Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Nagrywarka nie nagrywa (https://forum.cdrinfo.pl/f2/nagrywarka-nie-nagrywa-39046/)

netrox 30.08.2004 19:44

Nagrywarka nie nagrywa
 
Jak w temacie... Nagrywarka poprostu nie nagrywa. Po kilkunastu procetach pojawia sie komunikat Communication Failure. Na innym kompie dziala bez zarzutu. Do wpalania plytek uzywam Nero. Dodam ze problem pojawil sie kiedy wymienilem kilka czesci w kompie (m. in. plyte glowna). Prosze o pomoc :podbite:

Maciej 30.08.2004 19:49

sprawdż taśmy IDE ,uaktualnij sterowniki .

netrox 30.08.2004 20:06

tasmy sa ok a sterowniki skad wziasc ? na oficjalnej stronie raczej nie ma...
a moze bios nowy ?

Eliasz 30.08.2004 20:21

Poszukaj na cdrinfo.pl jest specjalny dział :D
Swoją droga to dobrze by było jakbyś podał firme i model nagrywarki ;p

netrox 31.08.2004 00:05

Czego mam poszukac ? Nagrywarka to Yamaha CRW2100E

Legam 31.08.2004 04:18

Jeżeli ta płyta jest na NForce to nie instaluj sterownika IDE SW.

nimal 31.08.2004 08:03

a reinstalnoles sysa po wymianie mobo? zawsze nalezy tak zrobic - to zbyt wazny komponent zeby zlac to...

netrox 31.08.2004 11:13

System reinstalowalem ale nic nie pomoglo. Co do NForce to nie bardzo wiem co to jest moja plyta to ASRock K7S8X jesli dobry podalem symbol... Niebardzo tez wiem co to sa sterowniki IDE SW i raczej tego nie instalowalem. Wezcie pod uwage to ze gdybym wiedzial wszystko na ten temat to sam bym sobie poradzil a nie pisal tu wiec piszcie troche jasniej :mruga:

Legam 31.08.2004 17:43

Sory za zbyt skrótową odpowiedź.

Masz płytę na Sisie, więc IDE SW odpada.

Tu masz stronkę ze sterownikami i biosami do twojej płyty.

http://www.asrock.com/support/Download/dl_k7s8x.htm

Sterowniki możesz spokojnie zainstalować, co do biosu to bym się na razie wstrzymał.

SMJ_Lębork_PL 31.08.2004 21:12

PROFESJONALNA ODPOWIEDŹ: Skoro masz komunikat Communication Failure - tzn. masz problem z przepływam informacji do bufora nagrywarki (też kiedyś takie coś miałem). Jest to często spowodowane kiepskim HDD. Ponieważ gubi dane, które przeżuca do bufora (kiedy przepływ danych z dysku jest zakłócony, lub na chwilę się urwie - to traci się ciągłość zapisu, i tym samym płytę tą możesz użyć jako podstawkę pod herbatę :) - ja tak robię.
Communication Failure oznacza błąd komunikacji - czyli właśnie brak przepływu danych, może pomóc defragmentacja dysku - aby dane zostały połączone - może wtedy dysk ich nie będzie gubił przy zrzucaniu do bufora.
Jest też inna możliwość: masz za mały bufor adekwatnie do twojego sprzętu (może pomóc zmniejszenie prędkości zapisu), lub masz ustawioną za małą ilość pamięci RAM używanej do nagrywania płytki (na RAMie) są przetwarzane informacje - które będą za chwilkę nagrane na płytkę.

mallow 31.08.2004 22:08

A posprawdzales wszystkie tasmy?, hm moze wraz z wymiana plytki glownej czas na wymiane tasm ? ja bym na to obstawial ;)
pozdro ;)

netrox 12.09.2004 10:35

napisalem juz wyzej ze tasmy sa ok, widnowsa tez przeinstalowywalem, probowalem wgrac bios do nagrywarki ale wyswietlil sie jakis blad, nagrywarka dalej nie dziala...

Legam 14.09.2004 04:32

Może napiszesz jaki błąd?

Jeżeli na innym kompie działa i taśmy są sprawne, to upierałbym się przy aktualizacji biosu płyty głównej.
Jeżeli nie czujesz się na siłach aby samemu wgrać nowy bios do płyty głównej, to poproś o to kogoś bardziej obeznanego w tym temacie. Pamiętaj aby wgrać bios od WŁAŚCIWEJ płyty głównej. Jeżeli potrzebujesz dokładnych instrukcji jak to zrobić, to znajdziesz ją na stronie Awarda.

netrox 17.10.2004 13:09

Po miesiacu przerwy dzisiaj zrobilem update BIOSU. Oczywiscie nagrywarka wciaz nie nagrywa :ysz:. Zaktualizowalem BIOS do wersji 2.50 czyli najnowszej jaka aktualnie jest dostepna do mojej plyty. Nie mam juz zadnego pomyslu. Co jeszcze moze byc tego przyczyna ? ? ?

Pio 17.10.2004 14:41

Spróbuj ją zmienić na slave lub master (w zalezności jak masz) i żeby była sama na taśmie IDE.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.