Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Nagrywanie płytki DVD DL (https://forum.cdrinfo.pl/f15/nagrywanie-plytki-dvd-dl-40132/)

kovalek 22.09.2004 23:53

Nagrywanie płytki DVD DL
 
Dziś zakupiłem na allegro swoją pierwszą płytkę DVD (Verbatim za 27zł + 6zł wysyłka, uważam że tanio jak na ten nośnik).

Chciałbym się teraz dowiedzieć czegoś, żeby nie popsuć tak drogiej płytki :-) Film zgrany już mam na dysk, do nagrywania będe używał Nero 6.3.1.17. Czy trzeba tam specjalnie coś zaznaczyć?

No i KLUCZOWE pytanie, które już mnie męczy od dłuższego czasu.... Do czego służy w opcjach nagrywarki (program Nero) opcja "Write Extended Lead-Out on Double Layer discs" - domyślnie nie jest zaznaczona. Tłumacząc to na polskie, wynika "zapisz rozszerzony Lead-Out przy płytach DL" - ale co to ma dawać i czy jest potrzebne, nie mam pojęcia. Proszę o pomoc ludzi którzy pierwsze wypalanie DL mają już za sobą :-)

--
pozdrawiam
Leszek Kowalski

Turboni 23.09.2004 00:10

ja nie nagrywalem DL w nero tylko z pliku iso w dvd decrypterze :D

legion 23.09.2004 00:18

no kolega ma racje najbezpieczniej palic z iso :taktak:

wowo 23.09.2004 06:28

http://www.pegasys-inc.com/en/download/tda16.html zagląnij na tę stronę mają triala do DL niestety nie mogę znależć do niego serialu ten który znalazłem nie działa,może tobie pójdzie lepiej .Sam jestem zainteresowany tym tematem więc jesli mozesz przesłij info o wynikach.pozdr

AleX69 23.09.2004 09:01

dla zachowania compatybilnosci z odtwarzaczami stacjonarnymi ja bym zrobil tak jak Turboni@ lub uzyl ImgTool Classic ktory przygotuje nam czyste iso
lub odrazu wypali katalog z filmem ImgTool Burn ... oba programy sa darmowe - korzystaja z dll'ek nero
do pobrania ze strony autora www.coujo.de :spoko:

axel52 23.09.2004 09:59

[QUOTE=kovalek]Dziś zakupiłem na allegro swoją pierwszą płytkę DVD (Verbatim za 27zł + 6zł wysyłka, uważam że tanio jak na ten nośnik).

Witam

Faktycznie tanio, niestety dla mnie :(

Ja paliłem w Nero DL i na odtwarzaczu chodzi ale spróbuję faktycznie jeszcze raz tak jak poradził Turboni DVDDecrypterze i zobaczę jak wyjdzie.

Pozdrawiam

kovalek 23.09.2004 11:00

to w Nero palić DL nie polecacie?
Co za różnica, czy będe palił z plików, czy z obrazu ISO

legion 23.09.2004 12:56

no jest roznica bo jak zrobisz iso bedzie to wszystko w jednej paczce wiec nero sie nie powinno przyczepic ale jak w plikach to zawsze jest prawdopodobienstwo ze nero ci pokarze error:D

kovalek 23.09.2004 15:02

No więc skopiowałem pliki z płyty DVD na dysk za pomocą Total Commandera (płyta niezabezpieczona). Następnie utworzyłem z tych plików obraz ISO za pomocą programu ImgTool Clasic. W DVD Decrypterze w opcjach zmieniłem sterownik z SPTI na ASPI i zwiększyłem bufor do 128MB. Czy trzeba jeszcze coś zrobić żebu płytka DL nagrała się prawidłowo?

--
pozdrawiam
Leszek Kowalski

Turboni 23.09.2004 16:53

bardzo zamotales z tym zgrywaniem .
nie latwiej bylo zgrac plytke do pliku iso w dvd decrypterze i potem ja w nim wypalic z pliku iso.:>
a jakby byla zapezpieczona to by ci ja odbezpieczyl ;)

kovalek 23.09.2004 17:02

Ale chyba moj sposob tez nie jest zly :-) Co za roznica, czy zgram przez Decryptera, czy przez Total Commandera?

Jak jest jakaś różnica to dajcie znać, bo wieczorem musze oddac film do wypożyczalni :-)

legion 23.09.2004 17:07

dobra jak juz masz iso to nagrywaj:)

Jabba the Hutt 23.09.2004 21:41

Cytat:

Napisany przez kovalek
Ale chyba moj sposob tez nie jest zly :-) Co za roznica, czy zgram przez Decryptera, czy przez Total Commandera?

Jak jest jakaś różnica to dajcie znać, bo wieczorem musze oddac film do wypożyczalni :-)

Nie próbowałem nigdy zgrywać płyty TC, nawet niezabezpieczonej. Od tego mamy darmowy DVD Decrypter, chyba jak masz dostęp do Netu to nie jest trudno go zassać. Zawsze to wieksza pewnosc,ze masz strukturę płyty przeniesioną na dysk.

A wogóle to nie wiem, po co działa nasze forum i po co ludzie sie męczą. Jak co dzień mamy listy dotyczace podstaw i rózne dziwne pomysły. Poczytajcie ludzie trochę, choćby dział DVD na cdrinfo.

Jabba

Jabba

Turboni 23.09.2004 22:21

Cytat:

Napisany przez Jabba the Hutt
Nie próbowałem nigdy zgrywać płyty TC, nawet niezabezpieczonej. Od tego mamy darmowy DVD Decrypter, chyba jak masz dostęp do Netu to nie jest trudno go zassać. Zawsze to wieksza pewnosc,ze masz strukturę płyty przeniesioną na dysk.

A wogóle to nie wiem, po co działa nasze forum i po co ludzie sie męczą. Jak co dzień mamy listy dotyczace podstaw i rózne dziwne pomysły. Poczytajcie ludzie trochę, choćby dział DVD na cdrinfo.

Jabba

Jabba

dobrze powiedziane :spoko:

woitas 06.11.2004 12:20

Ilość załączników: 1
wracając do tematu, mam to zaznaczyć, czy nie?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.