Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Instalacja XP (https://forum.cdrinfo.pl/f5/instalacja-xp-45750/)

aaagi 02.01.2005 21:26

Instalacja XP
 
Mam problem: Zacznę od tego ze instalke xp moge uruchomić tylko jako aktualizacja win (98 czy 2000 bo ustawienie boota na cd nic nie daje. Wiec jak aktualizuje spod 98 czy 2000 na 2 sposoby (nowa instalacja lub aktualizacja) to efekt zawsze jest ten sam: Najpierw nastepuje kopiowanie plikow instalacyjnych (wszystko z poziomu win)a potem jest "uruchom ponownie". Uruchamia ponownie, jest bios a potem ekran logowania XP i za chwile mam czarny ekran. Od tego momentu nic sie nie dzieje. Po restarcie chciałam kontynuować instalke bo już miałam ją w menu wyboru i znowu ten ekran i "echo". Próbowałam już z kilkoma różnymi instalkami XP pro i to samo! Może to mój komp ma jakiś wałek. Procek mam 1,3G, 256 RAM. Wie ktoś może co jest? Bo jak na razie to nikt nic nie wie. Opcje biosu na pewno sa ok. Ochrona antywir wyłączona.

Maciej 02.01.2005 21:41

nie musisz mieć bootującej płyty, aby odpalić instalkę WindowsXP.
jesli masz FAT32 ...uruchom kompa z dyskietki startowej np.Win98 lub WinMe z obsługą CDrom.
na płycie z WinXP jest katalog i386 a tam plik winnt.exe uruchom go, powinnien wystartować instalator windowsa.

ps.lepiej instalować na "czysto" ...czyli po formacie dysku systemowego.

zYxMa 03.01.2005 03:41

A ile czekasz na ten czarny ekran, bo czasem trzeba kilka minet czekać :>

Pawel_k 03.01.2005 05:38

Cytat:

Napisany przez Maciej
nie musisz mieć bootującej płyty, aby odpalić instalkę WindowsXP.
jesli masz FAT32 ...uruchom kompa z dyskietki startowej np.Win98 lub WinMe z obsługą CDrom.
na płycie z WinXP jest katalog i386 a tam plik winnt.exe uruchom go, powinnien wystartować instalator windowsa.

ps.lepiej instalować na "czysto" ...czyli po formacie dysku systemowego.

najlepiej przed odpaleniem winnt.exe z plyty z winxp odpalic smartdrv z plyty z "98" bo wtedy instalacja idzie potem szybciej ;)

aaagi 03.01.2005 09:35

Co do tego czarnego ekranu to czekałam troche dłużej niż kilka minet i nic:( Ale wydaje mi sie że uruchamianie spod dosa nic nie da bo mi wyskoczy "this program cannot run under dos mode"

maj3 03.01.2005 09:45

zmień pamiatki coś duzo jest w necie,ze xp jest na to wrazliwy

Zetoxa 03.01.2005 11:45

... czy ten WinXP jest przynajmniej z sp1 ? bo jeśli bez i masz grafę gforce2 marki noname, to instalka nie pójdzie.

nimal 03.01.2005 11:51

na gf4 tez tak moze byc (tested u kumpla) :) to ogolnie przypalosc noname'ow nvidii :)
mozna np na czas instalacji wlozyc inna karte i przy okazji pierwsego restartu podminic je :) tak robilem i dzialalo
na szczescie na moim kompie takich problemow nie ma :D

Alinoe 03.01.2005 12:21

Cytat:

Napisany przez nimal
na gf4 tez tak moze byc (tested u kumpla) :) to ogolnie przypalosc noname'ow nvidii :)
mozna np na czas instalacji wlozyc inna karte i przy okazji pierwsego restartu podminic je :) tak robilem i dzialalo
na szczescie na moim kompie takich problemow nie ma :D

zgadza się w 100% - sam widziałem i miałem na nvidii takie akcje - JAKĄ MASZ GRAFIKĘ?? zapewne tu leży problem

Zetoxa 03.01.2005 12:28

... ale juz winXP z sp1 instaluje się na każdej nvidii :cool:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.