Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Ludzie wybaczcie ale szukałem na forum (https://forum.cdrinfo.pl/f15/ludzie-wybaczcie-ale-szukalem-forum-51709/)

robert8888 28.04.2005 20:06

Ludzie wybaczcie ale szukałem na forum
 
i nie znalazlem rozwiazania mego problemu, wiec może mi ktoś pomoże. Problem polega na tym. iż zgrywam sobie film który nagralem za pomoca kamery cyfrowej - zgranie następuję za pomoca firewall 1394 programem Windows Movie Maker. No i jest tak, iż 10 minut filmu zajmuje 2 GB pamięci. Czy jest moze jakiś darmowy inny program ktory potrafiłby zgrać film w cyfrowej jakości, ale tak aby zajmowało to mniej miejsca. No i żeby nagarać to Nerem do postaci DVD tak aby odtworzyć zgrany film na stacjonarnym odtwarzaczy DVD. Może miał ktoś taki problem i sobie jakoś poradził? Ludzie pomóżcie, bo rodzinka nie daje mi już spokoju i chce mieć filmy na płytkach aby je oglądać na stacjonarnym DVD. Pozdrawiam

polakT 28.04.2005 20:10

JAK nero to moze Nero Vision Expres ma opce przechwytywania video, i chyba jakosc nie jest zła, spróbuj,

ps przez firewall to nie wiem czy sie da kopiować;) :> sprobuj przez firewire ;)

zorg 28.04.2005 20:14

tomasz na twojej stronie www masz blad w dziale o mnie jest :piwo: podklasie, Białystok lub kilka km od Suchowoli (środek Europy)

a chyba mialo byc p o d l a s i e ------popraw

polakT 28.04.2005 20:26

Cytat:

Napisany przez zorg
tomasz na twojej stronie www masz blad w dziale o mnie jest :piwo: podklasie, Białystok lub kilka km od Suchowoli (środek Europy)

a chyba mialo byc p o d l a s i e ------popraw


THX poprawiłem :piwo:
a najfajniejsze za za 1,5 tygodnia matura :(:>, musze sie wiecej uczyc na ten nieszczesny polski


Wracając do teamtu, Kumpel mowi ze u niego w WMM jakość była gorsza niż w NVE, wiec powinno byc ok

ed hunter 28.04.2005 20:28

Cytat:

Napisany przez robert8888
i nie znalazlem rozwiazania mego problemu, wiec może mi ktoś pomoże. Problem polega na tym. iż zgrywam sobie film który nagralem za pomoca kamery cyfrowej - zgranie następuję za pomoca firewall 1394 programem Windows Movie Maker. No i jest tak, iż 10 minut filmu zajmuje 2 GB pamięci. Czy jest moze jakiś darmowy inny program ktory potrafiłby zgrać film w cyfrowej jakości, ale tak aby zajmowało to mniej miejsca. No i żeby nagarać to Nerem do postaci DVD tak aby odtworzyć zgrany film na stacjonarnym odtwarzaczy DVD. Może miał ktoś taki problem i sobie jakoś poradził? Ludzie pomóżcie, bo rodzinka nie daje mi już spokoju i chce mieć filmy na płytkach aby je oglądać na stacjonarnym DVD. Pozdrawiam

kamera cyfrowa zapisuje w DV Avi a ten format zajmuje tyle miejsca i nie ma znaczenia jakim programem to przechwycisz. Movie Makerem nie zrobisz DVD ani nic co pójdzie na stacjonarce.
jeśli nie masz miejsca na dysku, jedyne wyjście zgrywanie po trochu, konwersja do meg2, potem połączenie wszystkiego w ładną całość jakimś programem do authoringu i na DVD. szukaj nie boli. oczywiście nasze forum jest najlepsze na świecie :P ale zobacz tu http://www.divx.howto.pl/modules.php...viewforum&f=65

edit: a najprościej i bardzo fajnie robi to wszystko Pinnacle Studio 9 - od przechwycenia do DVD (uwaga DV Avi przechwycone Movie Makerem nie chodzi w Pinnacle u mnie)

Dorian 28.04.2005 20:30

A może by tak spróbować Adobe Premiere ? ( proszę jednak nie pytać co i jak dalej , bo w Adobe to tylko przycinałem Siostrze Nad Niemnem i Pana Tadzia na nową maturę ;)i dodawałem dźwięk do całości....na tym moja wiedza obsługi programu się kończy..jednak o ile dobrze przeglądałem preferences AP to umożliwia zgranie materiału z kamery, pocięcie tegoż i zgranie także do MPEG4 ).Pozdrawiam.

ed hunter 28.04.2005 20:37

Cytat:

Napisany przez Dorian
A może by tak spróbować Adobe Premiere ? ( proszę nie pytań co i jak dalej , bo w Adobe to tylko przycinałem Siostrze Nad Niemnem i Pana Tadzia na nową maturę ;)i dodawałem dźwięk do całości....na tym moja wiedza obsługi programu się kończy..jednak o ile dobrze przeglądałem preferences AP to umożliwia zgranie materiału z kamery, pocięcie tegoż i zgranie także do MPEG4 ).Pozdrawiam.

Premiere jest genialne i genialnie trudne do opanowania.

peterka 28.04.2005 20:53

Cytat:

Napisany przez robert8888
i nie znalazlem rozwiazania mego problemu, wiec może mi ktoś pomoże. Problem polega na tym. iż zgrywam sobie film który nagralem za pomoca kamery cyfrowej - zgranie następuję za pomoca firewall 1394 programem Windows Movie Maker. No i jest tak, iż 10 minut filmu zajmuje 2 GB pamięci. Czy jest moze jakiś darmowy inny program ktory potrafiłby zgrać film w cyfrowej jakości, ale tak aby zajmowało to mniej miejsca. No i żeby nagarać to Nerem do postaci DVD tak aby odtworzyć zgrany film na stacjonarnym odtwarzaczy DVD. Może miał ktoś taki problem i sobie jakoś poradził? Ludzie pomóżcie, bo rodzinka nie daje mi już spokoju i chce mieć filmy na płytkach aby je oglądać na stacjonarnym DVD. Pozdrawiam

Polecam Ulead Video Studio lub Ulead DVD Movie Factory lub Ulead DVD Workshop.Obsługa jest intuicyjna można się połapać co i jak.

karolkiewicz 28.04.2005 20:56

Cytat:

Napisany przez robert8888
i nie znalazlem rozwiazania mego problemu, wiec może mi ktoś pomoże. Problem polega na tym. iż zgrywam sobie film który nagralem za pomoca kamery cyfrowej - zgranie następuję za pomoca firewall 1394 programem Windows Movie Maker. No i jest tak, iż 10 minut filmu zajmuje 2 GB pamięci. Czy jest moze jakiś darmowy inny program ktory potrafiłby zgrać film w cyfrowej jakości, ale tak aby zajmowało to mniej miejsca. No i żeby nagarać to Nerem do postaci DVD tak aby odtworzyć zgrany film na stacjonarnym odtwarzaczy DVD. Może miał ktoś taki problem i sobie jakoś poradził? Ludzie pomóżcie, bo rodzinka nie daje mi już spokoju i chce mieć filmy na płytkach aby je oglądać na stacjonarnym DVD. Pozdrawiam


On musi tyle zajmować. Zrób miejsce okoła 12 G na godzine, zdefragmentuj koniecznie ten dysk, Powyłaczaj wszystko (antywirysa, net, gadu, muła, kazie) zgraj tak jak robisz i ...
jest droga na skróty pod warunkiem że Twój stacjonarek czyta divx-y.
Zciągnij Dr. Divxa (drogi ale jak pogooglujesz to idzie kupić taniej ;) ) załaduj ten filnik do niego ustaw birrat w okolicac niecałych 3000 (1-pass) i konwertuj. Jak skończy otrzymasz filmik (niecałe 1,5 GB z godziny) z dobrą jakością (dzięki małemu stopniowi kompresji). Ładuj to jako dysk (DVD) z danymi na płyte najlepiej wielosesyjną i cacy. W przyszłości zmieścisz jeszcze dwie kasety DV na tą samą płyte DVD.

Ja tak robię, jakość dobra, robota na skróty, a i rodzinie jak pokombinujesz z stopniem kompresji zmieścisz na 1 CD i na kompie sobie zobaczą chyba że to filmik dla dorosłych :bicz:

Pozdrawiam

ed hunter 28.04.2005 20:56

Cytat:

Napisany przez peterka
Polecam Ulead Video Studio lub Ulead DVD Movie Factory lub Ulead DVD Workshop.Obsługa jest intuicyjna można się połapać co i jak.

ale praca tych programów i efekt końcowy marne.

pinnacle studio 8 )


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.