Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   CCE+menu (https://forum.cdrinfo.pl/f13/cce-menu-38474/)

caleodao 19.08.2004 11:24

CCE+menu
 
Podgląd
witam

Jakim programem można zrobić kopię płyty razem z menu i ewentualnie dodatkami, pórbowałem kilku programów i jak narazie bez skutku, zaczołem od DVD2DVD-R Profesianal rc7 wszystko cały proces przeszedł bez problemu tylko w efekcie końcowym nie mam menu. Sprawdzałem tez opis z cdrinfo (Duet DVD) jednak przy uruchomieniu encodowania wyskakuje mi błąd ecl wszystko skonfigurowałem tak jak napisane, ewentualnie jak przezucić menu do filmu zrobionego w DVD2DVD-R tak aby wszystko działało szczegulnie chodzi mi o wybór scen bo z tym mam największe problemy przy kliknięciu na daną scenę powraca do menu lub początku filmu. Chociaż lepszym rozwiązaniem byłby program który odrazu robi menu jak np.Rebuilder tylko nie wiem dlaczego wyskakuje mi ten błąd:item.ecl" is not an ECL for CCE-SP

Ps. Z góry dziękuję za pomoc.

lord_honey 19.08.2004 11:34

ja uzywam do tego celu DVD Decrypter do zrzucenia filmu na twardy a nastepnie do przerubek DVD Shrink

caleodao 19.08.2004 11:46

niestety jakość z DVD Shrink-a jest nie do przyjęcia osobiście jeśli cała płyta DVD zajmuje ok.5,5GB stosuję nero recode usuwając dodatkowo niepotrzebne ścieżki audio np.niemiecką, czeską itd. tak aby transkodowanie nie było większe niz 10% jednak takich płyt jest niewiele

Fafer 19.08.2004 11:52

DVD Rebulider

ideJ 19.08.2004 11:53

Masz dwie możliwości: tzw metoda Big 3 (opisana w dziale DVD www.cdrinfo.pl) albo DVD ReBuilder (ten program jest jeszcze w fazie beta ale działa dość stabilnie). Opis DVD RB również jest w dziale DVD

lord_honey 19.08.2004 14:17

co do jakosci DVD Shrink-a to nie wiem porownywalem z orginalnym DVD i skopiowanym i za cholere nie widze roznicy przy odtwarzaniu czy ogladaniu. a wyniki w jakis programach zbytnio mnie nie obchodza skoro wizualnie jest wszytko ok

ideJ 19.08.2004 14:38

Jakie wyniki w jakich programach?
Zawsze mówiłem, że jeśli wystarczy obciąć 15%-20% (może nawet 20+%) z płyty by się zmieściła na dvdr to nie ma sensu używać czegoś więcej niż transcodera (oczywiście od każdej reguły są wyjątki). Enkodery pokazują pazurki dopiero przy większych stopniach kompresji (tak dla testu spróbuj przepuścić przez DVD Shrinka np PearlHarbor albo LOTR SE). Im dłużej będziesz robił backupy tym szybciej i łatwiej zaczniesz zauważać artefakty związane z obcięciem bitrate'u filmu. To wymaga trochę wprawy.
Dużo też zależy od tego jak się ogląda dvd (jak dla mnie monitor komputera nie jest najlepszą metodą). Zerknij sobie na przykład na ten post i zawarte w nim porównanie.

Robs 19.08.2004 15:01

Cytat:

Napisany przez caleodao
Jakim programem można zrobić kopię płyty razem z menu

CCE+IfoUpdate (IfoEdit)
więcej na mojej stronce.

caleodao 20.08.2004 21:51

zdecydowałem się jadnak na medodę opisaną na stronie (DUET DVD) bo z aktualizacją w ifoedicie niebardzo mi wychodziło za każdym razem jakis error, film wyszedł super tylko mam jedno pytanie po kliknięciu w DVD REbuilder aby przeanalizował film utworzył sobie kilkanaście plików wiem że tak powinno być ale jak cce enkodował poszczególne części za każdym razem musiałem mu potwierdzić że chcę czyli w moim przypadku było to 17 razy, czy da się ustawić aby robił to automatycznie.

ideJ 20.08.2004 22:22

Hmmm szczerze mówiąc czegoś takiego nie widziałem.. Której wersji CCE używasz? Której wersji EclCCE? Pogrzeb w opcjach może tam będzie coś na ten temat (nie mam pod ręką windowsów z EclCCE/CCE żeby sprawdzić)

caleodao 20.08.2004 22:32

CCE SP Ver.2.67.00.27 Retial czyli już skr.... instalke przez paradox oraz EclCCE 1.81

artoor 04.02.2005 13:36

Cytat:

Napisany przez caleodao
CCE SP Ver.2.67.00.27 Retial czyli już skr.... instalke przez paradox oraz EclCCE 1.81

Yo! Sorka ze wygrzebuje stare posty... ale mam dokladnie ten sam problem - Uzywam tych samych narzedzi (te same wersje) + DVD-RB 0.72. Czy ktos potrafi rozwiazac ten problem?? U mnie tych kawalkow jest ponad 70 i nie jest mi wygodnie bawic sie w klikanie na okraglo ;)

Prosze w wsparcie :)

Pozdrawiam

artoor

mesztica 05.02.2005 01:54

Cytat:

Napisany przez caleodao
niestety jakość z DVD Shrink-a jest nie do przyjęcia osobiście jeśli cała płyta DVD zajmuje ok.5,5GB stosuję nero recode


:))) moze sie myle, ale czy oba te programy nie transkoduja tak samo? :>

skip18 05.02.2005 08:11

no też mi się tak wydaje.. a shrink nawet chyba lepiej jeśli włączyć sharpness i analistic.. jeszcze takim transkodekiem (który ja stosuję jeśli mam do zrobienie 10 filmów i na niektórych mi tak bardzo nie zależy, to instant copy 8
a co do tematu, to ja też miałem problemy z tym ecl.. w ogóle, to dvd rb nie wpółpracuje z niektórymi wersjami cce, no i są straszne problemy, bo trzeba ściągnąć dużo tego pościągać i spradzić kiedy zaczenie działać.. ja korzystam z dvd rb v066a (czesem starszego, bo np w jednym filmie nie chciał mi zrobić rebuild, włączyłem v0.57a i poszło :) ) i full wersji CCE SP 2.67, ecl nie muszę mieć, bo jest już w tym cce.. we wszystkich okienkach podałem link do cce, no i jeszcze z tymi bibliotekami są problemy, bo mi np nie chciało działać z tymi które są podane w opisie Duet DVD, także mam inne i wreszcie wszystko dziła jak trzeba :)
jak co, to napisz maila i co potrzebujesz, to ci mogę podesłać :) bo z szukaniem tych właściwych bibliotek i wogóle to się idzie namęczyć.. mi też ktoś kiedyś pomógł i je przysłał :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.