Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   konwersja z rmvb na dixv lub VCD (https://forum.cdrinfo.pl/f13/konwersja-rmvb-dixv-lub-vcd-45315/)

lechulew 27.12.2004 08:57

konwersja z rmvb na dixv lub VCD
 
Mam problem. Otóż chcę dokonać konwersji z formatu rmvb na divx ewentualnie
VCD. Dość długo szukałem, ale w końcu udało mi się zlokalizować i ściągnąć
odpowiednie oprogramowanie, które by sie tym zajęło. To dwa programy:
TMPGEnc oraz WinAVI Video Converter. I tu mam ten problem. Otóż oba te
programy świetnie radzą sobie z konwersją, natomiast jest problem z
dźwiękiem - przy odpaleniu divx-a, dźwięk się spóźnia, co powoduje, że ten
nowy plik nie nadaje sie odtwarzania. Oba programy zachowują się w tej
sprawie tak samo - opóźnienie dźwięku. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę
sobie z tym poradzić. Może ktoś pomógłby mi coś pokombinować w ustawieniach
tyc h programów? A może znacie inne?
I jeszcze jedno - mam juz program EO Video, ale - szczerze mówiąc - nie mam pojecia, jak go skonfigurować, by dokonać konwersji z rmvb na np. VCD.
Pozdrawiam, lechulew

Valdemor 29.12.2004 13:39

Proponuję program AVS Video Converter. Zachowuje sie całkiem nie źle.
Życzę miłego testowania.

lechulew 30.12.2004 06:33

CD konwersja
 
Cytat:

Napisany przez Valdemor
Proponuję program AVS Video Converter. Zachowuje sie całkiem nie źle.
Życzę miłego testowania.

Dzięki. Ściągnąłem i próbuję testować, ale martwi mniew jedno - przerobione pliki mają na środku ekranu zakłócający go napis, iż jest to plik skonwertowany przez AVS Video Converter. Czy coś można by z tym zrobić?
Pozdrawiam, Lechulew

Weron 30.12.2004 06:43

You can freely download and install this software on your computer for evaluation.

The only limitation of unregistered version of AVS Video Converter is that watermark banner will be placed to the output file.

Valdemor 30.12.2004 07:41

Cytat:

Napisany przez lechulew
Dzięki. Ściągnąłem i próbuję testować, ale martwi mniew jedno - przerobione pliki mają na środku ekranu zakłócający go napis, iż jest to plik skonwertowany przez AVS Video Converter. Czy coś można by z tym zrobić?
Pozdrawiam, Lechulew

Musisz zarejestrować program. :)

lechulew 02.01.2005 05:10

cd konwersja
 
Cytat:

Napisany przez Valdemor
Musisz zarejestrować program. :)

To faktycznie najlepszy z programów, które do tej konwersji wykorzystałem, niemniej ten problem z przesunięciem dźwięku nadal istnieje, tylko już w niewielkim stopniu - tj. to przesunięcie jest, ale tylko może jednosekundowe. Czy mozna w oparciu o ten program jakoś zaradzić?
Pozdrawiam, lechulew

Valdemor 11.01.2005 10:33

Cytat:

Napisany przez lechulew
To faktycznie najlepszy z programów, które do tej konwersji wykorzystałem, niemniej ten problem z przesunięciem dźwięku nadal istnieje, tylko już w niewielkim stopniu - tj. to przesunięcie jest, ale tylko może jednosekundowe. Czy mozna w oparciu o ten program jakoś zaradzić?
Pozdrawiam, lechulew

Mam jeszcze jeden program na uwadze, który robi to profesjonalnie i bez przezunięc fonii nazywa się EO-Video. Na początek wydaje się troche dziwny, ale po ustawieniu plików i konwersji robi to super.

lechulew 11.01.2005 17:25

Cytat:

Napisany przez Valdemor
Mam jeszcze jeden program na uwadze, który robi to profesjonalnie i bez przezunięc fonii nazywa się EO-Video. Na początek wydaje się troche dziwny, ale po ustawieniu plików i konwersji robi to super.

Świetnie, że o nim napisałeś, bo już wcześniej o nim dużo dobrego słyszałem, i nawet go sobie ściągnąłem, zarejestrowałem i zainstalowałem (wersja 1.36), ale faktycznie jest dziwny. Chyba jest dla mnie zbyt skomplikowany. Dlaczego? Pomimo wielu prób nie udało mi się otworzyć źródłowego pliku rmvb, który chciałbym skonwertować do innego formatu. Jak to zrobić? Mógłbyś mi pomóc? Pozdrawiam cię serdecznie - Lechulew
:papa:

Valdemor 17.01.2005 13:50

Aby program widział rozszeżenie RMVB musisz dodać te rozszeżenie pliku do programu. Dodajesz je w okienku co uruchamia się na początku programu o ile nie odchaczyłeś je. Jeśli tak to w menu programu możesz te okno edytować. Po podaniu rozszeżenia itd. program będzie już je widzial. Musisz później tylko przeciągnąć dany plik do playlisty. Po ustawieniu kodeków itp. możesz zacząć konwertować.
Miłej obróbki.

robgd 05.03.2005 23:35

W jaki sposób ustawić w EO VIDEO tak, żeby plik wyjściowy zmieścił sie na 1 CD. Próbowałem już parę razy, ale on tylko dzielił pliki wyjściowe np. po 700 MB i wychodziły np. 2 pliki - jeden równe 700MB i drugi niecałe 200MB. Chodzi mi oczywiście o przeróbkę RMVB na AVI

Valdemor 07.03.2005 08:28

Cytat:

Napisany przez robgd
W jaki sposób ustawić w EO VIDEO tak, żeby plik wyjściowy zmieścił sie na 1 CD. Próbowałem już parę razy, ale on tylko dzielił pliki wyjściowe np. po 700 MB i wychodziły np. 2 pliki - jeden równe 700MB i drugi niecałe 200MB. Chodzi mi oczywiście o przeróbkę RMVB na AVI

W wersji 1.36 nie znalazłem takiej możliwości. Jest to jeden z minusów tego programu, ale dajmy szanse. Będą napewno nowsze wersje tego programu.

robgd 07.03.2005 23:34

Przy przerabianiu z rmvb na avi korzystam jeszcze z WINAVI 6.3 i tutaj zreguły nie mam problemu z wielkościa pliku wyjściowego, jednak mam problem z dźwiękiem - tzn. w pliku wyjściowym audio jest mpeg layer 1 - czy nie można w nim ustawić opcji żeby był mp3?

Valdemor 08.03.2005 11:30

Cytat:

Napisany przez robgd
Przy przerabianiu z rmvb na avi korzystam jeszcze z WINAVI 6.3 i tutaj zreguły nie mam problemu z wielkościa pliku wyjściowego, jednak mam problem z dźwiękiem - tzn. w pliku wyjściowym audio jest mpeg layer 1 - czy nie można w nim ustawić opcji żeby był mp3?

W ustawieniu kodeka audio, należy ustawic mpeg layer 3 (lame codek).

robgd 08.03.2005 22:32

Cytat:

Napisany przez Valdemor
W ustawieniu kodeka audio, należy ustawic mpeg layer 3 (lame codek).

Ale w programie jest tylko możliwośc ustawienia Audio bitrate oraz Audio sample rate (w zakładce Encoder options) - poradź przyjacielu bo już nie krew zalewa z tymi przeróżnymi ustawieniami.

Valdemor 11.03.2005 07:31

Cytat:

Napisany przez robgd
Ale w programie jest tylko możliwośc ustawienia Audio bitrate oraz Audio sample rate (w zakładce Encoder options) - poradź przyjacielu bo już nie krew zalewa z tymi przeróżnymi ustawieniami.

Zgadza się. Więc pozostał Ci jeszcze jeden program, o którym pisałem wczesniej AVS Video Converter. Spróbuj na tym coś uzyskać.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.