Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   MS Windows AntiSpyware (https://forum.cdrinfo.pl/f5/ms-windows-antispyware-46038/)

kraluk 07.01.2005 17:44

MS Windows AntiSpyware
 
Witam!
Jak widać MS wypuścił swojego antyspyware'a - wersji beta (może nie tak swojego - wykupił jakąś firmę...). Ja właśnie zaczynam zasysać, ale po opinii na xp.net.pl można wnioskować, że program będzie dobry.

Cytat:

Napisany przez XP.net.pl
Microsoft Windows AntiSpyware to nowe narzędzie, pozwalające chronić użytkowników systemów Windows przed aplikacjami typu spyware i innymi groźnymi programami.

Pierwsze wrażenia z użytkowania: Program rzeczywiście znajduje śmieci typu SpyWare/Adware na naszym dysku skanując pliki w wybranych folderach oraz rejestr i podaje przy każdym znalezionym elemencie jego poziom zagrożenia. Przyznaję się szczerze, że u mnie znalazł kilka śmieci (a robiłem niedawno skan programem ADAware SE Personal), więc polecam każdemu instalację i przeskanowanie swojego systemu; do wyboru są 2 tryby skanowania - inteligente i pełne. Ciekawą i b.przydatną opcją jest możliwość skanowania w tle, co powinno nas uchronić przed instalacją jakichś śmieci bez naszej wiedzy. Niestety program jest jeszcze w wersji beta i wkradły się w związku z tym pewne niedociągnięcia, które jednak nie powinny przeszkadzać w jego użytkowaniu. Czekam z niecierpliwością na ostateczną wersję.

Nazwa pliku: MicrosoftAntiSpywareInstall.exe
Data wydania: 01.06.2005
Wersja: Beta
Wielkość pliku: 6388 KB

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 2000, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Professional Edition , Windows 2000 Server, Windows 2000 Service Pack 2, Windows 2000 Service Pack 3, Windows 2000 Service Pack 4, Windows Server 2003, Windows XP, Windows XP Home Edition , Windows XP Media Center Edition, Windows XP Professional Edition , Windows XP Service Pack 1, Windows XP Service Pack 2, Windows XP Tablet PC Edition

Download: MS Windows AntiSpyware (Beta)

Pozdrawiam.

kodziu 07.01.2005 18:02

Może być dobre ale znając microsoft pewnie doda tam kupe :> niepotrzebnych rzeczy.

kraluk 07.01.2005 18:15

Właśnie zakończyłem skanowanie mojego kompa tym softem i jestem pod wrażeniem co MS stworzył. Program zapowiada się dobrze. Ma parę fajnych funkcji, np. gdy wykryje jakiś shit to pokazuje nawet jego opis! Niby mało ważne, ale się to sprzydaje. Narazie czekam na final'a....

KarolluZ 07.01.2005 21:46

czytałem o tym na xp.net.pl i jak tam koleś jakiś zachwalał, że to dobry progz... Może go zainstaluje i przetestuje, ale żeby sie nie okazało, że niby dobrze usuwa on spyware, a tu w samym programie M$ coś dorzucił ciekawego :D To chyba by była już normalka. Jednak poczekamy zobaczymy.

Turboni 07.01.2005 21:53

no ja tez zassam z ciekawosci :)

choc lubie Ad0Aware SE Professional :)

if22 08.01.2005 15:57

Używam od kilku dni, jak narazie jest bardzo dobry. :}

Turboni 08.01.2005 16:19

no mi sie tez podoba :)

yahol 08.01.2005 16:47

Sciagnalem bete, uzylem, nic nie znalazla :D tylko osiolka ale go zapodala do ignorowania :D

Arnold 08.01.2005 20:23

Microsoft AntiSpyware jest kiepski.
Wyczyściłem wpierw system Spy Sweperem ze wszystkich "śmieci".
Zainstalowałem potem Microsoft AntiSpyware i nim przeskanowałem to poprzyczepiał się do programów P2P.
Wyłączyłem Spy Swepera i miałem tylko aktywnego Microsoft AntiSpyware i wszedłem na strony z "cukierkami" (bo tam najłatwiej coś złapać) i dokonałem kontrolowanej infekcji.
W trakcie infekcji Microsoft AntiSpyware nic nie wykrył.
Potem znowu przeskanowałem komputer za pomocą Microsoft AntiSpyware wykrył kilka "śmieci" usunął je i zresetował komputer.
Potem znowu nim przeskanowałem to znowu wykrył jednego i ususnął.
Potem dla pewności przeskanowałem Spy Sweperem i on jeszcze wykrył 4spyware i 32 niebezpieczne pliki cookies.

Stef 08.01.2005 21:24

a jak to sciagnac?
ten wynalazel ze str. microsoftu mnie wkurza. sciaga mi sie jakis programik,ktory na podst. mojej konfiguracji wypisuje mi jakis kod, po wpisaniu ktorego mozna to niby sciagnac.
wpisuje ten numer i mi wyswietla sie info,ze moj numer seryjny z windy jest na czarnej liscie...
no q*** mac,ale pisze tam,ze ten programik nic nie wysyla,zadnych informacji o kompie.....

Arnold 08.01.2005 21:28

Ja ściągnołem z osiołka

Turboni 08.01.2005 22:08

a ja ze strony MS i poszedl idealnie :)
i nic nie wpisywalem tylko wziolem zeby zassal i zassal :)

KarolluZ 08.01.2005 22:10

Cytat:

Napisany przez Stef
a jak to sciagnac?

Można z TEJ LOKACJI go zassać. A tak btw..czy wymagana jest jakaś rejestracja tego programu !? Bo znając M$ to nie zrobi czegoś za friko ;)

kraluk 09.01.2005 13:33

Cytat:

Napisany przez KarolluZ
Można z TEJ LOKACJI go zassać. A tak btw..czy wymagana jest jakaś rejestracja tego programu !? Bo znając M$ to nie zrobi czegoś za friko ;)

Kompletnie nic. Zasysasz i użytkujesz. Bardzo mnie to zdziwiło... MS stał się ostatnio jakiś wielko duszny...

@Arnold, jak zassałeś z osiołka to pewnie jakąś wersję alpha, bo ja zrobiłem to samo co ty i MSWAS wszystko mi ładnie posprzątał...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.