Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   [STUDIA] - Projekt sieci - HELP! (https://forum.cdrinfo.pl/f5/studia-projekt-sieci-help-51247/)

Metallicat 17.04.2005 20:43

[STUDIA] - Projekt sieci - HELP!
 
Prośba do ludzi znających się na tym...
Muszę jak najszybciej zrobic projekt sieci komputerowej (uwzględniając wszystko, okablowanie, schematy budynku itp itd) ale nie o tym teraz.
Potrzebuje jak najszybciej pomocy związanej z konfiguracją sieci powiedzmy z 30 kompami. Muszę wiedzieć:

1) Jak to wszystko poadresować (IP, maski, bramy, dns, whatever)
2) Jakich urządzeń użyć (producenci lub modele mile widziane - trzeba kosztorys zrobić) - to jest chyba najważniejsze sprawa - ile switchy (hubów?), jaki router i w skrócie co za co odpowiada... Tylko tak żeby np wybrany hub miał te 30 portów :)
3) Ogólna zasada działania tego wszystkiego (jakis schemacik sieci?)

Z resztą sobie jakoś powinienem poradzić, a że jest pewnie sporo osób znających się na sieci to może ktoś mogłby pomóc biednemu studentowi...Może ktoś robił coś podobnego ???
Help!
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.