Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Liteon SOHW-1633s (nie pali RW - wcale) (https://forum.cdrinfo.pl/f15/liteon-sohw-1633s-nie-pali-rw-wcale-41658/)

Zeus 24.10.2004 21:48

Liteon SOHW-1633s (nie pali RW - wcale)
 
Ilość załączników: 1
Witam
Mam Panwie maly problem, moja spawarka nie pali wcale plyt RW tzn cdrw,jesli sa czyste to wogole nie widzi a jesli sa nagrane to przy probie jej skasowania wywala tekst (nero 6.6.0.0, wczesniejsze zreszta tez) ze plyta nie jest RW. Tyczy to sie moich wszstkich plyt cdrw (memorex 24x, dysan 1-4x, platinum 1-4x, hp 1-4x). Z plytami DVD+RW jest troszke lepiej poniewaz je rozpoznaje ale juz ich nie pali (write error). Jedyne co robi z DVD+RW to za pierwszym razem je formatuje i potem juz jest caly czas "idle" i nic (plyty Verbatim 4x DVD+RW). Do spawarki byl wgrany najnowszy oficjalny bios DS0C. Dodam jeszcze ze moj litek LTR-52246S nie ma problemow z tymi plytami RW (oczywiscie wylaczajac z tego grona plyty DVD+RW z oczywistych wzgledow || ). Moze ktos ma jakies pomysly co moze byc grane?. Aha niewiem czy ze starym biosem palila plyty bo jej nietestowalem z RW, natomiast wiem ze ze starym biosem bardzo wolno palila CDR i dlatego wgralem nowy bios, Windows byl juz przeinstalowany, Alcohol daj takie same efekty.

Wlasnie probowalem zrobic pelne kasowanie plyty DVD+RW i po ok 3 minutach wywalilo mi błąd ktorego nierozumiem, otworzyl tacke a dioda dalej mryga jakby dalej czyscil plyte
Pozdrawiam :sciana:

zorg 24.10.2004 22:07

niemozliwe !

Zeus 24.10.2004 22:10

Cytat:

Napisany przez zorg
niemozliwe !

Mozliwe moge Podeslac screeny !!
Aha male uscislenie: podczac proby wypalania plyty DVD+RW wywala blad "Write error".

Pozdrawiam

zorg 24.10.2004 22:34

moze to tylko wina tej plytki ?

sprawdz na innch , zmien firmware, itd.

Zeus 24.10.2004 22:35

Tak mam na wszystkich plytkach RW jakie mam :(

zorg 24.10.2004 22:36

to zmien firmwares !!!!


np. http://codeguys.rpc1.org/firmwares/1...patched-cf.rar

Zeus 24.10.2004 22:45

Domyslam sie ze jest to jakis patchowany :D bios i dlatego sie zapytam jak potem z ewentualna gwarancja ?? i czy mozna wrocic do starego biosu (oficjanego) ??

zorg 24.10.2004 23:15

zawsze mozesz wrocic do orginalu, mozesz nawet zrobic sobie kopie swego !

ps. te nagrywarki sa teraz tak tanie !!!! ze nie ma zadnego ryzyka .

Zeus 24.10.2004 23:45

Wgralem i dalej niestety kupa :(

mbar 25.10.2004 06:35

Memorex 24x to straszny syf niemożliwy do wypalenia w większości nagrywarek DVD Liteona. A te płytki 1 - 4x są już dość stare, nie? Kup Verbatima 10x lub Philipsa 10x (ewentualnie 12x, Liteon i tak zapisze je z prędkością 10x) i sprawdź jeszcze raz. DVD+RW też tylko markowe firmy (tzn. Verbatim tak, Emtec nie, Dysan nie), unikaj DVD-RW.

Zeus 25.10.2004 08:04

Cytat:

Napisany przez mbar
Memorex 24x to straszny syf niemożliwy do wypalenia w większości nagrywarek DVD Liteona.A te płytki 1 - 4x są już dość stare, nie?

Hmm a nagrywarka cd (tez liteon) pali az milo popatrzec. Czyli wynika ze nagrywarki DVD Liteona to straszny syf.
Najciekawsze jest to ze ona wogole nie rozpoznaje czystych plyt CDRW, a jesli je wypale w nagrywarce cd to juz je odczytuje ale niepotrafi skasowac poniewaz stwierdza ze to nie jest plyta "wielokrotnego zapisu"

Pozdrawiam

icemac 25.10.2004 08:22

a sprobuj innym programem

bardzo ladnie czysci sie wszystkie nosniki CloneCD

u mnie sie udalo wiec moze i wam pojdzie

Niuniek 2 25.10.2004 09:02

Re.
 
Cytat:

Napisany przez Zeus
Witam
Mam Panwie maly problem, moja spawarka nie pali wcale plyt RW tzn cdrw,jesli sa czyste to wogole nie widzi a jesli sa nagrane to przy probie jej skasowania wywala tekst (nero 6.6.0.0, wczesniejsze zreszta tez) ze plyta nie jest RW. Tyczy to sie moich wszstkich plyt cdrw (memorex 24x, dysan 1-4x, platinum 1-4x, hp 1-4x). Z plytami DVD+RW jest troszke lepiej poniewaz je rozpoznaje ale juz ich nie pali (write error). Jedyne co robi z DVD+RW to za pierwszym razem je formatuje i potem juz jest caly czas "idle" i nic (plyty Verbatim 4x DVD+RW). Do spawarki byl wgrany najnowszy oficjalny bios DS0C. Dodam jeszcze ze moj litek LTR-52246S nie ma problemow z tymi plytami RW (oczywiscie wylaczajac z tego grona plyty DVD+RW z oczywistych wzgledow || ). Moze ktos ma jakies pomysly co moze byc grane?. Aha niewiem czy ze starym biosem palila plyty bo jej nietestowalem z RW, natomiast wiem ze ze starym biosem bardzo wolno palila CDR i dlatego wgralem nowy bios, Windows byl juz przeinstalowany, Alcohol daj takie same efekty.

Wlasnie probowalem zrobic pelne kasowanie plyty DVD+RW i po ok 3 minutach wywalilo mi błąd ktorego nierozumiem, otworzyl tacke a dioda dalej mryga jakby dalej czyscil plyte
Pozdrawiam :sciana:



:cisza: Sprubój załadować spawarce starszego biosa. Powinno być OK.
Pozdro.

Zeus 25.10.2004 09:29

Ale niestety nie jest ;( Dlatego tez ja spakowalem i poszla do servisu (szkoda tylko ze babka stwierdzila ze to trwa zawyczaj kolo miesiaca :( )


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.