Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   radio internetowe-bardzo dziwne pytanie (https://forum.cdrinfo.pl/f5/radio-internetowe-bardzo-dziwne-pytanie-40044/)

Stef 20.09.2004 22:35

radio internetowe-bardzo dziwne pytanie
 
witam. ostatnio nasunal mi sie taki pomysl na mysl...
slucham dosc czesto radia internetowego o jakosci 128kbps.
problem jest taki, ze tego samego radia slucha tez siostra,lecz na kompie w innym pokoju.i teraz jak sluchamy jednozcesnie, to lacze jest obciazone na 256kbps(tak mi sie zdaje przynajmniej). i teraz czy da sie zrobic tak, ze powoiedzmy ja mam zrobione tak ze jak slucham radia, to sie to zapisuje na dysku strumien na 3-4 sekundy(taki maly bufor) a siostra nie odpala radia z netu, tylko z mojego kompa? wtedy lacze nie bedzie tak zapychane.
troche to zagmatwane,ale prosciej nie wiem jak to napisac

Piterniel 20.09.2004 22:38

Raczej będzie bardzo trudno znaleść taki program (nie spotakłem się z takim czymś), ale raczej niemożliwe chyba, że ktoś się skusi o napisanie takiego programu ;]


Ps. Lepszym rozwiązaneim będzie chyba puszczenie sygnału AUDIO na jej kompa bezpośrednio lub jakimś progsem




Pozdro Piterniel

Stef 20.09.2004 22:41

no ale puszczenie sygnalu audio programem potrzebuje wlasnie zrodla,ktore byloby z dysku...

no chyba ze tamten komp slyszalby to co ja slysze w glosnikach...tylko jak to zrobic.

Mich@ł 20.09.2004 22:42

HEHE. Ja mam ten sam problem. Tyle, że poradziłem sobie z nim inaczej. Zrobiłem sobie swoje własne radyjko internetowe przez Shoutcasta (mam IP wewnętrzne, więc nikt mnie poza moim drugim kompem nie usłyszy) i puściłem przez to moje radio sygnał z radia internetowego z jakością 48kbps;)

Stef 20.09.2004 23:03

to moze byc dobry pomysl. ale czy mozna dac jakosc 128 lub 160 kbps?
taki ruch w LANie nawet bedzie niezauwazalny (siec 100Mb/s),a lacze odciazone :)

Ormianin 21.09.2004 10:04

Cytat:

Napisany przez Stef
to moze byc dobry pomysl. ale czy mozna dac jakosc 128 lub 160 kbps?
taki ruch w LANie nawet bedzie niezauwazalny (siec 100Mb/s),a lacze odciazone :)

Bedzie zauwazalny, bedzie to kolejny proces ktory obciazy siec... wszytsko zalezy od mozliwosci obliczeniowej komputera

Mich@ł 21.09.2004 15:01

Cytat:

Napisany przez Stef
to moze byc dobry pomysl. ale czy mozna dac jakosc 128 lub 160 kbps?
taki ruch w LANie nawet bedzie niezauwazalny (siec 100Mb/s),a lacze odciazone :)

Chyba tylko 56kbps;(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.