nie robilem wiec nie pamietalem ;p

powiedz czy juz wszystko gra ;)

paveu 20.07.2004 19:37

Siewka!

Wczoraj wymieklem i skimalem, ale dzieki za pomoc i prosze o wiecej: Poszedlem tropem porady nr 1. Pozbylem sie pomocniczego i podstawowego (przeladowalem), wylaczylem Via Bus (przeladowalem), zainstalowalem ASPI (przeladowalem). Czyli teraz mam ASPI jak należy i nie widze napedow. I mam wrazenie, ze gdzies popelnilem blad.

Popelnilem?

P.

Y@nkee_PL 20.07.2004 19:48

tak... bo wylaczyles VIA Bus, a ja o takim czyms nie pisalem

usuwasz (to co sie da) i resetujesz kompa, aby wykryl urzadzenia na nowo

paveu 20.07.2004 20:36

Fak! Obawiam sie, ze padaka.

Pojechalem scisle wg wskazowek i wrocilem do tego od czego zaczalem... (patrz post poczatkowy)

Probowalem znalezc jakies roznice miedzy tym co u mojej dziewczyny w profliu i u tym co u mnie. Nie znajduje.

U mnie wkladam plytke do napedu - zakreci, pomiga swiatelkiem i juz mi sie wydaje, ze OK i nagle staje i nic. U mojej dziewczyny - wszytko odtwarza CD-RW, audio..... :nie:

Chyba doznam reinstalacji systemu....

P.

baku 20.07.2004 23:59

Nieee.. Włącz to VIA bus.. Sprawdź czy masz poprawnie zainstalowane to asci.. [aspichk.exe]... Zainstaluj sterowniki do płyty znajdziesz je tu. Powodzenia.

paveu 21.07.2004 20:00

Witka,

Oczywiscie VIA byla wlaczona. ASPI jest zainstalowane poprawnie. Zainstalowalem polecane sterowniki do plyty.

Bez zmian! :help:

Paveu

baku 22.07.2004 00:47

Sorki.. Ale nie mogę Ci więcej pomóc sorki.. Ale naprawde nie wiem :smutny:

Y@nkee_PL 22.07.2004 00:55

cos musialo sie powaznie nakopac w uslugach albo w innym cholerstwie dla twojego profilu, ciezko mi powiedziec co, moze jakis program nie dawno zainstalowany cos namieszal ???
wez moze zaloz kolejny profil w grupie adminow i na nim dzialaj
ale na twoim miejscu ja juz bym winde na nowo stawial :glaszcze:

mqy 25.07.2004 18:56

Moze to juz troszke za pozno, ale mialem dzis problem z napedami u kolegi,[problem byl inny, win XP, ja probowalem poradzic i doszlo do tego ze rowniez znikly z z MK wszystkie napedy], znalazlem linka w sieci do programu:
http://www.ahead.de/en/631938356417810.html
pomoglo...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.