Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Zniesienie reputek (https://forum.cdrinfo.pl/f10/zniesienie-reputek-45454/)

mallow 28.12.2004 21:26

Zniesienie reputek
 
Witam!
Juz od jakiegos czasu reputki nie maja tu zadnego odzwierceidlenia i kilka razy juz padl taki pomysl, wiec postanowilem go zrealizowac. Prosze glosowac w sadzie czy jestescie za utrzyymaniem ow zjawiska, czy za jego zniesieniem. A w razie czego niech GTW (Grupa trzymajaca wladze) zrobi co powinna ;)
pozdro ;)

KURDE MIALA BYC SONDA ALE MI SIE NIE NACISNELO.... NIECH JAKIS MOD WSTAWI "ZNIESC REPUTKI" i "ZOSTAWIC REPUTKI"

B@rtek 28.12.2004 21:27

Dodaj sondę :taktak:

Odpowiedzi:

tak,
nie,
nie mam zdania :)

kizio 28.12.2004 21:34

Ja jestem za zniesieniem :) Reputki już dawno przestały być odzwierciedleniem wiedzy użytkownika a do tego bodajże miały służyć :|

B@rtek 28.12.2004 21:37

Cytat:

Napisany przez kizio
Ja jestem za zniesieniem :) Reputki już dawno przestały być odzwierciedleniem wiedzy użytkownika a do tego bodajże miały służyć :|

Także jestem za zniesieniem reputek :taktak:

Dlaczego inni mają mieć więcej odemnie :> :)

-Kowalik- 28.12.2004 21:40

Cytat:

Napisany przez mallow
KURDE MIALA BYC SADA


Qrde, Mallow ile Ty do cholery jasnej masz lat że takie byki sadzisz! Toż to aż wstyd. Tylko mi nie tłumacz że się śpieszyłeś, jeśli mi tak odpowiesz tzn. że się kompletnnie nie zastanawiasz nad tym co piszesz. Moja propozycja - nie zawracaj se głowy reputkami które są bo są tylko weź się za pogłębianie swojej wiedzy w dziedzinie posługiwania się słowem pisanym :)

gallus 28.12.2004 21:44

ZA!! tzn. chciałbym aby administratorzy/moderatorzy przyznawali punkciki :)

Weron 28.12.2004 21:46

Cytat:

Napisany przez Bartek15
Także jestem za zniesieniem reputek :taktak:

Dlaczego inni mają mieć więcej odemnie :> :)

Co racja to racja.Co prawda byc moze jest to napisane zartobliwie ale takie wrazenie mozna odniesc co do niektorych osob.
Zaznaczam co do niektorych.Nie wymieniam konkretnie wiec nie zycze sobie jakiegos ataku na moja osobe.
Z mojej strony dodam, ze na poczatku chcialem odpowiedziec na ten topic dopoiero jutro ale z psychologicznego punktu widzenia bedzie lepij jesli odpowiem teraz.
Znajac zycie znowu sie cos wymysli i to moze bardziej glupiego.
Po czym pojawi sie jakas grupa, ktora stwierdzi, ze to jednak nie to i dalej beda niezadowoleni.Takich przypadkow bylo juz sporo.
Klotnie o ilosc postow, ich zniesienie, blokowanie itp.
Tez sie nagminnie pojawiaja.Tak samo jak kiedys zastaly przyznane czapeczki cdrinfo dla uzytkownikow z 1000 liczba postow.To ci , ktorzy mieli troche mniej tez byli niezadowoleni.
Podsumowujac jestem za tym, zeby byly i koniec.

knydel 28.12.2004 21:51

Mnie osobiście ani one przeszkadzają ani pomagają. Mimo, że jestem tutaj dość krótko to już zdążyłem sobie wyrobić jako takie zdaniem na temat wiedzy niektórych userów. Nie można tej wiedzy oceniąć po zielonych kwadracikach - wystarzy chociażby przypomnieć sobie akcję świąteczną.

Podsumowując: jestem z pozostawieniem ich przy "życiu"

B@rtek 28.12.2004 21:53

Cytat:

Napisany przez Weron
Co racja to racja.Co prawda byc moze jest to napisane zartobliwie ale takie wrazenie mozna odniesc co do niektorych osob.
Zaznaczam co do niektorych.Nie wymieniam konkretnie wiec nie zycze sobie jakiegos ataku na moja osobe.

To było oczywiście żartem napisane :)

Kasprzak 28.12.2004 21:58

pomysł gallusa mi sie podoba...i niech to nie beda kwadraciki...jakies medale, nie wiem...To tylko taki pomysl
Bo przeciez Topic na temat Reputek gdzie pelno ludzi dostaje reputki jest smieszny...
ps.sam daje reputki ale wynika to z czystej zabawy...nie odzwierciedlajac wiedzy na dany temat.

mi reputki nie pomagaja, ani nie przeszkadzaja, nie znacza nic, to zabawa...
ale jestem za przyznawaniem przez adminow/modow

mr_spock 28.12.2004 22:01

@-Kowalik- - jesli tak bardzo zalezy Ci na poprawnosci slowa pisanego, to czemu masz jakies dziwne slowo przy lokalizacji? "StlYca", nie wyglada mi to na poprawna polszczyzne :)

Weron 28.12.2004 22:05

A tak w ogole to pozwole sie jeszzce zapytac.
Co czujecie sie tak strasznie niedocenieni, ze chcecie jakies nagrody za to, ze bierzecie udzial w dyskusji na forum.
Moze jeszzce pieniadze wam za to placic?
Ja tu wchodze dla przyjemnosci i nie oczekuje zadnych profitow.Robie to co lubie i jak mam mozliwosc to pomoge i bezinteresownieto robie.
A wam sie jeszzce jakies medale snia.
Najlepiej z kartofla qrwa.

knydel 28.12.2004 22:07

A z tymi pieniędzmi to nie taki głupi pomysł ;)

-Kowalik- 28.12.2004 22:07

Cytat:

Napisany przez mr_spock
@-Kowalik- - jesli tak bardzo zalezy Ci na poprawnosci slowa pisanego, to czemu masz jakies dziwne slowo przy lokalizacji? "StlYca", nie wyglada mi to na poprawna polszczyzne :)

Mowa o ortografach i stylistyce a nie literówkach...

B@rtek 28.12.2004 22:08

Cytat:

Napisany przez knydel
A z tymi pieniędzmi to nie taki głupi pomysł ;)

Mi by to odpowiadało :> :)

Matievoo 28.12.2004 22:13

Moim zdaniem powinny być reputki ,bo reputki oznaczają jak kto jest aktywny na
ów forum i kto sie zasłużył na pozytywną opinie. ;)

Kasprzak 28.12.2004 22:17

Weron...nie chodzi mi o te medale...pisalem ze to tylko pomysl...jezeli ma byc juz jakikolwiek system reputacji to niech to bedzie cos innego niz zielone kwadraciki i cos wyrozniajacego usera i przyznawanego przez admina/moda.
Nikt chyba nie wchodzi zeby tak jak mowisz "placili" za udzial...kazdy wchodzi dla wiedzy, itp.
Zwolnij Weron...

andy 28.12.2004 22:19

Powinny byc. Ale przyznawane za pomoc, wiec najlepiej zeby to mody i admini je przyznawali.


Pozdro

grzeniu 28.12.2004 22:39

A czego wy chcecie od tych calych reputek? Sama ich idea jest sluszna, tyle ze uzytkownicy sami ją wypaczyli. Sami dawali za frajer, dla tych zielonych kwadracikow pod awatarem i opisow do nich, i nie chodzi mi tu o tzw akcje swiąteczną bo to zjawisko juz wczesniej mialo miejsce. Nauczcie sie nimi obdarowywac tych ktorzy na nie zasluguja.
Teraz nagle dostrzegliscie co sie stalo i co, zlikwidowac je... albo oddac dysponowanie nimi administratorom, albo jeszcze lepszy pomysl - medale, kolejny bajer dla szpanu. A potem proponowalbym wymyslic jakis przelicznik do wymiany reputek na te medale albo i na odwrot.

Ja na samym poczatku bylem przeciwny pomyslowi z reputacjami, bo wiedzialem co z tego wyniknie.

Powtorze - nauczcie sie nimi poslugiwac w celu w jakim zostaly wprowadzone, a ci ktorym jest glupio z nadmiaru zieleni pod awatarem moga poprosic admina o wyzerowanie. To tyle ode mnie.

PS Uwazam, ze reputacje maja zostac tak jak jest. A w ogole to chyba nie macie innych problemow? No to sie cieszcie.

Weron 28.12.2004 22:40

Co do adminow/modow to tez sa tylko ludzie i maja swoje sympatie.
Wiec jak dla mnie jest to pomysl abstrakcyjny.Jestem jednak troche starszy od niekotrych z was i wiem dobrze o czym mowie.Pracuje zawodowo pare lat i widzialem rozne patologie, ktore nie maja nic wspolnego z przyznawaniem czegos tam powiedzmy za cos tam.
Lepiej jest wiec tak jak jest do tej pory.

PS.
Dochodze do wniosku, ze pomalu to szzceniactwo mnie zaczyna denerwowac.
Jestem juz dlugo na forum i wiem dlaczego nkiektorzy odeszli albo wpadaja sporadycznie.
"Krowa, ktora duzo muczy, malo mleka daje" - zrozumieli co po niektorzy?
Dla mnie w tym poscie temat juz sie wyczerpal.
EOT

Air 28.12.2004 23:07

ja jestem za zniesieniem.

to co teraz się nazywa reputka powinno się nazywać (teraz będzie po gejowemu) punkt sympatii

-Kowalik- 28.12.2004 23:08

Cytat:

Napisany przez grzeniu
Nauczcie sie nimi obdarowywac tych ktorzy na nie zasluguja.

To prawda, panuje tu dziwna zasada dawania reputek, a mianowicie - rep. za rep. To jest chore i zabija cały sens ich istnienia. Odkąd weszły dostałem ich ok. 170, powiem szczerze że jestem z nich zadwolony bo nie były za "kawał" czy śmiesznny rysunek. Przeważnie za trafne komentarze do Waszych wypowiedzi.

kiewas 28.12.2004 23:15

Mi to tam wisi i powiewa, zagłosowałem na nie - dajcie spokój administratorom forum i niech zostanie jak jest, pewnie sami nie wiecie co to znaczy babrać się teraz w ustawieniach forum.

Air 28.12.2004 23:20

Cytat:

Napisany przez kiewas
Mi to tam wisi i powiewa, zagłosowałem na nie - dajcie spokój administratorom forum i niech zostanie jak jest, pewnie sami nie wiecie co to znaczy babrać się teraz w ustawieniach forum.

to chyba żaden problem

Ja to bym chciał żeby mozna tematy edytować ;)

-Sid-The-Rat=> 28.12.2004 23:20

heh.. fajnie chłopaki, że ktoś problem zauważył, szczerze nie rozumiem czemu cała ta akcja nagle - mialem duzo kwadracikow, inni mieli malo, teraz ja mam duzo kwadracikow, inni maja duzo kwadracikow.. zmiana niby istotna, ale..

kazdy po przeczytaniu paru postow wie ile dany luser jest wart - jesli pie.. 3 po 3 to nawet napis 'xxx ma z czego byc dumnym' i dwa dywany z zielonych kropek nic nie zmienia - taki ktos jest odbierany jak luser i tym luserem pozostanie nawet jak bedzie mial piec dywanow...

powstanie tylko pytanie - jak to sie stalo, ze taki #$^#@^ ma tak duzo kwadracikow? - przecietnie inteligentna małpa zauwazy natychmiast ze taki luser nie jest sam, kolo niego, w jego postach kreca sie podobni luserzy - mowia co wiedza [czyli wala usmieszki] i tez maja ladne dywany - ta przecietnie inteligentna malpa wie juz ze kropy nic nie znacza i sa tylko przedluzeniem.. ..ego

ta malpa domysli sie tez narodowosci luserow - jest tlyko jeden taki narod - sławny honorem [to nie zart] i walecznoscia, ale tez wielkim talentem do kretactw keidy nie trzeba sie bic o wlasne zycie... kretactw niszczacych wszystko za co sie wczesniej dawalo posiekac, ale to dluzsza historia..

z luznych uwag - moderatorzy admini maja dawac punkciki? a ilu jest tych modow? 20? pewnie nawet 30 byloby za malo zeby przeczytac kazdy post i ocenic kazda glu.. madra odpowiedz lusera

skoro juz ktos chce miec reputki to niech bedzie tak zeby punkt sie zaliczal jesli dany post dobrze ocenia np. co najmniej 3 osoby - sek w tym ze nawet w.wym malpa wie czym to sie skonczy - dywany beda sie rozwijac troche wolniej, ale nadal zupelnie niezaleznie od iq i wiedzy

wiec proponuje zlac temat, malpie dac banana zeby co poniektorych nie zawstydzala - a jak komus za duzo zielonego to mozna sie pobawic w czerwony pociag i teraz walic negatywami :) czerwony tez jest ladny

ps. nazwa reputacja w sumie pasuje do krop - bo calkiem dobrze odzwierciedla ona popularnosc lusera - nic natomiast nie mowi i jego wiedzy [mozna byc glupim i lubianym - przeciez najbardziej lubiani sa ci ktorzy nic nie umieja - jak pieknie mozna sie takim czlowiekiem dowartosciowac...]

spac, dzieci.. :) [no ile dostane czerwonych?]

Pierwszy 28.12.2004 23:26

uuu ossstro
sid: reputka dla ciebie :haha:







żżartowałem :)

Air 28.12.2004 23:27

Cytat:

Napisany przez -Sid-The-Rat=>
kazdy po przeczytaniu paru postow wie ile dany luser jest wart - jesli pie.. 3 po 3 to nawet napis 'xxx ma z czego byc dumnym' i dwa dywany z zielonych kropek nic nie zmienia - taki ktos jest odbierany jak luser i tym luserem pozostanie nawet jak bedzie mial piec dywanow...

zgadzam się w 100 %

Cytat:

ps. nazwa reputacja w sumie pasuje do krop - bo calkiem dobrze odzwierciedla ona popularnosc lusera - nic natomiast nie mowi i jego wiedzy [mozna byc glupim i lubianym - przeciez najbardziej lubiani sa ci ktorzy nic nie umieja - jak pieknie mozna sie takim czlowiekiem dowartosciowac...
Cytat:

Napisany przez onet.pl
reputacja - ogólna opinia o człowieku w jakimś środowisku; renoma


Bartez 28.12.2004 23:29

Nie ma czegoś takiego, jak ocena posta/dyskusji przez moderatora/administratora. To też są tylko ludzie i to, co dla jednego jest mądre, dla drugiego jest idiotyczne i odwrotnie. W topicu Reputka napisałem co myślę o reputkach. Ogólnie, w większości zgadzam się z postem Sida.

47 28.12.2004 23:35

Cytat:

ps. nazwa reputacja w sumie pasuje do krop - bo calkiem dobrze odzwierciedla ona popularnosc lusera - nic natomiast nie mowi i jego wiedzy [mozna byc glupim i lubianym - przeciez najbardziej lubiani sa ci ktorzy nic nie umieja - jak pieknie mozna sie takim czlowiekiem dowartosciowac...]
Tu Sid ma rację, reputki nie odzwierciedlają wiedzy danego usera, tylko jego popularność. Jeśli by zmnienić ich przeznaczenie i reprezentowały by one popularność a nie wiedze to mogą byc w przeciwnym wypadku mijają sie z celem.
Pozdro

andrzejj9 28.12.2004 23:52

A propo reputek - od rana ubyło mi około 70 mimo, że nikt nie dał mi negatywa. Coś nowego o czym nie wiem?

woitas 28.12.2004 23:52

czy mnie się wydaje, czy gdzieś wcięło moją wypowiedź?

ale wracając do tematu - wolałbym raczej zmienić zasady przyznawania tych punktów.
problem w tym, żeby wymyślić coś, co się sprawdzi.

mr_spock 29.12.2004 00:04

Ale co to mi za wielkie odkrecie??
moze jestem w grupie tych "glupich z dywanem", ale co mysle o reputkach napisalem na samym poczatku jak one zostaly wprowadzone.
A teraz chcecie je znow likwidowac?? wiekszosc byla zachwycona tym pomyslem na poczatku...

kazda rewolucja ma swoja kontrrewolucje :|

Sid - Ty na swoj dywan nie pracowales (nazwijmy to tak, bo jaka prawda i za co sie je dostaje wiemy). Gdy wszyscy mieli po jednej, Ty z gory miales komplecik
Moze dlatego tak trudno docenic?

zreszta, o co ta mowa? jesli ktos postanowi je zlikwidowac to dobrze, jesli nie, tez dobrze

do tych rodzimych cech zapomniales dopisac pieniactwo
i "pso ogrodnictwo" - jak ja dostalem malo to niech inni nie maja wcale

czero 29.12.2004 00:28

To ze one nie odzwierciedlaja wiedzy usera to zadna nowosc, to juz jest wiadome od jakiegos czasu. Ze uzytkownika poznaje sie po postach tez zadne odkrycie. Jedynym zadaniem reputek na dzien dzisiejszy jest wyrazanie sympatii dla userow (i bardzo dobrze, bo sam czesto tego w tym celu uzywam) i tylko to, zadne tam wyroznianie za osiagniecia - mialo byc na odwrot, ale niestety nie jest.

Generalnie to mi to wisi, czy beda czy nie. Chcecie kasowac, kasujcie, mysle ze nikt nad tym za bardzo ubolewac nie bedzie. Po prostu te wyrazanie sympatii znajdzie odzwierciedlenie juz tylko w postach.

Przypomne kiedys ze bylo podobne zamieszanie z postami (osobne zliczanie w offie) i tez po jakims czasie okazalo sie bezsensowne.

Robcie jak chcecie, tylko dajcie znac jak bedziecie mieli wprowadzac cos nowego, co pewnie i tak zostanie po jakims czasie zniesione.

Niezly jest pomysl woitasa :piwo:, tylko moze byc problem z wymysleniem patentu na ich przyznawanie zeby znow sie ni robil burdel.

mr_spock 29.12.2004 00:41

Cytat:

Napisany przez czero
To ze one nie odzwierciedlaja wiedzy usera to zadna nowosc, to juz jest wiadome od jakiegos czasu. Ze uzytkownika poznaje sie po postach tez zadne odkrycie. ....

Wiesz co... co sie stanie bylo wiadome zanim jeszcze zostalo wprowadzone.
Pretensje moze miec sam do siebie pomyslodawca i ten ktory to wprowadzil w zycie, a nie do nas :)

rycho 29.12.2004 07:28

Dla mnie nie ulega wątpliwości,że doczekaliśmy się hiperinflacji.
Może denominacja np: pięć starych reputek za jedną nową i proporcjonalnie wyższe progi przyznawania nowych.
Może jeszcze inaczej.Administratorzy lub moderatorzy dla dobra i powagi forum mogliby nadawać i odbierać prawo przyznawania reputacji dla userów.
Sam fakt prawa do przyznawania reputacji byłby niezłą nobilitacją,a ryzyko utraty tego prawa ograniczyłby "nadużycia".

bgn 29.12.2004 07:48

Cytat:

Napisany przez Weron
.

Tak samo jak kiedys zastaly przyznane czapeczki cdrinfo dla uzytkownikow z 1000 liczba postow.To ci , ktorzy mieli troche mniej tez byli niezadowoleni.

****************
fakt pamiętam i pamiętam również zdziwienie niektórych, że ja mając prawo do "bezpłatnej" czapki nie chciałem jej. Nie zmienia to postaci rzeczy - że te kwadraciki (medale, stopnie to w sumie dziecinny pomysł jedego z byłych modów). Na początku forum były dwa automatycznie generowane stopnie - początkujący do 50 posta i drugi -( kurde już nie pamiętam). I nikomu to nie przeszkadzało.Jeśli nadawanie czegokolwiek spadnie na modów lub administratorów - to przwiduję znowu tarcia - a tego bym nie chciał ( dzięki dużemu taktowi obecnych modów nareszcie nie ma na forum "pyskówek" . Jestem oczywiście, jako człek przywiązany do wolności za zniesieniem jakichkolwiek symboli klasyfikujących - ale jak zostana to też nie będę protestował, bo od samego początku mi "wiszą"

PS. Jak byłem w wojsku tp koło koszar kręciła sie taka jedna Mariolka - ta to dopiero miała reputację ;)

rycho 29.12.2004 07:58

@bgn "Na początku forum były dwa automatycznie generowane stopnie " i tak powinno być,ale jest inaczej i teraz jakiekolwiek gwałtowne zmiany będą powodowały ferment.
Pozostaje jakaś delikatna reforma systemu,albo totalny .....

andrzejj9 29.12.2004 08:12

Cytat:

Napisany przez mr_spock
Wiesz co... co sie stanie bylo wiadome zanim jeszcze zostalo wprowadzone.
Pretensje moze miec sam do siebie pomyslodawca i ten ktory to wprowadzil w zycie, a nie do nas :)

Z tym bym się nie zgodził. Reputacje może od początku nie spełniały dokładnie funkcji, jaką w zamierzeniu miały, ale jednak zasady ich przyznawania były dość jasne i w większości wypadków raczej przestrzegane. To my - jako userzy forum - w topicu "reputka" sprawiliśmy, że zupełnie straciły znaczenie. Spodobała się zabawa rzucania reputkami na prawo i lewo, to i mamy konsekwencje, których nie można było uniknąć.

Moja propozycja jest taka - skończmy już ten temat i jakiekolwiek rozważania na temat reputacji, bo nie ma to już sensu. Ewentualnie moderatorzy, jeśli dojdą do takiego wniosku, mogą zrobić ankietę na temat, czy zostawić, czy zlikwidować reputację i na podstawie wyników podjąć ostateczną decyzję. Potem ewentualnie jeśli ktoś stwierdzi, że można by już wprowadzić coś nowego, możemy się zacząć zastanawiać, co mogłoby to być. Jeśli w ogóle coś takiego jest potrzebne.

Mi po prostu zaczyna to przypominać przewijające się od czasu do czasu rozważania na temat zliczania postów, które już naprawdę mnie męczą. A jeśli w tym przypadku ma być tak samo, to rzeczywiście zostawmy już to tak jak jest i nie wracajmy do tego. Każdy się nachapał przy okazji świątecznej akcji, a jeśli ktoś uważa, że ma za mało, a jest przekonany, że rozmiar ma znaczenie, to niech da znać ;)

maj3 29.12.2004 08:29

Cytat:

Napisany przez Bartez
Nie ma czegoś takiego, jak ocena posta/dyskusji przez moderatora/administratora. To też są tylko ludzie i to, co dla jednego jest mądre, dla drugiego jest idiotyczne i odwrotnie. W topicu Reputka napisałem co myślę o reputkach. Ogólnie, w większości zgadzam się z postem Sida.

obywatelu adm. Bartez
mnie filozofowanie na ten temat nie interesuje jeno mam pytania
czy w sylwka miedzy godzinami 11a.m. a 3 p.m. bedzie akcja 100 lub wiecej reputek można dac z okazji końca roku
bo dzień bez dania reputek to dzień stracony




i jedyne co upowaznia do opuszczenia forum cdrinfo jest komunikat
You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later. :wow:


:peace:


a dla tych co powaznie podchodza do tego tematu to sugeruje:bicz: :bicz: :bicz: :bicz:

mr_spock 29.12.2004 08:47

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Z tym bym się nie zgodził. Reputacje może od początku nie spełniały dokładnie funkcji, jaką w zamierzeniu miały, ale jednak zasady ich przyznawania były dość jasne i w większości wypadków raczej przestrzegane. To my - jako userzy forum - w topicu "reputka" sprawiliśmy, że zupełnie straciły znaczenie. Spodobała się zabawa rzucania reputkami na prawo i lewo, to i mamy konsekwencje, których nie można było uniknąć. ...

bylo tak wczesniej, tylko na mniejsza skale

Raputka to jest jakas forma stopniowania usera, mamy jeszcze licznik postow (czemu go nei zniesc), wczesniej byly rangi

B@rtek 29.12.2004 09:29

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
A propo reputek - od rana ubyło mi około 70 mimo, że nikt nie dał mi negatywa. Coś nowego o czym nie wiem?

U mnie wporządku :)

B@rtek 29.12.2004 09:35

Ilość załączników: 1
To zamiast reputek zróbmy tak jak np. na matraxie, że jeśłi masz xxx postów to tyle masz foników pod avatarem :taktak:

Burak_PL 29.12.2004 09:39

TAk to jedni by mieli ponad 2000 phonów

B@rtek 29.12.2004 09:45

Cytat:

Napisany przez Burak_123
TAk to jedni by mieli ponad 2000 phonów

Nie, nie :nie:

Tam co ileś postów dostajesz kolejnego fona :D

Nie co jeden post, fon :)

mgit 29.12.2004 10:20

Jak reputki zostana zlikwidowane to z tego powodu nikt płakać nie bedzie.
Pozatym komu one przeszkadzają, są dobre takie jakie są.
Jak juz chcecie tak bardzo zlikwidować reputeki (tym samym wszelkie nadużycia) to oprucz reputek należało by zlikwidować licznik postów :) (np. w dziale OFF Topic)
PS.
Ja głosuje na nie żeby było tak jak jest do tej pory ;)

B@rtek 29.12.2004 10:26

Cytat:

Napisany przez mgit
Jak reputki zostana zlikwidowane to z tego powodu nikt płakać nie bedzie.
Pozatym komu one przeszkadzają, są dobre takie jakie są.
Jak juz chcecie tak bardzo zlikwidować reputeki (tym samym wszelkie nadużycia) to oprucz reputek należało by zlikwidować licznik postów :) (np. w dziale OFF Topic)
PS.
Ja głosuje na nie żeby było tak jak jest do tej pory ;)

Licznik postów może zostać.

Przynajmniej będziemy wiedzili kto się udziela na forum :taktak:

Ormianin 29.12.2004 10:33

Mi osobiscie odpowidalo jak bylo na poczatku... ilosc postow takiez zaangazowanie w tematy i wypowiedzi... ale to tez nie byla dobra sprawa, bowiem wielu ludzi nabijalo posty aby tylko nakrecic licznik, co byscie nie wymyslili zawsze bedzie zle :)

Smartek 29.12.2004 10:43

ormianin, ale nie mozna powiedziec, ze tak jak jest teraz, jest zle - bywam na paru forach i u nas wcale tak zle nie jest, jak wyglada [ale zamieszalem :D]... mi sie podoba
pozdro ;)

Patrix 29.12.2004 10:54

A ja nie głosuje bo nie mam zdania...
wiem jedno, za niedługo każdy będzie miał tego nabite na maxa a co potem to nie wiem...

rycho 29.12.2004 10:57

Cytat:

Napisany przez Patrix
A ja nie głosuje bo nie mam zdania...
wiem jedno, za niedługo każdy będzie miał tego nabite na maxa a co potem to nie wiem...

No właśnie.Co potem?

epol 29.12.2004 11:59

Ja nie glosuje, bo to nie ma sensu.

To czy one beda czy nie mnie to zwisa. Tylko nie kazcie tylko adminom/modom przyznawac reputek, bo oni tez sa ludzmi i na pewno nie beda czytac kazdego tematu, aby kogos ocenic.
Ja dajac reputke dziekuje komus, np.: za udzial/pomoc w moim temacie/problemie; za tresc posta itd. Jak ich nie bedzie to bede tylko dziekowal w dyskusji za udzial no i postawie wirtualne :piwo:

Pamietajcie rowniez, ze na kazdy nowy sposob "nagradzanie" znajdzie sie jakis sposob - taki jest juz Polak. Licznik postow niech pozostanie, bo po to on chyba jest i w zupelnosci wystarczy.

A jesli ktos sie czuje naprawde slabo doceniony to ma miejsce nad avatarem, w ktore moze wpisac sobie sam range, np.: "Najmadrzejszy ze wszystkich" :)

Dziekuje.

Burak_PL 29.12.2004 12:05

święta prawda epol ;) też tak myślę chociaż repuki mogą zostać

MacGyver 29.12.2004 12:12

Cytat:

Napisany przez Burak_123
święta prawda epol ;) też tak myślę chociaż repuki mogą zostać

Więc raczej myslisz inaczej ???

Co do reputek, to czy powinny zostac czy nie to mi to obojętnę (w sondzie nie brałem udziału)...
U mnie to wygląda tak, że jeżeli:
* ktoś mi pomógł
* ktoś napisał na poziomie w miare smieszna wypowiedz
* kogoś lubie i szanuje, to
dostaje za to reputke...
Tyle z mojej strony...

mallow 29.12.2004 12:30

Reputki tylko od modow i adminow?! kompletne nieporozumienie mim zdaniem, bo tak jak to juz bylo powiedziane, godzin w dobie by nie starczylo zeby wszystko czytac ... i 30 osob to by bylo za malo...
Ktos powiedzial ze najpierw chcelismy reputki, a teraz je wywalamy... no mnie akurat w tym momencie nie bylo, bo przypadko to akurat na czas mojej nieobecnosci ;)
Mowimy ze reputacie nie odzwierciedlaja naszej wiedzy... no ale skad taki nowu user moze wiedziec ze XXX swoje reputki ma za akcje swiateczne i bedzie uwazal go za najmadrzejszego na forum. Nie chce tu nikomu nic ublizyc, bo to byl zwykly przyklad... no ale jakby nie bylo nowi nie maja oreintacji :blee:
Nadal jestem za zniesieniem reputacji i przy okazji licznika ;) ... a pomysl mam taki, nie wiem czy mozliwy do realizacji:

"po kazdych 500 postach uzytkownik moze dostac pod nick mala plytke cdr, ale dopiero wtedy, jezeli admin na to zezwoli mniej lub wiecej majac orientacje o uzytkowniku. Jezeli nie ma zadnej moze sie poradzic kogos innego. A jak juz ktos tak jak sid dajmy na to mialby miec tych plytek 12 za czas jakis, to moze 5 zwyklych zmienialoby sie w 1 czerwona. W skrocie mowiac:
500 postow - 1cdr
1000 postow - 2cdr
...
2500 postow/5 cdr- 1 czerwona cdr
..."

Taki jest moj pomysl ;)
pozdro ;)

andy 29.12.2004 12:47

Hmm moze i pomysl zeby reputki przyznawali admini/mody jest jednak bez sensu. Moze zrobmy tak jak mallow zaproponowal:
500 postow 1cd
1000 postow 2cdr
2000 postow 1 dvd ;)

mallow 29.12.2004 12:58

ale oczywiscie licznika postow by nie bylo... albo bylby niewidoczny ;)

czero 29.12.2004 13:44

Cytat:

Napisany przez mallow
[...]
500 postow - 1cdr
1000 postow - 2cdr
...
2500 postow/5 cdr- 1 czerwona cdr
..."

Taki jest moj pomysl ;)
pozdro ;)

Pomysl przedni, jestem za :spoko:.
Co do licznika, to nie ma potrzeby go znosic, moze zostac, bo on akurat w niczym nie przeszkadza. Ewentualnie mozna go przeniesc do profili, zeby byl widoczny tylko tam ;).

B@rtek 29.12.2004 13:49

Albo takie coś jak na allegro :taktak:

Byłyby gwiazdki lub płyty CD/DVD w różnych kolorach :D

Tylko tu byłoby nie za reputki ale za ilość postów

mgit 29.12.2004 13:50

Cytat:

Napisany przez czero
Pomysl przedni, jestem za :spoko:.
Co do licznika, to nie ma potrzeby go znosic, moze zostac, bo on akurat w niczym nie przeszkadza. Ewentualnie mozna go przeniesc do profili, zeby byl widoczny tylko tam ;).

Licznik w profilu, to jest to :)

mr_spock 29.12.2004 14:46

Cytat:

Napisany przez mgit
Licznik w profilu, to jest to :)

Jaki to ma miec cel?

B@rtek 29.12.2004 14:50

Licznik postów niech zostanie :taktak:

andrzejj9 29.12.2004 15:05

Ehhh... widzę, że jednak temat nie zostanie odpuszczony. No nic - wyrażę też moje zdanie - NIECH WSZYSTKO ZOSTANIE TAK, JAK JEST! :)

Bartez 29.12.2004 15:07

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
Ehhh... widzę, że jednak temat nie zostanie odpuszczony. No nic - wyrażę też moje zdanie - NIECH WSZYSTKO ZOSTANIE TAK, JAK JEST! :)

amen

Burak_PL 29.12.2004 16:08

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
- NIECH WSZYSTKO ZOSTANIE TAK, JAK JEST! :)

koniec tematu

Smartek 29.12.2004 16:17

to jak juz zostaja - fajnie byloby jakby "znaczek" tej reputki zielonej bylby inny - inny ksztalt/kolor - mi osobiscie nie bardzo sie podoba... :D :haha:
wiem, marudny jestem, ale jestem strasznym esteta [mozna tak to okreslic?] jesli chodzi o wyglad czegokolwiek :)
pozdro ;)

Burak_PL 29.12.2004 16:30

np. w kształcie kompa?? lub czegoś innego ;)

mgit 29.12.2004 16:31

A mi się podobają ikonki reputek takie jakie są :)

kraluk 29.12.2004 16:33

Cytat:

Napisany przez Burak_123
np. w kształcie kompa?? lub czegoś innego ;)

Albo płyt CD/DVD:D

A wracając do tematu głównego, ja i tak nie mam zdania na ten temat...

Patrix 29.12.2004 16:34

Cytat:

Napisany przez Bartez
amen

hehe Bartez pomalutku pewnie pocić się zaczął czytajac Wasze pomysły :)

Ice 29.12.2004 16:42

Ja powiem tylko, że mi to obojetnie... tak samo jak liczba postow. Nie patrze na takie rzczy.

pykson 29.12.2004 17:13

1. nie rozumiem, dlaczego propozycje dawanie reputek tylko przez modow rozumiecie jako koniecznosc czytania przez nich wszystkiego. przeciez moga rozdawac reputki przegladajac wyrywkowo tematy forum , po prostu czytaja co i tak by czytali i jak ktos napisze cos z sensem to dostaje od nich repute
2. nie wiem o co ta cala burza- reputki to tylko zabawa, nowi na forum sa chyba madrzejsi jednak od owej malpy, o ktorej pisal Sid, widzac ze user pier...li w kazdym poscie trudno go doceniac za reputy i ilosc postow, ***** jest albo ma inne problemy
3. mnie zielone kropy nie przeszkadzaja (zaglosowalem na nie), ale plakal po nich nie bede

Burak_PL 29.12.2004 17:14

liczą się odpowiedzi i uzyskane/udzielane informacje

esem 29.12.2004 18:26

Na innych forach jest coś takiego:
-pomógł: xx użyszkodnikom,
-zaśmiecił: xx razy,
-wprowadził w błąd swoją niekompetencją: xx razy,
-itp.
Administratorzy na wniosek userów wprowadzają stosowne liczby. 8 )

andrzejj9 29.12.2004 18:30

Cytat:

Napisany przez esem
Na innych forach jest coś takiego:
-pomógł: xx użyszkodnikom,
-zaśmiecił: xx razy,
-wprowadził w błąd swoją niekompetencją: xx razy,
-itp.
Administratorzy na wniosek userów wprowadzają stosowne liczby. 8 )

No to już mi się w ogóle nie podoba.. Będziemy każdemu wypominać wszystko to, co kiedyś w przeszłości zrobił. Bez sensu moim zdaniem..

Kasprzak 29.12.2004 18:37

Cytat:

Napisany przez andrzejj9
No to już mi się w ogóle nie podoba.. Będziemy każdemu wypominać wszystko to, co kiedyś w przeszłości zrobił. Bez sensu moim zdaniem..

dokladnie...kazdy sie uczy i moze sie pomylic...
ps.niech zostanie jak jest...

Burak_PL 29.12.2004 18:43

Cytat:

Napisany przez Bartez
amen

ta odpowiedz mówi wszystko

Patrixs 29.12.2004 18:43

Co do reputacji to nie mam zdania, są plusy i minusy. Reputka reputce nie równa.

.::piotrek::. 29.12.2004 19:07

Wedlug mnie to nawet fajne sa te reputki, sam na to nie patrze i sie tym nie kieruje, ale milo tak dostac od kogos :)

Berion 29.12.2004 19:12

Sama reputka świadczy raczej o popularności aniżeli posiadanej wiedzy (jak już ktoś to słusznie zauważył). Powinny zostać. Ja natomiast byłbym za pomysłem, aby wprowadzić nowe, rozdawane przez mod'ów (ale nie tak spontanicznie, jak toma miejsce teraz, a za faktycznie fachowo udzieloną pomoc itp.)

*Vojtas* 29.12.2004 19:13

Już sama dyskusja miejmy nadzieję uświadomi, co niektórym, że pewien problem istnieje i dlatego uważam, że jest potrzebna. Co do systemu reputacji mam zdanie takie jak większość z was to znaczy, że ten system zupełnie się nie sprawdził. Kto obserwuje ramkę z nickami userów ten wie, że bywam tu często, (choć rzadko się udzielam) i w sumie już doskonale wiem, na kim na tym forum można polegać i kto ma w głowie sporą wiedzę a często niestety nie ma to odzwierciedlenia w ilości tych zielonych "znaczków" pod avatarem.

A cha chciałem podejrzeć wyniki głosowania i kliknąłem w opcje "tylko administratorzy/moderatorzy przyznają reputacje***8221;, (bo była najbliżej kursora myszki :P ) gdyby wyniki tego głosowania miały być wiążące to proszę mojego głosu nie uwzględniać.

Podsumowując róbta, co chceta mi to lotto!

pozdr. ;)

Turboni 29.12.2004 19:25

ale kombinujecie z tymi reputkami - jest tak jak jest i niech tak zostanie (ktos kogos lubi to mu da reputka).

przeszkadza komus takie kropki pod avatorkiem :>

mi sie podobaja :D i fajnie to wyglada jak duzo osob ktore cos (oczywiscie w miare z sensem) pisza i tez maja duzo.

kiedys jak zarejestrowalem sie na tym forum :) zobaczylem na kropki i az milo bylo popatrzec a teraz to juz wogole jest milo :)

Eliasz 29.12.2004 19:41

Cytat:

Napisany przez epol
[...]
A jesli ktos sie czuje naprawde slabo doceniony to ma miejsce nad avatarem, w ktore moze wpisac sobie sam range, np.: "Najmadrzejszy ze wszystkich" :)

Albo "Jestem boski" ^_^ :spoko: ^_^

Zostawcie tak jak jest , a może reset licznika ? -tylko w sumie co by to dało.
No sam nie wiem, bo z tymi reputkami naprawde niezły burdel się zrobił.
Fajnie to wygląda, że jest coś takiego, tylko niestety nie funkcjonuje to tak jak powinno.

Burak_PL 29.12.2004 20:16

według mnie ta dyskusja jest bez sensu. jeżeli przeszkadzają Ci reputacje to se je usuń no sam nie mozesz ale są osoby co zgłosiły modowi lub adminowi i Ci im usunęli

kiewas 29.12.2004 20:20

A ja dalej obstaje przy tym żeby zostało jak było, jeżeli kogoś tak strasznie to razi to niech na te reputki nie patrzy. Ja biore je z przymrużeniem oka i traktuje bardziej jako popularność.

Burak_PL 29.12.2004 20:21

no ja mam jedną i się nie pluję i mi to wcale nie przeszkadza ;) ;) ;) ;)

pawelblu 29.12.2004 20:29

Tak czytam sobie to popiardywanie i dochodze do wniosku... nie macie innych problemow ??
Jest sonda - prosze glosowac i zostana wyciagniete odpowiednie wnioski, a nie znowu jakies glupie gdybania i przepychanki (nie wiem co sie dzieje dalej, bo po pierwszych 3 stronach nie chce mi sie czytac dalej).

A same reputki - mam w d... co sie z nimi stanie i jakos wogole nie widze problemu.

Licznikiem postow tez bym sie nie podniecal, bo po dodaniu OT do zliczania to zaden wyznacznik, zreszta z samej ilosci postow w dzialach technicznych, tez nic nie wynika bo "ciezar jakosciowy" zwykle rzadko przeklada sie na ilosc napisanych postow.

Takze ogolnie nie ma sprawiedliwosci na swiecie i wszyscy sa pokrzywdzeni w jakis tam sposob, ale co z tego ??? Forum nie jest jakims wyznacznikiem sprawiedliwosci czy miejscem lansowania swojej osoby tylko miejscem do rozmawiania o konkretnych problemach.

Z calej dyskusji podoba mi sie pomysl sida z banowaniem i dodaniem troche czerwieni do wystroju ... ale do tego nie potrzeba nowych zasad tylko bardziej skrupulatnego wykorzystywania obecnych ...

Burak_PL 29.12.2004 20:34

Cytat:

Napisany przez pawelblu
Tak czytam sobie to popiardywanie i dochodze do wniosku... nie macie innych problemow ??
Jest sonda - prosze glosowac i zostana wyciagniete odpowiednie wnioski, a nie znowu jakies glupie gdybania i przepychanki (nie wiem co sie dzieje dalej, bo po pierwszych 3 stronach nie chce mi sie czytac dalej).

A same reputki - mam w d... co sie z nimi stanie i jakos wogole nie widze problemu.

Licznikiem postow tez bym sie nie podniecal, bo po dodaniu OT do zliczania to zaden wyznacznik, zreszta z samej ilosci postow w dzialach technicznych, tez nic nie wynika bo "ciezar jakosciowy" zwykle rzadko przeklada sie na ilosc napisanych postow.

Takze ogolnie nie ma sprawiedliwosci na swiecie i wszyscy sa pokrzywdzeni w jakis tam sposob, ale co z tego ??? Forum nie jest jakims wyznacznikiem sprawiedliwosci czy miejscem lansowania swojej osoby tylko miejscem do rozmawiania o konkretnych problemach.

Z calej dyskusji podoba mi sie pomysl sida z banowaniem i dodaniem troche czerwieni do wystroju ... ale do tego nie potrzeba nowych zasad tylko bardziej skrupulatnego wykorzystywania obecnych ...

posłużę się hasłem Barteza :AMEN i koniec tematu!

Loczek 30.12.2004 15:20

Najlepszym rozwiazaniem byloby dawanie reputek przez adminow i operatorow.

Burak_PL 30.12.2004 17:50

Cytat:

Napisany przez Loczek
Najlepszym rozwiazaniem byloby dawanie reputek przez adminow i operatorow.

Oni są na forum chyba nie po to by dawać reputacje co nie?? Mają inne zadanie? Myślicie, zę się nudzą??

B@rtek 30.12.2004 18:09

Cytat:

Napisany przez Loczek
Najlepszym rozwiazaniem byloby dawanie reputek przez adminow i operatorow.

Ale i tak byłoby tak jak teraz :taktak:

Np. podam tylko przykład: CIAPEK lubi tego i tego to oni reputki dostaną :taktak:

Oczywiście nie będzie to wyglądało tak jak teraz ale to i tak zostanie.

Lepiej, żeby te ruputki zostały tak jak są.

Pamiętam czasy jak właściwie zawsze siedziałem w dziale DVD-Video i tam za pomoc jaką dawałem dostawałem reputki :D

Loczek 30.12.2004 18:39

@Bartek15

Np. podam tylko przykład: CIAPEK lubi tego i tego to oni reputki dostaną

Ciapek nie powinien dawac reputek za to ze kogos lubi badz nie.

B@rtek 30.12.2004 20:02

Cytat:

Napisany przez Loczek
@Bartek15

Np. podam tylko przykład: CIAPEK lubi tego i tego to oni reputki dostaną

Ciapek nie powinien dawac reputek za to ze kogos lubi badz nie.

To jest tylko jedna z opcji :D

@Loczek, dawno cię nie widziałem na forum :nie:

Burak_PL 31.12.2004 07:47

Według mnei niech zostanie tak jak jest i koniec tematu.

Wy chcecie by tylko admini dawali? Oni też ludzie i czasu nie mają.

Np. ktoś Ci pomógł - daj mu na a jakbyś nie mógł to co? nie dałbyśmu czy pisałbyś d o admina, ze ten post mi pomógł proszę dać mu reputację (najlepiej 10 zapakowanych w niebieskie pudełko, przewiązane kokardką :) )

Loczek 31.12.2004 12:27

Cytat:

Napisany przez Bartek15
To jest tylko jedna z opcji :D

@Loczek, dawno cię nie widziałem na forum :nie:

Najpierw byłem daleko, potem jak juz bylem blisko to nie mialem i mozliwości.

Pagerus 31.12.2004 17:50

Jeszcze się nie wypowiadałem w tym temacie - więc pozwolę sobie tylko napisac parę zdań. Jeśli chodzi o reputki to był moment, że traktowałem ich rozdawanie jako niezłą zabawę - i rozdawałem właśnie na lewo i prawo - ale teraz już nieco inaczej na nie patrzę... i zmieniłem zasady przyznawania - teraz po prostu będę dawał jeśli się czegoś dowiem dla mnie ciekawego (czyli uzyskam pomoc - nawet pośrednio) albo spodoba mi się czyjaś wypowiedź (co będzie z kolei pewnego rodzaju wyrazem sympatii)... Wobec powyższego głosuję w sondzie na NIE - i najlepiej niech zostanie jak jest... HOWGH! (nie jestem pewien czy dobrze to zapisałem ;) )

A i jeszcze jedno - pomysł przyznawania przez opów/modów - uważam szczerze za chybiony... myślę, że mają oni znacznie ciekawsze rzeczy do roboty niż śledzenie i ocenianie każdego posta...

Burak_PL 01.01.2005 15:28

Cytat:

Napisany przez Pagerus
Jeszcze się nie wypowiadałem w tym temacie - więc pozwolę sobie tylko napisac parę zdań. Jeśli chodzi o reputki to był moment, że traktowałem ich rozdawanie jako niezłą zabawę - i rozdawałem właśnie na lewo i prawo - ale teraz już nieco inaczej na nie patrzę... i zmieniłem zasady przyznawania - teraz po prostu będę dawał jeśli się czegoś dowiem dla mnie ciekawego (czyli uzyskam pomoc - nawet pośrednio) albo spodoba mi się czyjaś wypowiedź (co będzie z kolei pewnego rodzaju wyrazem sympatii)... Wobec powyższego głosuję w sondzie na NIE - i najlepiej niech zostanie jak jest... HOWGH! (nie jestem pewien czy dobrze to zapisałem ;) )

A i jeszcze jedno - pomysł przyznawania przez opów/modów - uważam szczerze za chybiony... myślę, że mają oni znacznie ciekawsze rzeczy do roboty niż śledzenie i ocenianie każdego posta...

Ile to jeszcze takich posów będzie?? Skoro wszyscy twierdzą, ze ma zostać tak jak jest to o czym my tu jeszcze gadamy??(czyt. piszemy;) ???

*Vojtas* 01.01.2005 15:41

Cytat:

Napisany przez Burak_123
Ile to jeszcze takich posów będzie?? Skoro wszyscy twierdzą, ze ma zostać tak jak jest to o czym my tu jeszcze gadamy??(czyt. piszemy;) ???

Czy aby napewno wszyscy?
Jak dobrze widzę, to wyniki sądy mówią co innego.

mallow 01.01.2005 20:51

To moze niech zostanie jak jest, tylko zerujmy konta reputek? I korzystajmy z nich zgodnie z przeznaczeniem ;)

Pagerus 01.01.2005 21:00

Cytat:

Napisany przez mallow
To moze niech zostanie jak jest, tylko zerujmy konta reputek? I korzystajmy z nich zgodnie z przeznaczeniem ;)

Taaaa... i zaraz zaczniemy rozmawiac na temat różnych definicji sformułowania "zgodnie z przeznaczeniem" :haha:

mr_spock 01.01.2005 21:10

A moze skupmy sie na pisaniu sensownych postow, a nie kolejnymi debatami nad zasadnoscia ktopek, licznikow, avatarow, podpisow, ilosci stylow


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.