Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   jak zintegrowac do jednego pliku napisy i plik filmmowy? (https://forum.cdrinfo.pl/f16/jak-zintegrowac-jednego-pliku-napisy-plik-filmmowy-45075/)

radzikus 22.12.2004 15:28

jak zintegrowac do jednego pliku napisy i plik filmmowy?
 
Siema!!! Mam pytanko-mam kilka filmow ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik a nie jak najczesciej 2--jeden z filmem a drugi z napisami. Jak sie robi takiego divixa aby mial zintegrowane napisy z filmem????

Maciej 22.12.2004 20:03

http://www.divx.howto.pl/modules.php...owpage&pid=108

nimal 23.12.2004 06:25

napisz z rozpedu co chcesz poem zrobic z takim plikiem, bo wiele rzeczy mozna wykonac w jednym przebiegu zamiast w kilku - w ten sposob oszczedzasz czas i jakosc (kazda rekompresja to strata jakosci!)

radzikus 23.12.2004 13:33

no chce potem taki mfilm przerobis z powrotem do divixa

VidoBas 24.12.2004 01:48

Cytat:

Napisany przez radzikus
Siema!!! Mam pytanko-mam kilka filmow ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik a nie jak najczesciej 2--jeden z filmem a drugi z napisami. Jak sie robi takiego divixa aby mial zintegrowane napisy z filmem????

Warto poszukać informacji dotyczących oprogramowania:
***8226; SubRip_1.17.exe = konwerter wieloformatowy plików dialogowych do filmów, np. można pliki .TXT przekształcić do .SSA
***8226; SubStationAlfa (SSAinstall.exe) = generator i edytor plików .SSA do VirtualDub
***8226; subtitler-2_4 = plugin do VirtualDub, reenderujący napisy dialogowe z plików .SSA

No i można sobie poradzić. Takie "scalenie plików AVI z tekstem", czyli wbudowanie tekstu w grafikę filmu, pozwoli na prawidłowe wyświetlanie polskich znaków na każdym odtwarzaczu...

nimal 24.12.2004 07:17

za to strasznie wqr&#^$a ludzi ktorzy maja fantazje obezjrzec film w orginale albo nalozyc inne napisy - bo tych usunac juz sie w zaden sposob nie da...
mozna tez latwiej (co nie znaczy lepiej ani nie znaczy tez gorzej):
ffdshow z wlaczonym nakladaniem napisow i puszczasz konwersje filmu w jakims progsie uzywajacym filtrow (np nero vision expres jesli bys przerabial na dvd albo ponoc - nie testowalem - GordianKnot czy avi.converter jesli ma z tego wyjsc avik)

VidoBas 24.12.2004 23:14

Na początku padło pytanie - jak robić filmy "ktore mja zintegrowne napisy z filmem tzn;jest tylko jeden plik"...
Ale dobrze, że można tu od razu wpaść na trop innych sposobów konwersji...
Pozdrawiam

antchuck 29.12.2004 16:01

Jeżeli plik ma być potem odtworzony na komputerze (tzn. nie jest przygotowywany do konwersji na DVD itp.) to wcale nie trzeba nakładać napisów na stałe na obraz. Istnieją przecież takie kontenery (zgadza się, kontenery, nie kodeki) jak Ogg Movie albo Matroska (odpowiednio z rozszerzeniami ".ogm" oraz ".mkv").

Zdecydowanie polecam ten drugi. Aby dołączyć napisy do filmu i zapisać je w tym kontenerze wystarczy mieć VirtualDubMod (poszukać na SourceForge), tam w menu streams można je dodać do filmu (napisy muszą być w formacie ".srt") i zapisać jako ".mkv" z opcją "direct stream copy", żeby nie rekodować filmu.

Do filmu można tym sposobem dołączyć wiele różnych napisów (np.: polskie, angielskie + wersje dla niesłyszących, tzn. z onomatopejami i zaznaczeniem, kto co mówi) oraz kilka różnych ścieżek dźwiękowych (np.: angielska + polski rektor + polski dubbing).

Można tak również zrobić z plikiem ".avi" jednak wiele osób będzie miało problemy z odtwarzaniem napisów w takim pliku, ponieważ z reguły nie włączają się domyślnie, przez co często nie wiadomo nawet, że w ogóle tam są ;). Do tego ".avi może posiadać tylko jedną ścieżkę z napisami (o ile mnie pamięć nie myli) oraz max dwie ścieżki dźwiękowe.

VidoBas 29.12.2004 19:18

Ktoś inny zapytał (radzikus), a przy okazji, dzięki podpowiedziom, można się podszkolić.
Dziękuję za te podpowiedzi w imieniu własnym i nie tylko.
Pozdrowienoa

DjSeler 07.01.2005 18:58

mam taki patent do zrobienie ale nie wiem jak się d tego zaprac, chcem nagrac film na svcd, ale do tego jakoś ztreba dograć text tylko jak? ewentualnie moze jak bedzie prosciej/szybciej zamiast svcd moze byc dvd-video

nimal 07.01.2005 19:09

przeczytaj mojego posta (nr 6 w tym topicu)

larry_2004 08.01.2005 01:57

Witam mam odtwarzacz DVD stacjonarny yamaha z możliwością odtwarzania divx
mam problem z napisami nie chce mi ich odtwarzac które są w formacie txt.
Słyszałem ze trzeba przerobić na format smi. Ale nie wiem czym i jak? Pomóżcie.
Z GÓRY DZIĘKUJE.

smolik 08.01.2005 11:42

Cytat:

Napisany przez larry_2004
Witam mam odtwarzacz DVD stacjonarny yamaha z możliwością odtwarzania divx
mam problem z napisami nie chce mi ich odtwarzac które są w formacie txt.
Słyszałem ze trzeba przerobić na format smi. Ale nie wiem czym i jak? Pomóżcie.
Z GÓRY DZIĘKUJE.

Możesz to zrobić za pomocą SubEdit-a.

Maciej 08.01.2005 12:43

lub Subtitle Workshop.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.