Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Problem z nagranym DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/problem-nagranym-dvd-40310/)

Agnieszka 26.09.2004 09:05

Problem z nagranym DVD
 
Witajcie ... mam wiec pierwszy (a wlasciwie 2) wlasny dvd nagrany na moim PC ... i od razu pierwszy problem ... mam nadzieje , ze tu znajde pomoc.
Nagralam DVD programem Pinnacle Studio 9 Wydaje mi sie , ze po kolei przeszlam wszystkie kroki .. od poczatku do konca, czyli okreslilam ze ma byc to finalnie dvd itd itp ... program nagral plyte dvd ktora w PC odtwarza super , natomiast w stacjonarnym dvd dzieje sie cos niedobrego ... dvd widzi plyte jako dvd zaczyna ja odtwarzac ale w sposob ze widze jedna klatke obrazu po czym przeskakuje na inna klatke (na liczniku czasu widze ze co ok minute - minuty biegna jak sekundy a obraz jest strzepkiem stopklatek. Ta sama plyte wlozylam do DVD ze stanow i od razu pokazuje sie Error.
Pomyslalam sobie ..pinnacle nie dziala jak trzeba ... wiec zmienilam program na InterVideo WinDVD Recorder 5 - program dostarczony z nagrywarka ... znowu , przeszlam wszystkie kroki po kolei , tym razem nawet zapytal czy ma nagrac w PAL (tego Pinnacle nie zrobil) potem trwalo to jakies kilka godzin .... i mialam gotowe nagrane dvd ... jak zwykle gralo ono w PC bez zadnych problemow ... ale na stacjonarnym dvd ... przeskakuje ..ale musze przyznac ze nie tak bardzo jak to pierwsze .... ale jednak .. na dvd z usa pokazuje sie error.

Co zauwazylam .. ponnacle nagralo "wiecej " na plycie ... WinDVD plyta wyglada jakby bylo mniej ( a jest ten sam material !!! ) ... czli tam gdzie nagrane wiecej nie da sie ogladac w stacjonarnym dvd bo obraz przeskakuje o minute na sekunde ... a tam gdzie mniej .. tylko pare sekund na sekunde ...

co robie zle ??? z moze stacjonarne dvd nie daje rady ze zbyt dobra jakoscia ??? (bo jak mniej na dysku to gorsza jakosc !!??) ..

za kazda pomoc bede wdzieczna .
Aga

Robs 26.09.2004 09:43

Witamy na forum :)
Cytat:

Napisany przez Agnieszka
za kazda pomoc bede wdzieczna

to moze zapytam na czym to nagrywałaś, firma nagrywarki i nośnika?

Agnieszka 26.09.2004 10:06

Ngrywarka TSH542A , plyty Esperanza DVD R

Robs 26.09.2004 10:46

Czyli Samsung i Esperanza,
stawiam na nośnik, spróbuj to wypalić na Verbatimie lub TDK.

peterka 26.09.2004 13:14

Cytat:

Napisany przez Robs
Czyli Samsung i Esperanza,
stawiam na nośnik, spróbuj to wypalić na Verbatimie lub TDK.

moim zdaniem to wina stacjonarnego DVD.Jakiej marki on jest?

Agnieszka 26.09.2004 18:24

Stacjonarny to LG .. to ten na ktorym skacze i JVC - to ten z Errorem

VIZZARD 26.09.2004 20:11

Cytat:

Napisany przez Agnieszka
Stacjonarny to LG .. to ten na ktorym skacze i JVC - to ten z Errorem

Z TEGO posta wyciągnij wnioski na temat stacjonarnych odtwarzaczy LG :czytaj:

Faktycznie, może być to wina nośnika, a wręcz tego tandemu :D

Fooby 26.09.2004 20:24

Faktycznie VIZZARD masz racje- dobry nośnik to podstawa- wypalam raz a dobrze na niskiej prędkości i mam 100 na 100.

VIZZARD 26.09.2004 20:42

Cytat:

Napisany przez Fooby
Faktycznie VIZZARD masz racje- dobry nośnik to podstawa- wypalam raz a dobrze na niskiej prędkości i mam 100 na 100.

Tak! :taktak:

Przy tak szybko schodzących w dół cenach Verbatimów i TDK

Nie ma się co zastanawiać :nie:

Zwłaszcza jeżeli chodzi o stacjonarki LG :sciana:

Agnieszka 26.09.2004 21:48

No tak .. ale ..
 
.. wlasnie ale .. dlaczego na napedzie w PC dziala bez problemu ???
Mysliscie naprawde ze przeskakiwanie to wina plyera a nie mojego bledu ???
Dalczego Pinnacle zrobil z tego samego materialu wiekszy plik ??? Nie powinny byc takie same ???

Robs 26.09.2004 22:08

Ja nadal stawiam na nośnik.

VIZZARD 26.09.2004 22:25

Cytat:

Napisany przez Agnieszka
.. wlasnie ale .. dlaczego na napedzie w PC dziala bez problemu ???
Mysliscie naprawde ze przeskakiwanie to wina plyera a nie mojego bledu ???
Dalczego Pinnacle zrobil z tego samego materialu wiekszy plik ??? Nie powinny byc takie same ???

Komputerowe napędu optyczne mają zazwyczaj lepszą korekcję niż stacjonarne :taktak:

Oczywiście nie zawsze :nie:

Bo zależy jakiej są firmy i ki diabeł w stacjonarkach tkwi ???

Jednak np. do stacjonarek Liteona pakowane są po prostu komputerowe czytniki tej samej firmy :D




A co do wielkości pliku:

Być może ten większy plik zawiera także informacje o legalności użytkowanego produktu

Nabywcy, jego danych, numerze seryjnym programu użytego do obróbki pliku

Datę zakupu i adres IP nabywcy ^_^

Agnieszka 27.09.2004 09:45

:-)

Problem w tym , ze material jest legalny , robiony osobiscie i identyczny, tak wiec ilosc jego na plycie jest teoretycznie jest identyczna .. ale tylko identyczna

Programy ktorymi robilam material sa tez Legalne , pinnacle kupiony a InterVideo WinDVD Recorder 5 dostarczony z nagrywarka .

Agnieszka 27.09.2004 09:46

Przepraszam , mialo byc :

Problem w tym , ze material jest legalny , robiony osobiscie i identyczny, tak wiec ilosc jego na plycie jest teoretycznie identyczna .. ale tylko teoretycznie

VIZZARD 27.09.2004 10:00

Cytat:

Napisany przez Agnieszka
Przepraszam , mialo byc :

Problem w tym , ze material jest legalny , robiony osobiscie i identyczny, tak wiec ilosc jego na plycie jest teoretycznie identyczna .. ale tylko teoretycznie

Spoko rokokoko! :D

Na razie sprawdź te płyty :taktak:

Potem coś się pomyśli dalej :mruga:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.