Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Płyty DVD DL 8,5GB (https://forum.cdrinfo.pl/f15/plyty-dvd-dl-8-5gb-38294/)

elidor 15.08.2004 11:40

Płyty DVD DL 8,5GB
 
Witam

nie wiem czemu sporo osób tak bardzo podnieca się DL ? Jak zawsze są plusy i minusy. Na plus należy zaliczyć pojemność płyty przekładająca się na zmniejszenie ilość płyt ( 1 płyta DL to 2 " standardowe płyty czyli osczędność zajmowanego miejsca 0 50% ).Teraz minusy:
- cena nośnika ( na razie ok 40-60zł. ); wg prucentów koszt wytworzenia 1 płyty DL może spaść maksymalnie do poziomu trzykrotnej wartości " zwykłej " płyty DVD a więc opłacalność cenowa stoi pod znakiem zapytania.
- mała prędkość nagrywania ( na razie x2,4 { podobno już x4})
- problem z multisesją ( przy nagrywaniu płyty 2-warstwowej dane są automatycznie dzielone po połowie na 1 i 2 warstwę) {tej opcji nie sprawdzałem praktycznie}
- nie wszystkie programy radza sobie z DL ( ot choćby Nero - producent przyznaje, że program nie radzi sobie z tym problemem)

czekam na Wasze opinie

bakupl 15.08.2004 11:48

Breham troche. Bo wszystko się zmieniło. Mało który prog sobie nie radzi z DL, nośniki są już po 30zł. Prędkość DL już jest 4x. A co do multisesji to niewiem...ale kto by Ci nagrywał multisesyjne DL ?

Turboni 15.08.2004 11:48

ad1. czyli jak plyta zwykla kosztuje w granicy od 2,5-10 zeta to dl bedzie kosztowac okolo srednio 20 zeta (cena na filmu orginalnego okolo 80-100 zl a plytka i wypozyczenie srednio 25-30 zl wiec dla mnie bomba)
ad2. mnie sie nie spieszy i moge poczekac te 40 minut zeby sie nagrala
ad3. tego tez nie sprawdzalem
ad4. w nero ju poprawiono obsluge dl ale jest pare innych programow ktore radza sobie z tym dobrze

bakupl 15.08.2004 11:50

Turboni!! Ja zaczynam doceniać swoje miasto u mnie wypożyczenie DVD kosztuje od 6 do 12zł...

Turboni 15.08.2004 11:53

Cytat:

Napisany przez Baku [pl]
Turboni!! Ja zaczynam doceniać swoje miasto u mnie wypożyczenie DVD kosztuje od 6 do 12zł...

u mnie tez wypozyczenie 6-8 zeta a podalem 25-30 razem z plytka DL za jakis czas. :)

slawekj 15.08.2004 12:04

Cytat:

Napisany przez Turboni
u mnie tez wypozyczenie 6-8 zeta a podalem 25-30 razem z plytka DL za jakis czas. :)

U mnie we wtorki tylko 4,-

Monica 15.08.2004 12:10

^_^ U mnie w Słupsku wypożyczenie DVD od 5zł

Jabba the Hutt 15.08.2004 15:05

Cytat:

Napisany przez Baku [pl]
Breham troche. Bo wszystko się zmieniło. Mało który prog sobie nie radzi z DL, nośniki są już po 30zł. Prędkość DL już jest 4x. A co do multisesji to niewiem...ale kto by Ci nagrywał multisesyjne DL ?

Pytanie - gdzie można dostać DL po 30 zł ? I jakiej firmy ? Verbatim czy co innego ?

Jabba

elidor 15.08.2004 15:37

nie wiem czemu "brehasz" z osoby dopiero raczkujacej w tym temacie ? jak zapewne się zorientowałeś ( lub nie) jestem poczatkującym stąd moja prośba o opinie i sugestie;
co do multisesji to nie zawsze uda się zgromadzić 8,5GB danych od razu ( przynajmniej dla mnie, nie interesują mnie wyłącznie filmy ) stąd moje pytanie.Wiem, że dyski tanieją ale blokowanie kilku GB na dysku w moim przypadku to problem. Stanełem przed wyborem ( jak zwykle bywa chodzi o kase ) albo nowy twardziel i chodzenie po prośbie do ludzi mających nagrywarkę albo zakup nagrywarki. Zatem zbieram wszelkie opinie na interesujący mnie temat. Osobny problem to kwestia opłacalności płyt DL

pawelblu 15.08.2004 16:05

Ja potwierdze z praktyki ze dane sa dzielone na polowe.

DL w Polsce za 30 zl. to tez pierwsze slysze :|

latet 15.08.2004 16:15

Cytat:

Napisany przez Baku [pl]
Turboni!! Ja zaczynam doceniać swoje miasto u mnie wypożyczenie DVD kosztuje od 6 do 12zł...

Mieszkam w Warszawie i korzystam z dwóch wypozyczalni - tańszej: po 5 zł i droższej po ok. 12 zł.

latet

elidor 15.08.2004 16:24

[QUOTE=Turboni] (cena na filmu orginalnego okolo 80-100 zl a plytka i wypozyczenie srednio 25-30 zl wiec dla mnie bomba)
ad2. mnie sie nie spieszy i moge poczekac te 40 minut zeby sie nagrala
ad4. w nero ju poprawiono obsluge dl ale jest pare innych programow ktore radza sobie z tym dobrze

dzięki za odpowiedzi

filmy nie są moim priorytetem; filmy kosztują krocie tylko na początku;często sa różne promocje i okresowe obniżki cen, a niektóre filmy wychodzą w gazetach ( co prawda okrojone ) za małe pieniądze;można też zajrzeć na aukcje internetowe; kwestie cenowe dla mnie to opłacalność nagrywania płyt z danymi

dla mnie czas się liczy; 40 min. to dużo więcej niż np.12

której wersji nero to dotyczy ?

Darek_K 15.08.2004 16:27

u mnie w Mysłowicach chyba cena jest od 2zl za jakis staroc (chodz nie kazdy) do 7zl.
wydaje mi sie to cena calkiem ok.
Wlasnie DL za 30zl.....??? powiedz gdzie to lece kupic :D Moje MAX jakie dalbym za taka plyte to 8 zl nooo chyba ze by mi naprawde zalezalo na czyms aby mniec tego kopie 1:1 no to troche wiecej moglbym dac.
pozdrawiam

coby6 15.08.2004 17:31

U mnie w mieście w zaufanej wyporzyczalni , dvd kosztuje max 6 zł.

Turboni 15.08.2004 21:34

jeszcze nie ma dl za 30 zeta ale za jakies 2 miechy beda tak mi powiedzial koles w hurtowni w ktorej kupuje plytki wiec napisalem ze srednio dl beda kosztowac okolo 20-30 zeta ale jeszcze nie teraz


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.