Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Poprawa jakości DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/poprawa-jakosci-dvd-39104/)

Staks 31.08.2004 23:30

Poprawa jakości DVD
 
Jestem w posiadaniu filmu na DVD zrobionym przez "fachowca" z VHS jakość jest oględnie mówiąc "słaba". Przeglądając forum natknołem się na post o użyciu filtrów dla CCE - "Testowanie CCE 2.76". Pisał o tym COBRA w którejś odpowiedzi, czy można bliżej (nie mam już kasety VHS), Od ok 9 mieśięcy bawię się w DVD ( Pionieer 106D i póżniej 107D), i trochę już siedzę w temacie.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

P.S. "Fachowiec" upchał 2h 34min na jedną płytę (a gdzie VHS do DVD)-obraz jest rozmyty i trochę "podlany mlekiem"

Czołgista 01.09.2004 00:05

Jak jakość na wejściu słaba to na wyjsciu nie uzyskasz nic lepiej.
2h 34min to wmiarę spoko na 4.7 ale bez sensacji , jak masz mydło + mleko
to poradzę kibelek bo mnie już bieże ! (na samą myśl)
Jak nie masz już org. VHS to współczuję .

ideJ 01.09.2004 10:02

A może już ten VHS był zjechany? Nie spodziewałbym się jakiejś rewelacji przy takim zgrywaniu. Rozmycie obrazu jest zapewne spowodowane tym, że rozdzielczość obrazu jest halfD1 (352x576). To i tak dużo jak na 'rodzielczość' VHSu

JackW 01.09.2004 10:11

Moje doświadczenia opieram na pracy ze Studiem 8 Pinnacle przechwycie DC10plus. W miarę przyzwoicie jest jeżeli na płycie DVD jest 59 minut filmu czyli 100% jakości. Ale i tak film jest gorszy niż materiał wyjściowy. Upychanie filmu ponad godzinę pogarsza bardzo efekt końcowy.

ideJ 01.09.2004 10:40

Spróbuj przechwytywać do jakiegoś mniej stratnego formatu (huffyuv, mjpeg) potem wyeksportować to na zewnątrz (tzn poza Pinnacle) i skompresować Canopusem (albo czymkolwiek innym byle dedykowanym enkodowaniu do MPEG-2). Efekty powinny być znacząco lepsze a i na płytke powinno wejść stanowczo więcej.

Staks 01.09.2004 20:15

Dziękuję wszystkim za pomoc. Chodzi mi o poprawę pliku mpg wyprutego vobeditem, czy jest jakiś soft.

Czołgista 01.09.2004 22:22

Cytat:

Napisany przez Staks
Dziękuję wszystkim za pomoc. Chodzi mi o poprawę pliku mpg wyprutego vobeditem, czy jest jakiś soft.

Może i niewiem zbyt wiele ale jak masz gówno na wejściu to
nie liczyłbym na róże na wyjściu .
Takie jest życie.

ideJ 01.09.2004 23:33

Dosadnie ale prawdziwie ^_^
Każda następna rekompresja będzie wprowadzać dodatkowe zniekształcenia/artefakty pogarszając jednocześnie jakość

Staks 02.09.2004 19:03

Dzięki!!! za dosadność ale może coś znalazłem. "TMPGEnc3XP" ma trochę filtrów obsługuje mpeg i avi dziś go zainstalowałem później się nim pobawię.

Czołgista 03.09.2004 00:04

A baw się Baw , a jak skończysz to to daj namiar na tego co Ci to gówno
sprzedał , mam ..... ech po 7 piwach to coś nie idzie piisanie .
Dlatego albo daj namiar to mu złamię nos (tak dla zasady) chyba że nie
z Krako.., ale najlepiej to już p***8364;jdę spa ć !!!

Przepraszam wszystkich, byłem trochę niedysponowany !

Staks 05.09.2004 20:16

Jedi miał rację, a "TMPGEnc3XP" to jest jakby połączenie TMPGEnc 2.50 i TMPGnc DVD Authoring ( tzn. ma dokładnie te same filtry co TMPGnc 2,50). Niestety trzeba się pgodzić z losem. Ale Mam pytanie do "Taki przyjazny rycerzyk Jedi" - Po wykonaniu skryptu avs CCE2,50 wywala się a MainConceptEncoder pokazuje komunikat w oknie podglądu "Avi Source:Could not Decompres. frame "0" C:\xxx\xxx.avs, line1", z kolei TMPGnc w oknie pdglądu pokazuje czarny ekran i wywala się po kilku minutach zgłaszając "Index of scan line is out of range(304). Co jest grane?. Proszę o pomoc jest to pierwszy raz kiedy to się zdażyło, pracuję zgodnie z poradnikiem COBRY.

ideJ 06.09.2004 08:37

Możesz przytoczyć ten skrypt? Spróbuj go odtworzyć np w Media Player Classic

Staks 06.09.2004 16:46

Cytat:

Napisany przez ideJ
Możesz przytoczyć ten skrypt? Spróbuj go odtworzyć np w Media Player Classic

Proszę bardzo to jest pierwszy skrypt:
# 4:3 encoding
Import("C:\Program Files\The FilmMachine\AviSynth\ResampleAudio.avs")
LoadPlugin("C:\Program Files\The FilmMachine\MPEG2DEC\MPEG2DEC3.dll")
AVISource("F:\XXX\xx.avi",True)
ConvertToYUY2()
LanczosResize(720,576,0.0,0.6)
ResampleAudio(4800)
W wyniku działania tego skryptu CCE generuje czarny obraz z dwiema czerwonymi linijkami u dołu ekranu
a to jest drugi:
AVISource("F:\XXX\xx.avi")
LanczosResize(704,576,0,1,640,478)
AddBorders(8,0,8,0)
ConvertToYUY2()
AudioDub(BlankClip())
A przy tym skrypcie CCE wywala się wogle do góry kołami a MainConcept encoder pokazuje komunikat podany w poprzednim poście.

Media Player też melduje że nie może odtworzyć pliku.

ideJ 08.09.2004 09:38

a podaje jakiś błąd ?
Tak na pierwszy rzut oka to jakoś nie widzę nic złego.

Staks 14.09.2004 17:48

W VirtualdubMod na polu ekranu pokazuje napis B frame i coś tam dalej, ale już miałem divxy z tym samym komunikatem w VDM ale nigdy mi się CCE nie wywalał.
Tylko na początku pliku mpv na podglądzie pokazywał się ten skreen z VDM, ale usunć tą ramkę to nie problem. Zrobiłem z tego divxa plik m2v w TMPGEnc, ale film po kompilacji do DVD metodą by "COBRA" zachowuje się tak jakby w niektórych miejscach brakowało klatek i to nie na całym filmie tylko są miejsca 5-10 minutowe z przerwami co 2minuty gdzie obraz idzie płynnie.
Przepraszam że tak długo nie zaglądałem na forum ale byłem na wyjeździe.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.