Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Pies-Jaki?Jak przekonać wyższe władze?Jakie macie psy? (https://forum.cdrinfo.pl/f5/pies-jaki-jak-przekonac-wyzsze-wladze-jakie-macie-psy-37602/)

Kasprzak 27.07.2004 22:03

Pies-Jaki?Jak przekonać wyższe władze?Jakie macie psy?
 
Taki niecodzienny topic...:czytaj:
Razem z bratem postanowilismy zaczac sie interesowac nad kupnem psa. Jest to u nas odwieczny problem - zawsze chcielismy ale kochana mamusia nie lubi psow (troche sie boi, mowi ciagle ze podrapia meble, sikaja i wydalaja sie w mieszkaniu i wogole...chociaz ostatnio bardziej jej sie psy podobaja :D)Moze wiecie jak przekonac?Wiem ze to moze byc smieszne ale taki temat sobie zalozylem bo nie bylo chyba.Mowilem takie rzeczy oczywiste ze wiem ze kupa roboty jest przy zwierzaku ze odpowiedzialnosc ja i takie bajery. Ale co tam. Narazie nie wiemy a chcialem sie rozejrzec za ciekawymi rasamy bo w dziedzinie psow nie jestem az tak obeznany a moze znacie opinie, wiem ze kolega Remix spotkal sie z Labradorem ktory poprostu mi sie bardzo podoba :
http://dogs.pl/galeria/31/beza/beza003.jpg

i jestem ciekaw ile kosztuja. Wiem ze nie sa to tanie psy!Ale podobaja mi sie strasznie i jezeli bylaby zgoda to raczej na niego padlby wybor.

Wogole co sadzicie o psach?Jakies ciekawostki?Co sadzicie o Labradorze Retrievierze

gallus 27.07.2004 22:09

A moze kup sobie Basseta :D, a psa to sam bym cheał miec ale neistety ojciec nie popiera mojej decyzji :zly: mi by wystarczył jakiś fajny kundelek :D

nimal 27.07.2004 22:11

piekny i lagodny
szwagirka ma goldena - charaktery identyko, tylko goldeny maja dluga siersc i linieja caly rok, co jest ich duza wada
labladory zreszta tez, ale maja siersc krotka, i zawsze mozna kupic czarnego - mniej widac ;)

ja od zawsze maze o rotwailerze - nie znam spokojniejszych i bardziej kochajacych dzieci psow, ktore jednoczesnie budza respekt u nieznajomych :) ale Zona za chiny mi nie pozwoli - tez by chciala Goldena, wiec droga kompromisu myslimy o Wilczurze :D

Lablador bedzie odpowiednia decyzja, jezeli potrzebujesz maxymalnie przyjacielskiego i nieagresywnego psa

CIAPEK 27.07.2004 22:21

cocker spaniel angielski
Hexa, jest z nami od 11 lat.

Łagodne, mądre i żywe psy.

nimal 27.07.2004 22:23

btw: mam dwie ksiazeczki o goldenach i labladorach, moge pozyczyc na pare dni w celach przekonanaia, jezeli literatura moze pomoc ;)

Kasprzak 27.07.2004 22:28

gallus_anonim - Bassety - ciekawe psy ale tak jakos malo mi sie podobaja, bratu tak...szczegolnie uszka :)
Ciapek - ladny piesek...
Nimal - o dzieki za propozycje - jezeli rozmowy w moim domu przejda na wyzszy szczbel to sie zglosze. A nie rozumiem tego dlaczego pisze Labrador Retiever do rasy psa na zdjeciu?Zawsze myslalem ze sa 2 odmiany Labrador i Golden Retiever a to jakis mix tych 2.
Kurde jak mi sie one podobaja...

nimal 27.07.2004 22:31

to dwie rasy:
Lablador Retrevier oraz Golder Retrevier
szczeniaka ciezko odroznic (przynajmniej laikowi takiemu jak ja), u duzych to nie problem
fakt ze cholerenie podobne, szczegolnie z charakteru :)

Kasprzak 27.07.2004 22:34

No taki co na zdjeciu to sie normalnie zakochalem :)
A sa gdzies roznice (duze mowisz idzie odroznic - jak? a male moze jakis opisik)a z charakteru?Jestem zainteresowany tym

yahol 27.07.2004 22:34

Dobermany - jedynie DOBERMANY!!!
Mam 4 letnia (prawie, bo konczy 26 pazdziernika) dobermanice.
Zaden inny pies.
Zreszta pokazywalem juz zdjecia swego czasu na forum.

gallus 27.07.2004 22:34

a może jednak basset, z tego co widze u kumpla to one lubią bardzo siedzieć w domu i wylegiwać się na kanapie, bardzo przyjacielskie i spokojne, ale mają skłonności do zapalenia spojówek

Kasprzak 27.07.2004 22:38

te Bassety - troche wygladaja jak przynudzone.Takie sobie są.
A Dobermany i Rotweilery tez mi sie podobaja ale u mnie to nie przejdzie - mama nie lubi psow takich jak to nazwac obronno-mordercow jak ona to nazywa. Typu Pitbul,Rottweiler, gdzie pysk kojarzy sie z takim co lamie kosci - wiem ze to tak nie jest ale tego za skarby nie przekonam. Bardziej lagodne zestawy plisss...
ale jak ktos z forum ma psa, to niech wstawia fotki...nawet mordercow :)

.::piotrek::. 27.07.2004 22:39

Ilość załączników: 1
Aktualnie mam suczke Dobermana (nie polecam do mieszkania ;p)
Ja polecam pinczera miniaturowego, w moim domu byly juz 4 i kazdy milo wspomina.
Zalety
-Maly
-Krotka siersc
-Wyglada troche jak maly Doberman
-Czujny
-Przywiazuje sie do wlasciciela
Wady
-Za maly wiec juz sanek w zime nie pociagnie, ani cie bronil nie bedzie ;)

nimal 27.07.2004 22:39

yahol - ja akurat mam zle zdanie o tej rasie, ale wielu ma podobne o rotwailerach, ktore ja kocham :)
kasprzak - golden ma dluga siersc (bardzo dluga) i to on jest najczessciej bohaterem reklam na temat psiego zarcia i filmow jako pies domowy dla dzieci, kolor zloty - od jasnego do pomaranczu
natomiast lablador jest bardziej krepyu, siersc kruciotka, czesto wykorzystywany jako pies szukajacy dragow na lotniskach, kolor od jasnego zlota przez pomarancz az do czerni!
chraktery identyczne - czyli na max lagosne i non stop sie chca bawic z kazdy zawsze i wszedzie (nie licz na to ze Cie obroni - dla niego bujka to bedzie zabawa)

Kasprzak 27.07.2004 22:42

Cytat:

Napisany przez nimal
dla niego bujka to bedzie zabawa)

:D
fajnie zabrzmialo.
Czyli Golden jest bardziej misiu. Taki puszysty, a ten co na fotce to Labrador zwykly? Tak jest napisane http://dogs.pl/galeria/31/beza/

nimal 27.07.2004 22:49

Ilość załączników: 1
tak wygladaja dorosle - btw tymi ksiazkami wlasnie sluze
nie powiedzialbyum ze golden wyglada na misia - jest szczuply w miare(ale nie chydy), wlasnie lablador jest szerszy (bardziej krepy)
co to jest na zdjeciu to nie wiem - dla mnie moze byc zarowno goldenem jak i labladorem - goldena szczenieca siersc tez jest krotka


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.