Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Atak na Torrenty (https://forum.cdrinfo.pl/f5/atak-torrenty-43804/)

woitas 03.12.2004 20:43

a co powiecie na to:

Torrentreactor.net został zaatakowany przez hakerów. Wchodząc na strone uzbrojcie się w najnowsze aktualizacje antivirusów oraz ochrone antyspyware, bowiem zhakowana strona próbuje instalować na komputerach wirusy i trojany. Administrator serwisu odradza wchodzenie przez domene .net. Zaleca sie używanie .com oraz .to oraz nie używanie przeglądarki IE. Mozilla Firefox blokuje wszystkie dodatki.

oraz to:

Exeem to nowy program twórców serwisu suprnova.org. Będzie korzystac z nowej zdecentralizowanej sieci BitTorrent, gdzie każdy klient staje się trakerem do pliku. Pojedyńcze osoby będą trzymać pliki i udostępniać je jako źródła (seed) dla całej sieci. Nic więcej nie wiadomo. Projekt jest trzymany w cąłkowitym ukryciu. Wiadomo jedynie, że obecnie testuje go 5000 userów. Wyniki będą podane wraz z publicznym udostępnieniu programu. Tracker Bittorenta to tak jakby centralny serwer. Jeżeli unieruchomimy ten serwer, cała reszta stanie się nieprzydatna. To największa słabość sieci BitTorrent. Zdecentralizowanie sieci ma zapewnić jej spokojny żywot.

imola 03.12.2004 09:51

Cytat:

Napisany przez 3|\/|3$s
swoja droga to mnie dziwi fakt ze:
te Torrentowe serwery nie maja zadnych zabezpieczen i sa podatne na tego typu ataki

Zabezpieczenia napewno mają, ale zabezpieczeniami bywa tak że można je złamać lub obejść. Jak jeden człowiek wymyśli zabezpiecznie (proccedurę, algorytm) to drugi człowiek może znaleźć antyzabezpieczenie i tak w kółko.
Swoją drogą nawet suprnova.org miała ostatnio jakieś problemy techniczne, więc może to też ten atak ???

3|\/|3$s 02.12.2004 19:51

swoja droga to mnie dziwi fakt ze:
te Torrentowe serwery nie maja zadnych zabezpieczen i sa podatne na tego typu ataki

kraluk 02.12.2004 19:42

Ja bym się nie ździwił, jakby się okazało, że jakaś organizacja antypiracka wykonała ten atak...:ysz:

3|\/|3$s 02.12.2004 19:38

Atak na Torrenty
 
no to sie poroboiuo ;0
http://newsroom.chip.pl/news_119287.html


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:38.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.