Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Diody w LiteOn LTR 52327S (https://forum.cdrinfo.pl/f2/diody-liteon-ltr-52327s-38456/)

edo 18.08.2004 21:40

Diody w LiteOn LTR 52327S
 
Czołem.
Mam problem z interpretacją informacji z panelu frontowego nagrywarki. Dotychczas sądziłem, że kolor zielony to odczyt, czerwony nagrywanie, pomarańczowy - pusty bufor danych, zapis chwilowo wstrzymany. Dotychczasowe doświadczenie w użytkowaniu Litków to potwierdzały. Jednak pierwszy raz nagrywałem kompilację nagrań w NERO 6.3.1.20 na mojej nowiutkiej LTR 52327S i tylko na początku mrugnęła czerwona lampka, później cały czas świeciła się pomarańczowa, chocaż na ekranie było napełnienie bufora nagrywarki rzędu 90 %. Płyty nagrały się poprawnie (dla pewności wypaliłem 2), no może trochę wyższy poziom błędów C1 (dwukrotnie więcej niż zwykle). No i nie wiem, czy iść z tym do serwisu, czy to może norma we współpracy NERO i 52327S.
Jeśli kopiuję całą płytę (w Clonie, Alcoholu, Nero) lub nagrywam dane (w NERO) jest w porządku (czerwona dioda). Chciałem spytać, czy wasze LTR 52327S zachowują się podobnie? :help:

Intimo 18.08.2004 21:47

czesc

mam identyczna nagrywarke. u mnie wyglada to troche inaczej. gdy nagrywam nie wazne z jaka predkoscia na cd-r to swieci sie czerwona no i oczywiscie pomaranczowa jak bufor sie spustoszy co zdarza sie nezwykle zadko. Natomiast gdy nagrywam cd-rw ultra speed to non stop swieci sie dioda pomaranczowa. na rw nie sprawdzalem bledow odczytutylko skopiowalem plik na dysk tylko to mnie interesowala czy sie skopiuje. szkoda ze nie ma jeszcze niebieskiego koloru ^_^

edo 18.08.2004 22:47

Cytat:

Napisany przez Intimo
czesc

mam identyczna nagrywarke. u mnie wyglada to troche inaczej. gdy nagrywam nie wazne z jaka predkoscia na cd-r to swieci sie czerwona no i oczywiscie pomaranczowa jak bufor sie spustoszy co zdarza sie nezwykle zadko. Natomiast gdy nagrywam cd-rw ultra speed to non stop swieci sie dioda pomaranczowa. na rw nie sprawdzalem bledow odczytutylko skopiowalem plik na dysk tylko to mnie interesowala czy sie skopiuje. szkoda ze nie ma jeszcze niebieskiego koloru ^_^

A jak u Ciebie świeci przy kompilacjach audio, czerwono czy pomarańczowo?

bakupl 18.08.2004 22:51

Na czerwono powinny :). Jeśli nagrywasz w TAO to między ścieżkami na sekunde na pomarańczowo chyba. Ja tam mam Sony i mi mryga zielona jak nagrywam (tak jak w LG) :P

Mily_ 19.08.2004 11:31

Ja mam tak
zielony - odczyt
czerwony - nagrywanie
pomarańczowy - pusty bufor

tylko przy nagrywaniu płyt AUDIO świeci mi pomarańczowa dioda - może wina biosu?

Cytat:

Napisany przez Intimo
(...)szkoda ze nie ma jeszcze niebieskiego koloru

Rozbierz palare na części i zmień sobie kolory diód na dowolne - super efekt. Kumpel ma i ja jak mi się skończy gwarancja to też wymieniam


pozdro

bakupl 19.08.2004 12:01

Jak u mnie z odczytem i niedopełnieniem bufora to niewiem. Bo mam dvd i z niego korzystam, a niedopełnienia buforu jeszcze nie miałem... ale wiem żę podczas wypalania mryga zielona (CRX-230E)

mr_spock 19.08.2004 12:05

"problem" byl juz walkowany na forum.
Z ta diada tak jest, przy nagrywaniu audio robi sie pomaranczowa
a to, ze masz wiecej C1 to pewnie jakis przypadek.

a tak na marginesie, to ja mam jakis wybrakowany model chyba. ;)
wszystko sie nagrywa OK, mam pomaranczowa, bufor spada to robi sie bursztynowa.

bakupl 19.08.2004 12:11

Może się wyświeciła.. zużyła ;P

Intimo 19.08.2004 14:07

Jka nagrywam audio to swieci sie pomaranczowa

edo 19.08.2004 19:11

No to super!
 
Ulżyło mi, bo ten Litek świetnie mi pali Pastele i nie chciałbym z nim się rozstawać :spoko: . Dzięki za odzew.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.