Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Jak skopiować win XP?? (https://forum.cdrinfo.pl/f2/jak-skopiowac-win-xp-47441/)

stypkalukasz 01.02.2005 10:46

Jak skopiować win XP??
 
Witam wszystkich. Mam problem. Posiadam oryginalną płytę win XP lecz chcę sobie zrobić kopię zapasową (z tego powodu iż mój kolega posiadła offica oczywoście oryginal i niefortunne zdarzenie spowodowało iz utracił on tą płytę a co gorsze pieniądze które na nią wydał). Ale wracając do mnie...Posiadam alcohol 120 i chciałbym wiedzieć jak za pomocą tego programu wypalić kopie zapasową win XP?
Helllllp i z góry wielkie dzięki.

POZDRO od początkujacego...

nimal 01.02.2005 10:52

dowolnym programem do nagrywania ktory ma opcje KOPIUJ PLYTE
windowsy nie sa z ZADEN sposob zabezpieczona
wiec wystraczy kopiwac plyte w calosci (tylko na boga - nie przeciagajac pliki, a wlasnie klikajac na kopiuj) w nero czy alkoholu na dowolnyhc ustawinaich czy w czym tam jeszcze nagrywasz (nagrywanie wbudowane w winde sie nie nadaje podobnie jak nagrywanie typu pakietowego) i bedize dzialac

Ghost_mode 01.02.2005 10:53

ni ema znaczenia jakim programem
ja kopiowałem nawet NERO w trybie DAO RAW + 96 z odczytem subkanałów

poprostu jak źle zgrasz płytę to chyba nie będzie bootowalna i tyle
( a xp musi byc bootowalna bo inaczej lipa ;) )

Aszej 01.02.2005 15:59

Płyta z XP wcale nie musi być bootowalna wystarczy dyskietka startowa, przechodzisz na cd do katalogu i386 a tam winnt dla sprawniejszego przebiegu instalacji zalecane użycie smartdrv przed winnt.

TORQUE 01.02.2005 16:02

a propo jak sprawdzić czy CD win XP jest bootowana?

Aszej 01.02.2005 16:17

Włożyć cd do do napędu i ustawić bios aby czytał z cdromu, ewentualnie programem UltraISO

Maciej 01.02.2005 17:52

W Menu Alcohol 120% wybierasz "Kreator kopiowania" potem wybierasz profil "normal CD" i kopiujesz.

Ghost_mode 01.02.2005 18:27

Cytat:

Napisany przez TORQUE
a propo jak sprawdzić czy CD win XP jest bootowana?

w nero też powinno być jak weźmiemy informacje o płycie

Y@nkee_PL 01.02.2005 20:08

Cytat:

Napisany przez TORQUE
a propo jak sprawdzić czy CD win XP jest bootowana?

Nero Info Tool

M@X 01.02.2005 21:33

Cytat:

Napisany przez Aszej
Płyta z XP wcale nie musi być bootowalna wystarczy dyskietka startowa, przechodzisz na cd do katalogu i386 a tam winnt dla sprawniejszego przebiegu instalacji zalecane użycie smartdrv przed winnt.

Ale maksyma... Tylko po co komu dyskietka gdy wszystkie plyty glowne maja opcje bootowania z CD/DVD? Kiedys potrzebowalem bo jakis ***** nagral windows bez bootsectora i okazalo sie ze dyskietka padua ze starosci... Trzeba wreszcie wyeliminowac ten przezytek ;-D

Remix 01.02.2005 21:51

Cytat:

Napisany przez Aszej
Płyta z XP wcale nie musi być bootowalna wystarczy dyskietka startowa, przechodzisz na cd do katalogu i386 a tam winnt dla sprawniejszego przebiegu instalacji zalecane użycie smartdrv przed winnt.

Witam!

Niestety ZONK - jesli system plikow to NTFS to ta dyskietke startowa mozesz sobie wsadzic.. wiesz gdzie :)
Niemniej na FAT32 istotnie dziala i386\winnt.exe

Aszej 01.02.2005 23:26

Cytat:

Napisany przez M@X.666
Trzeba wreszcie wyeliminowac ten przezytek ;-D

Jeśli chodzi o windowsa to w zasadzie nie ma większej potrzeby używania dyskietki zastępują ją bardzo dobrze inne nośniki ale jak np mamy serverek i korzystamy z freesco bądź jak ja mam aktualnie NND a w czasie W to właśnie dyskietka ratuje mi dupę i nie tylko mi. Także bywa bardzo pożyteczne posiadanie FDD :)

Cytat:

Napisany przez Remix
Niestety ZONK - jesli system plikow to NTFS to ta dyskietke startowa mozesz sobie wsadzic.. wiesz gdzie :)
Niemniej na FAT32 istotnie dziala i386\winnt.exe

Zgadzam się jeśli chcemy zachować dane na tej partycji, bo jak nie to fdisk i po problemie :) Partycję podstawową/systemową przeważnie można posłać na straty jeśli jesteśmy zdesperowani i bez płyty bootującej :/

stypkalukasz 03.02.2005 09:12

dzieki wielkie:)
Pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.