Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Jaki wybrać format dźwięku ? (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jaki-wybrac-format-dzwieku-47404/)

bruner 31.01.2005 18:05

Jaki wybrać format dźwięku ?
 
Zrzuciłem decrypterem koncert U2(dwuwarstwowy) na twardziela i chcę go wrzucić na 1 płytę. I teraz pytanie: w Shrinku mam do wyboru 3 formaty dźwięku
-LPCM 2-ch (1,12GB)
-AC3 5.1 (326MB)
-DTS 5.1 (550MB)
Ze względów objętościowych wybrałem DTS, ale podmontowałem obraz do daemona, odpaliłem PowerDVD i nie ma dźwięku. Teraz nie wiem czy to wina Powera a po nagraniu na płytę stacjonarny odtwarzacz poda z dźwiękiem? Czy jednak zrobić w formacie LPCM, co wiąże się z kompresją video (no i nie wiem czy będzie dźwięk, bo jeszcze nie przerobiłem shrinkiem ). Ponadto jako laik nie wiem czy LPCM 2-kanałowy da na wyjściu wzmacniacza dźwięk 5.1 Niech mnie ktoś łaskawie oświeci bo na googlu oprócz suchej niezabardzo zrozumiałej teorii nic nie widzę.

PawelM 31.01.2005 18:37

LPCM 2ch jak sama nazwa wskazuje da dźwiek dwukanałowy.Proponuje zostawic DTS i nagrac najpierw na RW i sprawdzic na stacjonarce.

Robs 31.01.2005 18:54

Ewentualnie zostaw dd5.1 - nie zauważysz różnicy w stosunku do dts, a zyskasz kolejne 200MB.

bruner 31.01.2005 19:03

Robs co znaczy zostaw dd5.1? Chodzi ci o AC3?

Ufil123 31.01.2005 19:04

Cytat:

Napisany przez Robs
Ewentualnie zostaw dd5.1 - nie zauważysz różnicy w stosunku do dts, a zyskasz kolejne 200MB.

i dodatkowa zaleta to to że nie musisz mieć dekodera DTS w DVD,albo w amplitunerze z kina domowego

pozdro

bruner 31.01.2005 19:20

Ale akurat mam dts i w stacjonarnym i na wzmacniaczu, wzmacniacz sygnał łapie "auto" więc nawet nie wiem czy dźwięk w filmie itp. jest w formacie dts. Głośników mam 6, sprzęt ogólnie dobry i nie wiem czy dobrze będzie z AC3? Jako że obraz z U2( z dts) zdążyłem wyrzucić więc robię jeszcze raz i jak Pawelm pisał palnę go na rw i zobaczę co wyszło.
Dzięki

bruner 31.01.2005 20:09

No i się wyjaśniło. Nagrałem z DTS na RW i jest dźwięk na stacjonarnym. I tak zostawię, tylko nagram jeszcze raz na dvdr. A oto powód, dlaczego było bez dźwięku;

Aktualna wersja urządzenia PowerDVD jest wyposażona w następujące funkcje audio:

- Liczba dekodowanych kanałów audio: 2
- Liczba kanałów wyjściowych audio: 8
- Dekoder Dolby Digital (AC-3): Yes
- Dekoder DTS: No
- Zestaw słuchawkowy Dolby Headphone: No
- Głośnik wirtualny Dolby Virtual Speaker: No
- System Dolby Pro Logic II: No
- Funkcja CLMEI: Yes
- Funkcja TruSurround XT: No
- Zestaw słuchawkowy CL Headphone: Yes

No i na końcu tego tekstu było "kup teraz"
Wystawię rachunek firmie CyberLink za godzinę niepotrzebnie spędzoną przy kompie :bicz:

1stwasp 31.01.2005 20:12

Cytat:

Napisany przez bruner
No i się wyjaśniło. Nagrałem z DTS na RW i jest dźwięk na stacjonarnym. I tak zostawię, tylko nagram jeszcze raz na dvdr...

I to bardzo mądra decyzja jest... DTS zwykle daje lepsze wrażenia odsłuchowe, niesie ze sobą również więcej informacji przestrzennej ze względu na mniejszy współczynnik kompresji niż w AC3...

Pozdrawiam!

Robs 31.01.2005 20:43

Cytat:

Napisany przez 1stwasp
DTS zwykle daje lepsze wrażenia odsłuchowe, niesie ze sobą również więcej informacji przestrzennej ze względu na mniejszy współczynnik kompresji niż w AC3...

hehe, pewnie że tak jest, ale tylko wybrani (albo czujący się wybranymi) potrafią usłyszeć tą różnicę ;)

1stwasp 31.01.2005 20:52

Cytat:

Napisany przez Robs
hehe, pewnie że tak jest, ale tylko wybrani (albo czujący się wybranymi) potrafią usłyszeć tą różnicę ;)

He, he, he... jesteś uroczy Robs :)
Odczytałem aluzję...
POZDRAWIAM!!

bruner 31.01.2005 21:11

Panowie, jedno się wyjaśniło i chwała Bogu. Teraz drugie. Zrzucam koncert Genesis i już widzę że dźwięk jest w formacie stereo, DTS 5.1 i Dolby 5.1. Z którym dźwiękiem zostawić: dolby czy dts. Jak pisałem jestem lejkiem w tej materii i U2 brzmi pięknie na DTS, ale inne koncerty odtwarzane u mnie w dolby 5.1 brzmią chyba identycznie. Więc co wybrać?

Czołgista 31.01.2005 21:27

Cytat:

Napisany przez bruner
Panowie, jedno się wyjaśniło i chwała Bogu. Teraz drugie. Zrzucam koncert Genesis i już widzę że dźwięk jest w formacie stereo, DTS 5.1 i Dolby 5.1. Z którym dźwiękiem zostawić: dolby czy dts. Jak pisałem jestem lejkiem w tej materii i U2 brzmi pięknie na DTS, ale inne koncerty odtwarzane u mnie w dolby 5.1 brzmią chyba identycznie. Więc co wybrać?

Czy przy każdym zgrywanym koncercie będziesz to pytanie zadawał ? :O

Przecież odpowiedz już dostałeś .

@Robs i 1stwasp

No i niewytrzymałem, jakiś czas nie odwiedzałem forum a tu widzę że wasze polemiki cały czas mają się dobrze ! I dobrze ! :)
Fajnie się czyta, jak dla mnie to coś w stylu św.p. Kurka i Kamińskiego.

bruner 31.01.2005 21:38

" Czy przy każdym zgrywanym koncercie będziesz to pytanie zadawał ?"

Chyba nie, bo formaty się kończą Mr Czołgista.
A swoją drogą w menu płyty był do wyboru dźwięk stereo, DTS 5.1 lub Dolby 5.1 a w Shrinku do wyboru zostały tylko DTS 5.1, AC3 2-ch i AC3 5.1

Czołgista 31.01.2005 21:52

Cytat:

Napisany przez bruner
" Czy przy każdym zgrywanym koncercie będziesz to pytanie zadawał ?"

Chyba nie, bo formaty się kończą Mr Czołgista.
A swoją drogą w menu płyty był do wyboru dźwięk stereo, DTS 5.1 lub Dolby 5.1 a w Shrinku do wyboru zostały tylko DTS 5.1, AC3 2-ch i AC3 5.1

Jakie formaty ci się kończą ? :wow:

AC3 2-ch = stereo
AC3 5.1 = Dolby 5.1
a DTD to DTS
:)

Ufil123 31.01.2005 21:54

Cytat:

A swoją drogą w menu płyty był do wyboru dźwięk stereo, DTS 5.1 lub Dolby 5.1 a w Shrinku do wyboru zostały tylko DTS 5.1, AC3 2-ch i AC3 5.1

no AC3 2.0 lub 5.1 to nic innego jak DolbyDigital 2.0 lub 5.1
(oznaczane czasami DD 2.0 lubDD 5.1)

pozdro


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.